Puls 2 (HD)

Dyskusje na temat kanałów telewizyjnych działających aktualnie na polskim rynku.
Jantar
VIP Expert
x 8
x 54
Kontakt:

Puls 2 (HD)

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jantar »

Trzeciak pisze:Jest także bąbel w kolorze jasnogranatowym - oznaczający filmy sensacyjno-kryminalne: https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater
właśnie miałam o tym napisać... kolor, moim zdaniem, granatowo-szary...

ciekawe, co dalej...
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 21
x 227
Kontakt:

Puls 2 (HD)

Post autor: Poland »

Akurat co do tego koloru to skojarzenia z tym co reprezentuje nasuwają się same - w końcu granat to też broń :) Swoją drogą ja bym nieco inaczej te kolory poustawiał a dokładniej w taki sposób:
jasny żółty - filmy i seriale dla dzieci
ciemny żółty - filmy i seriale dla młodzieży
jasny pomarańczowy - familijne filmy i seriale
ciemny pomarańczowy - filmy i seriale komediowe
różowy - filmy i seriale erotyczne
jasny czerwony - telenowele
ciemny czerwony - filmy i seriale obyczajowe
granatowy - seriale i filmy sensacyjne oraz kryminalne a także thillery
brązowy - horrory i filmy dla dorosłych
bursztynowy - filmy i seriale przygodowe
fioletowy - muzyka
szary - programy o gwiazdach
niebieski - programy poradnikowe
jasny zielony - filmy i seriale przyrodnicze
ciemny zielony - filmy i seriale dokumentalne
srebny - programy informacyjne
czarny - programy nazwijmy to poważne czyli na przykład religijne
złoty - programy specjalne czyli na przykład programy wakacyjne
biały - telezakupy i reklamy
atramentowy - autopromocja i ogłoszenia nadawcy
Myślę że byłoby nieźle gdyby podobny pomysł został wprowadzony także Telewizji Puls 1 ponieważ ułatwiało to by nawigacje po programie a więc tematykę danego koloru można by dzięki takiemu rozwiązaniu poznać po jego kolorze :)
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
zesepo
VIP Expert
Kontakt:

Puls 2 (HD)

Post autor: zesepo »

Nawet nie chce mi się już strzelać facepalma...
https://www.facebook.com/forummedia2

14 lat forum.media2.pl 8)
8 lat na forum!
ARTUR B.

Puls 2 (HD)

Post autor: ARTUR B. »

kisiel205 pisze:Akurat co do tego koloru to skojarzenia z tym co reprezentuje nasuwają się same - w końcu granat to też broń :) Swoją drogą ja bym nieco inaczej te kolory poustawiał a mianowicie tak:
jasny żółty - filmy i seriale dla dzieci
ciemny żółty - filmy i seriale dla młodzieży
jasny pomarańczowy - familijne filmy i seriale
ciemny pomarańczowy - filmy i seriale komediowe
różowy - telenowele
jasny czerwony - filmy i seriale obyczajowe
ciemny czerwony - filmy i seriale dla dorosłych
granatowy - seriale i filmy sensacyjne oraz kryminalne a także thillery
fioletowy - muzyka
szary - programy o gwiazdach
niebieski - programy poradnikowe
jasny zielony - filmy przyrodnicze
ciemny zielony - dokumenty
brązowy - filmy i seriale przygodowe
srebny - programy informacyjne
czarny - programy nazwijmy to poważne czyli na przykład religijne
złoty - programy specjalne
biały - inne programy
Ty to jesteś jednak psychicznie chory. Byś mógł się wziąć za jakieś zajęcie. Wyłącz komputer, wyjdź do ludzi, idź na imprezę...
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 602
x 3058

Puls 2 (HD)

Post autor: Karol »

kisiel205 pisze:Swoją drogą ja bym nieco (...)
Ty już może nic nie rób, nie wymyślaj. Resztki człowieczeństwa każą mi Cię tolerować, jednak grabisz sobie - po co wymyślasz takie bzdety wiedząc, że i tak zostaniesz zwyzywany? I nie przepraszaj, nie obiecuj. Po prostu nie twórz, wyłącz wyobraźnię.
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 21
x 227
Kontakt:

Puls 2 (HD)

Post autor: Poland »

W sumie masz racje Karolu. Generalnie chodziło mi o to że mogliby się z tymi kolorami nieco bardziej postarać i jakoś bardziej to skomplikować :)
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3342
x 1485

Puls 2 (HD)

Post autor: Trzeciak »

Próbować wpłynąć na Kisiela, to jak oczekiwać konstruktywnej opinii od chomika.

Pojawił się już piąty "bąbel" - tym razem koloru błękitnego - oznaczane nim będą programy talk-show.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Majkell
VIP Expert
x 1
Kontakt:

Puls 2 (HD)

Post autor: Majkell »

kisiel205 pisze:jakoś bardziej to skomplikować :)
Tak, a potem już tylko wysłać każdemu widzowi wysłać pocztą 100-stronicowy "Przewodnik po TV Puls". Coś jak dawny "Paszport Polsatu", tylko z objaśnieniem, co oznaczają poszczególne kolory z kiślowej palety. :P Bo nie łudź się, Krzysztofie - nie znalazłbyś wielu chętnych, którzy Twojego systemu chcieliby się uczyć na pamięć. ;>

Poza tym - Kisiel, czy Ty naprawdę uważasz, że takie oznaczenia wprowadza się, by coś (jak się wyraziłeś) komplikować? Nie odpisuj - przemyśl.
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
x 46
x 133

Puls 2 (HD)

Post autor: matik »

Majkell pisze:Nie odpisuj - przemyśl.
Z tym może być już trudniej :D
Awatar użytkownika
Dominik
VIP Expert
x 34
x 208

Puls 2 (HD)

Post autor: Dominik »

Pod adresem www.puls2.pl ruszyła strona internetowa kanału. Strona niestety oparta jest na tym samym szablonie, co TV Puls. Na stronie można zobaczyć, jakie programy będą emitowane na tym kanale - jest to, tak jak podejrzewaliśmy - zlepek powtórek zagranicznych programów Pulsu z 2009 i 2010 roku i polskie produkcje Pulsu dostępne już na Ipla.
Strona internetowa oprócz koloru czerwonego ma dużo... zieleni, ciemnej zieleni. I tu pojawia się moja obawa, że właśnie oprawa graficzna to będzie połączenie czerwieni i zieleni, co nawet bardziej zapowiada ten obrazek: http://puls2.pl/sites/default/files/p2logo.jpg
Ja rozumiem, że w Pulsie mogą nie mieć na tyle poczucia smaku, żeby łączyć pomarańczowy logotyp z granatową oprawą, ale łączenie czerwieni i ciemnej zieleni to już przesada.
Ponadto po przejrzeniu strony muszę przyznać, że umocniłem się w przekonaniu, że Puls 2 to po prostu stacja robiona na szybko i na 'odczep się' :P
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod
x 140
x 284

Puls 2 (HD)

Post autor: Direct »

Układ strony jest tak samo kiepski, jak na tvpuls.pl, ale czerwono-zielona kolorystyka moim zdaniem prezentuje się lepiej, niż szaro-biała strona pierwszego TV Puls.

Co do samej stacji - cóż, na dziś jest to raczej kula u nogi TV Puls, ale w przyszłości ten kanał może im się jeszcze przydać.
Pozdrawiam, Direct
03czerwiec
Obserwator

Puls 2 (HD)

Post autor: 03czerwiec »

Ale PULS2 zaczyna normalnie działać, nie jest źle. Cudów się nikt nie spodziewał. Strona ok jest taka sobie, zła też nie jest, ale porównajmy ją ze stroną ATM :-)
Awatar użytkownika
dominik25862
Obserwator

Puls 2 (HD)

Post autor: dominik25862 »

Dominik pisze:Pod adresem www.puls2.pl ruszyła strona internetowa kanału. Strona niestety oparta jest na tym samym szablonie, co TV Puls. Na stronie można zobaczyć, jakie programy będą emitowane na tym kanale - jest to, tak jak podejrzewaliśmy - zlepek powtórek zagranicznych programów Pulsu z 2009 i 2010 roku i polskie produkcje Pulsu dostępne już na Ipla.
Strona internetowa oprócz koloru czerwonego ma dużo... zieleni, ciemnej zieleni. I tu pojawia się moja obawa, że właśnie oprawa graficzna to będzie połączenie czerwieni i zieleni, co nawet bardziej zapowiada ten obrazek: http://puls2.pl/sites/default/files/p2logo.jpg
Ja rozumiem, że w Pulsie mogą nie mieć na tyle poczucia smaku, żeby łączyć pomarańczowy logotyp z granatową oprawą, ale łączenie czerwieni i ciemnej zieleni to już przesada.
Ponadto po przejrzeniu strony muszę przyznać, że umocniłem się w przekonaniu, że Puls 2 to po prostu stacja robiona na szybko i na 'odczep się' :P
Widać że ktoś na szybkiego robił stronę internetową nie mówiąc o logo które jest oparte na logotypie ''n''ki. Ciekawe jak to logo bedzie prezentowało sie na ekranie czy będzie zmieniać kolor na żółty , niebieski itp. bo chyba wprowadzili kolory aby odróznic typ programu.
Dajcie więcej HD w DVB-T !!!
odziom91
Użytkownik
Kontakt:

Puls 2 (HD)

Post autor: odziom91 »

03czerwiec pisze:Ale PULS2 zaczyna normalnie działać, nie jest źle. Cudów się nikt nie spodziewał. Strona ok jest taka sobie, zła też nie jest, ale porównajmy ją ze stroną ATM :-)
Porównajmy w ogóle Puls 2 do ATMu. :D
I na tym można zakończyć temat. Puls 2 będzie się lepiej prezentować niż ATM puszczający 5 razy dziennie te same programy. ;)
Awatar użytkownika
dominik25862
Obserwator

Puls 2 (HD)

Post autor: dominik25862 »

Wiadomo kiedy zniknie testcard z tego kanału ? Mogliby przed startem dać napis na całą stronę PULS 2 start godz. 12 albo zrrobić autopromocję "Co nowego w telewizji PULS 2 ?" Wiecie coś na ten temat ?
Dajcie więcej HD w DVB-T !!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe stacje telewizyjne w Polsce”