ATM Rozrywka

Dyskusje na temat kanałów telewizyjnych działających aktualnie na polskim rynku.
kalina
Użytkownik

ATM Rozrywka

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kalina »

kalina pisze:Moje konkretne pytania to: ... Johny Begood na wiele konkretnych pytań nie odpowiadasz a proponujesz konstruktywną krytykę, a więc proszę, chciałbym abyś odpowiedział konkretami ...
Johny Begood pisze:Kalina, nie masz zielonego pojęcia na temat badań telemetrycznych, prawda? No, tak myślałem. Ale oczywiście wydaje ci się, ze wiesz wszystko na każdy temat, prawda? No, też tak myślałem. Reszty nie będę komentował, bo nie warto. Ale pisz, pisz..... może na kimś zrobisz wrażenie.
Czyli jednak nie porozmawiamy o konkretach, nie mam więcej nic do dodania :D
tekkno
Użytkownik

ATM Rozrywka

Post autor: tekkno »

badania telemetryczne w stosunku do mniej popularnych stacji, stricte wyspecjalizowanych oraz niszowe są niemiarodajne. W przypadku dużych nadawców badania te dobrze odwzorowują oglądalność i popularność stacji. W przypadku tych z końca tabeli badania są przekłamane. Błąd statystyczny w końcówce tabeli może wahać się w procentach.
Awatar użytkownika
zesepo
VIP Expert
Kontakt:

ATM Rozrywka

Post autor: zesepo »

Kalina - nie dość że nic nie zrozumiałem, to nie wiem jak możesz uważać ramówkę Polonii1 za całkiem dobrą... Ale cóż, takie są gusta - więc to co aktualnie jest w ATM powinno cię w stu procentach zadowolić.
https://www.facebook.com/forummedia2

14 lat forum.media2.pl 8)
8 lat na forum!
Awatar użytkownika
Dominik
VIP Expert
x 34
x 185

ATM Rozrywka

Post autor: Dominik »

Prawda jest tak, że z badaniami telemetrycznymi jest w Polsce problem. mianowicie mamy mała grupę która podawana jest badaniom (niecałe 4 tysiące). Jest to jedna z najmniejszych grup w Europie. Powinno być co najmniej drugie tyle. Ale Nielsen zarabia w dużej mierze dzięki największym nadawcom, a tym pasuje taka liczność próby. Gdyby liczbę badanych zwiększono to mogłoby się okazać że na przykład TV4 ma 3-4% udziałów w rynku, a Polsat tylko 15%.
W każdym razie w najbliższym czasie może się niewiele zmienić w tej kwestii.
Nawiasem mówiąc jestem bardzo zdziwiony, że TV6 po roku 'egzystowania' ma średnią dzienną oglądalność na poziomie 10 tys widzów...
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
x 36
x 344
Kontakt:

ATM Rozrywka

Post autor: AtoMan »

A ja nie jestem. Brak dostępności, m.in. w UPC (w wielu miastach niemal monopolista!) ma na to większy wpływ niż słaba ramówka.
dość
03czerwiec
Obserwator

ATM Rozrywka

Post autor: 03czerwiec »

- Mam kolejne pytanie. Czy ATM nie obawia się, że nadawanie np. Amazonek nie utwierdzi w przekonaniu Krajową Radę Radiofonii, żeby jednak odebrać koncesję, Jak wiadomo, dość często nie są oni przychylni kontrowersyjnym programom i audycjom.

- Co do sposobu badań telemetrycznych, chyba kiedyś był poruszany problem zmiany liczby badanych widzów. Chociaż z drugiej strony przy wyborach dużo się nie mylą więc może tutaj też. Chociaż kto wie, Faktycznie małe stacje mogą być poszkodowane. Nie wiem czy uznajecie, że TV6 ma małą czy dużą oglądalność jak na taki program? Największą widownie posiadali przy programach talent show. z Tego co podawali będą nadawać filmy? może to pierwszy krok w dobrą stronę.

- Co do Polonii 1 i Tele 5. Ja bym się ich nie czepiał. Nadają przez satelitę, nikomu nie odebrali miejsca w konkursie MUX, więc niech nadają co tylko im się podoba.Jeżeli innym nadawcom nie od\powiada ich program mogą też rozpocząć taką emisję.

- do Zesepo. Wcale nie określiłbym swych oczekiwań co do stacji na wzór TV4. O sporcie całkowicie zapominam w ATM, bo mej ukochanej piłki nożnej tam nie będzie (może kiedyś). w TV4 jest na razie liga europejska, ale jak wiadomo zniknie. Seriali dokumentalnych trochę jest jak Galileo, ale mnie chodzi o produkcję tylu Atlas4D nadawane na Discovery lub audycje znane np z BBC. Szczególnie polecam Podróże z Paulem Mertonem. A i od razu odpieram kolejny zarzut, żę BBC trakuje nas, jako kraj trzeciego świata. Po prostu emitują zza granicą UK swe najlepsze programy. Idąc tym tropem dla TVP traktuje cały świat jako trzeci czy najgorszy bo nigdzie nie emituje swych programów! Głupi zarzut. Filmy w TV4 ok są trochę gorsze gatunkowo niż te emitowane w Polsacie , a po ATM bym oczekiwał różnych i nowych i starszych lecz wciąż chętnie oglądanych lub pasmo np kino francuskie. Z filmem francuskim i serialem w jednym wieczorze. Poza tym można by spróbować z zagranicznymi realisty show jak np., nowe na E Entertaiment z ICE T., Do tego wymieniłem parę seriali, starych i dobrych dla męskiego oka a nie emitowane w TV4: Drużyna A, Magnum, Beverly Hills, nawet Mc Gyver,Gliniarz i Prokurator.. Prince of Bel Air.Było ich sporo, oczywiście nie żeby całą ramówkę wypełniły, ale w sumie która stacja to nadaję ( nie wspominając o tych naziemnych)?
03czerwiec
Obserwator

ATM Rozrywka

o już zapowiedzi są kolejnych nowości .ciekawe kiedy pojawią się np seriale.
03czerwiec
Obserwator

ATM Rozrywka

i kiedy strona internetowa stacji zostanie wzbogacona
Jantar
Activist
x 8
x 54
Kontakt:

ATM Rozrywka

Post autor: Jantar »

03czerwiec pisze:Do tego wymieniłem parę seriali, starych i dobrych dla męskiego oka a nie emitowane w TV4: Drużyna A, Magnum, Beverly Hills, nawet Mc Gyver,Gliniarz i Prokurator.. Prince of Bel Air.Było ich sporo, oczywiście nie żeby całą ramówkę wypełniły, ale w sumie która stacja to nadaję ( nie wspominając o tych naziemnych)?
w kwestii Gliniarza i prokuratora to od września 2011 do stycznia 2012 leciał na TV4 - sezony 1-4, a sezon 5-y będzie emitowany jesienią, bo mają go zakupionego... za jakiś czas czeka nas też powtórka całości...

co do pozostałych - jestem jak najbardziej ZA... dodam jeszcze Sunset Beach, Dynastię, Dynastię Colbych, Dallas z klasyków, z gatunku soap oper marzy mi się kompletna Santa Barbara (zaznaczam KOMPLETNA, OD 1-GO DO OSTATNIEGO ODCINKA - od razu odpieram zarzut, że przecież kiedyś była... nie, nie była... TVP zakupiło i wyemitowało jakieś ok. 150 odcinków mniej więcej gdzieś od 200-ego, kilka lat później była jakaś seria odcinków, znów wyrwana z całości, na lokalnym kanale ATV)... miło by było, gdyby stacja wyemitowała francuski serial obyczajowy Sous Le Soleil (TV4 kupiła pierwsze 3 sezony, czyli dokładnie 65 odcinków i emitowała go pod tytułem Saint Tropez)...

ja też jestem zdecydowanie za emitowaniem klasyki kina... pan Johny napisał, że klasykę można kupić tanio od dystrybutorów w pakietach, ale emisja jest nieopłacalna, bo nikt jej nie ogląda... ale zastanówmy się, dlaczego tak się dzieje... bo faktem jest, że nie są to filmy popularne, oglądane przez dużą widownię... tyle, że ma to swoją przyczynę... jak takie klasyczne filmy np. z Bogartem, Jamesem Cagneyem i innymi wielkimi gwiazdami Hollywood lat 30, 40, 50 czy 60 mogą być oglądane, skoro są rzadkością na polskich kanałach!!! nawet kanały tematyczne, jak Ale Kino+ od mniej więcej roku większą część ramówki poświęcają na seriale skandynawskie czy brytyjskie, a nawet kanadyjskie (kryminalne) oraz na emitowanie po X razy polskich filmów i seriali (ostatnio np. Wiedźmin, który jest też na Ale Kino Polska i na kanałach TVP), niż inwestować te marne grosze w klasykę... a przecież wydawać by się mogło, że od kanału tematycznego, jakim jest niewątpliwie Ale Kino+ należy oczekiwać wyłącznie zestawu znanych klasycznych filmów, a także filmów prezentujących filmografie różnych krajów świata... tym bardziej, że kanał Ale Kino+ jest kanałem premium w kablówkach i na platformach... i tu znów wracamy do punktu wyjścia... jak klasyka kina ma być popularna i oglądana, skoro praktycznie zanika nawet na kanałach tematycznych???? przeciętny widz zresztą nawet nie ma dostępu do takich właśnie kanałów premium... od kanału ogólno tematycznego w NTC oczekuję oferty zróżnicowanej, czyli oczekuję że znajdzie się tu również miejsce na klasykę kina... chociaż 2 takie filmy na miesiąc, a wielu będzie zadowolonych, a jeszcze wielu innych może zainteresuje się historią filmu i gwiazdami... jednak warunek: muszą być pokazywane filmy...
03czerwiec
Obserwator

ATM Rozrywka

No tak Santa Barbara pamiętam. To chyba byłby ciekawy serial dla kobiet.
Z filmami ambitnymi też jest różnie. Są bardzo wymagające filmy, ale można dość lekko potraktować słowo "klasyka" i co nie co by się dało wyemitować a co "głupie" nie jest. . Poza tym jeżeli dziś mam na 3 najczęściej oglądanych kanałach w jednej porze komedię, bajkę i powiedzmy serial np Na dobre i na złe, to czy kino ambitniejsze na ATM nie mogło by zostać wyemitowane. Szansę na wygranie oglądalności i tak są wtedy małe a stacja zyska opinie, że nie wypełnia się wyłącznie słabymi programami.
Ze słabą oglądalnością na pozostałych kanałach jest jeszcze pewien problem. Przyzwyczajenie telewidza do TVP TVN i Polsatu. Wciąż niechętnie zmieniamy kanał na inny. Z różnych powodów, brak reklamy, daleka odległość na pilocie, brak ramówki w prasie z programami tv i właśnie przywiązanie do największych stacji.
Jantar
Activist
x 8
x 54
Kontakt:

ATM Rozrywka

Post autor: Jantar »

03czerwiec pisze:No tak Santa Barbara pamiętam. To chyba byłby ciekawy serial dla kobiet.
Z filmami ambitnymi też jest różnie. Są bardzo wymagające filmy, ale można dość lekko potraktować słowo "klasyka" i co nie co by się dało wyemitować a co "głupie" nie jest. . Poza tym jeżeli dziś mam na 3 najczęściej oglądanych kanałach w jednej porze komedię, bajkę i powiedzmy serial np Na dobre i na złe, to czy kino ambitniejsze na ATM nie mogło by zostać wyemitowane. Szansę na wygranie oglądalności i tak są wtedy małe a stacja zyska opinie, że nie wypełnia się wyłącznie słabymi programami.
Ze słabą oglądalnością na pozostałych kanałach jest jeszcze pewien problem. Przyzwyczajenie telewidza do TVP TVN i Polsatu. Wciąż niechętnie zmieniamy kanał na inny. Z różnych powodów, brak reklamy, daleka odległość na pilocie, brak ramówki w prasie z programami tv i właśnie przywiązanie do największych stacji.
u mnie akurat TVN, TVP i PolSat włączane są od wielkiego święta... na TVP to praktycznie nic nie oglądam, sporadycznie tylko jakieś programy dokumentalne poświęcone gwiazdom filmowym... TVP Seriale to jak na razie tylko 5 seriali: telenowela Ciega a citas, amerykańskie Savannah, Przystanek Alaska, Z archiwum X i Cudowne lata... z TVN-w sporadycznie TVN Style (w ub. roku ze 4 razy), TVN7 już bardziej regularnie, a PolSatu nie pamiętam, kiedy ostatni raz włączałam... chociaż nie, pamiętam... na 10-12 sez. Bundych ze 3 lata temu i się wkurzyłam, bo ścinali napisy koncowe na rzecz reklam, a akurat były odcinki specjalne... natomiast regularnie korzystam z Zone Romantica, AXN, TV4, Puls (z okresowymi przerwami), AXN Crime, Universal Channel, 13 Street, nawet Polonia1 (póki będą nadawać telenowele) i jeszcze kilka innych...

co do filmów ambitnych to nie są równoznaczne z klasyką... klasyka to filmy Hitchcocka, czy z wielkimi gwiazdami Hollywood - z ery tzw. "złotego Hollywood"... ale czy są to filmy ambitne? sprawa bardzo dyskusyjna - sądzę, ze na pewno nie wszystkie... niektóre to kino czysto rozrywkowe, które z różnych powodów weszło do klasyki...
03czerwiec
Obserwator

ATM Rozrywka

jeszcze jedno pytanie . czy w nocy będą nadawane powtóki? ktoś na forum emitela pisał by puszczać wtedy Baśkę. co za bzdura. przecież ludzie, którzy wracają z pracy też chcieliby obejrzeć coś ciekawszego
Awatar użytkownika
jack
Junior

ATM Rozrywka

Post autor: jack »

Na żadnej z dużych stacji nie ma nic ciekawego w nocy a tym bardziej nie ma powtórek z dnia.
Nienawidzę TVP 1. I ogólnie całego TVP.
Awatar użytkownika
zesepo
VIP Expert
Kontakt:

ATM Rozrywka

Post autor: zesepo »

Pan Johny B. już mówił kiedyś, co będzie (po starcie MUXa w całym kraju) emitowane w nocy.
https://www.facebook.com/forummedia2

14 lat forum.media2.pl 8)
8 lat na forum!
03czerwiec
Obserwator

ATM Rozrywka

TAK W PRZEKAZANEJ RAMÓWCE BYŁO że po północy ... ???? a mnie chodzi co będzie do rana emitowane. poza jest zapowiedź, że program ulegnie zmianie po świętach czy to prawda? a więc nie w maju?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe stacje telewizyjne w Polsce”