Echo24 TV (dawniej Telewizja TEDE)

Dyskusje na temat kanałów telewizyjnych działających aktualnie na polskim rynku.
Awatar użytkownika
Artu
Junior
Posty: 917
Rejestracja: 05 lis 2007, 14:10
x 1

Echo24 TV (dawniej Telewizja TEDE)

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Artu »

Zapraszam do dyskusji na temat telewizji nadającej naziemnie m.in. we Wrocławiu na kanale 31.
W temacie podałem dwie nazwy kanału, ponieważ w zapowiedziach lektor czyta "Telewizja Dolnośląska", a na ekranie widnieje logo "Odra". Co ciekawe, programy takie jak Sportgame (magazyn sportowy) lub serwisy pogodowe są produkowane przez zewnętrzne firmy, na dodatek na napisach końcowych widnieje napis "dla TEDE". Stacja dzieli pasmo z TV4 i jednocześnie używa oprawy w/w stacji z okresu, kiedy logiem były 4 kwadraty.


A oto kilka zapów. Niestety w słabej jakości, ponieważ sygnał naziemny jest u mnie bardzo słaby.

Pogoda
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Sportgame (wiadomości sportowe)
Obrazek (czołówka :/) Obrazek (zwróćcie uwagę na pasek - narzekaliście na TVP Info? :P) ObrazekObrazekObrazek (chociaż to taki nie do końca serwis sportowy - czego dowodzi ten zap, w którym prowadzący informuje o... konkursie sms-owym :)) Obrazek

I jeszcze Sportgame+
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 17559
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 584
x 2885

Telewizja Dolnośląska / Odra / TeDe

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Napis "dla TEDE" może widnieć dlatego, ponieważ Telewizja Dolnośląska jest producentem programów TV Odra. To właśnie TEDE zleca firmom produkcję swoich audycji telewizyjnych, a później emituje je w sieci Odra.
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert
Posty: 3901
Rejestracja: 31 maja 2008, 23:06
x 19

Telewizja Dolnośląska / Odra / TeDe

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TiM »

Ale pamiętam że kiedyś była telewizja Tede, (chyba) po prostu zmienili nazwę. A co do oprawy, to emitują tą starą oprawę TV4? (tą z 2007)
michal
VIP Expert
Posty: 2930
Rejestracja: 06 sie 2008, 14:55
x 6
x 18

Telewizja Dolnośląska / Odra / TeDe

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michal »

Podobno w TeDe pracowała kiedyś Magda Mołek. Wiecie może co ona prowadziła tam?
Awatar użytkownika
Majkell
VIP Expert
Posty: 589
Rejestracja: 26 maja 2006, 21:23
x 1
Kontakt:

Telewizja Dolnośląska / Odra / TeDe

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Majkell »

Kwestia nazwy kanału jest dość zagmatwana, ale już wyjaśniam o co chodzi. Przez wiele lat stacja oficjalnie nazywała się Telewizja Dolnośląska ("TeDe") a jej koncesja wydana była na spółkę o tej samej nazwie. Marka "TV Odra" nie pojawiała się jeszcze wtedy na antenie, ale tak z kolei nazywała się grupa telewizyjna (swoista sieć), w której skład wchodziło TeDe, razem z kilkoma innymi stacjami (TVL z Lubina, TV Vigor z Gorzowa, TV 51 z Zielonej Góry, TV AVAL z Jeleniej Góry i TV Bryza ze Szczecina). Spółka TV Odra odpowiedzialna była za przygotowanie wspólnego pasma dla wszystkich sześciu kanałów. Z czasem jednak z tego pasma zrezygnowano, a rolę programowego wypełniacza przejęła Nasza TV, a potem TV 4.

W międzyczasie (obecnie powiązana z Polsatem) spółka TV Odra stała się właścicielem wszystkich sześciu lokalnych stacji. Z czasem również większość z nich... w praktyce przestała istnieć. Około 2002 roku własny program nadawały już tylko dwie: TeDe i TVL, a na pozostałych kanałach przez 24h retransmitowany był sygnał TV 4.

W 2004 KRRiT odnowiła koncesję wszystkich sześciu telewizji, zobowiązując jednocześnie nadawcę do wznowienia emisji programów lokalnych. Istotną zmianą było jednak, iż nowe koncesje nie zostały wydane osobno na spółki dawniej reprezentujące poszczególne telewizje, ale na ich właściciela - czyli spółkę TV Odra. We wszystkich koncesjach "TV Odra" pojawiła się również jako oficjalna nazwa kanału (w miejsce nazw dotychczasowych).

Firmy takie jak Telewizja Dolnośląska i TVL pozostały nadal producentami programu, ale nie są już właścicielami koncesji (a więc z prawnego punktu widzenia nie są nadawcami). Również wpisana w koncesji nazwa produkowanych przez nie kanałów oficjalnie brzmi teraz "ODRA" + nazwa miasta. Tym niemniej, jako że zarówno "TeDe" i "TVL" przez lata stały się rozpoznawalnymi markami, nazwy te nadal są w pewien sposób obecne na antenie. We Wrocławiu w logo widzimy "ODRĘ", jednak w emitowanych materiałach pojawia się już raczej nazwa "TeDe". W Lubinie rozwiązano problem nieco inaczej. Stacja identyfikuje się po prostu jako "TVL - Grupa Odra".

W pozostałych miastach program nazywa się po prostu "ODRA" + nazwa miejscowości. Jego producentem są tam zewnętrzne firmy, nie związane w żaden sposób kapitałowo z TV Odra. Zazwyczaj są to lokalne telewizje kablowe, które obok własnego kanału produkują także dwugodzinny program dla Odry. A wszystko po to, by stacje, których głównym celem wydaje się być po prostu zwiększenie zasiegu TV 4, nie straciły koncesji.

Cholera, miało być tym razem krótko i zwięźle, a wyszło tak jak zawsze. Odkąd pamiętam, zawsze przy okazji tematu TV Odra rozpisuję się na kilka akapitów. ;)
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
Posty: 3635
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:42
Lokalizacja: Wrocław
x 108
x 121
Kontakt:

Telewizja Dolnośląska / Odra / TeDe

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SNOL »

michal pisze:Podobno w TeDe pracowała kiedyś Magda Mołek.
Chyba nie... Wiem, że na pewno prowadziła "Fakty" na ówczesnej Piątce (później TVP3 Wrocław). EDIT: Jak podaje WIKIPEDIA (:D więc nie można wierzyć temu w 100%) była reporterką w TVL, a po przeprowadzce do W-wia w TeDe.

Co do paska informacyjnego, to pojawia się on tylko w okresie zimowym i informuje o warunkach jazdy na nartach w dolnośląskich górach.

W ofercie kanału znajdują się m.in. takie programy jak: "Informacje" (za czasów świetności TeDe i nadawania z najwyższego na Dolnym Śląsku wrocławskiego wieżowca Poltegor "iTD" - rozwinięcie to "Informacje Telewizji Dolnośląskiej", obecnie o 17.30, powt. rano przed 7.00), newsy sportowe "Sportgame", magazyn "Sportgame+", od niedawna prognoza - "Pogoda", "Z archiwum TeDe", "Informator dolnośląski", "Czas dla Wrocławia", "Temat dnia" (ostatnie trzy mają po ok. 10 lat!), "Bez komentarza" (w ostatnie wakacje w jednej z relacji nie zauważyli, że jednak komentarz był - "kamerzysta" [cudzysłów celowo] powiedział podczas jednego z widoczków "Ty, kur*a, co to jest to makro?" :D), sonda uliczna "Komentarze opinie wydarzenia" i magazyn koszykarski "Basketzone". W wiosennej ofercie kanału z 2008 r. pojawił się nowy program, który powstawał we współpracy z centrum handlowym Pasaż Grunwaldzki - "Pasaż mody i stylu" (w tym samym czasie TVP Wrocław emitowała "Arkady mody" powstający we wsp. z Arkadami Wrocławskimi :)). W jesiennej ramówce programu już nie było.

Podczas otrzymania nowej koncesji w 2005 r. przez kilka miesięcy na ekranie w miejscu logotypu TeDe widniał napis "ODRA TEST", później samo "ODRA", a do dziś widzimy "ODRA - Wrocław Opole Świdnica".

Obecnie wokół TeDe (sami zobaczcie, jednak przyzwyczajenie robi swoje - w dzieciństwie bawiłem się samochodzikami, a w tle leciały "iTD") pojawia się mnóstwo kontrowersji. Osobom bardzo zainteresowanym tematem polecam forum Gazeta.pl, na którym wyciągane są grzechy i grzeszki poszczególnych dyrektorów i pracowników telewizji, na światło dziennie wychodzą bardzo dziwne sprawy i na którym mają szansę spotkać się niedawni, obecni pracownicy i założyciele TeDe. Dwa ogromne wątki dot. m.in. żuli i słupów. Nie wiecie, co to jest? Polecam! Ale przede wszystkim osobom naprawdę zainteresowanym tematem: http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html? ... a=90099127 i http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html? ... a=90164238

Wrocławianie na pewno nigdy nie zapomną temu programowi wspaniałej pomocy podczas przerażającej Powodzi Tysiąclecia w 1997 roku. Wtedy byliśmy świadkami zrywu tej telewizji. Mogę bez wahania powiedzieć: wtedy to była najprawdziwsza telewizja regionalna na świecie! W tych dniach pomoc tej telewizji była nieoceniona i bezcenna. Potwierdzać to może chociażby fakt, że w biurze TeDe we wspomnianym już Poltegorze ruszył wrocławski sztab kryzysowy z władzami (m.in. Bogdan Zdrojewski, wtedy prezydent Wrocławia, dziś Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego) na czele. Emisja programu szła 24 godziny na dobę, na ekranie non stop widniał numer telefonu, pod który można było dzwonić, aby poinformować o kolejnych zalaniach i falach oraz poprosić sztab o pomoc. Jedną z prowadzących była wtedy młodziutka Monika Jagielska (dziś Jagielska-Mikłos, "Fakty" TVP W-w). Wykonała ona ogromną robotę. Była to praca porównywalna do obecnych prowadzących na kanałach informacyjnych podczas ważnych wydarzeń. Jestem pewny, że gdyby dostała propozycję od TVP Info, poradziłaby sobie w roli prezentera. Doświadczenie w tym zakresie już ma. Zobaczcie koniecznie:
Obrazek http://www.youtube.com/watch?v=XkhTuToYvls&fmt=18

Jeżeli tylko chcecie dowiedzieć się czegoś o starej TeDe i obecnej Odrze, piszcie, być może będę umiał odpowiedzieć na Wasze pytania.
PS A ja rozpisałem się JAK ZWYKLE :D
tylko prywatne opinie. Tutaj od 13 lat.
Awatar użytkownika
Axel
Activist
Posty: 2722
Rejestracja: 25 maja 2006, 0:21
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Telewizja Dolnośląska / Odra / TeDe

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Axel »

No to ja mam takie pytanie. Podobno podczas właśnie powodzi w 1997 roku telewizja TeDe straciła sporo sprzętu i archiwalów (kasety) z powodu zalania. Czytałem kiedys pewien artykuł o powodzi tysiąclecia i była wzmianka o stracie telewizji TeDe. Czy to było możliwe i stało się naprawde ? SNOL czy wiesz coś na ten temat ?
Awatar użytkownika
Maciek23
VIP Expert
Posty: 1107
Rejestracja: 05 lip 2006, 13:07
x 1

Telewizja Dolnośląska / Odra / TeDe

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciek23 »

SNOL pisze:
michal pisze:Podobno w TeDe pracowała kiedyś Magda Mołek.
Chyba nie... Wiem, że na pewno prowadziła "Fakty" na ówczesnej Piątce (później TVP3 Wrocław). EDIT: Jak podaje WIKIPEDIA (:D więc nie można wierzyć temu w 100%) była reporterką w TVL, a po przeprowadzce do W-wia w TeDe.
To akurat prawda :P W kulisach sławy w "Uwaga" na antenie TVN był nawet fragment audycji udziałem telefonicznym widzów, prowadzonej właśnie przez Magdę Mołek w Telewizji Dolnośląskiej ;)
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
Posty: 14442
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 19
x 200
Kontakt:

Telewizja Dolnośląska / Odra / TeDe

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Jakby ktoś poszukiwał informacji o Tede to zapraszam na ich stronę : www.tede.pl
Nie wiem ile zajmował czas ich nadawania ale dzisiaj nadają od 7:20 do 8:00 i od 17:00 do 18:00 w dni powszednie oraz od 5:55 do 8:55 w soboty i od 6:20 do 8:25 , od 13:00 do 14:00. Wcześniej chyba nadawali dłużej.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Maciek23
VIP Expert
Posty: 1107
Rejestracja: 05 lip 2006, 13:07
x 1

Telewizja Dolnośląska / Odra / TeDe

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Maciek23 »

Polecam przeczytanie tego artykułu:
http://wiadomosci.investmap.pl/nocna-pr ... j,594.html
Studio Informacji było w mojej opinii na prawdę niezłe... Niestety z powodu tej "przeprowadzki" po jakimś miesiącu od jego otwarcia, TeDe zaczęła emitować informacje z blueboxa.
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
Posty: 3635
Rejestracja: 05 paź 2007, 19:42
Lokalizacja: Wrocław
x 108
x 121
Kontakt:

Telewizja Dolnośląska / Odra / TeDe

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SNOL »

Axel pisze:... Podobno [...] TeDe straciła sporo sprzętu i archiwalów (kasety) z powodu zalania. Czytałem kiedys pewien artykuł o powodzi tysiąclecia i była wzmianka o stracie telewizji TeDe. Czy to było możliwe i stało się naprawde ?
Siedziba TeDe w 1997 roku mieściła się w najwyższym dolnośląskim wieżowcu, do którego woda nawet nie dotarła. Między innymi dlatego w Poltegorze stworzono Sztab Kryzysowy. Tak więc zalanie biur i studia z archiwum nie wchodzi w grę. Jeśli już, to sprzęt mógł zostać zniszczony podczas akcji "w terenie". Jednak jak podaje Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji w sprawozdaniu nt. powodzi z marca 1998 roku, kamery ani sprzęt nie zostały zniszczone:
krrit.gov.pl pisze:Telewizja Dolnośląska (TeDe) z Wrocławia nie poniosła strat materialnych z tytułu zalania, jednak z powodu przyjęcia do siedziby stacji innych dziennikarzy i osób potrzebujących pomocy, niektóre pomieszczenia telewizji wymagają gruntownego remontu.
Punkt V - "Poniesione straty", podpunkt "Sprzęt i baza nadawcza" » http://74.125.77.132/search?q=cache:8mA ... =firefox-a
W tym samym sprawozdaniu znajduje się dokładny opis działań TeDe w tamtych dniach. Zamieszczę to tutaj, ponieważ ciężko jest znaleźć akurat fragment o Telewizji Dolnośląskiej w tym ogromnym sprawozdaniu:
krrit.gov.pl pisze:Telewizja Dolnośląska (Te De) rozpoczęła zmiany w ramówce od 9 lipca (środa), kiedy Wojewódzki Sztab Przeciwpowodziowy ogłosił stan alarmowy na terenie Wrocławskiego. Początkowo zmiany polegały na zwiększeniu liczby wydań lokalnego dziennika „iTD”, emitując komunikaty i relacje z wydarzeń 10 minut przed pełną godziną poczynając od 8.50.
Od czwartku 10 lipca dyżurne wydania informacji emitowano także w nocy. Od soboty 12 lipca, kiedy powódź docierała do Wrocławia, w miejsce stałych pozycji programowych weszły ponadprogramowe wydania dzienników. Od chwili, kiedy woda dotarła do miasta, akcja informacyjno-ratunkowo-koordynacyjna TeDe trwała non stop 24 godziny na dobę i zakończyła się 16 lipca (środa). Od niedzieli 13 lipca do zainicjowanej przez stację akcji dołączył prezydent miasta Bogdan Zdrojewski wraz ze swoim sztabem, a następnego dnia, 14 lipca - wojewoda Janusz
Zaleski. Od 17 lipca (czwartek) stopniowo na antenę zaczęły wracać stałe pozycje programowe, wróciły filmy i seriale. Jednak w obliczu zagrożenia miasta przez drugą falę utrzymano wydania specjalne dzienników aż do 26 lipca. Dopiero od 28 lipca telewizja wróciła do zwykłej ramówki. Według kierownictwa stacji podczas powodzi TeDe nie zajmowała się tworzeniem programu telewizyjnego, wykorzystując w całości możliwości telewizji dla potrzeb ratowania miasta i jego mieszkańców.
W tym czasie telewizja współpracowała z innymi mediami, udzielając np. schronienia dziennikarzom zalanej redakcji „Słowa Polskiego” i lokalnych korespondentów radiowych (np. Radia Eska). Wszystkie zarejestrowane przez TeDe materiały nieodpłatnie udostępniano
polskim i zagranicznym mediom. Stacja skupiała się na koordynacji działań wszystkich służb walczących z powodzią. Redakcja przekształcona została w sztab antykryzysowy. Przy pomocy TeDe koordynowano akcję budowania wałów, organizując worki, piasek, transport oraz chętnych do pracy.
Podobnie traktowano akcję dostarczania darów powodzianom, apelując o nie i organizując ich przewożenie w konkretne miejsca. Stacja pomagała w poszukiwaniu zagubionych osób i apelowała o ewakuację ludzi z zagrożonych terenów. W tym celu uruchomiono kilkadziesiąt
numerów telefonicznych (stacjonarnych i komórkowych).
Punkt I - "Zmiany w ramówce", podpunkt "Nadawcy niepubliczni" » http://74.125.77.132/search?q=cache:8mA ... =firefox-a
Maciek23: Zgadzam się, musieli wydać dużo pieniędzy na zbudowanie takiego studia. Na Muchoborskiej (mieszkam w okolicy) było na nie miejsce. Była to na pewno duża inwestycja. W jednym z pierwszych wydań nadawanych z nowego studia podczas trwania programu korzystano z okazji i pokazywano loty kamerowe itp. Pamiętam, że na środku stał stół prezenterski, z tyłu ścianka z kwadracikami, lcd i wszędzie dookoła ładne, granatowe oświetlenie. Było nawet stanowisko dla programu sportowego i prognozy pogody (szukano wtedy pogodynki, chyba do tej pory nikt się nie zgłosił). Od momentu przeprowadzki do ATM-u na Bielany Wrocławskie studio zniknęło, a tłem jest tylko rozmazane blurem zdjęcie studia: http://www.youtube.com/watch?v=y0aNYrscjlE&fmt=18

I jeszcze kilka filmików z YT:
- Rafał Wojda, który zniknął kilka miesięcy temu z tej telewizji, a był jedną z twarzy TeDe: http://www.youtube.com/watch?v=yE1Y2VVIy_k&fmt=18 (jeszcze stare studio "Tematu dnia")
- Monika Włodarczyk podczas "Informacji" jeszcze ze starego studia (przed granatowym), 2006 r.: http://www.youtube.com/watch?v=dzjUaNvf_dM&fmt=18 Czołówkę stworzyła firma Virtual Magic (m.in. "Życiowa szansa", efekty specjalne u Kiepskich, "Daję słowo", "Strzał w 10", "Pierwsza miłość", ogromna ilość reklam)
Obrazek > zobacz powiększenie: http://www.rav.md4.pl/Rafal/z_zycia/200 ... 11tv4a.jpg
- Monika Włodarczyk, główna prezenterka: http://www.youtube.com/watch?v=5s1eMaEHn3Y&fmt=18 (już nowe studio, wykorzystywane przy programach "Czas dla Wrocławia", "Temat dnia", "Sportgame+" i "Basketzone").
tylko prywatne opinie. Tutaj od 13 lat.
Awatar użytkownika
Majkell
VIP Expert
Posty: 589
Rejestracja: 26 maja 2006, 21:23
x 1
Kontakt:

Telewizja Dolnośląska / Odra / TeDe

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Majkell »

kisiel205 pisze:Nie wiem ile zajmował czas ich nadawania ale dzisiaj nadają od 7:20 do 8:00 i od 17:00 do 18:00 w dni powszednie oraz od 5:55 do 8:55 w soboty i od 6:20 do 8:25 , od 13:00 do 14:00. Wcześniej chyba nadawali dłużej.
Do 1998 roku TeDe, jak i inne stacje Grupy Odra, nadawały swój program od 9.00 rano do północy. Wprawdzie znaczną część ramówki stanowiło wówczas pasmo wspólne Odry, niemniej nadawano je pod logo TeDe, odtwarzano z lokalnego studia, a także przerywano własnymi reklamami i zwiatunami. Dodam, że do tego wspólnego pasma wchodziła też czasami lokalna produkcja poszczególnych telewizji (a więc również TeDe) - i w ten sposób niektóre programy m.in. Telewizji Dolnośląskiej można było oglądać we wszystkich stacjach sieci. A nawet w Trójmieście, bo z programowego wypełniacza TV Odra korzystały także tutejsze lokalne telewizje kablowe: TV Trójmiasto i TTK Gdynia. :) Stąd do dziś pamiętam jingiel TeDe, który czasem widziałem na antenie TTK (ten sam dziś pojawia się w czołówce programu "Z archiwum TeDe"). ;-)

Mogę Wam zaprezentować archiwalną ramówkę stacji grupy Odra (a więc owego wspólnego pasma):
9.00 Mary Bell - serial animowany
9.30 Biały Lew Kimba - serial animowany
10.00 Z ostatniej chwili - serial
11.00 Grace w opałach - serial komediowy
11.30 Programy lokalne
16.00 Mary Bell - serial animowany
16.30 Biały Lew Kimba - serial animowany
17.00 Grace w opałach - serial komediowy
17.30 Informacje lokalne*
18.00 Z ostatniej chwili - serial
19.00 Akwamarynowa góra - film dok.
20.00 Ziemia 2 - serial s.f.
21.00 Informacje lokalne*
21.30 Łowy na człowieka - dramat, USA
23.05 Informacje lokalne*
23.35 O północy - film sensacyjny, USA

* określeniem "informacje" nie sugerowałbym się do końca, ponieważ np. TTK Gdynia nadawało w tych okienkach nie tyle serwisy, co rozmowy studyjne, program "Wszystko jest poezją", reportaże, programy kulinarne własnej produkcji etc. ;)
Awatar użytkownika
Axel
Activist
Posty: 2722
Rejestracja: 25 maja 2006, 0:21
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Telewizja Dolnośląska / Odra / TeDe

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Axel »

No to ja dodam, że te seriale z tej ramówki podanej powyżej emitowane były także na Polsacie. Majkell z którego roku jest ta ramówka ?
Seriale "Ziemia 2", "Grace w opałach" i bajkę "Biały Lew Kimba" pamiętam, że Polsat emitował w okolicach 1997 roku a "Biały Lew Kimba" leciał chyba także na Polsat 2.

PS. Zazdroszczę wszystkim, którzy mieli w latach 90 dostęp do tego typu stacji lokalnych. W moich regionach żadna lokalna stacja nigdy nie była taka fajna jak np. stacje Polonii1, sieci TTK, PTK, czy sieci Odra.
Awatar użytkownika
Majkell
VIP Expert
Posty: 589
Rejestracja: 26 maja 2006, 21:23
x 1
Kontakt:

Telewizja Dolnośląska / Odra / TeDe

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Majkell »

Axel pisze:No to ja dodam, że te seriale z tej ramówki podanej powyżej emitowane były także na Polsacie. Majkell z którego roku jest ta ramówka ?
Nie wiem dokładnie, z którego roku, ale na pewno 1997 lub 1998.
Oczywiście, że większość seriali z ramówki Odry była wcześniej lub później emitowana na Polsacie, bo przecież program ten produkowała spółka związana z Solorzem. Jeśli ktoś z Was pamięta zakodowany przekaz (negatyw) nadawany w latach 1995-1998 na częstotliwościach Polsatu w godzinach nocnych - to właśnie było pasmo wspólne Odry. Technicy stacji takich jak TeDe, TVL, Vigor, Bryza zgrywali te materiały na kasety, po czym emitowane były one następnego dnia na antenie według wspólnej (wyżej zaprezentowanej) ramówki.
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
Posty: 14442
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 19
x 200
Kontakt:

Telewizja Dolnośląska / Odra / TeDe

 • Cytuj
 • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Jakby co to wszystkich co chcieli by zobaczyć jakie programy emitowała Tede odsyłam na archive.org tam po wpisaniu strony tede.pl ukażą sie nam jejarchiwalne weersje (nawet z 1999 roku) :)
Wracając do tematu to pamiętam że kanały z sieci odra pokazywwał dawniej Telemagazyn.
Poland - Aktywnie najlepszy!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe stacje telewizyjne w Polsce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości