Water Planet (HD)

Dyskusje na temat kanałów telewizyjnych działających aktualnie na polskim rynku.
Awatar użytkownika
Majkell
Mythical VIP
Kontakt:

Water Planet (HD)

Post autor: Majkell » 13 lip 2012, 22:04

@jack:
Niektórym to można tłumaczyć jak dzieciom... wciąż od nowa. A i tak wiadomo, że nic do nich nie dotrze. :P

Water Planet i Novela TV nie zostały pomyślane jako kanały FTA, więc siłą rzeczy ich oferta będzie się różnić od ofert kanałów niekodowanych. Docelowo programy te najprawdopodobniej zostaną zakodowane, a nadawca - poza przychodami z reklam - będzie mógł liczyć na opłaty od operatorów kablowych. Aktualnie, jak sądzę, kanały te jeszcze na siebie nie zarabiają.

Zupełnie inaczej jest z Polonią 1. Możecie krzyczeć, płakać, walić pięściami w stół - ale prawda jest taka, że ten kanał po prostu przynosi zyski. Spełnia więc główne założenie, jakie stawia się przed telewizją komercyjną. Gdyby go nie spełniał, już dawno by nie nadawał. Jeżeli ostrożne szacunkowe wyliczenia (kiedyś z ciekawości się w takie zabawiłem) na podstawie cennika ze strony Media5 są w stanie oddać przynajmniej poprawny rząd wielkości, to miesięczne przychody tego kanału sięgają kilku milionów złotych. Przy kosztach rzędu kilkuset tysięcy maksymalnie. Resztę sobie dopowiedzcie.

A gdy chodzi o ramówkę - ktoś tu chyba zapomina, że Polonia 1 jest kanałem FTA i porównywanie jej oferty z ofertami kanałów płatnych mija się z celem (a niby jesteśmy na specjalistycznym forum, gdzie nikomu takich banałów - zdawałoby się - tłumaczyć nie trzeba). Obiektywnie rzecz biorąc Polonia 1 posiada, jak na telewizję niekodowaną, całkiem bogatą ofertę serialowo-rozrywkowo-filmową (zaryzykuję stwierdzenie, że jakościowo nawet nie odbiega ona zbyt bardzo od tego, co oferuje naziemna TV Puls). Pewnym mankamentem (dla osób oglądających TV poza prime time) może być czas nadawania tego kanału, ale i on ulega sukcesywnego wydłużaniu - obecnie pasmo popołudniowe zaczyna się o 17.15, czyli trwa blisko dwie godziny dłużej niż jeszcze rok temu. W weekendy Polonia 1 nadaje obecnie 12,5h.

No ale malkontent tak czy owak będzie narzekać. On to ma we krwi. :P
0 x
Awatar użytkownika
[email protected]
VIP Expert
x 91
x 180
Kontakt:

Water Planet (HD)

Post autor: [email protected] » 13 lip 2012, 22:27

Mam nadzieje, że kanał Novela TV już niedługo poszerzy swój zasięg, bo jak narazie mogą go oglądać jedynie nieliczni :(
0 x
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod
x 64
x 159

Water Planet (HD)

Post autor: Direct » 31 lip 2012, 15:21

W sierpniu Water Planet pokaże kolejne premierowe pozycje: cykle dokumentalne "Bitwy morskie", "Podwodny świat", "Ostatnie chwile Titanica" i "Lotniskowiec HMS Ark Royal" oraz filmy dokumentalne "Orki", "W paszczy rekina", "Pieśń wielorybów", "Błękitny olbrzym" i "Rekin atakuje".

Ponadto pod adresem water-planet.tv jest dostępna strona kanału, gdzie znajduje się m.in. program TV sięgający na dzień dzisiejszy aż do 24 sierpnia.
0 x
Pozdrawiam, Direct
Awatar użytkownika
Dominik
VIP Expert
x 18
x 75

Water Planet (HD)

Post autor: Dominik » 31 lip 2012, 16:11

Jak dla mnie bez sensu jest inwestowanie w ramówkę nie dość że w okresie wakacyjnym, to jeszcze z bardzo małym zasięgiem. Moim zdaniem zamiast inwestować w programming powinni postarać się o dobrą dystrybucję kanału w sieciach kablowych, zwłaszcza że tym zajmuje się zewnętrzna firma i nie widać efektów tej pracy.
0 x
Awatar użytkownika
embi
Junior
x 1
Kontakt:

Water Planet (HD)

Post autor: embi » 31 lip 2012, 18:41

Gdzie jest dostępny Water Planet HD?
0 x
Polsat-Włącz Emocje!
Conan
VIP Expert

Water Planet (HD)

Post autor: Conan » 31 lip 2012, 19:12

Z tego co wiem... nigdzie.
0 x
Awatar użytkownika
zesepo
Mythical VIP
Kontakt:

Water Planet (HD)

Post autor: zesepo » 28 wrz 2012, 18:01

Czy Water Planet jest na HotBirdzie aktualnie dostępny FTA?

Edit:Pytanie nieaktualne ;) Po prostu zapomniałem, że to kanał DVB-S2 jest ;)
0 x
https://www.facebook.com/forummedia2

Cztery lata na forum! 02.2012 - 02.2016 O0
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod
x 64
x 159

Water Planet (HD)

Post autor: Direct » 01 lis 2012, 19:47

portalmedialny.pl pisze:Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Polcast Television, nadawca kanałów Water Planet i Novela tv, zakończy okres otwartej emisji na satelicie.

Z dniem 1. listopada rozpocznie kodowanie transmisji satelitarnej. Kodowanie realizowane będzie przez platformę Cyfra+, która używa systemu Nagra Media Access. W ramach tego systemu klienci będą mieli do wyboru dwa sposoby kodowania: Nagravision lub Mediaguard V1+. Realizacja kodowania sygnału związana jest z przyjętą strategią dystrybucji kanałów.
Kodowanie dotyczy także kanału Novela.tv. I jeszcze odważny plan Polcastu:
portalmedialny.pl pisze:W kolejnych latach planujemy uruchomienie dodatkowych wersji językowych kanałów, które umożliwią nam dystrybucję także do innych krajów – mówi Robert Kosobucki, dyrektor marketingu.
0 x
Pozdrawiam, Direct
Jantar
VIP Expert
x 8
x 37
Kontakt:

Water Planet (HD)

Post autor: Jantar » 01 lis 2012, 19:54

direct39 pisze:Kodowanie dotyczy także kanału Novela.tv. I jeszcze odważny plan Polcastu:
portalmedialny.pl pisze:W kolejnych latach planujemy uruchomienie dodatkowych wersji językowych kanałów, które umożliwią nam dystrybucję także do innych krajów – mówi Robert Kosobucki, dyrektor marketingu.
o planowanym uruchomieniu innych wersji językowych słyszałam już wcześniej... cieszy mnie fakt, że zamierzają uruchomić wersję oryginalną i być może wersję z napisami Noveli TV... po likwidacji Zone Romantici zostaję bez kanału hiszpańsko-języcznego...
0 x
Awatar użytkownika
Dominik
VIP Expert
x 18
x 75

Water Planet (HD)

Post autor: Dominik » 02 lis 2012, 14:55

Najpierw kanały powinny osiągnąć sukces w Polsce, żeby można było myśleć o dystrybucji zagranicznej :)
0 x
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 252
x 1254

Water Planet (HD)

Post autor: Karol » 02 lis 2012, 23:02

To jest trochę dziwne ze strony Polcastu, że celują w rynki zagraniczne, mimo, że w Polsce nie ma na nie chętnych. Chociaż znalazłem ciekawą stronę, na której pisze, że Water Planet nadaje już w 18 sieciach kablowych, a Novela.tv w 7 - oczywiście są to małe miejskie kablówki, które nawet nie są stowarzyszone w PIKE. A to dziwne, bo Izba miała im przecież wielce pomóc w dystrybucji.
0 x
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 35
x 149
Kontakt:

Water Planet (HD)

Post autor: Tomek » 03 lis 2012, 0:21

PIKE (a dokładniej powołany przez nich PIKSEL) miał pomóc również dystrybucji TMT (podpisano stosowną umowę w 2007). Najwyraźniej współpraca na niewiele zdała się, bo wraz z końcem 10-letniej koncesji rok później, zdecydowano się zaniechać emisji programu.
0 x
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 252
x 1254

Water Planet (HD)

Post autor: Karol » 29 lip 2013, 13:49

Nikt o tym nie mówi, więc ja piszę. Dystrybucja Water Planet choć powoli, dalej idzie do przodu. Kanał został udostępniony przez Śląską Grupę Multimedialną w sieci kablowej Elsat. Nie zmienia to faktu, że kanał dostępny jest jedynie u dziewięciu lokalnych kablówkach, a wersja HD tylko w dwóch. Dla porównania siostrzana Novela.tv dostępna jest w 10-ciu kablówkach (w tym: Multimedia) a Novela.tv HD w 3-ech.
0 x
Tradycjonalista
Thinker
x 9
x 23

Water Planet (HD)

Post autor: Tradycjonalista » 18 gru 2015, 22:26

Od dzisiaj na satelicie Hot Bird 13 E Water Planet z własnym EPG. Ciekawe, jak długo? Oby na stałe.
0 x
Awatar użytkownika
[email protected]
VIP Expert
x 91
x 180
Kontakt:

Water Planet (HD)

Post autor: [email protected] » 06 lis 2016, 11:35

W ramówce Water Planet wreszcie jakieś nowości.
- Królowie podwodnego nieba
- Piwnice Jukatanu

Odnowiono chyba też prawa do "Gdzieś na morzu", bo dawno nie widziałem tej pozycji w ramówce.
0 x
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe stacje telewizyjne w Polsce”