AXN (HD) / AXN Black / AXN White

Dyskusje na temat kanałów telewizyjnych działających aktualnie na polskim rynku.
Awatar użytkownika
RaPi
VIP Expert
x 2
Kontakt:

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: RaPi »

AXN to głównie seriale więc to wszystko wiąże sie ze sobą
Awatar użytkownika
stevie
VIP Expert
Kontakt:

Post autor: stevie »

Dwa AXN oficjalnie na Eutelsacie W2
2006-08-29 12:07:58 | Magda Kowalczyk
Ostatnia aktualizacja: 2006-08-29 12:50:09
Źródło: eutelsat
AXN, należący do sieci telewizyjnej Sony Pictures Television International (SPTI) rozpoczął nadawanie swoich dwóch kanałów tematycznych - AXN Crime i AXN Sci-Fi w ramach sieci kablowych w Europie Środkowej z satelity Eutelsat W2 - 16E.

Eutelsat potwierdził, że AXN Crime i AXN Sci-Fi są już oficjalnie nadawane na teren takich krajów, jak Polska, Rumunia, Bułgaria oraz Węgry. To właśnie dzięki współpracy z Eutelsatem i transmisjom z satelity W2 - 16E, AXN może rozszerzyć swój zasięg.

AXN Crime i AXN Sci-Fi nadają 18 godzin dziennie równolegle w 4 wersjach językowych, w tym także w polskiej z częstotliwości 11,324 H , SR 27500, FEC 3/4(dla AXN Crime - PID A=103, a dla AXN Sc-Fi - PID A=203).

Kanały są kodowane w PowerVu i są dosyłane do satelity W2 przez Eutelsat z teleportu w Rambouillet, niedaleko Paryża.

AXN Crime jest w całości poświęcony filmom i serialom kryminalnym oraz detektywistycznym. AXN Sci-Fi oferuje najlepsze seriale i filmy z gatunki SF.Oba nowe AXN-y wkrótce powinny znaleźć się w ofercie wybranych sieci kablowych oraz platform cyfrowych. Prawdopodobnie na jesieni do oferty dołączy je Cyfrowy Polsat - od jakiegoś czasu negocjowano ich dołączenie, ale chodziło głównie o opłaty. Nie wiadomo, czy zdecyduje się je dołączyć platforma Cyfra.
Żródło: SK.pl
Pozdrawiam.

Stevie
Pawel

Post autor: Pawel »

Już od 10 grudnia w każdą niedzielę o 20:00 na AXN najnowszy świetny serial stacji CBS Jericho.

Opis z filmweb.pl:
JERICHO to dramatyczna opowieść o tym, co dzieje się gdy na horyzoncie nagle pojawia się grzyb nuklearny, wrzucając w wir chaosu mieszkańców małego, spokojnego miasteczka w Kansas. Kompletnie odizolowani zastanawiają się czy są jedynymi pozostałymi przy życiu Amerykanami. Strach przed nieznanym popycha Jerycho w społeczne, psychologiczne i fizyczne zamieszanie gdy cała komunikacja i zasilanie wysiada. Miasteczko doznaje rozłamu przez przerażenie, złość i zagubienie, które budzą najgorsze cechy w niektórych mieszkańcach.
Natomiast AXN Sci Fi od 2 grudnia zaproponuje gratkę dla fanów Star Treka. Otóż zostaną wyemitowane wszystkie sezony Star Trek: The Next Generation czyli po polsku Star Trek: Następne pokolenie.
Awatar użytkownika
zoltar
Użytkownik

Post autor: zoltar »

Skad taka sensacyjna wiadomosc ostatnio STAR TREK THE NEXT GENERATION byl emitowany kilka lat temu przez TVN i tylko raz wielokrotne prosby o powtorna emisje nic nie daly TVN bylo nieugiete.No poczekajmy moze za jakis czas puszcza STARGATE SG-1 przeciez HBO ma prawa do tego serialu a AXN jest czescia HBO wiec jaki problem to powtorzyc ...no ale to sie okaze niedlugo na co stac AXN SCI-FI !
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 609
x 3079

Post autor: Karol »

AXN akurat jest częścią Sony Pictures Entertainment, a HBO jest tylko dystrybutorem tego kanału :]
Pawel

Ale nie zmienia to faktu że jakby tak AXN szarpneło się jeszcze na Stargate i Stargate: Atlantis to by było zajefajnie :D.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 609
x 3079

Post autor: Karol »

Teraz mogą mieć problem, bo prawa może mieć na wyłączność np. MGM Channel.
Awatar użytkownika
RaPi
VIP Expert
x 2
Kontakt:

A ja mam pytanie kiedy AXN Sci-fi i AXN Crime wystartują z lepszą ramówką. Miało to nastąpić jesienią a tu ciągle na tym kanale lecą powtórki starych seriali....
Pawel

RaPi pisze:A ja mam pytanie kiedy AXN Sci-fi i AXN Crime wystartują z lepszą ramówką. Miało to nastąpić jesienią a tu ciągle na tym kanale lecą powtórki starych seriali....
Jak widać na pomału coś nowego dochodzi (teraz Star Trek The Next Generation na Sci Fi). I tak zapewne będzie, co jakiś czas dojdzie coś nowego do tych kanałów, a nie nagła zmiana ramówki i same premiery ;).
Awatar użytkownika
RaPi
VIP Expert
x 2
Kontakt:

Oj ale to naprawde powoli sie dzieje. Ciezko znalesc cos ciekawego na tych kanalach juz wole glowny axn. Ostatnio nawet przestałem wykupowac dwa pozostale bo z nich wcale nie korzystałem.
Pawel

Jeśli idzie o AXN Crime to też w ogóle go nie oglądam, ale już na Sci Fi jest Lexx, Enterprise (co prawda powtórki z głównego AXN, ale tam akurat nie oglądałem) no i od grudnia ST: The Next Generation.
Awatar użytkownika
Witu
VIP Expert
x 1
Kontakt:

Post autor: Witu »

Wydaję mi się, że teraz będzie tak, że na tych nowych AXN-ach będą nowości a dopiero później na głównym AXN-ie.
Platforma N:
N-box HDTV Recorder pakiety: hity filmowe, dzieci, sport i motoryzacja, kultura nauka świat, HBO
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
zoltar
Użytkownik

Post autor: zoltar »

Uwaga pierwsza premiera filmowa na AXN SCI-FI wiec nalezy to odnotowac 3.12 godz 22.00 Misja Skazancow [Alien Intruder]-sf z 1993r ten film nigdy nie byl emitowany w glownym AXN .A propo filmu ukazal sie on w Polsce na kasetach vhs pod tytulem Nieproszony Gosc.Jest to pierwszy nowy film po paru miesiacach nadawania AXNsci-fi wiec dlatego o tym wspominam,moze beda kolejne....premiery.
Awatar użytkownika
RaPi
VIP Expert
x 2
Kontakt:

No może wreszcie coś ruszy po powoli zaczynałem wątpić w te kanały....
Na głównym AXN też jakieś nowości by się przydały....
Pawel

RaPi pisze:No może wreszcie coś ruszy po powoli zaczynałem wątpić w te kanały....
Na głównym AXN też jakieś nowości by się przydały....
Newsów nie czytasz ;) ?
Na Sci Fi nowość to ST: The Next Generation co dla mnie jest lepsze niż 10 innych tego typu seriali (no może trochę przesadzam, ale wielki plus dla AXN za ten serial), oprócz tego jest już 2 sezon Lexxa, który też nie był emitowany na głównym AXN.

A na głównym AXN w grudniu Jericho, w styczniu Medium w lutym 3 sezon Losta, w międzyczasie 3 sezon Agentki o stu twarzach.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe stacje telewizyjne w Polsce”