ATM Rozrywka

Dyskusje na temat kanałów telewizyjnych działających aktualnie na polskim rynku.
Awatar użytkownika
Dominik
VIP Expert

ATM Rozrywka

Post autor: Dominik » 27 lut 2012, 18:17

Właśnie tak przyglądałem się wypowiedzi Karola i też zastanawiałem się, czemu tak wątpi w "Simpsonów" czy "Family Guy". Ale doszedłem do wniosku, że chyba chodziło mu jednak o post Kisiela odnośnie Mario Show :)
Jeśli chodziło o tą bajkę, to zgadzam się. Pamiętam ją i była naprawdę słaba nawet te 10 lat temu, a w obecnej chwili wątpię, żeby dzieciom się spodobała, tym bardziej, że większość 8-10 latków nawet pewnie nie wie, co to Mario ;)
Awatar użytkownika
piciu
VIP Expert

ATM Rozrywka

Post autor: piciu » 27 lut 2012, 18:26

A, jeśli tak, to sorry Karol ;). Po prostu nie patrzyłem na poprzednie posty. Co do "Mario Show" - to rzeczywiście gniot. Leciał m.in. właśnie na TV4 (między 2002, a 2004).
Obrazek
cieszyński
Użytkownik

ATM Rozrywka

Post autor: cieszyński » 27 lut 2012, 18:42

Johny Begood pisze:Sądziliśmy, że wolicie voice over niż dubbing.
Mimo iż nie znoszę dubbingu to w tym wypadku byłby zdecydowanie lepszy niż ten voice over.
Awatar użytkownika
zesepo
VIP Expert
Kontakt:

ATM Rozrywka

Post autor: zesepo » 28 lut 2012, 9:41

Brzmi trochę śmiesznie ale zazwyczaj voice over jest lepszy. :)
https://www.facebook.com/forummedia2

Cztery lata na forum! 02.2012 - 02.2016 O0
Zgor
Użytkownik

ATM Rozrywka

Post autor: Zgor » 28 lut 2012, 15:42

Jutro start w DVB-T od rana czy w późniejszych godzinach?
Johny Begood
Poster

ATM Rozrywka

Post autor: Johny Begood » 28 lut 2012, 15:53

Karol pisze:A czy ta staroć przyjmie się w nowej telewizji,
Staroć?! Pomijając wszystko inne - serial jest w dalszym ciągu produkowany (obecnie 23 sezon). Staroć!
Ale cóż - nie podoba sie, to nie oglądaj. Po to jest pilot i OFF w telewizorze.
CZERWONE I NIETRANSPARENTNE LOGO EKRANOWE JEST OK! :D
Johny Begood
Poster

ATM Rozrywka

Post autor: Johny Begood » 28 lut 2012, 15:55

Zgor pisze:Jutro start w DVB-T od rana czy w późniejszych godzinach?
Możliwe, że na DVB-T będziemy jeszcze dzisiaj. Aha, wiecie to jako pierwsi :D
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod

ATM Rozrywka

Post autor: Direct » 28 lut 2012, 15:59

Karol pisał o tym poście:
kisiel205 pisze:A jest szansa na przygotowanie czegoś dla najmłodszych widzów - przykładowo moglibyście przypomnieć inspirowany grą na pegasusowskie konsole serial ''The Super Mario Bros. Super Show!'' znany u nas jako ''Przygody braci Mario'' ? Ostatnia emisja tego serialu miała miejsce około od 8 do 10 lat temu więc może warto przypomnieć tą animacje z elementami fabuły ?
...a nie o "Simpsonach". Czy w "Simpsonach" są tańczący aktorzy? Nie, i to jest dowód, że Karol odpowiadał na post kisiela.
Pozdrawiam, Direct
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Kontakt:

ATM Rozrywka

Post autor: AtoMan » 28 lut 2012, 16:02

zesepo pisze:Brzmi trochę śmiesznie ale zazwyczaj voice over jest lepszy. :)
Zazwyczaj jest gorszy. Pardon - zazwyczaj jest jedyną opcją.
Johny Begood pisze:Jeśli będą animacje, to albo z pełnym dubbingiem (dla dzieci), albo tylko z napisami (jak to np. robi Fox z The Simpsons czy Family Guy). Lektor w animacjach to pomyłka.
Co do animacji się zgadzam, co do napisów... różnie to bywa. Puls emitował Simpsonów z dubbingiem - robionym w zawrotnym tempie, bez powtórek, w każdym sezonie Homer miał inny głos - a mimo to było lepiej niż w starej wersji lektorskiej emitowanej przez TVP. Poza tym było coraz lepiej, a gdyby nie "wyjście" Murdocha, byłoby jeszcze lepiej, a serial był oglądalny - i poza fanami, którzy akceptują tylko oryginał, jakoś protestów nie było. A dzięki interakcji aktorów z fanami poprawiała się nie tylko jakość, ale i akceptacja wśród samych fanów.

Generalnie akceptacja dubbingu jest bardzo duża, tylko stacje ze skąpstwa jakoś go unikają, a siła przyzwyczajenia sprawia, że ludzie nie protestują - wspomniany przykład Polsatu. Miejmy nadzieję, że zacznie się zmieniać na lepsze, a do kinowej dystrybucji trafia coraz więcej nie-dziecięcych filmów w pełnej lokalizacji (jak Giganci ze stali czy wkrótce Avengers).

Trzeba też pamiętać, że w naszym kraju widzowie raczej od napisów stronią - wyjątkiem są entuzjaści, którzy i tak zwykle mają te napisy na DVD lub w sieci ;-)
dość
Johny Begood
Poster

ATM Rozrywka

Post autor: Johny Begood » 28 lut 2012, 16:03

Czasami tańczą :P Choć nie aktorzy - fakt.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod

ATM Rozrywka

Post autor: Direct » 28 lut 2012, 16:12

AtoMan pisze:Puls emitował Simpsonów z dubbingiem - robionym w zawrotnym tempie, bez powtórek, w każdym sezonie Homer miał inny głos - a mimo to było lepiej niż w starej wersji lektorskiej emitowanej przez TVP. Poza tym było coraz lepiej o gdyby nie "wyjście" Murdocha, byłoby lepiej, a serial był oglądalny. Poza tym dzięki interakcji aktorów z fanami poprawiała się nie tylko jakość, ale i akceptacja wśród samych fanów.
Ja akurat nie jestem fanem "The Simpsons", ale wiem, że na polskim forum tego serialu pojawił się ktoś, kto udzielał swojego głosu i po jakimś czasie ta osoba napisała, że dostała - nie wiedzieć czemu - zakaz kontaktowania się z widzami za pośrednictwem tamtego forum. Tu macie link. Szósty post od dołu. Ponadto warto prześledzić wcześniejsze posty użytkownika borsuk.
Pozdrawiam, Direct
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Kontakt:

ATM Rozrywka

Post autor: AtoMan » 28 lut 2012, 16:16

Nawet dwóch - Romuald Kłos i Mikołaj Klimek. Ten ostatni "przejął" Homera po Pawle Burczyku.
dość
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
Kontakt:

ATM Rozrywka

Post autor: Poland » 28 lut 2012, 17:25

Dominik pisze:Właśnie tak przyglądałem się wypowiedzi Karola i też zastanawiałem się, czemu tak wątpi w "Simpsonów" czy "Family Guy". Ale doszedłem do wniosku, że chyba chodziło mu jednak o post Kisiela odnośnie Mario Show :)
Jeśli chodziło o tą bajkę, to zgadzam się. Pamiętam ją i była naprawdę słaba nawet te 10 lat temu, a w obecnej chwili wątpię, żeby dzieciom się spodobała, tym bardziej, że większość 8-10 latków nawet pewnie nie wie, co to Mario ;)
Myślę że jednak warto przypomnieć "Przygody braci Mario" bo dzięki temu w epoce komputerów dzieci poznają co kiedyś było popularne. A czy nie wie ? Myślę że wie - przecież gra w Mario na konsolach czy też na komputerze np: w grę "Mario Forever" która zresztą jest polskiej produkcji. Poza tym jest to też gratka dla starszych widzów zobaczyć sobie jeszcze raz przygody pary najpopularniejszych na świecie hydraulików i ich przyjaciół oraz wrogów. Jeżeli chodzi o moje zdanie to podobała mi się ta bajka i z przyjemnością zobaczyłbym sobie ją jeszcze raz w polskiej telewizji.
Dla przypomnienia chodzi mi o tą animacje której pierwszy odcinek możecie zobaczyć tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=Qqfubrmz ... S90cV01vQp
Poza tym ta animacja w odróżnieniu od "Simpsonów" powinna być w zasięgu finansowym ATMu :)
Od 24.05.2006 do 27.08.2014 jako kisiel205 / Od 27.08.2014 jako Poland
Aktywnie najlepszy na forum już od 12 lat! Na moim koncie już ponad 10,000 postów!
sziraczek17
Junior
Kontakt:

ATM Rozrywka

Post autor: sziraczek17 » 28 lut 2012, 18:57

Obawiam się, że mało który z obecnych dzieci będzie tym zainteresowany. Rynek programów dziecięcych w tej chwili jest napełniony. A ludzie, którzy grali na Pegasusie i oglądali Mario, są dawno dorosłymi ludźmi, i mała jest szansa aby chcieli to oglądać.
Replo
Użytkownik

ATM Rozrywka

Post autor: Replo » 28 lut 2012, 19:24

Johny Begood pisze:Sądziliśmy, że wolicie voice over niż dubbing. A voice over robiony jest przez jednego gościa, Andrzeja Olejnika.
Za dwa dni dodamy nowe 'paski' - w sumie jest ich 150.
Dobrze by było gdyby Wasza stacja zaczeła odkupywać dubbingi do seriali i filmów chociazby familijnych od Canal+ (materiały Wizji 1 zostały ponoć wykasowane, ale nie wiem ile w tym prawdy, może robili jakieś wyjątki zachowując dubbingi). W każdym bądź razie seriale familijne zdubbingowane przez Canal+ ostatni raz gościły w TVP (która je odkupiła) ponad 10 lat temu i od tego czasu nie były nigdzie powtarzane. Z faktu, że te produkcje familijne, to końcówka lat 80-tych/początek 90-tych, to licencja nie powinna być droga. Ucieszyłbym się gdybyście odkupili od Canal+ uznane za kultowe dubbingi do seriali "Moje drugie ja" (My Secret Identity) 1988-91, "Parker Lewis" 1990-93, czy też "Tropiciele Gwiazd" (Sky Trackers) 1994. Pamiętam emisje tych seriali sprzed ponad 10-ciu lat i miło by było je sobie przypomnieć z tamtym dubbingiem. Szczególnie "Parker Lewis" nosi znamiona kultowej pozycji (wliczając w to sam dubbing). Weźcie pod uwagę, że obecna młodzież, za sprawą takich gigantów jak Disney czy Nickelodeon w głównej mierze preferuje dubbing w produkcjach familijnych dlatego błędem byłoby emitować je z lektorem... W archiwach Fox Kids (obecne Disney XD) też jest kilka ciekawych dubbingów do seriali aktorskich młodziezowych z lat 90-tych, m.in do "Liceum na morzu" (Breaker High) 1997-98, i "Jak dwie krople wody" (So Little Time), 2001-02. Gdybyście wyemitowali któryś z tych seriali o których wspomniałem (ze starym dubbingiem, a nie lektorem) to już jednego widza mielibyście zapewnionego.

Czy będziecie w Cyfrze+?

P.S
Canal+ w połowie lat 90-tych dubbingował wiele produkcji familijnych (zarówno animowanych jak i aktorskich) i obecnie kurzą się w ich archiwach na półkach. Warto by było je odświeżyć. Niech chociaż dzieci i młodzież cieszą się z dubbingu w telewizji.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe stacje telewizyjne w Polsce”