ATM Rozrywka (2012-2021)

Stacje telewizyjne, które zniknęły z polskiego rynku.
Awatar użytkownika
ssszaman
Obserwator
Posty: 341
Rejestracja: 20 lip 2007, 12:50
Lokalizacja: Wrocław
x 2

ATM Rozrywka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ssszaman »

MADE IN UE lub MADE IN EUROPE. Takie hasło było by lepsze niż "TTV jedzie cebulą" :P
Europejska rozrywka to jest to. Nikt inny tego nie ma. A myślę że dla przeciętnego Polaka bliższy jest Czech, Austriak a może Ukrainiec. Z chęcią zobaczył bym jakiś ich talk show w stylu "Rozmowy w toku" z Czech, masowo telewizje puszczają amerykańskie czy angielskie "Supernianie" i tysiące innych tego typu programów. Jednak realia krajów ościennych są nam znacznie bliższe, a nie mamy szansy ich zobaczyć. Szkoda. Moglibyście wypełnić tą niszę.

Nie ukrywam, że naprawdę czekam na taki "europejski" kanał, bez amerykańskiego shi**.
Johny Begood
Poster
Posty: 2070
Rejestracja: 11 lut 2012, 16:34
x 1

ATM Rozrywka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Johny Begood »

Peter Parker pisze:"Obcinać"? :O Nie możecie zastosować dynamicznej zmiany formatu?

PS. A coś dla dzieci? Może "Pokemon" (pierwsze serie, a nie jakieś nowsze odmiany) i "Rocket Power"?
16:9 - to będzie zależało do tego, jakie nośniki otrzymamy od licencjodawców. Ponowne kodowanie to spory koszt.

Z pasmami dla dzieci jest problem, niestety. Musimy je mieć, ale musimy też dbać o ratingi. Szukamy pozycji, które będą przyciągać zarówno dzieci, jak i ich rodziców (Pokemony więc raczej odpadają). Moje dzieci namiętnie oglądają Simpsonów, Family Guy, The Cleavland Show etc. Myślimy. Ale to w 2013.
CZERWONE I NIETRANSPARENTNE LOGO EKRANOWE JEST OK! :D
Johny Begood
Poster
Posty: 2070
Rejestracja: 11 lut 2012, 16:34
x 1

ATM Rozrywka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Johny Begood »

@ssszaman

My jesteśmy z Wrocławia, więc mamy naturalny ciąg na Czechy. Mamy zresztą doskonały kontakty zarówno z ich stacjami TV, jak i producentami. Ale musimy znaleźć proporcje, żeby nie stworzyć stacji dla 'zbieraczy znaczków pocztowych'. Ale mamy np. dwa doskonałe czeskie seriale komediowe z lat 2009-2010 - myślimy o kupieniu licencji na ich emisję.

Podobnie jest z filmami i serialami europejskimi - znamy doskonale rynek, w końcu od lat bierzemy udział jako producenci w najważniejszych targach telewizyjnych (Cannes, Budapeszt, Praga, Moskwa) - w końcu jesteśmy jedynym polskim producentem sprzedającym swoje własne formaty i programy do zagranicznych stacji. Zaletą produkcji europejskich jest także cena. Wadą - hermetyczność i spora 'lokalność'. Jeśli znajdziemy coś akceptowalnego dla naszych widzów - czemu nie?
CZERWONE I NIETRANSPARENTNE LOGO EKRANOWE JEST OK! :D
Johny Begood
Poster
Posty: 2070
Rejestracja: 11 lut 2012, 16:34
x 1

ATM Rozrywka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Johny Begood »

TiM pisze:Wyjątkowo [mam nadzieję, że moderatorzy przymkną na to oko w wyjątkowej sytuacji ;)] pozwolę sobie na "jakby to mogło wyglądać"
http://www.picshot.pl/pthumbs/large/627 ... abytim.png
Dzięki!
CZERWONE I NIETRANSPARENTNE LOGO EKRANOWE JEST OK! :D
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Posty: 3746
Rejestracja: 06 maja 2007, 21:39
x 88
x 578

ATM Rozrywka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AtoMan »

Mój brat oglądał ze mną Simpsonów na Pulsie, mimo, że to nie do końca serial dla 10-latka, ale... ;-)

Ratingi, ratingi... "popularne" pozycje HB są ciągle wałkowane a to przez Polsat, a to TVNy, a to TVP... nie bardzo rozumiem, co w "Pokemonach" odpycha rodziców, chyba że wierzycie w te okołorydzykowe publikacje wyssane z palca - poza tym, pierwsza seria rozpoczęła emisję w Polsacie niemal 12 lat temu i wielu spośród ówczesnych widzów doczekało się już swojego potomstwa ;-) Poza tym, na tej wydmuszce "bajek bez cenzury" cierpi cała grupa docelowa 7-15, która nie bardzo ma co oglądać w ogólnodostępnej telewizji.
dość
ARTUR B.

ATM Rozrywka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ARTUR B. »

Ale niektórzy się rozmarzyli z tymi wszystkimi pozycjami. :D Ciekawe czy ktoś pomyślał chociaż o budżecie tej stacji?
Niech kanał najpierw sam zaprezentuje co ma w obecnej chwili w swojej bibliotece, to wtedy możemy pomóc co powinno pójść na pierwszy rzut na antenę. Takie nasze obecne propozycje nie mają sensu, bo nie wiemy ile co kosztuje... Należy też wspomnieć, że słowo rozrywka, to pojęcie bardzo ogólne.
Johny Begood
Poster
Posty: 2070
Rejestracja: 11 lut 2012, 16:34
x 1

ATM Rozrywka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Johny Begood »

direct39 pisze:A ja mam pytanie z innej beczki: czy skrót ATM coś oznacza, czy to tylko taka zbitka 3 liter? :)
Owszem, pierwsze litery imion założycieli firmy w 1992 roku.
CZERWONE I NIETRANSPARENTNE LOGO EKRANOWE JEST OK! :D
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Posty: 3746
Rejestracja: 06 maja 2007, 21:39
x 88
x 578

ATM Rozrywka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AtoMan »

ARTUR B. pisze:Ale niektórzy się rozmarzyli z tymi wszystkimi pozycjami. :D Ciekawe czy ktoś pomyślał chociaż o budżecie tej stacji?
Niech kanał najpierw sam zaprezentuje co ma w obecnej chwili w swojej bibliotece, to wtedy możemy pomóc co powinno pójść na pierwszy rzut na antenę. Takie nasze obecne propozycje nie mają sensu, bo nie wiemy ile co kosztuje... Należy też wspomnieć, że słowo rozrywka, to pojęcie bardzo ogólne.
Nikt nie mówi, że od razu mają się rzucać z zakupami, ale oczekiwany kierunek rozwoju pokazać można ;-)
dość
ARTUR B.

ATM Rozrywka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ARTUR B. »

No właśnie tu nie znamy odpowiedniego kierunku. Na razie rzucamy tytułami. Nie wiemy jaka ma być grupa docelowa. Jakie pasma w ciągu dnia? Na co stacja może pozwolić, a na co nie?
Awatar użytkownika
Dominik
VIP Expert
Posty: 3032
Rejestracja: 25 sie 2010, 13:03
x 73
x 724

ATM Rozrywka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dominik »

Po pierwsze świetnie, że kolejna stacja zdecydowała się wejść na forum medialne :)
Wiadomo, że 2012 będzie dla Was niskobudżetowym rokiem. I trzeba znaleźć kompromis pomiędzy niewielkimi wydatkami, a ukształtowaniem w miarę ciekawej ramówki. Taki kompromis znalazł na przykład w 2009 roku TV Puls. Ale rynek telewizyjny cały czas się zmienia.
Na początku ramówka może się opierać w dużej mierze na zagranicznych programach. ATM jako producent telewizyjny ma na pewno dużą bazę zagranicznych programów, które oferuje polskim telewizjom do adaptacji. Dlatego można znaleźć w tej bazie najciekawsze projekty i pokazać oryginalne wersje programów. Jeśli chodzi na przykład o seriale, to można znaleźć nieraz ciekawe europejskie seriale, które są kilka razy tańsze niż amerykańskie. Na początek na przykład jakiś serial kryminalny i komediowy.
Przydałoby się też coś z klasyki - można by rzeczywiście spróbować uzyskać prawa do A-Team, bo chyba serial ma wiele fanów. Ja od siebie na przykład proponowałbym serial "Alfred Hitchcock Przedstawia" - ma on 268 półgodzinnych odcinków, a był on robiony w latach sześćdziesiątych i kiedyś również go puszczał RTL 7. Nie wiem, czy by się przyjął i czy jest on łatwo dostępny i tani, ale ja bym bardzo chciał coś takiego zobaczyć.
Co do programów to pomyślałem, że można spróbować np. oryginalne, niemieckie wersje programów typu "Trudne sprawy", czy "Pamiętniki z wakacji" :D Ostatnio jest wielka moda na seriale paradokumentalne, więc można na początku spróbować z czymś takim. Mielibyście tanim sposobem wypełniona codzienni godzinę i może by się to przyjęło.
Z zagranicznych produkcji proponowałbym jeszcze "Hotel Inspector" - coś jak "Kuchenne Rewolucje" tylko że z hotelami, moim zdaniem bardzo ciekawy program. Ciekawy jest też "Secret Milionaire" - bardzo popularny program, w którym milionerzy na pewien czas oddają wszystkie pieniądze i żyją jak ubodzy ludzie. Doczekał się on już kilku serii i wielu lokalnych odpowiedników. Oba programy dystrybuuje Zodiak.
Co do programu pokazującego kulisy Waszych produkcji, to jest to świetny pomysł, na przykład jako półgodzinny program emitowany kilka razy w tygodniu. A co do polskich produkcji, to lepiej żeby była jedna porządna, niż kilka niskobudżetowych i słabych, a na początku nie musi ich być nawet wcale.
Archiwalne programy to też świetny pomysł i mam nadzieję, że się uda odkupić prawa. Moglibyście też przyciąć je do 16:9, ale to już taka niekonieczna sprawa, raczej zabieg stylistyczny :)
Jeśli chodzi o oprawę i logo, to niech one będą jak najprostsze, ale nowoczesne. Nie róbcie oprawy własnymi siłami, tylko zlećcie to jakiejś dobrej firmie i nie oszczędzajcie na tym bo to sprawa na lata ;)
W każdym razie życzę wielu sukcesów i liczę na to, że za dwa, trzy lata Wasz kanał znajdzie się w pierwszej dwudziestce pod względem oglądalności.
cieszyński
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:46

ATM Rozrywka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cieszyński »

A ja mam konkretne pytanie:

Czy nastąpi start (testowy) 1 marca ??
Jeżeli tak, co będziecie nadawać od 1 marca (tylko "odjechany" obraz kontrolny czy coś więcej) ??


ps. nazwa ATM Rozrywka całkiem ok.
marzę o czeskich produkcjach w polskiej TV, cieszą mnie planowane emisje kultowych seriali i czekam (mój syn) na dobre kreskówki bez przemocy ale śmieszne.
Johny Begood
Poster
Posty: 2070
Rejestracja: 11 lut 2012, 16:34
x 1

ATM Rozrywka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Johny Begood »

ARTUR B. pisze:No właśnie tu nie znamy odpowiedniego kierunku. Na razie rzucamy tytułami. Nie wiemy jaka ma być grupa docelowa. Jakie pasma w ciągu dnia? Na co stacja może pozwolić, a na co nie?
Ważne pytania, ale z oczywistych względów nie odpowiem na nie w 100%.
Target rozliczeniowy to oczywiście 16-49, ale chcemy go trochę zmodyfikować. Pasma - są już określone. Prezentacja pierwszej ramówki w maju.
Co do rzucania tytułami - rzucajcie. To daje nam pojęcie czy w naszym myśleniu o stacji idziemy w dobrym kierunku. Na razie nie jest źle, choć wszystkich Waszych propozycji na pewno - z różnych względów - nie uda się zrealizować.
CZERWONE I NIETRANSPARENTNE LOGO EKRANOWE JEST OK! :D
cieszyński
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:46

ATM Rozrywka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cieszyński »

Marzę o dobrych popularno naukowych dokumentach...chocby jakiś jeden programik w stylu SONDY...marzenie
Johny Begood
Poster
Posty: 2070
Rejestracja: 11 lut 2012, 16:34
x 1

ATM Rozrywka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Johny Begood »

cieszyński pisze:A ja mam konkretne pytanie:

Czy nastąpi start (testowy) 1 marca ??
Jeżeli tak, co będziecie nadawać od 1 marca (tylko "odjechany" obraz kontrolny czy coś więcej) ??


ps. nazwa ATM Rozrywka całkiem ok.
marzę o czeskich produkcjach w polskiej TV, cieszą mnie planowane emisje kultowych seriali i czekam (mój syn) na dobre kreskówki bez przemocy ale śmieszne.
1 marca musimy rozpocząć nadawanie ze względu na warunki koncesji. 'Odjechany obraz kontrolny' na pewno Wam się spodoba. Być może po 2-3 tygodniach dodamy coś innego. Od maja powinna być dodana oprawa stacji oraz zajawki programowe. Ramówka - od 1 czerwca. Taki jest plan.
CZERWONE I NIETRANSPARENTNE LOGO EKRANOWE JEST OK! :D
Johny Begood
Poster
Posty: 2070
Rejestracja: 11 lut 2012, 16:34
x 1

ATM Rozrywka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Johny Begood »

@Dominik
Dobry kierunek, ale dopiero na rok 2013. I to na jesienną ramówkę.
Porównanie do Pulsu lub RTL7 jest jak najbardziej prawidłowe - plus polskie produkcje ATM licencjonowane od polskich stacji, które je od nas kupiły. A jest tego sporo, jak wiecie.
CZERWONE I NIETRANSPARENTNE LOGO EKRANOWE JEST OK! :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zlikwidowane kanały telewizyjne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości