ATM Rozrywka (2012-2021)

Stacje telewizyjne, które zniknęły z polskiego rynku.
tekkno
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 11 lut 2012, 22:58

ATM Rozrywka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tekkno »

ATM CHANNEL :)

A-Team, MacGyver, Gliniarz i Prokurator, Miami Vice.... - super.
Mimo to starajcie się również o produkcje z przełomu wieku XX i XXI ;] (czyli końca lat 90-ych i początku 2000)

Uwzględnijcie w ramówce również te starsze seriale SF ;]
Nadal optuję też za kinem europejskim ;]

Dla dzieci - Hanna-Barbera - Jetsonowie, może Smurfy?
Postawiłbym również na japońskie anime (dla ciut starszych) - Ghost In The Shell :P

Jeśli muzyka to inna niż u konkurencji. jest tyle dobrej nowej polskiej muzyki, tyle młodych polskich alternatywnych zespołów - ogromne pole do popisu.
Nowemu komercyjnemu popowi disco-polo i dance-popowi podziękujemy - jest tego za dużo w innych stacjach, które twierdzą, że się znają na muzyce :P
Muzyka? Chill out, Lounge i Easy-listening ;]

Wyróżnijcie się w tłumie!!!
komentator2012
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 12 lut 2012, 0:06
Lokalizacja: śląsk

ATM Rozrywka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: komentator2012 »

Johny Begood pisze:Na DVB-T są już dwie stacje muzyczne - nie chcemy robić konkurencji kolegom z Eski i Polo (nawet nie bylibyśmy w stanie - to fachowcy od muzycznych stacji radiowych i TV).
Może i fachowcy ale nie znają się na stylach, które puszczają bo styl taneczny jest o wiele bardziej szerszy niż 20 tych samych tłuczonych utworów dzień w dzień, wystarczy przejrzeć legalne wytwórnie muzyczne na youtube by przekonać się że jest możliwość szerszego wyboru z setek wielu innych utworów.

Ja bym był zadowolony gdybyście jednak stworzyli choć jeden krótki program muzyczny który zadowoliłby widzów bardziej wybrednych, tych którzy pamiętają lata 80; 90 coś w stylu jaki puszcza NEXT MUSIC TV - było by to dobrym wypełnieniem polskiego DVB-T.

Cieszę się również że idziecie w styl "złotych przebojów" seriale "A team" itp. No i oczywiście jeśli jest możliwość to nie zapominajcie o Mac Gyverze ostatnio już zapomnianym przez polską tv :P

No i tak jak przedmówcy coś z filmów Sci-fi też by się przydało, pewnie serial "Stargate" będzie jeszcze za drogi jak dla was ale na pewno znajdziecie coś innego np. oryginalny Startrek z lat 60 kiedyś puszczany przez TV Puls lub jakieś nowsze wersje z XX wieku.

Skoro jesteście ATM to stworzyliście serialik "Baśka Blog" prawda? to może weźcie i ten pomysł do swojej stacji [bo jak na razie to był dostępny tylko w kodowanym Polsat Play] a tak zrobicie furorę jak TV4 z "Włatcami Móch" :D

Mi tam również nie przeszkadza nazwa "ATM", kiedyś nadawał ATV i też było dobrze :P
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert
Posty: 3999
Rejestracja: 31 maja 2008, 23:06
x 119
x 151

ATM Rozrywka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: TiM »

Wyjątkowo [mam nadzieję, że moderatorzy przymkną na to oko w wyjątkowej sytuacji ;)] pozwolę sobie na "jakby to mogło wyglądać"
Obrazek
Awatar użytkownika
piciu
VIP Expert
Posty: 2721
Rejestracja: 12 wrz 2010, 19:34
x 2
x 18

ATM Rozrywka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piciu »

Ja bym proponował:
-seriale: (lata 70, 80, 90), chętnie obejrzałbym też starsze amerykańskie sitcomy, które nigdy nie były w Polsce puszczane
-programy: z miłą chęcią zobaczyłbym stare produkcje ATM, których sam nawet nie miałem prawa obejrzeć (bo mnie wtedy nie było lub byłem za mały)
-dla dzieci: tu bym się postarał o nieemitowane właściwie wcale w PL seriale od Hanna-Barbera, typu "Wilk hokej", "Harlem Globetrotters", "Snagglepuss", itp.
-muzyka: jeżeli już jechać w konwencji 'złotych hitów', to oczywiście lata 70-90 :)
-sport: jestem fanem sportu, więc może jakaś produkcja własna, ale rozrywkowa, np. talk-show, gdzie byłby robiony wywiad z kobietami (czy coś w tym rodzaju)
-nazwa: ATM, bądź ATM Rozrywka... ATM Show też może być
Obrazek
komentator2012
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 12 lut 2012, 0:06
Lokalizacja: śląsk

ATM Rozrywka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: komentator2012 »

tekkno pisze:Powinniście wyróżnić się czymś specyficznym.
Tak jak przedmówcy, tak powiem i ja [z własnego doświadczenia w internecie] aby osiągnąć sukces, trzeba stworzyć coś czym się wyróżnisz się od innych.

Na przykład
dajemy hasełko: "TTV jedzie Cebulą" - znaczy się ta telewizja się podoba bo ma wyjątkowe i niespotykane programy jak na polską TV czyli program "W Trasie" i dyskusje na CB pomiędzy kierowcami, jazdy drogami po Polsce itp. oraz "Blisko ludzi" redaktor Cebula zawsze ostry w stosunku do "złych ludzi" i broniący tych dobrych

TV4 znany jest z kontynuacji Big Brothera, Włatców Móch i Galileo

TV Puls od kiedy poszedł drogą nadawania tego czego inni nie mieli w swoich ramówkach czyli produkcje inne niż amerykańskie [filmy i seriale niemieckie, włoskie ... ] od razu im oglądalność podniosło.

Więc krótko: wyróżnijcie się czymś specyficznym, czego inni jeszcze nie mają!
Faraday
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 12 lut 2012, 1:10

ATM Rozrywka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Faraday »

do Johny Begood:
Zacznijmy może od mniej przyjemnych rzeczy. Jeżeli naprawdę nie byliście do końca pewni czy chcecie kanał uruchomić to trzeba było tego nie robić i zwolnić miejsce bardziej doświadczonym nadawcom, i wystartować gdy miejsce zwolni TVP. Miejsce zostało wam przyznane już naprawdę dawno temu, a teraz dopiero zastanawiacie się co można by emitować? No to coś jest naprawdę nie tak.
Wiadomo, że można by emitować starsze pozycje, no ale skoro stacje powinny nadawać w formacie panoramicznym no to trochę tak dziwnie jeśli wasza stacja miałaby w tym formacie emitować jedynie kulisy tworzenia polskich seriali (przez pewien czas ale jednak) ... :(
Co emitować? Myślę, że pasmo programów popularno-naukowych, teleturnieje, seriale komediowe. Ale chyba najlepiej by było jakbyście się dogadali z którąś stacją i emitować pasmo kilkugodzinne partnerskiej stacji, myślę że chętne do współpracy było by NEXT TV. (Tak jak TVP 1 emituje pasmo bajek z Nickoledeon) no chyba że iść jeszcze dalej i podzielić się pasmem telewizyjnym na pół np. z Tele 5,
Superstacją, Polskim Radiem Czwórką czy TV TRWAM :D
samo23
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 12 lut 2012, 9:24

ATM Rozrywka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: samo23 »

witam.
Mam jeden ciekawy pomysł, proponowałbym emitowanie anime Dragon ball, Dragon ball Z, Dragon ball GT, sam pare lat temu oglądałem na RTL 7, i wiem z doświadczenia że bardzo wielu młodych ludzi oglądało. To byłby HIT i na pewno miałby dużą oglądalność.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

ATM Rozrywka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

A ja mam pytanie z innej beczki: czy skrót ATM coś oznacza, czy to tylko taka zbitka 3 liter? :)
2009-2021
Awatar użytkownika
SzymonNP
VIP Expert
Posty: 2686
Rejestracja: 27 sty 2010, 14:15
Lokalizacja: Poznań
x 611
x 130
Kontakt:

ATM Rozrywka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SzymonNP »

Ja myślałem, że może chodzi o samą literę A tak żeby powstało: A™.
Najnowszy wpis - wejdź
27/01/10-18/07/18 Szytr Wielki | Od 18/07/18 SzymonNP
Pozdrawiam, Szymon.
trutek
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 12 lut 2012, 10:41

ATM Rozrywka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: trutek »

Oprócz starych reality show bardzo chętnie zobaczyłbym wszystkie teleturnieje wyprodukowane przez ATM dla Polsatu i TV4. "Awantura o kasę" pomimo iż są to powtórkowe odcinki emitowane na Polsacie 2 zawsze znajdzie dla mnie czas, tym bardziej, że w dzisiejszych czasach teleturnieje robi już tylko TVP i to w małych ilościach, a przecież od lat cieszyły się ogromną oglądalnością. Do tego jakieś stare kreskówki z RTL7 czy TVN, tj. "Animaniacy", "Przygody Animków", "Woody Woodpecker", "Rocky i łoś Superktoś", oczywiście z dubbingiem. Te taśmy gdzieś muszą być, nie wierzę, żeby zaginęły. Lista kultowych dla wielu roczników i zapomnianych przez telewizję bajek jest bardzo obszerna. Do tego seriale młodzieżowe jak "Gęsia skórka" czy "Opowieści z krypty" na pewno znalazłyby wielu fanów.
Awatar użytkownika
Dejmian
VIP Expert
Posty: 2525
Rejestracja: 01 sie 2009, 16:03
x 1992
x 660

ATM Rozrywka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dejmian »

Starsze reality show to będzie naprawdę coś. Wielu czeka na powtórki tych programów. Osobiście nie mogę się doczekać aż zobaczę "Dwa Światy". :)
Nareszcie jakieś programy które nie są powtarzane rok w rok. Super.
15 lat na forum! :)
Awatar użytkownika
ssszaman
Obserwator
Posty: 341
Rejestracja: 20 lip 2007, 12:50
Lokalizacja: Wrocław
x 2

ATM Rozrywka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ssszaman »

Szkoda czasu na 30, 40 letnie amerykańskie seriale. W polskich mediach zobaczyć tylko amerykańskie i angielskie filmy seriale. W Pulsie pojawiło się trochę niemieckich i japońskich.

Z chęcią zobaczyłbym jakiś czeski czy słowacki serial. Nie miałbym nic przeciwko rosyjskim, tureckim czy węgierskim filmom. Dajcie nam Europy której polskie media nie zauważają. Bez wątpienia zakup takich programów jest tańszy niż amerykańskich. A Duńczycy, Holendrzy czy Czesi mają na prawdę świetne kino. Szkoda że w Polsce tak ciężko dostępne.

Podsumowując - fajnie jakby twórcy mediów zauważyli że istnieją inne produkcje niż amerykańskie. A powtórki reality shows z przed 10 lat, to jak dla mnie, jakieś nieporozumienie....
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Posty: 3746
Rejestracja: 06 maja 2007, 21:39
x 88
x 578

ATM Rozrywka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AtoMan »

damian1993 pisze:To naprawdę bardzo dobry pomysł, tym bardziej że te produkcje mało kto pamięta, a dla młodszych byłaby to premiera. :)
Chyba lepiej, żeby zapadły w niepamięć, bo chała to była koszmarna i pośmiewisko nawet za "swoich" czasów, które oglądali tylko naprawdę nierozgarnięci gimnazjaliści (przynajmniej takie miałem odczucie - oczywiście ktoś mógł "ironicznie" oglądać te produkcje, jak obecnie docu-dramy)...
Peter Parker pisze:PS. A coś dla dzieci? Może "Pokemon" (pierwsze serie, a nie jakieś nowsze odmiany) i "Rocket Power"?
O to to, ten kierunek. "Pierwsze" serie to ponad 300 już spolszczonych odcinków + 3 filmy, potem można pomyśleć o dalszych. Plus podobne seriale (anime dla młodszych i starszych z dubbingiem), bo tego prawie wcale u nas nie ma...
piotrekmessi pisze:-dla dzieci: tu bym się postarał o nieemitowane właściwie wcale w PL seriale od Hanna-Barbera, typu "Wilk hokej", "Harlem Globetrotters", "Snagglepuss", itp.
Tu może być problem z kilku powodów - po pierwsze seriale te nie są u nas znane, po drugie - kwestia spolszczenia. Lektor nie wchodzi w grę, to chyba jasne (chociaż dla TVNu i Polsatu chyba nie bardzo)... chociaż może jeśli koszty zakupu licencji będą na tyle nieduże... hm.
komentator2012 pisze:dajemy hasełko: "TTV jedzie Cebulą"
I staje się automatycznie pośmiewiskiem. Nie podsuwaj proszę takich pomysłów ;-)
komentator2012 pisze:TV Puls od kiedy poszedł drogą nadawania tego czego inni nie mieli w swoich ramówkach czyli produkcje inne niż amerykańskie [filmy i seriale niemieckie, włoskie ... ] od razu im oglądalność podniosło.
Eee, nie. Najbardzie oglądalność "nabiły" kreskówki i filmy familijne... No i Simpsonowie, szkoda, że ich zdjęli.
dość
Miro
Obserwator
Posty: 436
Rejestracja: 28 maja 2007, 17:10
Lokalizacja: Chojnice
x 1
Kontakt:

ATM Rozrywka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Miro »

W archiwum Canal + jest dużo zdubbingowanych pozycji emitowanych kiedyś na Wizji 1 . Myślę ,że to byłby dobry ruch by po nie sięgnąć. Tylko czy jest to w ogóle możliwe...
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Posty: 3746
Rejestracja: 06 maja 2007, 21:39
x 88
x 578

ATM Rozrywka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AtoMan »

Obawiam się, że Canal+ może żądać za nie jakichś horrendalnych sum - ponoć to było powodem, dla którego "Mój sąsiad Totoro" i "Szkarłatnego pilota" TVP Kultura wyemitowała z lektorem z DVD, przynajmniej tak odpisywali w mailach. Mogli też "nie swoje" taśmy po prostu wymazać lub wyrzucić, lub przynajmniej schować głęboko i zapomnieć o ich istnieniu (co, o zgrozo, wydaje się w naszym kraju dość częstą praktyką)...
dość
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zlikwidowane kanały telewizyjne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości