Strona 1 z 46

TVS (HD)

: 06 sty 2008, 14:06
autor: Alfernando
Co myślicie o starcie śląskiego kanału regionalnego TVS. Według mnie to bardzo dobry pomysł bo TVP Katowice, podejrzewam, że podobnie jak inne ośrodki regionalne jest bardzo cienkie i przeciętne. A taka stacja była by poważną konkurencją dla TVP i być może i dla TVN Katowice, jakby coś takiego powstało, a czytałem w prasie, że to realne. Ciekawm jestem jakie dyscypliny sportu by pokazywali.

Powstająca w Katowicach regionalna stacja TVS otrzymała we wtorek z KRRiT koncesję na nadawanie satelitarne. - Wystartujemy pomiędzy lutym a marcem przyszłego roku - mówi nam Sławomir Zieliński, dyrektor programowy TVS.

W ofercie kanału znajdą się programy informacyjne (cztery duże wydania dziennika i krótsze serwisy), a także m.in. magazyny reporterskie, ekonomiczne, kulturalne, sportowe czy historyczne. Planowane są także audycje rozrywkowe. - Złożyliśmy propozycje współpracy artystom ze Śląska - mówi nam Zieliński. Zespół stacji docelowo liczyć ma około 100 osób (razem ze współpracownikami).

TVS nadawać będzie z darmo z satelity Hot Bird (dzięki czemu będą ją mogli oglądać abonenci wszystkich trzech platform cyfrowych). Kanał pojawi się także w ofercie sieci kablowych. Uruchomiony ma być również wortal internetowy, a część kontentu TVS udostępniana będzie w formie przeznaczonej dla telefonów komórkowych.

Właścicielem i prezesem stacji jest Arkadiusz Hołda, kierujący także firmą budowlaną Holdimex, a dyrektorem kanału - Jarosław Hasiński, w przeszłości szef ośrodka TVP w Poznaniu.
Źródło: wirtualnemedia.pl

TVS (HD)

: 06 sty 2008, 15:50
autor: Nikt

TVS (HD)

: 06 sty 2008, 15:55
autor: Alfernando
o dzięki

TVS (HD)

: 11 sty 2008, 13:32
autor: Alfernando
Marek Czyż, najpopularniejszy dziennikarz TVP Katowice, zdecydował się odejść z telewizji publicznej i przejść do startującego w marcu śląskiego kanału satelitarnego TVS.

- Telewizja Katowice jest jak wanna z ciepłą wodą, komfortowe miejsce pracy, gdzie miałem przez wiele lat mnóstwo przyjaciół, ale nie mogę już dłużej udawać, że ośrodek w Bytkowie i TVP w Warszawie to dwie różne instytucje. Decyzje, które zapadają w stolicy, odczuwamy na własnej skórze - mówi Czyż w "Gazecie Wyborczej".

Dziennikarz z Telewizją Polską był związany przez 12 lat. Cześć z nich pracował w Warszawie, gdzie był gospodarzem programów publicystycznych "Gość Jedynki" i "Monitor Wiadomości" w TVP 1, a także "Trzeci Wymiar" i "Rozmowa dnia" w TVP 3. Od prowadzenia programów w Trójce został odsunięty latem zeszłego roku, "na jakiś czas, aby dać miejsce nowym twarzom" - tłumaczyła wtedy rzeczniczka TVP.

W ośrodku katowickim Marek Czyż był gospodarzem programu informacyjnego "Aktualności" i publicystyki. W TVS będzie prowadzić serwisy informacyjne i autorski magazyn komentatorski.

W grudniu do TVS z TVP Katowice przeszedł także Rafał Kurowski, który w katowickim oddziale Telewizji Polskiej kierował redakcją "Aktualności". W nowym kanale został szefem informacji.
Źródło: wirtualnemedia.pl

No proszę stacja idzie jak burza ja tez się zgłosiłem i może coś z tego będzie.:)

TVS (HD)

: 04 lut 2008, 16:41
autor: Tomek
http://www.wirtualnemedia.pl/article/22 ... ka_TVP.htm

TVP Katowice się rozpada. Wszyscy pracownicy Aktualności rozchodzą się w różne strony. Za niedługo materiały w Bytkowie będą robić tylko niedoświadczeni stażyści ;).

Oby TV Silesia stanowiła lepszy kanał regionalny, bo po dawnej Telewizji Katowice niewiele zostało :(. Wszystko przez ten kicz lecący z Warszawy :mad:.

TVS (HD)

: 05 lut 2008, 15:20
autor: Alfernando
Tomek pisze:http://www.wirtualnemedia.pl/article/22 ... ka_TVP.htm

TVP Katowice się rozpada. Wszyscy pracownicy Aktualności rozchodzą się w różne strony. Za niedługo materiały w Bytkowie będą robić tylko niedoświadczeni stażyści ;).

Oby TV Silesia stanowiła lepszy kanał regionalny, bo po dawnej Telewizji Katowice niewiele zostało :(. Wszystko przez ten kicz lecący z Warszawy :mad:.
Czytałem ten materiał i uważam, że do TVS ciągną oni nie tylko ze względu na lepsze pensje, lepsze warunki, ale także moze ze względu na M.Czyża i chyba byłego dyrketora.

TVS (HD)

: 25 lut 2008, 10:27
autor: Alfernando
a serwis informacyjny będzie nosić nazwę Silesia 24

TVS (HD)

: 25 lut 2008, 10:49
autor: Karol
Gdzie tak przeczytałeś?

TVS (HD)

: 25 lut 2008, 10:52
autor: Poland
Masz racje. Pisało o tym jeszcze jak mówili o starcie na początku marca.

TVS (HD)

: 25 lut 2008, 13:27
autor: Alfernando
http://www.wirtualnemedia.pl/article/22 ... ka_TVP.htm
Tutaj Karolu
Leśnik będzie pracować w TVS na stanowisku wiceszefa informacji, zaś Janocha zostanie reporterem i wydawcą serwisu informacyjnego "Silesia 24". Do tej pory obaj pracowali jako reporterzy i wydawcy w "Aktualnościach" TVP Katowice.
Źródło: wirtualnemedia.pl

TVS (HD)

: 12 mar 2008, 15:28
autor: Miro
Niekodowana TV Silesia od 29 marca

Nowa polska, lokalna stacja komercyjna TV Silesia ma ruszyć w sobotę 29 marca z tp. 80 satelity Hot Bird 8 - 13E z częstotliwości 12.303 GHz, pol. V (SR 27500, FEC 3/4) oczywiście niekodowana (FTA), w jakości standardowej (SD). TVS wejdzie do wszystkich trzech polskich platform satelitarnych.


TV Silesia będzie korzystać z gościnności RTV Slovenija, bo kanał w wersji SD ma być nadawany na transponderze satelity Hot Bird 8 dzierżawionym przez Słoweńców. Pierwsze próby transmisji satelitarnych TVS mają rozpocząć się 15 marca 2008. Jeśli wypadną pozytywnie, to 29 marca (termin jest płynny, możliwe jest 2-3 dni opóźnienia) widzowie w całej Europie będą mogli oglądać już regularny przekaz TV Silesia.

Produkcja jest w całości realizowana w jakości HD, ale emisja satelitarna będzie w SD. Jest jednak mowa o tym, że wcześniej czy później będzie TVS w HD. Na razie TVS podjęła rozmowy z kilkoma polskimi operatorami kablowymi, aby tam nadawać program w jakości HD!

Istotne jest to, że kanał od razu wejdzie do wszystkich trzech platform satelitarnych: Cyfrowego Polsatu, Cyfry+ i n, a do tego dotrze do milionów widzów w wersji niekodowanej.

Stacja ma poruszać tematy związane regionem i województwem śląskim - mieszka tam ponad 5 mln ludności.
- Chcemy szukać widza, pokazywać problemy widzów tu na dole, na Śląsku - mówi nam w rozmowie telefonicznej szef TVS, Sławomir Zieliński.

- Będzie publicystyka, ale bez seriali, bez Tańca na lodzie, bez Tańca ze słoniem i tego typu programów - nie stać nas na takie produkcje. Chcemy pokazać trochę misji, staramy się szukać nowych pozycji. jesteśmy gotowi do startu. - podkreślił Sławomir Zieliński.

satkurier

TVS (HD)

: 12 mar 2008, 18:00
autor: Karol
"Nie stać nas na takie produkcje" - ciekawe jak długo będzie ich stać na cokolwiek.

TVS (HD)

: 12 mar 2008, 18:06
autor: Axel
A wiadomo już jak w ogóle ma wyglądać ramówka tej stacji ? Bo coś mi sie wydaje, że będzie ona sie składać z kilku programów produkcji własnej, które będą lecieć w kółko.

TVS (HD)

: 13 mar 2008, 2:11
autor: Karol
Musi się składać z tylu programów, aby potem mogły się one zwrócić z reklam. W sumie jeśli planują nadawać od 10 do 22 czy coś w tym stylu, to koszty produkcji nie będą tak wielkie. To tylko 12 godzin programu, z czego ciekawe ile z tego będzie programem premierowym w ciągu dnia.

TVS (HD)

: 13 mar 2008, 12:51
autor: Poland
Według mnie powinni nadawać nie do 22 a do 23. Chyba chcą oddać widzów konkurencji na 15 - 30 minut (o 22 program lokalny ma jeszcze TVP Katowice)