TVS (HD)

Dyskusje na temat kanałów telewizyjnych działających aktualnie na polskim rynku.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontakt:

TVS (HD)

Post autor: Tomek » 22 lis 2008, 20:20

Filmy raczej na pewno będą po polsku, podobno mają być nadawane też seriale. Produkcje będą zarówno z Polski (mam nadzieję, że nie będzie drugiego Pulsu) i z zagranicy.

Teraz leci koncert Genesis (Phil Collins i spółka) na TVS (stare Wembley (?) :). Kolejny wielki plus dla stacji, wiedzą co dobre :). Jutro powtórka o 10, jakby ktoś chciał obejrzeć.

Ponadto na stronie pojawił się link:
http://www.tvs.pl/o_nas/niemcy/ - formularz do dystrybucji w Niemczech + promo kanału po niemiecku ^^.

EDIT:
Koncert rzeczywiście z Wembley z 1987 ^^.
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Alfernando
Poster
Kontakt:

TVS (HD)

Post autor: Alfernando » 26 lis 2008, 14:44

Co do filmów na TVS pomimo wielkich zapowiedzi są one przeciętne. Po kolei w środę godny polecenia jest komediodramat - Szczęście na kredyt, który o godzinie 21:45. W czwartek o 21:45 także bardzo dobry film z 2005 roku Drugi front. 15:20 to film Nie ma jak w domu, film przeciętny. O 21:45 Waleczny celt - dramat irlandzki. Film jest rewelacyjny. Inne filmy w Polsce są zupełnie nie znane, ale produkcje są znacznie gorsze niż na TVP.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontakt:

TVS (HD)

Post autor: Tomek » 26 lis 2008, 16:56

• TVS organizuje sylwestra w Katowicach

Śląski kanał TVS, wzorem największych telewizji, przeprowadzi transmisję koncertu sylwestrowego.
Stacja organizuje imprezę w Katowicach. – Planujemy trzygodzinny show. Nie zaprosiliśmy wprawdzie międzynarodowych sław, ale będą gwiazdy dyskotekowe – mówi Sławomir Zieliński, dyrektor programowy TVS.
Telewizje ogólnopolskie planują sylwestrowe transmisje z Warszawy (Polsat) i Wrocławia (TVP 2). Koncertu nie pokaże w tym roku TVN – w sylwestrowej ramówce stacji zamiast niego znalazły się filmy fabularne.
Źródło: http://www.press.pl/newsy/pokaz.php?id=16837

Co do filmów na TVS pomimo wielkich zapowiedzi są one przeciętne.
W wypadku świąt są rewelacyjne, bo inne stacje zwykle trują w tym czasie np. Kevinami, Samymi Swoimi itp. Rok temu jak już włączyłem TV w Boże Narodzenie oglądałem Tele 5, w tym roku może to być TVS.
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Alfernando
Poster
Kontakt:

TVS (HD)

Post autor: Alfernando » 26 lis 2008, 18:07

Jedyne w TVS co jest godne polecenia to to, że są to nowe ambitne produkcje.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontakt:

TVS (HD)

Post autor: Tomek » 09 gru 2008, 11:19

http://miasta.gazeta.pl/katowice/1,3501 ... rzen_.html - sylwester w TVS, czyli o nieudolności Pana Uszoka (prezydenta Katowic) :D. Moim zdaniem autor trochę przesada, bo Kate Ryan, Tatiana Okupnik, Feel, Doda i Bajm to żadne gwiazdy, dla tych, którzy choć trochę znają się na dobrej muzyce :P. Ja wolę La Bouche (zespół które też będzie w Katowicach, a o którym nie wspomniano w artykule), czyli kultowy eurodance lat 90 :). Podczas szlagierów może na chwilę zmienię kanał ;).

Jeśli chodzi o okres bożonarodzeniowy to TVS przygotowała także teledysk-kolędę promująca:
http://www.tvs.pl/index.php?id_materialu=1807

Pojawił się także na serwisie program inaugurujący start Telewizji Silesia w USA:
http://www.tvs.pl/film.php?id_materialu=1775
Jedyne w TVS co jest godne polecenia to to, że są to nowe ambitne produkcje.
Co do ambitnych produkcji w TVS podoba mi się, że stacja wykonuje misję Telewizji Katowice i nie jest ona pseudopatriotyczna jak TVP. Można na niej było obejrzeć program o "oburzającym" (dla PiS-u) temacie "Ślązacy w Wermachcie" czy prostujący reportaż o "bzdurnej" legendzie śląskiego zaboru z polskich podręczników:
http://www.tvs.pl/index.php?id_materialu=1193
Ponadto stacja nie robi afery z tego, że ktoś nie czuję się Polakiem. Nawet zaprasza takie osoby do studia, gdy mówi się o tematach związanych z kulturą Śląska.

Na koniec trochę bzdur:
http://pl.youtube.com/watch?v=AkLEerXiWts - nocne wygłupy na TVS ^^'. Nagranie z końca wakacji - ciekawe, czy jest to oficjalna audycja. Nawet nie wiedziałem, że nadawali coś w nocy poza aktualnym Backstage (świetny program prowadzony przez lidera zespołu Negatyw - Mietall Walusia i perkusistę Myslovitz Wojtka Kuderskiego, o muzyce, którą trudno usłyszeć w innych stacjach telewizyjnych :)) w czwartki.
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Alfernando
Poster
Kontakt:

TVS (HD)

Post autor: Alfernando » 09 gru 2008, 16:41

Tomaszu mówiłem o filmach, nie o całym TVS. Jeśli idzie jednak o rywalizacje między nią a TVP. To publiczna nadal wygrywa pod względem informacji i publicystyki.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontakt:

TVS (HD)

Post autor: Tomek » 13 gru 2008, 16:38

Jeśli idzie jednak o rywalizacje między nią a TVP. To publiczna nadal wygrywa pod względem informacji i publicystyki.
Jeśli chodzi o informacje TVP Katowice jeszcze jakoś się prezentuję, ale pod publicystyki przegrywa na całej linii. Wszystko przez dominację TVP Info. Chodzi oczywiście o lokalność, bo trudno porównywać info i publicystykę Telewizji Silesia z ogólnopolską publiczną telewizją.

http://pl.youtube.com/watch?v=nKHJz39YhwM - zwiastuny TVS w tym sylwestrowy (4:46). Zgadnijcie jaki zespół jest wizytówką imprezy wg. promo. Ten sam, którego nie wymieniła Gazeta Wyborcza przy okazji artykułu o dominacji Warszawy i Krakowa grupami typu Feel, Doda itp. W ogóle GW dość niechętnie pisze o TVS, jakby Agora miała jakieś plany względem tej stacji.
HENSHIN!
Awatar użytkownika
dragontor
Użytkownik
Kontakt:

TVS (HD)

Post autor: dragontor » 25 gru 2008, 0:33

Tomek pisze:Na koniec trochę bzdur:
http://pl.youtube.com/watch?v=AkLEerXiWts - nocne wygłupy na TVS ^^'. Nagranie z końca wakacji - ciekawe, czy jest to oficjalna audycja. Nawet nie wiedziałem, że nadawali coś w nocy poza aktualnym Backstage (świetny program prowadzony przez lidera zespołu Negatyw - Mietall Walusia i perkusistę Myslovitz Wojtka Kuderskiego, o muzyce, którą trudno usłyszeć w innych stacjach telewizyjnych :)) w czwartki.
Jak pewnie zauważyłeś, na końcu widnieje plansza Radia Silesia, a na niej informacja, że program emitowany jest do 24:00 - a w tym przypadku prowadzący powiedział, że jest 2:00 w nocy, więc raczej nie wygląda to na oficjalną audycję (ani w kwestii godziny, ani w kwestii treści*). Dla mnie - bomba :D Swoją drogą, ciekawe co tam robił ten Michał w nocy na żywo. Widać było, że audycja była dla znajomych ;)

*) chociaż już tyle w RS widziałem, że i takie rzeczy w dzień by mnie nie zdziwiły. :D
tele5.xt.pl - powrót wkrótce...
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

TVS (HD)

Post autor: Karol » 25 gru 2008, 3:31

Ciekawostką jest fakt, że mamy tam teledysk z YouTube :) To trochę nie przystoi podczas emisji telewizyjnej ;)
Daredevil
Użytkownik

TVS (HD)

Post autor: Daredevil » 25 gru 2008, 10:52

Bo to emisja testowa była, to i teledysk z YouTube mogli puścić. :)
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
Kontakt:

TVS (HD)

Post autor: Poland » 25 gru 2008, 12:27

Nie wiem czy zorientowaliście się ale od pewnego czasu TVS zaczął nadawać 24h a powodem tego za pewnie była ekspansja stacji za granicę. Według mnie to dobry ruch gdyż na antenie stacji jest mniej Radia Silesia :) A wy co o tym sądzicie ??
Od 24.05.2006 do 27.08.2014 jako kisiel205 / Od 27.08.2014 jako Poland
Aktywnie najlepszy na forum już od 12 lat! Na moim koncie już ponad 10,000 postów!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontakt:

TVS (HD)

Post autor: Tomek » 25 gru 2008, 13:04

Jak pewnie zauważyłeś, na końcu widnieje plansza Radia Silesia, a na niej informacja, że program emitowany jest do 24:00 - a w tym przypadku prowadzący powiedział, że jest 2:00 w nocy, więc raczej nie wygląda to na oficjalną audycję (ani w kwestii godziny, ani w kwestii treści*).
Ta plansza nie zawsze była aktualna. Po wakacjach dołożyli pasek z programem TV i z jej wynikało, że nadawanie kończyło się o 23.45, 2:00 czy innej porze, za to plansza miała do grudnia prawie zawsze stałą wpisaną godz. 24:00. Tak, więc nadal nie jestem pewny, czy to nie jest jednak oficjalny program. Poza tym prezenter wyraźnie powiedział: "do zobaczenia w następny piątek'
Swoją drogą, ciekawe co tam robił ten Michał w nocy na żywo.
Nie oglądam zawsze porannego pasma ze względu na godzinę i inne zajęcia, ale kiedyś np. podzielono ekran i Adam Giza i Artur Warcholiński tańczyli w studiu :lol:.
Ciekawostką jest fakt, że mamy tam teledysk z YouTube smile To trochę nie przystoi podczas emisji telewizyjnej wink
Patrząc na polską telewizje mam inne wrażenie. Największym fenomenem jest Vh1, który wykorzystywał filmiki youtube bez żadnego podania źródła w programie 90/h, zakrywając różne znaczki :D
Bo to emisja testowa była, to i teledysk z YouTube mogli puścić. smile
Emisja testowa skończyła się w maju, ten filmik jest z sierpnia. Puścili teledysk z Youtube, bo skąd niby mieliby go mieć. Zresztą słychać, że to na specjalne życzenie ;). To chyba jednorazowy przypadek, bo nigdy z playerem youtube wcześniej/później na antenie się nie spotkałem, podczas oglądania tej audycji.

Nowe info:
TV Silesia z teletekstem

Najprawdopodobniej niedługo stacja regionalna kierowana do mieszkańców Śląska zyska nową "funkcjonalność" - teletekst.
Dziś na przekazie TV Silesia uaktywniono teletekst. Aktualnie nie znajdują się w nim żadne strony, ale niedługo może się to zmienić. Przypomnijmy tylko, że kilka dni przed startem, TVN Warszawa dołączyła teletekst do swojego przekazu. W Nowy Rok, 1 stycznia 20-lecie swojego „istnienia” obchodzi Telegazeta TVP.

Parametry techniczne TV Silesia:
Satelita: Hot Bird 8 (13.0ºE)
Częstotliwość: 12.303 GHz
Polaryzacja: V (Pozioma)
SR: 27500
FEC: 3/4
ID: TVS
Kodowanie: Brak

TV Silesia to kanał tworzony głównie dla mieszańców Śląska. Dostępny jest we wszystkich platformach satelitarnych na polskim rynku, a także w wielu sieciach kablowych działających na terenie naszego kraju.

Aktualizacja:
Wyłączono teletekst na TV Silesia..
Źródło: satnews.pl
HENSHIN!
Awatar użytkownika
dragontor
Użytkownik
Kontakt:

TVS (HD)

Post autor: dragontor » 25 gru 2008, 13:07

kisiel205 pisze:Nie wiem czy zorientowaliście się ale od pewnego czasu TVS zaczął nadawać 24h a powodem tego za pewnie była ekspansja stacji za granicę. Według mnie to dobry ruch gdyż na antenie stacji jest mniej Radia Silesia :) A wy co o tym sądzicie ??
Lepszy rydz, niż nic. Zawsze można coś w nocy pooglądać.
tele5.xt.pl - powrót wkrótce...
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

TVS (HD)

Post autor: Karol » 25 gru 2008, 13:43

Z tym, że emisja całodobowa to raczej reguła w stacjach telewizyjnych nadających w USA. Chociaż są przypadki, że nie ma potrzeby emitowania nocnego programu na potrzeby widzów za oceanem - przykładem tego jest Tele 5, bo kiedyś - nie wiem jak teraz, ale może ktoś wie - dla tamtego kraju emitowano całkiem inny program, m.in. z większą ilością filmów fabularnych w ciągu tygodnia i z inaczej poskładaną kolejnością emisji pozycji programowych.
janusz080
Obserwator

TVS (HD)

Post autor: janusz080 » 25 gru 2008, 18:23

kisiel205 pisze:Nie wiem czy zorientowaliście się ale od pewnego czasu TVS zaczął nadawać 24h a powodem tego za pewnie była ekspansja stacji za granicę. Według mnie to dobry ruch gdyż na antenie stacji jest mniej Radia Silesia :) A wy co o tym sądzicie ??
Powinni uruchomić drugą ścieżkę audio z Radiem, tak jak robi to na przykład Lider TV. Na drugiej ścieżce puszcza Radio Lider
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe stacje telewizyjne w Polsce”