Puls 2 (HD)

Dyskusje na temat kanałów telewizyjnych działających aktualnie na polskim rynku.
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 13
x 148
Kontakt:

Puls 2 (HD)

Post autor: Poland » 15 cze 2012, 15:29

brk pisze:Mnie te logo przypomina logo "n" ki :)
A mi przypomina dwa poprzednie loga Pulsu a mianowicie to pierwsze po reaktywacji (gdy obowiązywała jeszcze nazwa TV Niepokalanów - Puls) oraz to zielone będące przed przejęciem udziałów przez News Corp. :)
0 x
Od 24.05.2006 do 27.08.2014 jako kisiel205 / Od 27.08.2014 jako Poland
Aktywnie najlepszy na forum już od 12 lat! Na moim koncie już ponad 10,000 postów!
Awatar użytkownika
Dominik
VIP Expert
x 20
x 104

Puls 2 (HD)

Post autor: Dominik » 15 cze 2012, 15:32

Jestem pozytywnie zaskoczony - logo prezentuje się nie najgorzej. Zrobione w stylu platformy N, aczkolwiek kolorystyka mi się nie podoba - mam nadzieję, że że na ekranie będzie przezroczyste. Ponadto, rzeczywiście szkoda że niespójne z logotypem TV Puls, bo to ważne żeby logotyp kanału tematycznego czy nawet powtórkowego w jakiś sposób nawiązywał do stacji matki.
Po tym logotypie już nawet domyślam się jakiej oprawy graficznej można się spodziewać - pewnie będą to elementy bąbelków, które już były stosowane w 'zielonej oprawie' pasma kobiecego i i po części w bożonarodzeniowej oprawie, czyli latające bąbelki rozszczepiające się itp.

PS: A propos kilku postów wyżej - powtórek telenowel na pewno nie będzie, bo Puls kupuje telenowele w systemie jedno-emisyjnym - mają prawa tylko na jedną emisję telenoweli.
0 x
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod
x 112
x 241

Puls 2 (HD)

Post autor: Direct » 15 cze 2012, 16:39

Co do spójności z logo TV Puls, to nie wiem, czy to jest takie niezbędne. Wspomniane już logo TVN7 też nijak nie nawiązuje do logo głównego TVN (nawet człon "tvn" w logo TVN7 to inny font, niż ma reszta stacji ITI). Poza tym jakby TV Puls i TV Puls 2 miały tak zbliżone do siebie logotypy, jak mają Polsat i Polsat 2, to by się ludziom mogły Pulsy zwyczajnie pomylić ;).

A co do tych bąbelków, o których pisze Dominik, to ja też zaraz o tym pomyślałem, gdy zobaczyłem to logo :).
0 x
Pozdrawiam, Direct
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 13
x 148
Kontakt:

Puls 2 (HD)

Post autor: Poland » 15 cze 2012, 17:06

Dominik pisze:Jestem pozytywnie zaskoczony - logo prezentuje się nie najgorzej. Zrobione w stylu platformy N, aczkolwiek kolorystyka mi się nie podoba - mam nadzieję, że że na ekranie będzie przezroczyste. Ponadto, rzeczywiście szkoda że niespójne z logotypem TV Puls, bo to ważne żeby logotyp kanału tematycznego czy nawet powtórkowego w jakiś sposób nawiązywał do stacji matki.
Po tym logotypie już nawet domyślam się jakiej oprawy graficznej można się spodziewać - pewnie będą to elementy bąbelków, które już były stosowane w 'zielonej oprawie' pasma kobiecego i i po części w bożonarodzeniowej oprawie, czyli latające bąbelki rozszczepiające się itp.

PS: A propos kilku postów wyżej - powtórek telenowel na pewno nie będzie, bo Puls kupuje telenowele w systemie jedno-emisyjnym - mają prawa tylko na jedną emisję telenoweli.
I tu się właśnie zastanawiam czy TV Puls nie myśli czasem o kolejnej zmianie oprawy i loga wykorzystując do tego fakt startu kanału TV Puls 2 - jeżeli tak by się stało to byłoby dobrze bo oprawa graficzna głównej anteny jak same logo stacji aż się prosi o wymianę na coś całkiem nowego :)
Logo TV Puls 2 naturalnie można by było odróżnić od loga TV Puls ponieważ te nie miałoby małego "bąbelka" z dwójką w środku i zapewnie byłoby w innej kolorystyce.
Edit: Jest już oficjalny fanpage kanału TV Puls 2 na Facebooku a dostępny jest on pod tym linkiem: https://facebook.com/profile.php?id=345 ... 7&refid=13
0 x
Aktywnie najlepszy na forum już od 12 lat! Na moim koncie już ponad 10,000 postów!
Awatar użytkownika
Dominik
VIP Expert
x 20
x 104

Puls 2 (HD)

Post autor: Dominik » 18 cze 2012, 16:54

Miesiąc do startu i wreszcie się coś ruszyło. Plusem jest to, że jak widać pan David (pewnie to on) stara się prowadzić profil w taki sposób, by mieć dobry kontakt z widzami. Liczę na to, że w najbliższym czasie dowiemy się czegoś więcej na temat kanału i tego, jakie dokładnie programy będzie tam można obejrzeć.
0 x
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2713
x 1150

Puls 2 (HD)

Post autor: Trzeciak » 18 cze 2012, 17:05

Liczę, że historia z Polonią 1 tym razem się nie powtórzy ;).
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 13
x 148
Kontakt:

Puls 2 (HD)

Post autor: Poland » 18 cze 2012, 17:06

Już coś mniej więcej wiemy a mianowicie według wypowiedzi przedstawiciela stacji na facebooku kanału TV Puls 2 stacja ta rozpocznie emisje 19 lipca o godzinie 12:00. Stąd myślę że kanał będzie nadawał początkowo w godzinach 12:00 - 00:00 :)
0 x
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod
x 112
x 241

Puls 2 (HD)

Post autor: Direct » 18 cze 2012, 18:04

Strona, na której forum się znajdujemy, podaje, że start jest o 19:00, ale nie twierdzę, że nie masz racji, bo wszyscy znamy specyfikę tekstów na Media2.pl ;).
0 x
Pozdrawiam, Direct
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 13
x 148
Kontakt:

Puls 2 (HD)

Post autor: Poland » 18 cze 2012, 18:54

Tym bardziej że autor newsa nieco się pomylił gdyż godzina startu została podana troszkę niżej a podana "19" oznaczała datę dnia kiedy wystartuje stacja :)
0 x
Awatar użytkownika
Dominik
VIP Expert
x 20
x 104

Puls 2 (HD)

Post autor: Dominik » 20 cze 2012, 17:03

Powiem szczerze, że wystarczy spojrzeć na profil stacji na Facebooku i od razu widać, że pan David Podhajski odpowiada za tę stację.
Już pojawiają się ankiety typu 'Jaką telenowelę chciałbyś zobaczyć' a nawet w jednym z postów napisał, że zastanawia się nad emisją telenoweli w godzinach 20-21. Nie rozumiem takiego postępowania. Dopiero co w kobiecej Polonii 1 zrezygnowali z telenowel, gdyż, jak stwierdzili, nie miały dobrej oglądalności w grupie komercyjnej, poza tym stwierdzili, że w prime-time lepiej emitować choćby programy rozrywkowe niż telenowele. A teraz identyczną taktykę ma w stosunku do TV Puls 2. Po tym, co zobaczyłem, obawiam się, że rzeczywiście Puls 2 będzie niestety przypominał Polonię 1 i długo się w tej formie nie utrzyma. Nie zdziwiłbym się jakby już pod koniec roku współpraca z Podhajskim została zakończona.
PS: Zastanawia mnie w jaki sposób będzie prezentowany logotyp kanału na ekranie. Nie wyobrażam sobie, żeby był to kolorowy logotyp, bo już raz atakował nas Puls czerwienią z ekranu i szybko z tego zrezygnowano. Z drugiej strony prezentowanie logotypu w formie takiej, jak główny logotyp Pulsu, czyli z wyciętymi cyframi też mogłoby nie zdać egzaminu, gdyż czcionka jest dość cienka i mogłaby być niewidoczna. Wg mnie najlepszym pomysłem byłby logotyp taki, jak niedawno miał Puls, tzn. duża przezroczystość logotypu i białe litery.
Mam nadzieję, że pan Podhajski nie obraził się całkiem na to forum, śledzi ten wątek i weźmie pod uwagę pewne propozycje czy rady ;)
0 x
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod
x 112
x 241

Puls 2 (HD)

Post autor: Direct » 20 cze 2012, 18:18

Pamiętam, że w 2008 r. telenowela "Dance Dance Dance" była emitowana w TV Puls w prime-time. I sukcesu nie było, na pewno koleżanka Jantar to pamięta.
0 x
Pozdrawiam, Direct
Jantar
Activist
x 8
x 40
Kontakt:

Puls 2 (HD)

Post autor: Jantar » 20 cze 2012, 18:32

direct39 pisze:Pamiętam, że w 2008 r. telenowela "Dance Dance Dance" była emitowana w TV Puls w prime-time. I sukcesu nie było, na pewno koleżanka Jantar to pamięta.
tak, pamiętam... sukcesu może faktycznie wtedy nie było, ale po części dlatego, że nie jest to typowa klasyczna telenowela, a jednak w Polsce największą widownię ma właśnie ten typ telenoweli... TV4 emituje praktycznie wyłącznie telenowele z gatunku klasycznego "telenovela rosa" i ma bardzo dużą widownię... poza tym w tamtym okresie były jeszcze problemy z dostępem do Pulsu z nadajników naziemnych, co też wpłynęło zapewne na oglądalność...

jeśli chodzi o Polonię1 to podany powód rezygnacji z telenowel na jej antenie był po prostu pretekstem - przecież Polcast pracował już od dłuższego czasu nad uruchomieniem Noveli TV i to z tego powodu zdjęto je z anteny Polonii1 przenosząc wszystkie na nowy kanał... oczywiście początkowo wiadomość o rezygnacji z telenowel na antenie P1 była szokująca dla wszystkich, bo wtedy jeszcze nie były znane fakty na temat kanału tematycznego...
0 x
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod
x 112
x 241

Puls 2 (HD)

Post autor: Direct » 20 cze 2012, 18:42

Tymczasem zauważyłem, że po wpisaniu w przeglądarkę adresu puls2.pl wczytuje się strona tvpuls.pl. Zapewne taki będzie internetowy adres TV Puls 2. Ciekawe, czy strona ruszy przed startem stacji, co w dobie FB nie jest takie oczywiste.
0 x
Pozdrawiam, Direct
Awatar użytkownika
Dominik
VIP Expert
x 20
x 104

Puls 2 (HD)

Post autor: Dominik » 20 cze 2012, 18:50

Również adres tvpuls2.pl jest zarezerwowany przez TV Puls. Stronę stworzy pewnie tak jak dla Polonii pan Podhajski ;)
Co do telenowel - telenowelę mają specyficzną widownię, przeważnie mały udział w widowni stanowi grupa komercyjna, dlatego też nie emituje się takich pozycji w najlepszym czasie antenowym. Bardziej widziałbym w tym paśmie 20-22 filmy, tak jak jest to na głównym Pulsie, ale np. podzielone na dni tematyczne. Takę praktykę stosuje Polsat Film i korzyści ma wymierne, bo widzowie przyzwyczajają się do danego dnia tematycznego i to wpływa pozytywnie na oglądalność.
0 x
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod
x 112
x 241

Puls 2 (HD)

Post autor: Direct » 22 cze 2012, 14:23

Wypowiedź Davida Podhajskiego o TV Puls 2, zaczerpnięta z tego newsa na Media.pl.
Strategia programowa ma na celu zdobycie odbiorców wśród kobiet oraz młodych rodzin. Oferta programowa TV Puls 2 to przede wszystkim światowej sławy produkcje, znane widzom płatnych pakietów kablowych i satelitarnych, a od 19 lipca dostępne bezpłatnie w nowym kanale w DVB-T
Są też znane pierwsze szczegóły ramówki TV Puls 2. Pojawią się m.in. programy: "Perfekcyjne Panny Młode", "Za kulisami sławy", "Dr. Phil" oraz kreskówki "Scooby Doo", "Tom i Jerry" i "Pszczółka Maja". W weekendy mają pojawić się premierowe filmy przyrodnicze.
0 x
Pozdrawiam, Direct
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe stacje telewizyjne w Polsce”