AXN Spin (HD)

Dyskusje na temat kanałów telewizyjnych działających aktualnie na polskim rynku.
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
x 46
x 133

AXN Spin (HD)

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: matik »

Oj ten kanał to chyba nie wystartuje jutro. Coś za cicho o nim. Nawet ramówka nie jest znana.
Awatar użytkownika
lukas_k
Użytkownik
Kontakt:

AXN Spin (HD)

Post autor: lukas_k »

A co tam, walną z niespodzianki, co by ludzie zaskoczeni byli ;) Ewentualnie dadzą jakąś planszę, że kanał będzie później i tyle ;)
nc+ - Extra+ + 8x C+ + Kino Świat ; Mediabox
Cyfrowy Polsat - Premium Max HD + Multiroom ; Evobox
Awatar użytkownika
waldus_5
Junior
x 1
x 24

AXN Spin (HD)

Post autor: waldus_5 »

Jak jest z tym kanałem? Jest, będzie, czy się wycofali ?
▲waldus_5
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 601
x 3055

AXN Spin (HD)

Post autor: Karol »

Ale kto powiedział, że AXN Spin już teraz pojawi się na rynku? Toya podała informację o wprowadzeniu nowych programów (w tym AXN Spin) do oferty 2 stycznia, ale ostatecznie nadawca mówił o początku 2012 roku.

Fragment newsa Cyfry+ z 23 grudnia ub.r.:
Z kolei na miejscu 50. pojawi się startujący na początku 2012 roku kanał młodzieżowy AXN Spin HD (nadawca nie ujawnia na razie dokładnego terminu jego uruchomienia).

źródło: WM
Awatar użytkownika
waldus_5
Junior
x 1
x 24

AXN Spin (HD)

Post autor: waldus_5 »

Karol pisze:Ale kto powiedział, że AXN Spin już teraz pojawi się na rynku? Toya podała informację o wprowadzeniu nowych programów (w tym AXN Spin) do oferty 2 stycznia, ale ostatecznie nadawca mówił o początku 2012 roku.

Fragment newsa Cyfry+ z 23 grudnia ub.r.:
Z kolei na miejscu 50. pojawi się startujący na początku 2012 roku kanał młodzieżowy AXN Spin HD (nadawca nie ujawnia na razie dokładnego terminu jego uruchomienia).

źródło: WM
Ja z kolei słyszałem, że kanał pojawi się 2.01 tak podawały niektóre serwisy, w ogóle było słychać o tym kanale, teraz jest dziwnie cicho.
▲waldus_5
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 601
x 3055

AXN Spin (HD)

Wszyscy sugerowali się zmianami oferty programowej Toya. Co ciekawe na ich stronie też nie ma daty 2 stycznia, lecz używa się stwierdzenia "z początkiem roku". O AXN Spin HD wiadomo tylko tyle, że pojawi się na kanale 99 w pakiecie Extra.

Logo na stronie Toya oraz opis:
Obrazek
AXN Spin HD
Rozpoczęcie nadawania kanału wraz z rozpoczęciem emisji przez nadawcę.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod
x 140
x 284

AXN Spin (HD)

Post autor: Direct »

Jutro startuje AXN Spin HD:
Media2.pl pisze:W ofercie AXN Spin znajdą się takie seriale jak"Słodkie Kłamstewka", "Teen Wolf: Nastoletni Wilkołak", "The River", kultowe anime takie jak "Naruto" czy "Dragon Ball" oraz filmy np. "Faceci w czerni", "Spider-Man", "Aniołki Charliego", "Piraci z Karaibów", "Toy Story" oraz filmy animowane typu "American Dad!", "The Boondocks", "Robot Chicken". W niedalekiej przyszłości planowane są również produkcje lokalne.

AXN Spin HD zostanie uruchomiony w Cyfrze (w pakietach Optimum z opcją HD, Prestiż HD+ oraz Canal+ HBO Superpremium). W najbliższym czasie planowane jest również uruchomienie kanału w Cyfrowym Polsacie. Włączenie AXN Spin HD do oferty zapowiedziała już także telewizja kablowa Toya.
Jak dla mnie nic ciekawego, ale dla fanów Dragon Balla to co innego :).

Media2.pl zarzuciło takim logotypem AXN Spin HD:
Obrazek
Pozdrawiam, Direct
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 601
x 3055

AXN Spin (HD)

Wzorowali się logotypem siostrzanym kanałem z Ameryki Łacińskiej - Sony Spin

Obrazek

Generalnie nie rozumiem czemu na swojej stronie podają datę startu jako 6 lutego... Co do "Dragon Balla" myślę, że będzie to dobra odskocznia od wersji, którą prezentowało widzom RTL 7 - z francuskim dubbingiem przez 2,5 serii.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 601
x 3055

AXN Spin (HD)

Po analizie emitowanych odcinków "Dragon Ball GT" śmiem stwierdzić, że tłumaczenie jest o niebo lepsze niż to realizowane przez RTL 7. Pojawiły się normalniejsze (prawdopodobnie bliższe prawdzie) dialogi oraz ulepszono nazewnictwo. RTL 7 ulepszyło tłumaczenie dopiero przy odcinkach z japońskim dubbingiem (czyli po 2,5 serii) chociaż pewne błędy i tak ciągnięto do końca.
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
x 36
x 347
Kontakt:

AXN Spin (HD)

Post autor: AtoMan »

Te "bliższe prawdzie dialogi" to bzdura - tekst lektora bazuje na amerykańskim dubbingu, gdzie kwestie mocno modyfikowano (choć bez ingerencji w fabułę). Niestety, jest to bolączka WSZYSTKICH anime emitowanych przez AXN, już nie mówiąc o samym fakcie lektorowania animacji...
dość
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 601
x 3055

AXN Spin (HD)

No cóż, dla mnie lektor jest tak samo dobry w anime jak i w serialach fabularnych. Dla AXN oddawanie seriali do dubbingu może być zbyt drogie. Dialogi mimo wszystko (chociażby jeśli chodzi o nazewnictwo postaci) są bliższe prawdzie, choć nie powiedziałem, że idealnie odnoszą się do japońskiej wersji. Mimo to jestem zadowolony, bo choć za gówniarza wychowywałem się na tłumaczeniu RTL 7, to miło jest obejrzeć odświeżoną - jeśli chodzi o lektora - wersję "Dragon Ball GT". Już od dłuższego czasu nie jestem nastolatkiem żałuję, że serial nie jest emitowany od pierwszej serii.
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
x 36
x 347
Kontakt:

AXN Spin (HD)

AXN należy do Sony - wielkiego, międzynarodowego koncernu, a mit, że "dubbing jest za drogi" niestety pokutuje. Gdyby stacje telewizyjne do niego zmusić to nawet Polonia1 dałaby radę. Poza tym w innych krajach jakoś potrafią zrobić coś porządnie...

Z dialogami jest taki problem, że tłumaczenie tłumaczenia jest zbyt rozwlekłe i nie idzie dojść, kto do kogo o czym mówi.
dość
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod
x 140
x 284

AXN Spin (HD)

Niewątpliwie dubbing jest droższy od lektora. Trzeba znaleźć więcej aktorów/głosów, sesje nagraniowe też będą dłuższe, potem trzeba to zmontować, co też jest trudniejsze, niż nałożenie lektora na odcinek. To wszystko są koszta. Tutaj najlepszym rozwiązaniem byłby dobry, w miarę szybko mówiący lektor + zgrabne tłumaczenie skracające dialogi, jednak bez utraty ich treści.
Pozdrawiam, Direct
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
x 36
x 347
Kontakt:

AXN Spin (HD)

Nie musisz tłumaczyć oczywistości, natomiast są to rzeczy, które w większości krajów na świecie są standardem i nikt z tego powodu nie wyrywa sobie włosów z głowy. Jeśli się chce "bawić" w telewizję, trzeba mieć na to fundusze, a nie "klepnąć lektora" po 200 zł za odcinek wliczając gażę lektora (jednego na wszystkie tytuły). A potem jeszcze się dziwią, że ludzie nie oglądają telewizji i wolą ściągać wszystko z sieci...
dość
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod
x 140
x 284

AXN Spin (HD)

U nas standardem jest lektor i choć ja sam wolę napisy, to lektor mi jakoś dramatycznie nie przeszkadza.

A "ściąganie wszystkiego z sieci" wynika bardziej z nieregularności i nieprzewidywalności emisji w telewizji (kiepska godzina, zmiana godzin, urywanie w połowie sezonu lub opóźnianie zakupu kolejnego), niż z tego, że był lektor zamiast dubbingu.

Na pewno wiele osób wie, że np. w niemieckiej telewizji niemal wszystko jest dubbingowane, także filmy i seriale. Tam każdy bardziej znany zagraniczny aktor ma swój stały niemiecki głos - dystrybutorzy starają się, by za np. Brada Pitta zawsze mówiła ta sama osoba. Jest to jakaś konsekwencja, której u nas często nie ma nawet przy samej tylko emisji, a co dopiero mówić o dubbingu. Polskie stacje w pogoni za oglądalnością, paradoksalnie gubią widzów.

Nie odbierz tego osobiście, ale fani DB, do których się nie zaliczam, zawsze marudzili, że nie ma DB w telewizji. Teraz jest, to marudzą, że z lektorem, że woleliby dubbing albo najlepiej do wyboru dubbing, napisy i lektora. Cieszcie się z tego, co macie, bo jakoś inne stacje w ogóle nie kwapią się do emisji DB i innych anime ;).
Pozdrawiam, Direct
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe stacje telewizyjne w Polsce”