TVS (HD)

Dyskusje na temat kanałów telewizyjnych działających aktualnie na polskim rynku.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontakt:

TVS (HD)

Post autor: Tomek » 02 sty 2009, 16:58

Jak widze to tylko ja tutaj ogladałem sylwester w TVS, choć po części w powtórce - było strasznie tanio, jeśli porównujemy imprezę z innymi miastami, gdzie były stacje, ale jak na coś, co zorganizowano w trzy miesiące było nieźle ( niezdecydowane władze biednych Katowic ) ^^. Muzycznie najlepiej poszło Ottawan i Princess (grupa grająca covery Queen).

O 20 nadano program "Gorączka sylwestrowej nocy" prowadzony przez Adama Gizę i Artura Warcholińskiego. Do studia zaproszono DJ-a, parę taneczną, tłem za to była bawiąca się ekipa TVS :D. Głównie jednak prezentowano teledyski z lat 70,80,90 zmiksowane z podglądem na studio. {przy transmisji używano różnych technik komputerowych np. używano gwiazdki z Radia Silesia na wizji, efekt mglistości w studiu itp.). Audycja nadawana była do 21.30, choć Sylwester zaczął się o 21, gdzie występował zespół Lokomotiv i ostatecznie był tylko pokazywany na ekranie w studiu.

Tutaj mała wpadka podczas przełączania -prezenterzy zagadali się w studiu, podczas gdy prowadzący sylwester już witali widzów :D. Przerwy reklamowe zapełniali różni prowadzący TVS. Jeśli chodzi o operatorów kamer to ich umiejętności rozwijały się chyba z każdą godziną - początkowo byli bardziej statyczni, później już robili bliskie ujęcia na publiczność, machali ciągnikami elastycznie :D. Prezenterzy moim zdaniem byli o wiele lepsi od przejędzonych głów z TVP-u i Polsat, Wąsik kierował poczynieniami publiczności, która wysyłała pozdrowienia dla USA i Kanady. Paulina Tomaszczyk była za to spokojniejszym ogniwem - ta prezenterka naprawdę marnowała się w TVN Gra, jest moim zdaniem o wiele lepsza od wszystkich prowadzących w TVN ^^.

TVS zaserwował małą dawkę widowiska na swojej stronie:
http://www.tvs.pl/index.php?id_materialu=1980

Kilka innych ciekawosek:
* podczas emisji wykorzystywano okolicznościowy reklamowy jingiel sylwestrowy ze sztucznymi ogniami i biurowcami ^^
* po zakończeniu sylwestra na antenie nadawano zwiastuny programów sylwestrowych - nie wiem, czy to zamierzone, czy może alkohol zrobił swoje ;)
* transmisja odbywała się także na Radiu Silesia.

Śmieszna ciekawostka - w poprzednim poście mówiłem coś o tańczeniu dwóch prezenterów w Radiu Silesia. Jak widać to nie był ostatni raz ;)
http://www.tvs.pl/index.php?id_materialu=1969
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Ice
VIP Expert

TVS (HD)

Post autor: Ice » 02 sty 2009, 19:22

Tomek: Paulina Tomaszczyk
A kto to? Mama czy siostra Patrycji Tomaszczyk? :) ;)
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontakt:

TVS (HD)

Post autor: Tomek » 02 sty 2009, 19:53

Mam mało czasu teraz, więc pisałem szybko. Zastanawiałem się nawet nad tym imieniem prezenterki :D, ale nie chciało mi się sprawdzać tak podstawowych informacji :D. Mój błąd.

Szersze informacje na temat nowych programów i układu ramówki TV Silesia:
Filmy fabularne (produkcje amerykańskie) emitowane będą na antenie TVS od poniedziałku do soboty o 19.45. W związku z tym główne wydanie dziennika "Silesia informacje" przesunięte zostanie z 21.00 na 21.30. Natomiast zapowiedź serwisu, nadawana dotychczas o 20.00, pojawiać się będzie o 19.20 w przerwie "Propozycji do Listy Śląskich Szlagierów", która zaczynać się będzie o 19.00 (do tej pory o 19.35).

W poniedziałki o 22.10 w TVS pokazywany będzie nowy talk-show "Coś tam, coś tam - show" prowadzony przez Michała Wasika. W każdym odcinku programu gościć będą dwie polskie gwiazdy, a rozmowa z nimi ma mieć lekki, rozrywkowy charakter. Talk-show realizowany będzie w witrynie sklepowej w jednym z centrów handlowych.

Nowością w ramówce kanału będzie też animowany serial satyryczny "Nudle"* w którym dwaj główni bohaterowie wspominać będą lata swojej młodości i dzieciństwa. Premierę kolejnych odcinków produkcji zaplanowano na soboty na godz. 15.45.

TVS wprowadza zmiany także do dwóch programów muzycznych - "Kociej muzyki" (emisja we wtorki o 22.10) i "Zamorskiego grania" (środy 22.10). Od stycznia oba nadawane będą na żywo (w przypadku drugiej audycji dotyczyć to będzie jedynie rozmów z gościem, a nie samych koncertów).
Źródło: wirtualnemedia.pl
HENSHIN!
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert

TVS (HD)

Post autor: TiM » 02 sty 2009, 20:58

Popatrzyłem przed chwilą na urywki sylwestra w TVS i widzę że, albo zegar przy odliczaniu za wolny, lub za szybkie przywitanie nowego roku przez prezenterów. Po za tym, scena zwykła, ale widzę że ludzie dobrze się bawili.
Awatar użytkownika
Kpc21
Junior
Kontakt:

TVS (HD)

Post autor: Kpc21 » 02 sty 2009, 22:17

Czy TVS transmitowała sylwestra miejskiego na żywo? Z jakiego miasta?
Obrazek... i znów: Obrazek, i... Obrazek ponownie. Co wymyślą następne?
Awatar użytkownika
Ice
VIP Expert

TVS (HD)

Post autor: Ice » 02 sty 2009, 22:23

Przecież o tym pisaliśmy - sylwester spod katowickiego spodka na żywo.
zygmunt
Użytkownik

TVS (HD)

Post autor: zygmunt » 03 sty 2009, 0:21

Witam!! Dołązę swój głos do dyskusji. Uważam, ze TVS z całego wieczoru moze byc dumny! Od 20.05 czyli startu programu duetu Giza i Warcholinski nie było momentu nudy. Świetna "Gorączka Nocy"! Tak swoją drogą to czemu myślicie ze tam bawili sie pracownicy TVSu;)? Przecież ktos musiał pracowac pod Spodkiem!!!
Sylwester pod Spodkiem tez dobry. Ottawan dał świetny koncert.
Tak podsumowując to TVS przez ten rok wyrobił sobie juz markę, a z drugiej strony kilka twarzy stacji, którzy swietnie wyglądają etc. po prostu są dobrymi prezenterami i dla tvsu to skarb. Do tej czołówki prezenterów trzeba zaliczyć tych którzy pojawili się w Sylwestrowy wieczor i noc: P. Tomaszczyk, A. Warcholiński, M. Wąski i A. Giza. Gratulacje
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert

TVS (HD)

Post autor: TiM » 05 sty 2009, 21:53

Warto dodać że jedna z reklam leku (Magnes ''cośconiepamiętam'') odbyła się w studiu TVS (a dokładniej w studio, z którego korzystają ''Silesia Informacje''). Szcze mówiąc, bardzo to ciekawie wyglądało.
Awatar użytkownika
Artu
Junior

TVS (HD)

Post autor: Artu » 06 sty 2009, 14:02

Chyba mają jakieś problemy z finansami, skoro użyczają studia do reklam :P
Miś Uszatek
Użytkownik

TVS (HD)

Post autor: Miś Uszatek » 06 sty 2009, 15:07

Jedną z branż którą najmocniej dotknął kryzys jest budownictwo. Jeśli się nie mylę to szef TVS jest/był deweloperem. Ceny mieszkań i gruntów nadal będą spadać, tak że przyszłość TVS może być nieciekawa.
Awatar użytkownika
dragontor
Użytkownik
Kontakt:

TVS (HD)

Post autor: dragontor » 08 sty 2009, 18:40

Wąsik
M. Wąski
Ale przekręcacie te nazwy :D Prawidłowe nazwisko tego prezentera to Michał Wasik.
tele5.xt.pl - powrót wkrótce...
zygmunt
Użytkownik

TVS (HD)

Post autor: zygmunt » 27 sty 2009, 0:09

Ruszył dziś nowy program rzeczonego Wasika :) Cośtam szoł. Oglądał ktoś? Jak wrazenia?
Awatar użytkownika
Axel
Activist
Kontakt:

TVS (HD)

Post autor: Axel » 29 sty 2009, 21:07

Mam pytanie do widzów TVS, być może ktoś mi będzie mógł pomóc.
Dzisiaj na TVS emitowany jest bardzo fajny film. Tytuł to najprawdopodobniej "Uliczny gladiator" ale niestety na ubogiej stronie www.tvs.pl nic wiadomo jaki jest oryginalny tytuł. Podobno filmy na TVS są powtarzane ale czy wie ktoś może kiedy i z jaką częstotliwością ? Bo chciałbym sobie obejrzeć powtórkę filmu ale znów na stronie tvs.pl w dziale z programem tv nic nie można konkretnego ustalić.
Czy może ktoś wie kiedy są powtarzane filmy w TVS ?
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontakt:

TVS (HD)

Post autor: Tomek » 29 sty 2009, 22:10

Może spróbuj napisać na forum TVS, choć ostatnio admin tam nie zagląda. Zawsze też możesz zadzwonić do stacji lub napisać email. To nie alianse skrzynek Eurocastu, prowadzące donikąd, więc może odpiszą ;).

Skoro mówimy o stronie, to szykuję się pierwszy nowy lutowy program. Kolejna pozycja wprowadzona w celu przyciągnięcia "zagranicznych" widzów ;) Mam nadzieję, że Telewizja Silesia nie przesadzi z audycjami ogólnopolskimi.
"Jacek Fedorowicz na bieżąco"- to autorski program znanego satyryka, który będzie pojawiał sie na naszej antenie każdej niedzieli około godziny 21-ej. Pierwszy odcinek już za trzy dni. Jacek Fedorowicz przez dziesięć lat prowadził program satyryczny ''Dziennik Telewizyjny'', w styczniu 2006 odszedł z telewizji publicznej. Teraz w Telewizji Silesia co tydzień będzie komentował wydarzenia ostatnich dni.

Jak sam mówi, chciał mieć jakieś miejsce, w którym mógłby robić cotygodniowe komentarze. Zainspirował go katowicki oddział IPN-u, który zorganizował cykl wystaw "Rysunków sprzed ćwierć wieku" autorstwa Fedorowicza. Satyryk pojawiał się na nich komentując bieżące wydarzenia. Tak narodził się pomysł nowego programu. Efekty będzie można ogladać co tydzień w niedzielę około godziny 21.

W rozmowie z Markiem Czyżem satyryk przyznaje, że z natury jest ponury. I wspomina - rolę kabaretów i cenzury w czasach PRL-u oraz kultowe filmy "Nie ma
http://www.tvs.pl/informacje/8249/

Listy Przebojów Radia Zet i TVS jak nie ma tak nie ma, choć w ramówce jest od trzech tygodni :lol:.
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Artu
Junior

TVS (HD)

Post autor: Artu » 30 sty 2009, 10:50

Własnie na TVS leci film "Detektyw Monroe", który jest sam w sobie w 16/9 (pewnie letterbox), ale został spłaszczony. Na dodatek jest oznaczony jako od 16 lat, a takie programy można emitować od godziny 20.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe stacje telewizyjne w Polsce”