Puls 2 (HD)

Dyskusje na temat kanałów telewizyjnych działających aktualnie na polskim rynku.
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod

Puls 2 (HD)

Post autor: matik » 19 sty 2014, 11:20

Czytanie ze zrozumieniem się kłania - mowa o transparentnym czerwonym a nie białym.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

Puls 2 (HD)

Post autor: Karol » 19 sty 2014, 11:39

digitalus pisze:Nie podaje sie za dwie osoby.Nie wiem o czym piszesz.
[ Spoiler ]
Kainróg
Obserwator

Puls 2 (HD)

Post autor: Kainróg » 19 sty 2014, 11:47

Ja nie rozumiem co to jest za wciskanie nadawcy własnego zdania. Podoba im się takie logo to niech takie będzie. Jest przynajmniej inne od całej reszty. Gdyby było ogromne jak loga TVP w SD i do tego czerwone to wtedy może by mi jakoś bardziej przeszkadzało, ale takie nie jest.
Pawel

Puls 2 (HD)

Post autor: Pawel » 19 sty 2014, 11:53

zesepo pisze:Cytat:
JohnyBegood pisze:sprawdziłem dzisiaj: czerwone na przeniku wygląda jak brudna szmata
oraz
JohnyBegood pisze:CZERWONE I NIETRANSPARENTNE LOGO EKRANOWE JEST OK! big_smile
Coś jeszcze?
Na spacer idź albo coś.
A czy logo musi być kolorowe? Praktycznie większość szanujących widza stacji tv stosuje szare logotypu, a jeśli już są kolorowe to jak najbardziej transparentene. Nawet TVP Sport szybko zmieniło kolorowe logo na transparentne białe.
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Kontakt:

Puls 2 (HD)

Post autor: AtoMan » 19 sty 2014, 12:02

Właśnie nie szare, a białe (szare wygląda paskudnie, Tele5 dowodem), a na pewno nie "czerwone transparentne". No ale tutaj chyba już niewiele poradzimy.
dość
Awatar użytkownika
Viking
Junior
Kontakt:

Puls 2 (HD)

Post autor: Viking » 19 sty 2014, 12:34

matik pisze:Czytanie ze zrozumieniem się kłania - mowa o transparentnym czerwonym a nie białym.
A ja mówię o tym, że białe i transparentne logo wygląda schludnie. :) Tak, więc nie wiem po co ten przytyk. :D
digitalus
Użytkownik

Puls 2 (HD)

Post autor: digitalus » 19 sty 2014, 12:38

Szare logo prezentuje sie bardzo dobrze.Szare logo jest bezpieczne dla telewizorow. a czerwone takie jak np na kanale puls 2 powoduje podobne powidoki jak na kanale axn ktore moga doprowadzic do trwalego wypalenia logo.
przyklady..
telewizor lcd
Obrazek
telewizor plazmowy.
Obrazek
telewizor OLED LG
Obrazek
Lex

Puls 2 (HD)

Post autor: Lex » 19 sty 2014, 12:48

Logo "srogo" i tak najważniejsza jest ramówka. Mam pytanko do nadawcy, czy jest szansa wyemitowania pierwszego sezonu remake'u "Dallas" (TNT)? Obecnie żadna stacja telewizyjna w Polsce się nie pokusiła na ten serial, a jest on pełen dramatu i akcji. Każdy odcinek trzyma w napięciu. Za chwilę w USA będzie emitowany trzeci sezon, a u nas ani słychu ani widu :)
Kainróg
Obserwator

Puls 2 (HD)

Post autor: Kainróg » 19 sty 2014, 13:00

Ja mam pytanko dotyczące serialu "Więźniarki" http://www.filmweb.pl/serial/Wi%C4%99%C ... 979-114768 Jest szansa aby kiedyś pojawił się na Pulsie 2. Oglądałem to jako dzieciak w połowie lat 90-tych na Polsacie i pamiętam, że nigdy nie pokazano całości. Pamiętam nawet dokładnie ostatni odcinek który wyemitowano. W Polsce już nigdy później nie było emisji tego serialu.
Pawel

Puls 2 (HD)

Post autor: Pawel » 19 sty 2014, 13:05

Lex pisze:Logo "srogo" i tak najważniejsza jest ramówka.
Nie zgadzam się. Ważna jest zarówno ramówka jak i to czy na ekranie nie ma śmieci. W dobie cyfrowej telewizji w ogóle takich śmieci jak logo czy znaczki wiekowe nie powinno być. A jeśli już musi być logo to powinno ono być takie aby nie przeszkadzało w oglądaniu.
digitalus
Użytkownik

Puls 2 (HD)

Post autor: digitalus » 19 sty 2014, 13:06

To bedzie dobry przyklad.To jedna z wielu wiadomosci ktora otrzymalem na hdforum.

Dzięki za Twoje zaangażowanie. Może to coś da. Powiem Ci jedno - zmiana loga dla kanału to nie jest na pewno wielki koszt i problem. Potrzeba tylko chęci. Dlaczego jej brakuje u nadawców tv ? Co im daje nadawanie tak mocno wyraźnego loga . Przecież nikt nie ogląda danego kanału ze względu na to jakie ma logo tylko na to, co dany kanał oferuje.Jaskrawe logo niszczy telewizory.
Awatar użytkownika
Kacper
Obserwator
Kontakt:

Puls 2 (HD)

Post autor: Kacper » 19 sty 2014, 13:42

Viking pisze:Nie powiedziałbym, że transparentne logo wygląda jak brudna szmata.
Na poniższym filmiku, w okolicach 34 sekundy pojawia się biała i transparentna wersja logotypu PULS 2:
http://www.youtube.com/watch?v=PgdAK-dxF3w
Wygląda ona całkiem schludnie.
Zgadzam się, fajne by było, gdyby ta wersja loga była na antenie.
13:44: Co do psucia się ekranów: aby uniknąć "wypalenia", to co godzinę na chwilę zmień kanał.
Polsat | Puls | TVRegionalna.pl | [s]RMF[/s] TYLKO RADIO ZET | ZPR
RIP MUX8 | RIP Google+
Szukasz alternatywy dla G+? To zapraszam.
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod

Puls 2 (HD)

Post autor: matik » 19 sty 2014, 13:47

Viking pisze:
matik pisze:Czytanie ze zrozumieniem się kłania - mowa o transparentnym czerwonym a nie białym.
A ja mówię o tym, że białe i transparentne logo wygląda schludnie. :) Tak, więc nie wiem po co ten przytyk. :D
Po to ten przytyk, bo brudną szmatą zostało nazwane konkretnie czerwone, transparentne logo, a Ty na ten przykład podajesz schludne, białe logo o którym nikt nic takiego nie napisał ;)
TajemniczyONE
Użytkownik

Puls 2 (HD)

Post autor: TajemniczyONE » 19 sty 2014, 19:57

digitalus pisze:Jaki problem przygotować polprzezroczyste logo?
Żaden, tylko racz dopłacić Pulsowi te kilka milionów strat jakie poniosą przez wprowadzenie debilizmu jakim jest półprzezroczyste logo. Nie po to jest telewizja kolorowa, aby się ograniczać z kolorami. Zielona kulko Pulsu wróć....
digitalus pisze:Na hbo takie logo jest od zawsze i nie wyglada jak brudna szmata
Habeo ma kasę z abo, a Puls2 niet.

Puls2 jest obecnie chyba jedną z niewielu już stacji która korzysta z nowoczesności, jaką jest kolorowa telewizja, proszę nie narzucać Pulsowi oszczędzania. To, że inne stacje nie stać na kolor w logo, to ich problem, nie Pulsu. Poza tym jakimś cudem, te wszystkie stacje z przezroczystym logo mają kilka krotnie mniejszą oglądalność od Puls2.
Pawel pisze:
Lex pisze:Logo "srogo" i tak najważniejsza jest ramówka.
Nie zgadzam się. Ważna jest zarówno ramówka jak i to czy na ekranie nie ma śmieci. W dobie cyfrowej telewizji w ogóle takich śmieci jak logo czy znaczki wiekowe nie powinno być. A jeśli już musi być logo to powinno ono być takie aby nie przeszkadzało w oglądaniu.
Nie chcesz logo i lub oznaczeń ? KUP DVD. Telewizja NIE JEST od robienia za darmowy player DVD. Wprowadzenie nowej ustawy, anty-śmieciowej, tylko ubodło wszystkich:
- nadawca: konsultacje z prawnikiem ws. sposobów obejścia złego prawa, więcej obowiązków dla działów oprawy, które musiały powymyslac Programatory i inne Włączanie emocji, więcej kasy dla pracowników którym przydzielono nowe zadania, trudniejsze układanie ramówki aby timing się zgadzał i jeszcze kilka innych problemów
- widz: nie wie co będzie za chwile, nie wiem jaki film będzie o 20. Kiedyś włączałem Plebanię leciało na pasku, że o 20 będzie Bond, to super, zostałem z Jedynką, albo już miałem wiedzę o filmie. TERAZ przegapię Bonda, bo zostanę na Animal Planet, gdzie jestem w trakcie jakiejś audycji informowany o zwierzęcym megahicie za kilka godzin.

Bez loga, TV będzie niepotrzebna, bo nie będzie się to różnić od playlisty YT.
Bez oznaczeń, KRRiT nie będzie potrzebna, bo zniknie narzędzie które daje zajęcie dla Rady.

Lóg, banerów, pasków itd. winno być jak najwięcej. Jak ktoś jest estetą to DVD lub net, TV jest dla kogo innego.
digitalus pisze:Co im daje nadawanie tak mocno wyraźnego loga .
Większa oglądalnośc, większe zadowolenie widza (nie będę tłumaczył tego, ale to fakt który mogę udowodnić w innym wątku), a co za tym idzie większe zyski.
digitalus pisze:Jaskrawe logo niszczy telewizory.
Jak ktoś dał sobie wyprać mózg, że jakieś nowoczesne ustrojstwa sa lepsze to JEGO, a nie nadawcy problem. Jakimś cudem przez tyle lat Polsat miał piękne żółte logo, a Puls zielone, a na moim TV nic się nie wypaliło.
wstrzemięźliwość
Johny Begood
Poster

Puls 2 (HD)

Post autor: Johny Begood » 19 sty 2014, 20:01

No i się zaraz zacznie :D :D :D :D

A w sigu masz napisane:
wstrzemięźliwość
CZERWONE I NIETRANSPARENTNE LOGO EKRANOWE JEST OK! :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe stacje telewizyjne w Polsce”