TO!TV/Gold TV

Dyskusje na temat kanałów telewizyjnych działających aktualnie na polskim rynku.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 554
x 2687

iTV

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Axel pisze:No zaciekawiony bo nie rozumiem z jakiej paki do Cyfrowego Polsatu wpuścili TVN Gra a usuneli ITV. Żadnej z tych stacji nie lubię ale jakoś ITV było nieco lepsze dla mnie (choć i tak nie oglądam) wiec zainteresowało mnie dlaczego usuneli.
Pewnie z co najmniej dwóch powodów: 1 - Cyfrowy Polsat podpisał umowę na dystrybucję wszystkich programów Grupy TVN (początkowo bez TVN Gra); później podpisano dodatkową umowę na TVN Gra. Z iTV pewnie nie łączyła ich żadna poważniejsza umowa. 2 - TVN Gra posiada dużo wyższą jakość obrazu niż iTV.
Awatar użytkownika
Ice
VIP Expert
x 8

iTV

Post autor: Ice »

Jaką oglądalność ma ta stacja? Co jest najchętniej oglądanym programem? Szukałem wyników ale nie ma nigdzie w internecie. Miałem tą stację przez dwa lata, teraz jej nie mam na rzecz Superstacji [ktora jest lespza]. Dziękuję...
Boluś
Użytkownik

iTV

Post autor: Boluś »

Karol pisze:Dokładnie. Gdyby nie SMS stacja nie byłaby nawet dochodowa, bo na reklamach nie zarabia praktycznie nic.

/
czyli rozumiem że kilka milionów to dla Ciebie nic?

moze poczytaj nieco agbnielsen.pl - dane za rok 2007
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 554
x 2687

iTV

I co tam niby znajdę? Trudno się dokopać do jakichkolwiek wzmianek o przychodach reklamowych iTV. I nie widzę wspomnianych przez Ciebie kilku mln złotych, a jeśli owe przychody z reklam opiewały na takie kwoty, to raczej znalazłyby się na stronie AGB NMR. Ale coś mam:

W tygodniu od 13 do 19 sierpnia ub. r. ITV zarobiła 69,5 tys. złotych z reklam. Mniej zarobiły jedynie kanały z portfolio Canal+ Cyfrowego - Canal+, Canal+ Sport, Planete oraz Kuchnia.tv. Odwiecznie porównywane do iTV 4fun.tv z emisji reklam uzyskało 808,27 tys. zł. I podejrewam, że nawet sprzedaż czasu antenowego "Interaktywnej Telewizji" przez Media 5 (obsługującą Polonię 1 i Top Shop oraz pasmo telezakupowe w Tele 5, no i iTV) nie koniecznie musiało pomóc stacji zarobić więcej - większa ilość reklam ale także prowizja jaką pobiera Media 5 jedynie zredukowała koszty zatrudniania osób, które wcześniej nieudolnie poszukiwały reklamodawców - z mizernym skutkiem.
Boluś
Użytkownik

iTV

Post autor: Boluś »

mialem na mysli za caly rok 2007 a raczej polowe tego roku gdyz nie przypominam sobie wczesniej reklam w itv. od drugiego polrocza agb monitoruje itv, co jak sadze jest konieczne dla reklamodawcow.
no coz nie bez powodu outsource'uje sie dzisiaj uslugi do firm ktore specjalizuja sie w takiej czy innej dzialalnosci, zatem nie dziwi mnie dlaczego sprzedaza czasu reklamowego zajmuje sie zewnetrzna firma.
nikt nie zna wynikow ogladalnosci tej stacji i mysle ze wplywy ze sprzedazy czasu reklamowego jak na taki kanal sa calkiem ok.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 554
x 2687

iTV

Ja natomiast jestem pewien, że wpływy z reklam nie gwarantowałyby płynności finansowej firmy. Dlatego stacja skupia się głównie na SMSach. Warto też dodać, że stacja nadaje większość programu na żywo, który i tak archiwizuje - dlatego koszty działalności są dość wysokie. Reasumując: gdy stacja skupiła się na samych SMSach lub samych reklamach, nie miałaby szans na dłuższą działalność. Dlatego to wszystko jest połączone. A wierz mi, że oglądalności też nie mają zbyt wysokiej.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 554
x 2687

iTV

W poniedziałek, 31 marca ostatnie wydanie "Moje Logo News", które poprowadzi Piotr Galus. Od 1 kwietnia regularnie gospodarzem programu będzie nowy prowadzący, którego jeszcze nie ujawniono. Szkoda, ciekawe co dalej będzie robić Piotrek. Znam go osobiście i wiem, że w ITV pracował praktycznie od początku - pamiętam jak prowadził jeszcze ten program, gdy tworzono go w technologii blue-box.
Awatar użytkownika
Ice
VIP Expert
x 8

iTV

Słyszałem, że ma być nowy program o nowych technologiach w telewizji iTV czyli praktycznie będą dwa programy. Moje Logo News zostanie, ale będzie także nowy program :) Przeczytałem to na jakimś forum czy też na oficjalnym blogu iTV.
Z Piotrka nie zrezygnują - to najbardziej lubiana i najbardziej znana twarz tej telewizji.
Ogrodnik99

iTV

Post autor: Ogrodnik99 »

Podaj adres tego bloga :D Na potwierdzenie , bo ja w to nie wierzę :D
Awatar użytkownika
Ice
VIP Expert
x 8

iTV

Nie pamiętam adresu, ale Piotrek rzeczywiście nie będzie prowadził tego programu. Zresztą Karol napisał, że Piotrek nie będzie prowadził programu bo będzie nowy prezenter [wierz mi, Karol to dobre źródło informacji]. Ale Piotrek z iTV chyba (?) nie zniknie. Słyszałem, że będzie miał drugi program w tej stacji również powiązany z nowymi technologiami. MLN zostanie - z nowym prowadzącym ; Piotrek będzie mieć nowy program w tej stacji [info nieoficjalne.]. Taka jest prawda.

Przeczytaj parę postów wyżej - tam Karol zamieścił info.
Spooky
VIP Expert
x 2
x 3

iTV

Post autor: Spooky »

Ogulnie Piotrek zapowiada w reklamówkach programu że 31 prowadzi ostatni raz a za nim jest nowy prowadzący z zakrytą twarzą więc to pewne.
Awatar użytkownika
Ice
VIP Expert
x 8

iTV

Piotr Galus przechodzi do Polsatu

Prezenter, znany z interaktywnej telewizji ITV, od pierwszego kwietnia zmienił miejsce pracy- dowiedziało się media2.pl
Z naszych informacji wynika, że Piotr Galus przeszedł do Polsat New Media – spółki zajmującej się produkcją programów interaktywnych dla Polsatu oraz nowo powstających kanałów tematycznych. Prezenter będzie nadal prowadził interaktywny program Hugo – nadawany w Polsacie.

Piotr Galus pracował w stacji ITV od 16 września 2003 - prowadząc autorski program Moje Logo News. W ostatnim programie - wczoraj - pożegnał się z widzami.

źródło: www.media2.pl

-------------------------------------------------------------------------
Z tak małej telewizji do tak dużej TV? Nieźle... :)
Na bank będzie prezenterem nowego kanału Polsatu - muzycznego-rozrywkowego bo ma takowy powstać :). Nie dziwię się chłopakowi, że zrezygnował - w końcu jakieś zmiany musiały nastąpić. A może ktoś co to za firma Polsat New Media? Co on tam będzie konkretnie robił? Ale Moje Logo News bez Piotrka to nie to samo Moje Logo News.
Ogrodnik99

iTV

Post autor: Ogrodnik99 »

I co gdzie te nowe programy ? Miały być ,a tu nie ma ich. Za to ciągle usuwają programy i mamy już tylko dwa programy - Moje logo news i Discostację :/ O co chodzi

PS: Zapraszam na serwis m.in o iTV ->> www.interakcja.go.pl <<-
Awatar użytkownika
Ice
VIP Expert
x 8

iTV

iTV z tego co wiem pracuje nad programami na wiosenną ramówkę. Być może wprowadzą w maju. Zresztą zostało 2 prezenterów + prezenterki z Laski Vanilli który jest nadal emitowany. Ze stacji odchodzą zarówno prezenterzy jak i osoby nadzorujące nowe programy [info. WM].

Stacja się sypie :) Ale zobaczymy jak to będzie.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 554
x 2687

iTV

Być może zwija żagle. Chociaż nie dziwię się, taka jakość dźwięku i obrazu odstrasza potencjalnych widzów, na których iTV zarabia(ło).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe stacje telewizyjne w Polsce”