TVS (HD)

Dyskusje na temat kanałów telewizyjnych działających aktualnie na polskim rynku.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 554
x 2685

TVS (HD)

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

No tak, ale myślę, że ty patrzysz na ten kanał jako widz tej stacji, którego ciągnie do jej programów, natomiast ja patrzę na to wszystko z perspektywy osoby, której nie interesuje jej oferta. Sam fakt emisji polskich filmów czy stwierdzenia, że pracownicy TVS zarabiają mniej niż ich koledzy z innych stacji nie świadczy o dążeniu do rentowności tylko o ograniczaniu strat - póki co przez najbliższe 2-3 lata kanał z pewnością będzie je przynosić, tym bardziej, że dość sporą inwestycją była budowa studia, całej infrastruktury emisyjnej w tym także sprzętu do produkcji programów w HD oraz ich przechowywania. Wierz mi, że jej właściciel ma dość gruby portfel i nie wróżę jej wcale rychłego upadku (prędzej sprzedaż TVN-owi :D) - mimo to zanim w tym portfelu zacznie przybywać pieniędzy, to trochę poczekamy. A że inwestują - bardzo dobrze!
erkk
Użytkownik

TVS (HD)

Post autor: erkk »

Ale to jest przynajmniej porządna telewizja regionalna, a nie to co np. u nas robi TVP. TV Silesia ma bardzo dobre studio i oprawę graficzną. Również uważam, że wprowadzenie programu typu "Mija dzień" jest dość ciekawym rozwiązaniem. Czy jest on może na stronie TVS, bo go nie mogę znaleźć.
zygmunt
Użytkownik

TVS (HD)

Post autor: zygmunt »

Potwirdzam, Mija Dzień to świetne pomysł! Brak mi tylko jeszcze w Mija dzien prognozy pogody na koniec, bo to jest takze wazne, co bedzie w kolejnych dniach. Ale godne polecenia są ruchy TVSu
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 63
x 294
Kontakt:

TVS (HD)

Post autor: Tomek »

TVS rozpoczęła nadawanie programu na żywo z... "atrakcjami" :lol:.
Radio Silesia z ogródków działkowych

Już od najbliższej soboty, 13 czerwca br., Radio Silesia (emitowane w ramach TV Silesia) pojawi sie w zupełnie nowej odsłonie. Co tydzień, z różnych śląskich miast Radio Silesia będzie nadawać program
na żywo wprost z ogrodów działkowych.

Przez dwie godziny widzowie będą mieli
okazję zobaczyć kulisy realizacji programu, ale także wygrać nagrody
. Wśród wielu konkursów, między innymi bicie rekordu na największą ilość osób mieszczących się do malucha, bieg w workach, a przede wszystkim konkurs na najpiękniejszy ogród działkowy. Nie zabraknie też felietonów i rozmów z ekspertami i działkowcami.

13 czerwca br. pierwszy program zostanie nadanyod 8.00 z Zabrza. Prowadzą Patrycja Tomaszczyk i Adam Giza oraz Nina Nocoń i Grzegorz Stasiak.
Źródło: http://mediafm.net/radio/20316,Radio-Si ... owych.html

Wygląda na to, że współpraca Telewizji Silesia z innymi mediami na Górnym Śląsku kwitnie. Do "Mija Dzień" przychodzi coraz więcej redaktorów gazet regionalnym, a w Radiu Silesia mają połączenia z pewną znaną stacją radiową na Śląsku (nie mylić z warszawską podróbą ;)):
http://www.tvs.pl/radio/video/see/3931/
Jak widać TVS wykorzystuje najwyższą technologię przy transmisji ;)

TVS ma też sojusz z katowicką Gazetą Wyborczą:
http://miasta.gazeta.pl/katowice/0,98476.html
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 63
x 294
Kontakt:

TVS (HD)

Serwis internetowy TVS ma nowy wygląd (beta). To już trzeci w ciągu 16 miesięcy istnienia stacji.
http://tvs.pl
Ogólnie strona nie przedstawia się zbyt oryginalnie na tle innych portali, za to jedna rzecz bardzo mi się podoba. Jest nowy skrypt wyświetlania videostreamów na stronie i odtwarzacz. Serwis przypomina trochę profil na youtube. Zniknął licznik wyświetleń i oceny (pewnie wrócą w pełnej wersji serwisu).
http://www.tvs.pl/tv/video,nocny_dyzur,4231.html
http://www.tvs.pl/tv/ = strona główna serwisu video

Pojawił się też oficjalny kanał tematyczny TVS USA, produkowany przez polonię amerykańską:
http://tvsilesia.com/
Jakość strony typowa jak zawsze: polonijna :lol:

A propo Nocnego Dyżuru, to świetny był poprzednik tego programu - Skandalista ( podobno wroci po wakacjach). Oglądałem dla poprawienia sobie humoru :lol:
www.youtube.com/watch?v=95RZ9cICE4I
www.youtube.com/watch?v=W17FJt6dnoE
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3035
x 1334

TVS (HD)

Post autor: Trzeciak »

wirtualnemedia.pl pisze:Sławomir Zieliński odchodzi z TVS

Sławomir Zieliński, dyrektor programowy śląskiej stacji TVS, zrezygnował w poniedziałek ze swojego stanowiska. Jego dymisja została przyjęta przez prezesa kanału.

- Powodem mojej rezygnacji jest fakt, że moja wizja stacji rozminęła się z wizją, którą ma właściciel - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Sławomir Zieliński. - Jestem dumny z zespołu dziennikarskiego, który udało mi się stworzyć, z poziomu programu i wysokiej pozycji TVS w rankingach oglądalności po 16 miesiącach nadawania - dodaje. Jego dalsze plany zawodowe nie są znane.

Zieliński z TVS związany był od ponad trzech lat. Współtworzył koncepcję stacji od początku (kanał wystartował pod koniec marca 2008 roku). W przeszłości Zieliński pracował m.in. jako dyrektor TVP 1 i szef "Panoramy" TVP 2.
Cóż, wielka szkoda, że odchodzi człowiek, który tworzył historię tej stacji. To on w dużej mierze przyczynił się do powstania tego kanału. Ja szczerze mówiąc tylko raz miałem jak na razie okazję zobaczyć ten kanał i powiem krótko - jest świetny zarówno jeśli chodzi o stronę graficzną, technologiczną jak i programową. I za to należą się wielkie brawa dla Sławomira Zielińskiego - jednego z współtwórców najlepszego kanału dla Śląska.
Pozdrawiam, Trzeciak
wizard
Użytkownik

TVS (HD)

Post autor: wizard »

Paweł Laskosz wrócił do TVSu czy to może efekt tej współpracy TVNu z TVSem?Wie ktoś może?I jak wygląda aktualnie skład dziennikarski TVSu (newsy+publicystyka+sport) jeśli ktoś wie?bo strona to chyba dość wolno aktualizuje
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3035
x 1334

TVS (HD)

Post autor: Trzeciak »

No i właśnie zaczyna się robić pewna współpraca między TVN a TVS. W jesiennej ramówce mają się pojawić powtórki trzecz programów znanych z TVN: "Maratonu Uśmiechu", "Nauki Jazdy" i "Usterki".

Dowód: http://media2.pl/media/55113-jesien-w-t ... -tvn).html

Warto dodać, że powtórki dwóch z tych programów były obecne na antenie TVN Gra pod koniec definitywnej emisji tego kanału w eterze - daję to jako ciekawostkę.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 554
x 2685

TVS (HD)

Proponuję abyś czasem zaczął pisać własne opinie a nie wklejać same newsy, na które często nikt nie odpowiada. Powtórki emitowane były nie tylko w TVN Gra, ale także od lat już w paśmie "Nic straconego" w TVN i TVN Siedem.

Pisałem już w tamtym roku, że TVS szykuje się pod bliższą współpracę z TVN. Potwierdza się jedynie moja teza, że może skończyć się nie tylko na współpracy programowej, ale także sprzedaży udziałów Grupie TVN. Póki co nic się o tym nie mówi, bo mamy kryzys a każda tego typu decyzja a nawet deklaracja może pociągnąć za sobą fatalne skutki, m.in. na GPW.
Awatar użytkownika
ww.
Użytkownik

TVS (HD)

Post autor: ww. »

[quote=""rynek-kolejowy.pl""]Pasażerowie przyjeżdżający i wyjeżdżający z czwartego peronu katowickiego dworca PKP mogą oglądać telewizję TV Silesia. Od kilku dni pod wiatą czwartego peronu jest telewizor pierwszej prywatnej telewizji na Śląsku.

Kierownictwo wybrało czwarty peron, bo to z niego wyjeżdżają wszystkie ekspresy, które kursują do Warszawy. Także z tego peronu swój początek mają wszystkie pociągi pośpieszne i osobowe, które kursują do Krakowa. To dobra promocja regionu i TVS, bowiem telewizja wzbudza duże zainteresowanie podróżnych, którzy zadzierając głowę wpatrują się trójramienny monitor.

- To dobry pomysł., bo czekając na pociąg można dowiedzieć się co się dzieje na Śląsku. Poza Dworcem Centralnym w Warszawie nie spotkałam telewizorów na peronie - zachwala Anita Budek z Warszawy, którą spotkaliśmy na czwartym peronie w oczekiwaniu na ekspress. TV Silesia dział od niespełna dwóch lat i jest pierwszą prywatną telewizją na Śląsku, która promuje jego kulturę. Jej pierwszym dyrektorem był red. Sławomir Zieliński, jednen z twórców Telekspressu.[/quote]
Doskonała promocja TVS. Mam nadzieje że inne dworce pójdą w ślady katowic (lecz z tv informacyjnymi - tvn24 czy polsat news)
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Kontakt:

TVS (HD)

Post autor: Kpc21 »

Ktoś gdzieś wklejał zdjęcie TVN24 na jakieś stacji kolejowej :)
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 63
x 294
Kontakt:

TVS (HD)

O tej promocji usłyszałem pół roku temu, przy czym myślałem, że umieszczą telewizor w hali, a nie na peronie (dworzec PKP w Katowicach nie należy do najmilszych miejsc ;)).
OSTATNIA EDYCJA LETNIEGO PUCHARU KONTYNETALNEGO W SKOKACH TYLKO W TVS

Ostatnia edycja tegorocznego letniego Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich na żywo na antenie TVS. Światowe gwiazdy tej dyscypliny, dwa dni rywalizacji i ogromne emocje. To wszystko będzie można zobaczyć nie wychodząc z domu.

Adam Małysz i światowa czołówka skoczków narciarskich. Tak będzie w Wiśle już za nieco ponad dwa tygodnie. Zawody Pucharu Kontynentalnego na igielicie 12 i 13 września będą Państwo mogli zobaczyć tylko na antenie TVS-u.

To właśnie na skoczni imienia Adama Małysza skoczkowie będą walczyć o punkty liczone do tzw kwoty.

Dwa konkursy i dwa dni doskonałej sportowej zabawy, a wszystko uświetnione występem zespołu Feel.

Do konieczności pokazania tego sportowego wydarzenia przekonana jest szefowa redakcji sportowej Alina Markiewicz odpowiedzialna za realizację projektu.

Zadowolenia ze współpracy z nami nie kryje prezes polskiego związku narciarskiego Apoloniusz Tajner Apoloniusz Tajner.

Wielkie sportowe wydarzenie 12 i 13 września w Wiśle i tylko na antenie TVS-u.
Więcej na:
http://www.tvs.pl/informacje/sport/15317/
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 554
x 2685

TVS (HD)

Dziwię się, że tego wydarzenia nie chce pokazywać TVP1.
janusz080
Obserwator

TVS (HD)

Post autor: janusz080 »

Bo TVP ma to w dupie. Tak wygląda promocja sportu w TVP. Narżnąć kasy z reklam, a wydarzenia, przy których mniej się zarobi, olać. Zachowują się jak stacja komercyjna, a nie publiczna.
Awatar użytkownika
dragontor
Użytkownik
Kontakt:

TVS (HD)

Post autor: dragontor »

Kpc21 pisze:Ktoś gdzieś wklejał zdjęcie TVN24 na jakieś stacji kolejowej :)
To najprawdopodobniej też na katowickim dworcu. Jeszcze w tegoroczne wakacje, za pomocą monitorów na tym dworcu można było oglądać TVN24. Jak sytuacja ma się obecnie, nie wiem.
tele5.xt.pl - powrót wkrótce...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe stacje telewizyjne w Polsce”