ATM Rozrywka

Dyskusje na temat kanałów telewizyjnych działających aktualnie na polskim rynku.
Awatar użytkownika
jack
Junior

ATM Rozrywka

Post autor: jack » 22 lut 2012, 15:08

Polsat Sport News to sportowy śmietnik Polsatu. I to, że był 1 mecz to niczego nie zmienia. Są tam takie pozycje, które gdyby nie było tego kanału nie znalazły by się w Polsatach Sport. Tego co mają najcenniejsze nie ma tam nawet w powtórkach nawet powtórek publicystyki sportowej. Oglądając można sie zanudzić. Moim zdaniem z ATM Rozrywka też będzie taki śmietnik. Polonia 1 też tyle naopowiadała, naobiecywała i jak się to skończyło........
Nienawidzę TVP 1. I ogólnie całego TVP.
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod

ATM Rozrywka

Post autor: matik » 22 lut 2012, 15:21

Viking pisze:
Johny Begood pisze:Na forum Satkuriera nie będę zabierał głosu - nie mam zamiaru wdawać sie w dyskusje z ludźmi, którzy sądzą, że na temat mojej stacji wiedzą lepiej ode mnie :)
To znaczy? Przejrzałem temat poświęcony ATM Rozrywka i dyskusja podobna, jak na forum media2.pl czy emitel.pl. A tak w ogóle to na forum SatKuriera, media2 czy EmiTela udzielają się Ci sami ludzie. Są trzy rzeczy, które odróżniają te portale i ich fora: nazwy, właściciele oraz administratorzy/moderatorzy. Może rozchodzi się o ludzi, którzy zarządzają SatKurierem?
Przy okazji zapraszam na tvpolsat.info.
No chyba jednak przesadzasz z tym. Porównanie forum media2 do forum satkuriera to jak porównanie budy z kanapkami do restauracji. Pod względem wielkości i różnorodności rzecz jasna :D Na satkurierze jest o wiele więcej użytkowników i tu z tego forum tam wypowiada się maleńka garstka użytkowników.
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
Kontakt:

ATM Rozrywka

Post autor: Poland » 22 lut 2012, 15:50

Dominik pisze:Akurat Polsat Sport News nadaje się do DVB-T, bo brak tam kanału sportowego - jak to powiedział ktoś na SatKrak to kanał sportowy dla ubogich :P Ale jest, czasami ma ważne rozgrywki na żywo, których nie ma na głównej antenie (np. kilka miesięcy temu bardzo ważny mecz Polaków w siatkówce). Eska TV też jest potrzebna, bo jeden kanał muzyczny powinien być, a Eska jest o tyle lepsza od Vivy czy 4funTV, że nie zaśmieca ekranu belkami typu "Jak od siebie pasujecie" :) Co do Puls 2, to nie wiadomo, jaki ten kanał będzie, więc nie można od razu go przekreślać, choć po Pulsie wiele bym się nie spodziewał. Natomiast Polo TV jest rzeczywiście zupełnie zbędny, bo po pierwsze tego samego właściciela co Eska, po drugie również kanał muzyczny, a o tym że muzyka jest kiepska pisać nie będę, bo o gustach się nie dyskutuje :D Za Polo powinien być jakiś kanał filmowy albo coś w tym stylu, może Next TV miałby ciekawą ofertę.
Moim zdaniem Puls 2 można już śmiało skreślić ponieważ nadawca nie informuje już na jego temat. Co do Polo TV i Eski TV to ja nic do nich nie mam ale według mnie pasują one do DVB-T a przynajmniej teraz choć z tej dwójki lepiej poradziło by sobie jednak Polo dzięki dwóm po-polsatowskim ''magnesom'' w postaci Disco Polo Live i Disco Relax'owi. Polsat Sport News także do odstrzału - bez informacji i publicystyki w studiu ta mizerna kalka Orange Sport nie ma po co egzystować w DVB-T już lepiej zrobić Polsat 2 w nowej formule podobnej do TVN7. Poza tym do zwrotu powinna iść 1 przepustowość na ''chama'' zajmowana przez Telewizję Polską. A co w zamian ? Podstawa to TV Trwam o której jest ostatnio głośno, Tele 5 która w DVB-T powinna się pojawić oraz Next a w MUX2 ponadregionalne kanały Superstacja i CTV z pasmami lokalnymi dla TVT,TV Odra czy nawet stacji lokalnych z kablówek w zależności od ich możliwości programowych.
Od 24.05.2006 do 27.08.2014 jako kisiel205 / Od 27.08.2014 jako Poland
Aktywnie najlepszy na forum już od 12 lat! Na moim koncie już ponad 10,000 postów!
Awatar użytkownika
zesepo
VIP Expert
Kontakt:

ATM Rozrywka

Post autor: zesepo » 22 lut 2012, 16:08

Ech, widzę że jesteś taki monotematyczny na każdym forum zapewne myśląc, że ktoś to weźmie pod uwagę :)
Do @jack - nie wieszaj psów na ATM, bo z samych testów na satelicie można się pośmiać, a to taki cały kanał będzie!
Ja bardzo kibicuję w temacie powstawania ich pierwszej stacji.
https://www.facebook.com/forummedia2

Cztery lata na forum! 02.2012 - 02.2016 O0
pablo21
Obserwator

ATM Rozrywka

Post autor: pablo21 » 22 lut 2012, 20:35

kisiel205 przecież zawartość MUX2 jest nie do ruszenia i nie została rozstrzygnięta w wyniku konkursu KRRiTV. Została już dawno przez poprzednie KRRiTV ustalona. KRRiTV za kadencji P. Przewodniczącego Kołodziejskiego w zamian za zgodę wcześniejszego wyłączenia nadajników analogowych przez nadawców komercyjnych ogólnopolskich czyli Polsat, TVN, TV4 i TV Puls dała im bonusowo po dodatkowym miejscu w MUX DVB-T na dodatkowy kanał. Tak więc po dodatkowym kanale w MUX2 DVB-T to wynik takiego ustalenia pomiędzy nadawcami komercyjnymi czyli "4 nadawców" a KRRiTV. Macie koncesje analogowe i nadajecie z nadajników analogowych zajmując częstotliwości. Jak zgodzicie się uczestniczyć w przejściu z analogu na DVB-T uwalniając te częstotliwości szybko przed wygaśnięciem waszych koncesji analogowych to my wam damy za to bonusowo po dodatkowym miejscu w MUX DVB-T na wasz drugi kanał. Bez wyłączenia analogu nie będzie MUX4, 5 czy 6 i także zależy od tego pokrycie MUX3 TVP. Można się jedynie czepiać konkursu i stacji w MUX1 wyłonionych w tym właśnie konkursie i tyle. Zostawcie MUX2 DVB-T w spokoju bo to sprawa zamknięta. TV Puls na czas na uruchomienie drugiego kanału TV Puls 2 do końca lipca 2013. Taki czas dała jej KRRiTV. Tak samo TV4 dostało na TV6 i Polsat na Polsat Sport News.
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
Kontakt:

ATM Rozrywka

Post autor: Poland » 22 lut 2012, 21:43

No w sumie tak ale z drugiej strony mogliby temu Pulsowi 2 wziąć koncesje wcześniej bo i tak chyba nic nie będzie z tego kanału. Koniec OT. Wracając do tematu to nie wiem czy byłby dobry pomysł ale w maju ATM Rozrywka mogłaby wprowadzić mniejszą bo 12 godzinną ramówkę testową.
Aktywnie najlepszy na forum już od 12 lat! Na moim koncie już ponad 10,000 postów!
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
Kontakt:

ATM Rozrywka

Post autor: SNOL » 22 lut 2012, 22:08

kisiel205 pisze:... nie wiem czy byłby dobry pomysł ale w maju ATM Rozrywka mogłaby wprowadzić mniejszą bo 12 godzinną ramówkę testową.
Mam wrażenie, że siedzisz przed kompem i myślisz "co by tu jeszcze nowego wymyślić, żeby nie było nudno?". Facet pisze już któryś raz, że kanał rusza 1 czerwca i nie ma innej możliwości, a Ty wyskakujesz z majem... Obrazek
tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad 12 lat.
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
Kontakt:

ATM Rozrywka

Post autor: Poland » 23 lut 2012, 8:22

No w sumie tak choć ramówka testowa z o 50 lub nawet wcześniej o 75 procent mniejszą ofertą też byłaby niezłym pomysłem bo dałaby możliwość przetestowania sprzętu emisyjnego - z tego co pamiętam taką ograniczoną testową ramówkę posiadała bodajże telewizja TVS przed swoim oficjalnym startem. U ATM Rozrywki mogłoby być podobnie powiedzmy w drugiej połowie maja :)
Swoją drogą ciekawe na jaki okres wspomnianego 1 czerwca ATM Rozrywka ma zaplanowany swój start tzn. o poranku (tak jak ostatnio TTV) czy wieczorem (tak jak na przykład TVN) oraz czy planuje jakiś okolicznościowy program właśnie z okazji otwarcia ? Może to nie będzie pewnie transmisja na żywo okolicznościowej imprezy (jak to było u Tele 5 w momencie
jego startu) czy krótki program studyjny (tak jak to było w przypadku TVNu) ale jakiś reportaż na temat stacji mógłby być :) Do tego jeżeli oczywiścíe stacja będzie prezenterów można wyemitować wywiad z szefem kanału.
Johny Begood
Poster

ATM Rozrywka

Post autor: Johny Begood » 23 lut 2012, 9:16

Zgodnie z obietnicą uruchomiliśmy dwie ścieżki dźwiękowe. Pamiętajcie, że to jest ciągle emisja testowa, i to nawet nie DVB-T, ale tylko satelitarna:
http://satkurier.pl/news/72909/atm-rozr ... C4%99ki%29
CZERWONE I NIETRANSPARENTNE LOGO EKRANOWE JEST OK! :D
sziraczek17
Junior
Kontakt:

ATM Rozrywka

Post autor: sziraczek17 » 23 lut 2012, 11:31

Kisiel, ty na prawdę jesteś nie reformowalny... Jeśli tak lubisz decydować w sprawach telewizji, załóż swoją stację. Argument z testem sprzętu emisyjnego jest raczej nie trafiony. W każdej stacji przed uruchomieniem sprzęt jest testowany na wszystkie strony "na sucho". Nie ma potrzeby wcześniejszego startu. A to jak będzie wyglądał jego start nie ma większego znaczenia. Pewnie jakiś filmik startowy dadzą, który już za pewne jest nagrany i zmontowany. Nie wiem czemu porównujesz start TVN czy Tele5 do startów obecnych stacji. Wiadomo, że w czasach kiedy było kilka stacji polskich starty bywały huczne. Teraz marnowanie pieniędzy na takie imprezy jest bez celowe, bo raczej nikt z niecierpliwością na nie nie czeka.
Tak jak powiedział Johny, emisja testowa jest na satelicie, więc nie wiem czemu wychodzisz znowu ze swoją interpretacją.
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
Kontakt:

ATM Rozrywka

Post autor: Poland » 23 lut 2012, 16:52

Niestety nie jestem tak majętny żeby zakładać nową stacje telewizyjną. Poza tym pewnie masz racje z tym testem "na sucho" który pewnie będzie miał charakter wewnętrzny co oznacza że nie będzie dostępny dla widzów. Co do startu to pewnie jak wspomniałem wyemitowany będzie jakiś reportaż plus ewentualnie wywiad z twórcami stacji. A co do hucznych startów to faktycznie jest ono teraz bezcelowe bo jeżeli by nie było to takie huczne otwarcie miałoby zapewnie TTV. Co do emisji testowej to zapewnie jest to jej pierwszy etap - z tego co wiem w maju mają dojść zajawki i próbki oprawy graficznej z ostateczną nazwą stacji.
Awatar użytkownika
zesepo
VIP Expert
Kontakt:

ATM Rozrywka

Post autor: zesepo » 23 lut 2012, 17:21

To już nudne :) Kisiel205 - to zacznij zbierać kasę, i jak założysz stację która powali TVN i Polszmat napisz, może obejrzę.
Nie zapominaj o duuuużym paśmie religijnym bo przecie Tv Trwam w NTC nie ma!
https://www.facebook.com/forummedia2

Cztery lata na forum! 02.2012 - 02.2016 O0
pablo21
Obserwator

ATM Rozrywka

Post autor: pablo21 » 23 lut 2012, 19:03

Johny Begood nazwa "ATM TV" wg mnie powinna być dla waszej stacji odpowiednia :-) Sama nazwa "ATM" ma już swoją renomę i będzie się dobrze kojarzyć w eterze :-) Zastanówcie się nad tym.
Johny Begood
Poster

ATM Rozrywka

Post autor: Johny Begood » 23 lut 2012, 19:12

Myślimy :D
CZERWONE I NIETRANSPARENTNE LOGO EKRANOWE JEST OK! :D
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
Kontakt:

ATM Rozrywka

Post autor: Poland » 23 lut 2012, 19:12

Zgadzam się z przedmówcą a dokładniej @pablo21 - a poza tym moim zdaniem taka nazwa byłaby bardziej uniwersalna niż ATM Rozrywka i dawałaby wam większe pole do popisu jeżeli chodzi o ramówkę stacji. Swoją drogą ja też wymyśliłem parę nowych nazw dla stacji ale nie wiem czy je wam podawać...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe stacje telewizyjne w Polsce”