TVS (HD)

Dyskusje na temat kanałów telewizyjnych działających aktualnie na polskim rynku.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontakt:

TVS (HD)

Post autor: Tomek » 31 lip 2008, 20:12

Zresztą nawet jakby nazywała się TVN SILESIA to co to za różnica? Jak stacja była dobra i obiektywna oraz "kochana przez widzów" to wykupienie jej przez iti nic nie zmieni.
Obawiam, że tak. Stacja zaczęłaby nadawać więcej spraw dotyczącej polityki regionalnej, czego bym nie zniósł (w TVS nie ma prawie w ogóle polityki, poza publicystyką i 1-2 reportażami na dzień w serwisie informacyjnych). Dlaczego tak sądzę? Bo najprawdopodobniej redakcję połączono z katowickim oddziałem TVN, a jak sądzę z doświadczenia przeszłości głównymi twarzami od razu stanowiłby ludzie Waltera. Co do nazwy na pewno by się zmieniła w duchu "jednolitości grupy medialnej". "kochana przez widzów"? Kolejna gorolska telewizja kierowana z Warszawy? :P ;) My, Ślązacy dziękujemy :P. Chcemy czegoś nowego, już wolimy niemieckiego inwestora, który wprowadził jakąś nowość na rynek, zamiast powielać sytuację z TVN24.

A tak poza tym dlaczego jak gazeta.pl napiszę jakąś plotkę to media2 musi za nimi od razu powtórzyć? Walter może sobie na razie pomarzyć o TVS, bo patrząc, ile Hołda włożył wysiłku i pieniędzy w stacje, trochę potrwa za czym ją sprzeda. Jak zresztą mówił, Telewizja Silesia ma zamiar po 5 latach zwracać się na siebie. Co do wyniku 0,15 to niezła oglądalność, sam się nie spodziewałem takiego poziomu, sądząc, w ilu śląskich kablówkach jej brakuję. Poza tym telewizję ogląda liczna Polonia z Europy, czego nie uwzględnia się w statystykach. W takich "Radiu Silesia na wizji" czasem, jeśli nie w większości wydań więcej wypowiada się ludzi z zagranicy niż z polski.

Wracając do tej audycji to osiąga ona coraz lepszy poziom. Nie jest to już program o niczym, ale na jakiś temat. Dzisiaj mówiono o papierosach, były rozmowy telefoniczne na ten dany wątek z pumonologiem (nie jestem pewny nazwy zawodu), socjologiem i Piotrem Najsztubem. Pojawił się nowy jingiel z dziwnym i śmiesznym hasłem: bodajże "Radio Bardzo Normalnych Ludzi" :lol: Ponadto jingiel reklamowy w wersji radiowej zyskał słowo "Reklama". Ogólnie rzecz biorąc jest coraz lepiej i myślę, że z każdym miesiącem TVS będzie miał lepsze wyniki oglądalności: podobno TVS jest także dostępny w Białymstoku, Poznaniu i Szczecinie w małym kablówkach :lol:
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
Kontakt:

TVS (HD)

Post autor: Kamil » 31 lip 2008, 20:18

Typowy ślązok. Żebyh przyjehoł z rajhu inwestor z ojro i inwestowoł :D - tu przesadziłeś. Każdy inwestor z kasą jest dobry:-)

Swoją drogą na pewno trudno by było trzymać dziennikarzom niezależność w ITI. Tam manipulacja goni manipulację. Szkoda że stacja nie jest dostępna w Vectrze.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontakt:

TVS (HD)

Post autor: Tomek » 31 lip 2008, 20:45

Typowy ślązok. Żebyh przyjehoł z rajhu inwestor z ojro i inwestowoł big_smile - tu przesadziłeś.
Jak już to Ślązak - z pochodzenia jestem gorolem :P. A inwestor jest potrzebny, gdy stacja nie ma pieniędzy na utrzymanie, a TVS widocznie ma, skoro jeszcze funkcjonuję. A inwestora z Niemiec wolę bardziej, bo mam dość Warszawy i jego punktu widzenia na różne sprawy np. TVP Katowice to przedstawia RAŚ, jakby byli obłąkani psychicznie, a ROŚP za wspaniałą organizację, pomijając że to koledzy narodowców z PiS-u, dla których wielokulturowość regionu tj. Górnego Śląska to separatyzm. Zresztą TVN, jeśli dobrze przejrzeć informację, planuję telewizje regionalne stricte informacyjne, co jest nie po drodze dla TVS, która zawiera dużo kultury śląskiej, nadaje szlagiery (wielki obciach dla Grupy TVN).

Ogólnie rzecz biorąc będę jednak zadowolony, jeśli Silesia zostanie w rękach lokalnych.
Swoją drogą na pewno trudno by było trzymać dziennikarzom niezależność w ITI. Tam manipulacja goni manipulację.
No widzisz przyznałeś mi rację.
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Ice
VIP Expert

TVS (HD)

Post autor: Ice » 03 sie 2008, 20:30

Kto tu kogo obraził? Jeżeli nie rozumiesz czyjegoś postu to po prostu się do niego nie odnoś.
Awatar użytkownika
Kamil
VIP Expert
Kontakt:

TVS (HD)

Post autor: Kamil » 03 sie 2008, 21:58

MateuszPusz pisze:
cmabb93 pisze:Typowy ślązok. Żebyh przyjehoł z rajhu inwestor z ojro i inwestowoł :D - tu przesadziłeś. Każdy inwestor z kasą jest dobry:-)

Swoją drogą na pewno trudno by było trzymać dziennikarzom niezależność w ITI. Tam manipulacja goni manipulację. Szkoda że stacja nie jest dostępna w Vectrze.
dobra ty surwuj a ja odbijoj

post stworzony dla cmabba93 bo obrazal
Nikogo nie obraziłem Mateuszu Puszu. Wskaż mi tylko fragment obrazy to przeproszę.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontakt:

TVS (HD)

Post autor: Tomek » 12 sie 2008, 20:39

http://www.wirtualnemedia.pl/article/24 ... t_News.htm

No i widzimy pierwsze sukcesy TVS. Oglądalność stacji jest coraz wyższa (wcześniej 0,25), a szum wokół jej domniemanej sprzedaży tylko pomaga :D. Teraz wszystko zależy od rynku reklamowego, czy ta telewizja będzie mogła dalej funkcjonować. W każdym razie widać, że program regionalny nie musi być wcale nudny i znajdzie się w Polsce grupa ludzi, która będzie go oglądać. Wzajemne, dość zabawne relacje Górny Śląsk-Zagłębie, istnienie w woj. śląskim Częstochowy i Beskid pomagają tworzyć telewizje z charakterem :D. Ciekawe, jak to będzie wyglądać w innych częściach kraju, jeśli TVN ruszy ze swoją regionalizacją.

Wiem, że może to zabrzmi przesadnie, ale TVS to przykład tego, jak polska telewizja potrzebuję dzisiaj nowych ciekawych osobowości. Niestety TVN, Polsat i TVP to jedne i te same twarze, dlatego liczę, że coś dobrego wyjdzie z Patio TV. Oby była to tak samo twórcza i niezależna stacja od warszawskich spółek, związanych z mediami, jak TVS, żeby nie była to kilkutygodniowa przygoda jak Moja TV, Pilot itp.
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Misiekfan
Użytkownik
Kontakt:

TVS (HD)

Post autor: Misiekfan » 17 sie 2008, 18:04

w TVS prezenterzy mówią po śląsku żeby pokazać jacy to oni Śląscy, a Ci którzy się wypowiadają (zwykli obywatele) mówią jak najbardziej bez akcentu aby ukazać swą nowoczesność :D
Wszystko o Brendzie i panu Whiskersie
Jestem raczkującym userem, proszę o Wyrozumiałość :D
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontakt:

TVS (HD)

Post autor: Tomek » 29 sie 2008, 16:23

http://www.wirtualnemedia.pl/article/24 ... _w_TVS.htm - Nowości jesienne TVS Silesia :)

Jak widać śląska stacja postanowiła powalczyć o widza mniej folklorystycznego i będzie emitować koncerty. I bardzo dobrze. Przypomina mi to czasy z początku lat 90, gdy Telewizja Polska, nie mając żadnej konkurencji, emitowała dużo takich perełek. Sam dopominałem się koncertów na stacjach MTV Classic i VH1 Polska i do dzisiaj nie emitowali prawie żadnego występu live, choć myślę, że MTV ma niemałe archiwum, aby skręcić jakąś dobrą ramówkę na tych programach.
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Alfernando
Poster
Kontakt:

TVS (HD)

Post autor: Alfernando » 29 sie 2008, 16:46

Bardzo dobre nowości. Super że pokazą koncerty, a poprowadzi je człowiek, który do tego nadaje się jak nikt. Fajne nowości.
mrc5
Obserwator

TVS (HD)

Post autor: mrc5 » 01 wrz 2008, 20:52

A dzisiaj w Wydarzeniach na Polsacie korzystano z materiałów TV Silesia. Była belka z informacją. Może Polsat też się interesuje TVS? Hehe...
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontakt:

TVS (HD)

Post autor: Tomek » 03 wrz 2008, 19:30

Dzisiaj po raz pierwszy oglądałem Kopalnię wiedzy na TVS: program bardzo fajny, ale najfajniejsze są nagrody: otóż na antenie można wygrać kaski górnicze ^^, pobyty w hotelach, a nagrodą tygodniową jest... Tona Węgla!!! :lol: Jutro losowanie pierwszej kupki tej niewątpliwej nietypowej nagrody :D. Coraz bardziej podoba mi się ta stacja - fajny luźny klimat.

Pod względem pytań czasem są łatwe, czasem trudniejsze, ale jak w "Kocham Śląskie" ten program interaktywny nie jest wyłudzaczem pieniędzy.Można trochę poznać ciekawostek o Górnym Śląsku i Zagłębiu: nie tylko o kopalni, bo są inne kategorie.
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontakt:

TVS (HD)

Post autor: Tomek » 12 wrz 2008, 16:27

Przepraszam, że pisze post pod postem, ale trzeba jakoś wyciągnąć temat do góry.

Telewizja Silesia ma nową wersję serwisu internetowego :). Dużo lepszą od poprzedniej i szybciej ładującą, co przy możliwości mojego aktualnego komputera jest rzeczą ważną. Najważniejsze jednak jest to, że już nie panuję na niej chaos - jest jeden rząd streamów video.

http://tvs.pl

No i jeszcze parę słówek, co do koncertów, nadawanych w soboty o 20 (powtórki w niedziele po 10). Premierowym był występ Erica Claptona - jak dla mnie strzał w dziesiątkę, na żadnej innej stacji nie można posłuchać występu live normalnej gwiazdy - wszędzie Dody, Feel, Brodki itp. Co najwyżej czasem na Vh1 Polska nadawano "MTV bez prądu". Na TVS dostajemy porządną relację - Clapton zafundował dużo rasowej muzyki gitarowej :). Nigdy nie lubiłem jego muzyki, a tu małe zaskoczenie :).
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
Kontakt:

TVS (HD)

Post autor: Poland » 17 wrz 2008, 11:24

Tymczasem nie wiem czy zauważyliście ale po wpisaniu wyżej wspomnianego adresu na archive.org linki do strony pojawiają się już .... w 2001 roku . Jak się okazuje ta strona już wcześniej do kogoś należała.

Inną ciekawostką jest to że TVS ma swoje profile na Naszej Klasie : http://nasza-klasa.pl/profile/15887915 http://nasza-klasa.pl/profile/14366852 profil ma też bohater z ich serialu a dokładniej z "Co w hałdzie piszczy" Alojz Masorz : http://nasza-klasa.pl/profile/17098079
Od 24.05.2006 do 27.08.2014 jako kisiel205 / Od 27.08.2014 jako Poland
Aktywnie najlepszy na forum już od 12 lat! Na moim koncie już ponad 10,000 postów!
Awatar użytkownika
Ali
Użytkownik
Kontakt:

TVS (HD)

Post autor: Ali » 24 wrz 2008, 14:58

W drugiej połowie października kanał TVS rozpocznie emisję popularnej przed laty w Polsce telenoweli "Niewolnica Isaura". Stacja nadawać będzie brazylijską produkcję z tłumaczeniem w gwarze śląskiej.

- To będzie pewien eksperyment śląsko-telenowelowo-satyryczny - mówi nam Sławomir Zieliński, dyrektor programowy TVS. - Pomysł podsunął nam Marek Szołtysek (śląski dziennikarz i pisarz, prowadzący w TVS program "S2 Śląsk" - przyp. red.), który wymyślił, że powinniśmy emitować popularne kiedyś seriale po śląsku.

Głosy pod brazylijskich odtwórców ról w "Niewolnicy Isaurze" podkładać będą aktorzy znani między m.in. z serialu "Święta wojna": Joanna Bartel (czytać będzie role kobiece) i Krzysztof Hanke (role męskie). W sumie stacja pokaże 30 półgodzinnych odcinków telenoweli. Emitować je będzie od 18 października w soboty i niedziele o godz. 18.00.
źródło: wirtualnemedia

Telenowela po śląsku.... ciekawe. Jak myślicie, dobrze wybrali lektorów?
"TV Puls jest warta tego, żeby powalczyć o jej przyszłość i będziemy to robić" - powiedział Dariusz Dąbski, który po wycofaniu się Franciszkanów jest jedynym udziałowcem TV Puls.

Oglądalność TV Puls: 2,2%

Obrazek
Awatar użytkownika
Alfernando
Poster
Kontakt:

TVS (HD)

Post autor: Alfernando » 24 wrz 2008, 15:19

Lektorów tak, ale sam serial to już nie. Wymyślili Niewolnica Isaura.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe stacje telewizyjne w Polsce”