Puls 2 (HD)

Dyskusje na temat kanałów telewizyjnych działających aktualnie na polskim rynku.
Awatar użytkownika
Viking
Junior
Kontakt:

Puls 2 (HD)

Post autor: Viking » 01 lut 2014, 22:44

Jeżeli jest mowa o polskich serialach z końcówki XX wieku to dawno nie widziałem "Fitness Clubu". Może on by się nadawał do emisji w PULS 2?
Pawel

Puls 2 (HD)

Post autor: Pawel » 02 lut 2014, 9:32

Jantar pisze:Przepraszam bardzo, ale tu muszę się odnieść... Logo owszem jest czerwone, ale nie przeszkadza.
A jak dla mnie przeszkadza na równi z tym potworkiem z AXN. Zresztą jak każde tego typu rzucające się w oczy logo, albo nietransparentnością albo jaskrawymi kolorami, albo wielkością logo (albo wszystko na raz - AXN HD :D). A szkoda bo lubię główny TV Puls i także kibicuję w rozwoju Puls 2, ale obecne logo odrzuca mnie od oglądania tej stacji. Cóż, nie mam telemetra, więc to i tak dla nich żadna strata.
pazdziochowicz99
Obserwator

Puls 2 (HD)

Post autor: pazdziochowicz99 » 02 lut 2014, 10:02

Fitness club ostatnio był puszczany w TVP2 w czerwcu od poniedziałku do piątku ok. godz. 5:50.
Kainróg
Obserwator

Puls 2 (HD)

Post autor: Kainróg » 02 lut 2014, 12:10

Johny Begood pisze:
pazdziochowicz99 pisze:Panie Jacku, dlaczego na początku października została przerwana na 25 odcinku emisja serialu "Radio Romans".
Niestety jakość techniczna tego serialu była nieemisyjna. Z serialem 'W labiryncie' jest podobnie.
Jestem w szoku. Serial "W labiryncie" był emitowany na TVP 1 w ubiegłym roku i jakość serialu była... zwyczajna? Obraz taki jaki był w latach 80-tych w polskiej telewizji.
pazdziochowicz99
Obserwator

Puls 2 (HD)

Post autor: pazdziochowicz99 » 02 lut 2014, 12:23

Poza fitness clubem, dawno nie puszczano w tvp takich seriali jak: Jest jak jest, Sukces, Zespol adwokacki, Bank nie z tej ziemi, Pokoj 107, Marzenia do spelnienia, Wiezy krwi. Czy daloby rade zalatwic emisje ktoregos z tych seriali do Pulsu?
Jantar
Activist
Kontakt:

Puls 2 (HD)

Post autor: Jantar » 02 lut 2014, 13:54

Pawel pisze:
Jantar pisze:Przepraszam bardzo, ale tu muszę się odnieść... Logo owszem jest czerwone, ale nie przeszkadza.
A jak dla mnie przeszkadza na równi z tym potworkiem z AXN. Zresztą jak każde tego typu rzucające się w oczy logo, albo nietransparentnością albo jaskrawymi kolorami, albo wielkością logo (albo wszystko na raz - AXN HD :D). A szkoda bo lubię główny TV Puls i także kibicuję w rozwoju Puls 2, ale obecne logo odrzuca mnie od oglądania tej stacji. Cóż, nie mam telemetra, więc to i tak dla nich żadna strata.
Kolorowe logo mnie nie przeszkadza - przynajmniej Pulsu2, bo jest w sumie dość małe w porównaniu np. z logo AXN HD czy żółtą gapą Polonii1. Jeśli chodzi natomiast o AXN to już bardziej przeszkadzają mi wszystkie śmieci ekranowe, których jest od cholery: na początku filmu i po każdej reklamie, których są 3 bloki, pojawia się wielka belka na szerokość ekranu z informacją, co oglądamy teraz i dodajmy, że często jest to błędna informacja (np. w odcinkach Rexa była belka Świat Cristiny O, w tym z kolei bywało CSI, itd. itp, czyli po prostu niechlujstwo) oraz co kilka minut przelatujące po przekątnej ekranu animacje z zapowiedziami, co w ramówce za kilka godzin, za kilka dni, czy za tydzień. Wspomniane belki po reklamach, jak i animacje bardzo często lądują na twarzach aktorów, co oczywiście utrudnia oglądanie, ale nadawca wcale się tym nie przejmuje. Tak więc z tych powodów główny AXN omijam łukiem. Samo logo jeszcze nie jest takie złe, bo w sumie nie za bardzo zawadza, choć jest większe od loga Pulsu2. Zresztą oglądalność dla AXN-ów chyba nie bardzo ma znaczenie, skoro nadawca nie zamierza zmienić tych belek i śmieci, mimo że widzowie zgłaszają i narzekają...
Awatar użytkownika
Patryk
Użytkownik
Kontakt:

Puls 2 (HD)

Post autor: Patryk » 02 lut 2014, 15:15

TajemniczyONE pisze:Kolorowa telewizja = kolorowe logo, a nie logo czarno-białe.
Bzdura. W kolorowej telewizji kolorowy powinien być obraz, a znaki dodatkowe, które są na nim wyświetlane nie muszą wcale takie być. Większość polskich i zagranicznych nadawców w wersji ekranowej używa właśnie niekolorowych logo i nie jest to przypadek, tylko celowe działanie, bowiem niekolorowe znaki o wiele mniej rzucają się w oczy podczas oglądania.

TajemniczyONE pisze:Lóg, banerów, pasków itd. winno być jak najwięcej.
To już w ogóle skrajny pogląd. Czasami zerkam na zagraniczne kanały i na szczęście w większości logo jest jedynym znakiem umieszczanym przez cały czas na obrazie. Przeglądam również fora dyskusyjne i większość widzów nie lubi jak się zaśmieca za bardzo ekran. Rozumiem, że można popierać wyświetlanie logo na ekranie czy czasami jeszcze jakiegoś innego znaku, ale nie robienia z ekranu totalnego śmietnika.

Pawel pisze:A szkoda bo lubię główny TV Puls i także kibicuję w rozwoju Puls 2, ale obecne logo odrzuca mnie od oglądania tej stacji.
Mam podobne zdanie. Uważam, że kanały Pulsu są dobre, widać po ramówce, że nadawca się stara, natomiast oglądam tylko "pierwszą" stację, Pulsu 2 nie oglądam, pomimo że również jest tam kilka dobrych pozycji, ale czerwone i nieprzezroczyste logo za bardzo mi przeszkadza. Oczywiście to jest subiektywne odczucie. Ja akurat należę do grona osób, które mają bardzo wrażliwy zmysł wzroku i oglądanie programu z takim intensywnie czerwonym logo jest dla mnie zbyt męczące i dokuczliwe. No ale skoro Pan Jacek tak uparł się na te logo to trudno, ma do tego prawo i nic nie można na to poradzić. Skoro wcześniej nie oglądałem tego kanału, bo nie istniał, to teraz także jego nie oglądanie z powodu przeszkadzającego logo nie zrobi mi różnicy. Pan Jacek napisał w jednej ze starych wypowiedzi, że nie zmieni logo, ale nie wyklucza takiej zmiany w przyszłości, w związku z tym mam nadzieję, że kiedyś jednak ta poprawka logo wreszcie nastąpi, np. w 2018 roku, tak jak tu padło w jednej z wypowiedzi.
Obrazek
Johny Begood
Poster

Puls 2 (HD)

Post autor: Johny Begood » 02 lut 2014, 15:18

pazdziochowicz99 pisze:Poza fitness clubem, dawno nie puszczano w tvp takich seriali jak: Jest jak jest, Sukces, Zespol adwokacki, Bank nie z tej ziemi, Pokoj 107, Marzenia do spelnienia, Wiezy krwi. Czy daloby rade zalatwic emisje ktoregos z tych seriali do Pulsu?
A nie lepiej do TVP Rozrywka lub TVP Seriale?
CZERWONE I NIETRANSPARENTNE LOGO EKRANOWE JEST OK! :D
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Kontakt:

Puls 2 (HD)

Post autor: AtoMan » 02 lut 2014, 15:19

Nawet nie trzeba, bo na przykład Więzy Krwi znowu emituje TVP Polonia. Tylko trzeba patrzeć czasem w ramówkę ;)
dość
pazdziochowicz99
Obserwator

Puls 2 (HD)

Post autor: pazdziochowicz99 » 02 lut 2014, 16:18

AtoMan pisze:Więzy Krwi znowu emituje TVP Polonia.
Leci to od 28 grudnia w soboty o godzinie 11:20. Dawno temu emitowane było też w lipcu 2009 r. od poniedziałku do piątku o godzinie 20:50 czy 20:15. Była też 30-minutowa wersja (tutaj podzielona na 26 odcinków) - emitowana ostatnio w TVP Polonia od wakacji 2010 r. w niedziele chyba o 17:30, od września przesunęli emisje na soboty chyba po 15:00.

Poza tym na TVP Seriale nie zauważyłem emisji żadnych z moich wymienionych seriali.
Awatar użytkownika
Viking
Junior
Kontakt:

Puls 2 (HD)

Post autor: Viking » 02 lut 2014, 16:51

Johny Begood pisze:
pazdziochowicz99 pisze:Poza fitness clubem, dawno nie puszczano w tvp takich seriali jak: Jest jak jest, Sukces, Zespol adwokacki, Bank nie z tej ziemi, Pokoj 107, Marzenia do spelnienia, Wiezy krwi. Czy daloby rade zalatwic emisje ktoregos z tych seriali do Pulsu?
A nie lepiej do TVP Rozrywka lub TVP Seriale?
TVP Rozrywka raczej nie emituje seriali, a TVP Seriale do kanał płatny. :) Oczywiście, te stacje byłyby lepszym wyborem, bo nie przerywają reklam audycjami. ;)
pazdziochowicz99
Obserwator

Puls 2 (HD)

Post autor: pazdziochowicz99 » 02 lut 2014, 17:12

Czy byłaby szansa powtórzenia tych seriali na Pulsie 2? Bardzo tego chcę.
||WWEE||
Użytkownik

Puls 2 (HD)

Post autor: ||WWEE|| » 02 lut 2014, 17:37

Chcieć to nie zawsze znaczy móc.
Rudolf50
Użytkownik

Puls 2 (HD)

Post autor: Rudolf50 » 02 lut 2014, 17:39

To nie jest koncert życzeń. Ludzie nie przesadzacie ?

@Johny Begood
Przygotowujecie może coś na 15 lutego ?
TVP tak się chwali tymi bezpiecznymi bajkami
pazdziochowicz99
Obserwator

Puls 2 (HD)

Post autor: pazdziochowicz99 » 02 lut 2014, 17:46

Pożyjemy zobaczymy. Ja czekam na tego 15 lutego!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe stacje telewizyjne w Polsce”