Sportklub (HD)

Dyskusje na temat kanałów telewizyjnych działających aktualnie na polskim rynku.
Awatar użytkownika
stevie
Mythical VIP
Kontaktowanie:

Sportklub (HD)

Postautor: stevie » 14 lip 2006, 21:27

Sport Klub Plus dla Polski
2006-07-14 10:33:26 | Janusz Sulisz
Ostatnia aktualizacja: 2006-07-14 11:44:24
Źródło: mediaexpres/cna.ro/
Na początku lipca rumuński regulator medialny - CNA przyznał węgierskiej spółce o swojsko brzmiącej nazwie IKO Polonia srl licencję na nadawanie nowego satelitarnego kanału sportowego. Kanał Sport Klub Plus, bo tak ma się nazywać, powinien trafić, oprócz Rumunii, także na polski rynek. Jak? Tego nie wiadomo.

Nie są znane powiązania IKO Polonia z polskim rynkiem, ale bliźniacza spółka IKO Romania srl ma w Rumunii licencję na takie kanały, jak Cool TV, Film+ i Sport Klub. Węgierskie wersje tych kanałów są nadawane z Astry 19,2E w platformie UPC Direct (kodowanie w CryptoWorks). Sport Klub Romania i Sport Klub Hunagry są w platformie Digi TV z satelity Intelsat 10-02 na 1W z 12,527H (kodowanie w Conax).

Sport Klub Plus początkowo ma być transmitowany w Rumunii i Polsce. Co interesujące, nie ma mowy o Węgrzech. Nie wiadomo w jaki sposób Sport Klub Plus miałby być dostarczany polskim widzom, ale możliwości jest co najmniej kilka, począwszy od opcji pojawienia się w którejś z polskich platform (np. Cyfra), po wejście tylko do sieci kablowych w Polsce (np. UPC), po uruchomienie jeszcze jednej ...rumuńskiej platformy dla Polski.

Start kolejnego interesującego kanału sportowego dla polskich widzów może spowodować większą rywalizację o prawa do sportowych transmisji wśród dotychczasowych kanałów sportowych w Polsce.

Przypomnijmy, że oprócz Polsatu Sport, Polsatu Sport Extra, Canal+ Sport , Eurosportu/Eurosportu 2, mniej istotnych ESPN Sport Classic, Extreme Channel, do rywalizacji startują jeszcze TVP Sport, sportowy kanał TVN i na razie niechciany przez platformy kanał z amerykańskimi sportami - NASN.

Żródło: Satkurier.pl
Pozdrawiam.

Stevie
Awatar użytkownika
[email protected]
Użytkownik
Kontaktowanie:

Sportklub

Postautor: [email protected] » 14 lip 2006, 22:27

To juz zdecydowanie za duzo kanalow o sportowej tematyce....
Awatar użytkownika
Pawop
Obserwator

Sportklub

Postautor: Pawop » 14 lip 2006, 23:02

Przesada!
Za dużo u nas już tych kanałów, dojdzie do tego że każdy będzie miał na tydzień 3-4h transmisji na żywo.
Awatar użytkownika
RaPi
Poster
Kontaktowanie:

Sportklub

Postautor: RaPi » 14 lip 2006, 23:55

Zadziwiacie mnie za dużo macie kanałów... :)

Mi tam wszystko jedno czy bedzie nowy kanał i tak nie bede miał zamiaru go ogladać....
Awatar użytkownika
Witu
Mythical VIP
Kontaktowanie:

Sportklub

Postautor: Witu » 15 lip 2006, 11:22

Wydaję mi się że z polską im to nie wypali. Filmbox też ponoć miał być w polsce i ani widu ani slychu:)
Platforma N:
N-box HDTV Recorder pakiety: hity filmowe, dzieci, sport i motoryzacja, kultura nauka świat, HBO
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
przemkob
Mythical VIP
Kontaktowanie:

Sportklub

Postautor: przemkob » 15 lip 2006, 12:27

To FilmBox nie nadaje jeszcze ?

Ale faktycznie za dużo sportowych w Polsce.
Pomysł myślę,że nie wypali.
PRZEMKOB
Awatar użytkownika
[email protected]
Użytkownik
Kontaktowanie:

Sportklub

Postautor: [email protected] » 15 lip 2006, 14:13

przemkob pisze:To FilmBox nie nadaje jeszcze ?

Ale faktycznie za dużo sportowych w Polsce.
Pomysł myślę,że nie wypali.

Nadaje ale nie w polskiej wersji jezykowej....
Awatar użytkownika
stevie
Mythical VIP
Kontaktowanie:

Sportklub

Postautor: stevie » 20 lip 2006, 12:23

Pozdrawiam.

Stevie
Awatar użytkownika
mad85
Mythical VIP

Sportklub

Postautor: mad85 » 20 lip 2006, 13:46

Tylko jest jedno małe ale, prawa do NCAA ma NASN. Ciezko bedzie im sie wybic na polskim rynku. Bo oferta futbolowa jest znikoma. C+ ma najlepsze ligi w Europie i Lige polska, PS ma moze słabsze ligi od C+ ale takze ma duzo piłki po stracie Bundesligi i LM.
MKS Nie Jest Sprawą Życia Lub Śmierci To Coś Wiecej!!!!!!!!!!
Mythical VIP

Sportklub

Postautor: gosc » 20 lip 2006, 17:32

Nowy i nieznany jeszcze nikomu kanał SportKlub zadebiutuje w Polsce już 29 lipca. Już przed startem pokonał Polsat Sport w walce o piłkarską Bundesligę.

SportKlub zanim przywędrował do Polski, zdołał sobie zdobyć wiernych widzów w Serbii oraz Rumunii. Co ciekawe transmitował tam tegoroczny mundial.

Według hucznych zapowiedzi, SportKlub ma pokazywać m.in. piłkę nożną (w tym ligę brazylijską i prawdopodobnie także hiszpańską), jak również włoską siatkę, mistrzostwa lekkoatletyczne w Monako i Londynie, PŚ w pływaniu, amerykańską koszykówkę NCAA oraz golf.

Początkowo SportKlub dostępny będzie wyłącznie w sieci Aster. W zamierzeniach nadawcy jest pojawienie się na satelicie.

Co do emisji na satelicie, platformy cyfrowe nie interesują się nowym kanałem, a nawet nie wierzą w jego sukces - Wszystkie decyzje podejmowane są w oparciu o konkretne i oficjalne informacje o kanałach. Proszę więc zrozumieć, że nie zdecydujemy się komentować pogłosek czy przypuszczeń. - powiedziała nam Katarzyna Her ze spółki Canal+ Cyfrowy, właściciela Cyfry+

Cyfrowy Polsat także nie zabiega o nową telewizję - Nie dostaliśmy oferty od tego kanału, nie znamy jego zawartości, więc na chwilę obecną nie mamy planów związanych z jego włączeniem do naszej oferty. - mówi nam Olga Zomer działu PR Cyfrowego Polsatu.

media2.pl, user Karol :)
Nikt mnie nie prześcignie w miłości do PiS-u - wł.
Awatar użytkownika
Pawop
Obserwator

Sportklub

Postautor: Pawop » 20 lip 2006, 17:45

gosc pisze:Czyżby trzecia polska platforma miała go w ofercie, a może jakaś czwarta?"

satkurier.pl

Dziesiąta.
Autor tego artukułu powinien mniej na słońcu przebywać.
gosc
Mythical VIP

Sportklub

Postautor: gosc » 20 lip 2006, 17:49

Nie, to ty chyba za mało czytasz o tych rumuńsko-węgiersko-jakichś tam platformach które wkraczają do naszych sąsiadów w strasznych ilościach :)
Nikt mnie nie prześcignie w miłości do PiS-u - wł.
Awatar użytkownika
Pawop
Obserwator

Sportklub

Postautor: Pawop » 20 lip 2006, 19:22

Ja o tym słyszałem, ale patrząc na oferte platformy digi coś tam, to jest to niepełna oferta Cyfry. Co oni mieliby niby nadawać? To samo? Jaki to ma sens? Poza tym o HBO i o C+ mogliby zapomnieć.
Matiq
Mythical VIP
Kontaktowanie:

Sportklub

Postautor: Matiq » 20 lip 2006, 22:06

kolejny sportowy kanał to już przesada, mam nadzieje ze nie bedzie go w UPC bo juz mam dosc tych durnych sportowych kanałów.
Awatar użytkownika
[email protected]
Użytkownik
Kontaktowanie:

Sportklub

Postautor: [email protected] » 20 lip 2006, 23:46

Na jednej ze stron o mediach,nie bede reklamowal na jakiej...Przeczytalem dzisiaj ze pan Wildstein rozwaza uruchomienie wlasnej platformy cyfrowej!

Wróć do „Pozostałe stacje telewizyjne w Polsce”