Telewizja Republika (HD)

Dyskusje na temat kanałów telewizyjnych działających aktualnie na polskim rynku.
Zgor
Użytkownik

Telewizja Republika (HD)

Post autor: Zgor » 03 sty 2014, 12:17

Jantar pisze:Skoro Rydzyk i jego dziennikarze żądają od Owsiaka pokazania faktur i tłumaczenia się na ich antenach z każdego grosza to proponuję, żeby najpierw Rydzyk odtajnił np. swój wniosek koncesyjny i upublicznił go na antenie TVN24 czy PolSatu News.
Łoo, nie wiedziałem, że Rydzyk kupił TV Republika, no chyba że dla was wszyscy co mają inne zdanie to sekta Rydzyka. Nawet na siłę wciskając go do tej dyskusji i krytykując jego zachowanie, bądźcie konsekwentni i za to samo krytykujcie Owsiaka, bo to samo, ale reakcje są skrajnie inne.
0 x
Awatar użytkownika
matti
Obserwator
x 7
x 2

Telewizja Republika (HD)

Post autor: matti » 03 sty 2014, 12:46

Majkell pisze:
pavl6 pisze:Każdy uczciwy człowiek, gdyby mu ktoś zarzucał, że ma coś w fakturach nie tak, to by pokazał faktury
Jasne. :) Zwłaszcza pewien biznesmen z Torunia (w Twoim mniemaniu zapewne uczciwy) bardzo chętnie pokazuje swoje faktury. ;)
Mam na myśli tego, rzecz jasna, który niegdyś zbierał kasę na "ratowanie stoczni".
Tego, który nawet z wniosku koncesyjnego uczynił tajmnicę (przypadek w Polsce bezprecedensowy), choć najgłośniej krzyczał, że koncesja mu się należy.
No i tego, który generalnie nie rozmawia z mediami (innymi niż własne).

Od Rydzyka przejrzystości nie wymagasz, natomiast Owsiak ma wyskakiwać z fakturami na życzenie dziennikarzyny podrzędnej telewizji. Nie ma to jak równe zasady dla wszystkich. :)

Twoje posty to dla mnie zagadka. Nie wiem, czy są one przejawem skrajnej hipokryzji czy olbrzymiej naiwności. Podpowiedz, proszę. ;)
Ciekawy argument. Rozumiem, że w twoim mniemaniu jak o.Rydzyk prowadzi niejasne lub nieuczciwe interesy to Owsiak jest usprawiedliwiony ze swoich działań. Ja bym chciał żeby jednak każdy odpowiadał za siebie, a nie zasłaniał się tym, że inni są gorsi.
A to co napisał pavl6 to prawda. przecież dla Owsiaka nie powinno być problemem pokazanie papierów i powiedzenie "zobaczcie, wszystko jest w porządku". Sam by na tym zyskał i zamknął usta przeciwnikom. Poza tym ciężko zarzucać dziennikarzom TV Republika że o to pytają. Od tego są dziennikarze. Nie rozumiem dlaczego Owsiak tak nerwowo reaguje skoro twierdzi, że jest niewinny.
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Majkell
VIP Expert
Kontakt:

Telewizja Republika (HD)

Post autor: Majkell » 03 sty 2014, 13:57

@matti:
Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Nie pisałem o Owsiaku (czy jest on usprawiedlwiony, czy nie), tylko o niekonsekwencji użytkownika @pavl6. Skoro od Owsiaka wymaga on przejrzystości, skoro stawia tezę, że każdy uczciwy człowiek pokazałby faktury, to dlaczego w przypadku Rydzyka brak jakiejkolwiek przejrzystości już mu nie przeszkadza? Czemu o niejasnych interesach Rydzyka @pavl6 wypowiada się na forum w zgoła odmiennym tonie? Może Ciebie obłuda nie razi - mnie tak.

Co się tyczy Owsiaka: jego fundacja, mając status organizacji pożytku publicznego, podlega zaostrzonej kontroli państwa (notabene biznesy Rydzyka są spod niej w znacznym stopniu wyjęte). Jeśli dziennikarz Republiki wie o jakichś nieprawidłowościach, to ma obowiązek pójść z nimi do prokuratury. A jeśli chce sobie tylko pogrzebać w papierach fundacji (w myśl zasady: może coś się znajdzie) - to niech się nie dziwi, że zostaje spławiony.

@Zgor:
Tu nie ma mowy o "wszystkich, co mają inne zdanie" (nieuprawnione uogólnienie). Tu jest mowa o @pavl6, który akurat swoich poglądów (również na temat Rydzyka) nigdy nie ukrywał.

Mniej erystyki, panowie... (http://pl.wikipedia.org/wiki/Erystyka#M ... nhauera.29).
Uogólnienie (instantia) – rozszerzając wypowiedź przeciwnika poza jej normalne granice (bardziej ogólnikowe twierdzenie łatwiej zaatakować).
0 x
Awatar użytkownika
matti
Obserwator
x 7
x 2

Telewizja Republika (HD)

Post autor: matti » 03 sty 2014, 14:58

Majkell pisze:@matti:
Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Nie pisałem o Owsiaku (czy jest on usprawiedlwiony, czy nie), tylko o niekonsekwencji użytkownika @pavl6. Skoro od Owsiaka wymaga on przejrzystości, skoro stawia tezę, że każdy uczciwy człowiek pokazałby faktury, to dlaczego w przypadku Rydzyka brak jakiejkolwiek przejrzystości już mu nie przeszkadza? Czemu o niejasnych interesach Rydzyka @pavl6 wypowiada się na forum w zgoła odmiennym tonie? Może Ciebie obłuda nie razi - mnie tak.
Myślę, że w dyskusji należało by się bardziej skupić na faktach i argumentach, a nie na swojej opinii o dyskutantach i atakowaniu ich.
Co zaś się tyczy Owsiaka: jego fundacja (w przeciwieństwie do większości biznesów Rydzyka) jest kontrolowana przez państwo. Jeśli dziennikarz Republiki wie o jakichś nieprawidłowościach, to niech z nimi idzie do prokuratury. Gdy natomiast chce sobie tylko pogrzebać w cudzych papierach (w myśl zasady: może coś się znajdzie) - to niech się nie dziwi, że zostaje spławiony.
Akurat z tezą, że działalność o.Rydzyka nie są kontrolowane przez państwo nie można się zgodzić. To po prostu nieprawda. Natomiast co o dziennikarza TV Republika to nie on grzebie w papierach tylko jakiś bloger. On jedynie o tym informuje i pyta się o to Owsiaka, który nie wiadomo czemu reaguje strasznie nerwowo.
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
Majkell
VIP Expert
Kontakt:

Telewizja Republika (HD)

Post autor: Majkell » 03 sty 2014, 16:28

@matti:

Jeśli dyskutant sam sobie zaprzecza, jeśli jego argumentacja wydaje się niezbyt uczciwa, to trudno mi przejść obok takiego posta obojętnie. Skoro pavl6 twierdzi, że "każdy uczciwy cżłowiek pokazałby faktury", to ciekawi mnie, czemu podobnej transparentności nie wymaga od Rydzyka. Czy stoi za tym coś więcej niż tylko osobiste sympatie/uprzedzenia?

Nie jest natomiast moim celem bawienie się w obrońcę Owsiaka, ocenianie, jak powinien się zachować. Owsiak jako osoba jest mi generalnie obojętny, nie zgadzam się też z wieloma jego wypowiedziami. Natomiast trudno raczej, mając w sobie odrobinę przyzwoitości, nie doceniać tego, co robi razem z WOŚP (inna sprawa, że moim zdaniem dzieje się bardzo źle, gdy prywatna fundacja musi wyręczać państwo w dziedzinie służby zdrowia).

Zresztą, o jakich faktach mielibyśmy tu mówić? Czy w materiale Republiki padają jakiekolwiek konkrety? Czy to po prostu kolejny tendencyjny atak na Owsiaka i jego fundację (przepuszczony, dziwnym trafem, akurat gdy zbliża się kolejny Finał WOŚP). Takie obrzucanie gównem w myśl zasady: może coś się przyklei. Szczerze mówiąc, nie zdziwiłbym się, gdyby cała akcja z tym materiałem była z góry obliczona na sprowokowanie Owsiaka. Jeśli tak, to po prostu głupio zrobił, że dał się w ten sposób podejść.

Co do "biznesów" Rydzyka - doprecyzowałem. Poza kontrolą państwa są przede wszystkim finanse radia, będącego formalnie własnością zakonu (który jako taki podlega Watykanowi). Jeśli natomiast chodzi o fundacje i stowarzyszenia założone przez Rydzyka, to podlegają one zdecydowanie mniejszej kontroli niż WOŚP (mająca status OPP).
0 x
Awatar użytkownika
matti
Obserwator
x 7
x 2

Telewizja Republika (HD)

Post autor: matti » 03 sty 2014, 16:44

"przepuszczony, dziwnym trafem, akurat gdy zbliża się kolejny Finał WOŚP"
Może dlatego, że Owsiak dziwnym trafem, akurat zorganizował konferencję prasową i była okazja go o to zapytać. A poza tym to wyjaśnij mi w jaki sposób dziennikarz dokonał tego "okropnego ataku"? Bo jeśli według ciebie atakiem jest zadawanie pytań przez dziennikarza to chyba coś jest nie tak.
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
zesepo
VIP Expert
Kontakt:

Telewizja Republika (HD)

Post autor: zesepo » 03 sty 2014, 17:55

@majkell - sam bym lepiej tego nie ujął - chodzi o t.zw. 'zawracanie d**y' - dziennikarz nachalnie biega z kamerą za osobą która sobie tego nie życzy, bez żadnego konkretnego celu. Twierdzenia [email protected] to też inna para kaloszy... ;) Ja się tam na takie dziennikarstwo nie zgadzam.
0 x
https://www.facebook.com/forummedia2

Cztery lata na forum! 02.2012 - 02.2016 O0
pavl6
Junior

Telewizja Republika (HD)

Post autor: pavl6 » 03 sty 2014, 18:01

Majkell pisze:
pavl6 pisze:Każdy uczciwy człowiek, gdyby mu ktoś zarzucał, że ma coś w fakturach nie tak, to by pokazał faktury
Jasne. :) Zwłaszcza pewien biznesmen z Torunia (w Twoim mniemaniu zapewne uczciwy) bardzo chętnie pokazuje swoje faktury. ;)
Mam na myśli tego, rzecz jasna, który niegdyś zbierał kasę na "ratowanie stoczni".
Tego, który nawet z wniosku koncesyjnego uczynił tajmnicę (przypadek w Polsce bezprecedensowy), choć najgłośniej krzyczał, że koncesja mu się należy.
No i tego, który generalnie nie rozmawia z mediami (innymi niż własne).

Od Rydzyka przejrzystości nie wymagasz, natomiast Owsiak ma wyskakiwać z fakturami na życzenie dziennikarzyny podrzędnej telewizji. Nie ma to jak równe zasady dla wszystkich. :)

Twoje posty to dla mnie zagadka. Nie wiem, czy są one przejawem skrajnej hipokryzji czy olbrzymiej naiwności. Podpowiedz, proszę. ;)
O. Rydzyk też powinien pokazać wspomniane dokumenty i to, że nie pokazuje, jest co najmniej podejrzane ;). A jeżeli jakiś bloger, czy forumowicz wie o jakichś nieprawidłowościach, to ma obowiązek pójść z nimi do prokuratury. A wracając do WOŚP - wielu nie może się nachwalić ile to sprzętu zasponsorowała ta organizacja szpitalom. Pięknie to opisuje jeden z internautów: "Sprzętu, który w wielu szpitalach (państwowych) stoi nieużywany, bo Jurcio nie miał nawet czasu podjechać swoim Land Roverem Discovery 4 za 239 tysięcy, żeby zapytać o to, jakiego sprzętu dany szpital potrzebuje. Swoją drogą fajnie, że o Rydzyku robi się jazdy z jego Audi A6 za 169 tysięcy, a z Owsiaka robi istnego św.Franciszka."
0 x
Jantar
Activist
x 8
x 38
Kontakt:

Telewizja Republika (HD)

Post autor: Jantar » 03 sty 2014, 18:49

pavl6 pisze:Swoją drogą fajnie, że o Rydzyku robi się jazdy z jego Audi A6 za 169 tysięcy, a z Owsiaka robi istnego św.Franciszka."
Rydzyk to osoba duchowna i nie powinien rozbijać się Maybachem, a wiadome jest, że takiej marki samochód jest na jego nazwisko. Jako osoba duchowna nie powinien posiadać swojego majątku, a jednak takowy ma. Czemu więc Rydzyka nie rozliczysz? Owsiak jest osobą publiczną, ale z racji swojego zawodu stać go na samochód za taką sumę. Mógłby jeździć czymkolwiek i nikomu nic do tego, bo to wyłącznie jego prywatna sprawa. Kupił za to, co zarobił - a może też zażądasz od niego rozliczenia PIT, żeby wykazał, że faktycznie zarobił na swój wóz?
0 x
Conan
VIP Expert

Telewizja Republika (HD)

Post autor: Conan » 03 sty 2014, 19:57

Była mowa o materiale w TV Republika i Owsiaku, a musiało oczywiście skończyć się na Rydzyku. Normalne.

@Jantar

Maybach Rydzyka to tylko wymysł Gazety Pomorskiej. Dziwne, że przytaczasz informację, która już dobrych kilka lat temu została zdementowana. Poza tym Rydzyk formalnie nie ma żadnego majątku.
0 x
Awatar użytkownika
dlucjanski210686
Obserwator

Telewizja Republika (HD)

Post autor: dlucjanski210686 » 03 sty 2014, 20:25

Fragment filmu obejrzałem i powiem krótko: jak ktoś chce zadawać takie pytania, to proszę bardzo - niech wyjdzie.
0 x
Obrazek

500 postów! :)
Awatar użytkownika
waldus_5
Junior
x 1
Kontakt:

Telewizja Republika (HD)

Post autor: waldus_5 » 03 sty 2014, 21:30

Heh to ja oficjalnie chcę zobaczyć faktury TV republika, oni też zbierają pieniądze (abonamenty i inne) i ja chcę wiedzieć na co wydają, kto ile tam zarabia, co za ile kupują, od kogo dostają największe darowizny i co w zamian za nie robią.

Natomiast sprawa z WOŚP to są wyżyny dziennikarstwa, nie ma to jak powtórzyć czyjeś zarzuty i poprosić o faktury, a czy tym dziennikarzom przyszło do głowy np. że pieniędzy tych nie wydano, albo że wydano je w całości lub w części na koszta własne - być może Ci dziennikarze żyją w różowej lukrowanej rzeczywistości z piernikowymi pomnikami znanych osób, ale w tym świecie wszystko kosztuje, nawet organizacja finału WOŚP.
0 x
Wybieranie spośród Faktów tylko tych Wiadomości, które składają się na wyimaginowaną spójną Panoramę Wydarzeń jest zwykłym tchórzostwem informacyjnym i formą ucieczki od rzeczywistości.
Dz
Obserwator

Telewizja Republika (HD)

Post autor: Dz » 03 sty 2014, 21:46

Fundacja to jest biznes. Taki normalny, zatrudniający pracowników, tyle że zarabiający na dobroczynności. Ktoś, kto tego nie rozumie (WOS w gimnazjum nie było?) nie daje rękojmi prawidłowego wykonywania zawodu dziennikarza - bo albo jest za głupi, albo usiłuje oczywiste fakty przedstawić w sposób sugerujący że coś w nich nie gra (dopuszczając się manipulacji). Czy ekipa TV Republika jest niedouczona, czy jest zakłamana roztrząsał nie będę bo oba warianty są równie rozczarowujące.

Właśnie dlatego, że WOŚP to biznes nie przepadam za tą ideą. Nie widzę jednak powodu, bym miał kłamać na temat czegoś, czego nie cierpię.
0 x
pavl6
Junior

Telewizja Republika (HD)

Post autor: pavl6 » 04 sty 2014, 13:00

Jantar pisze:
pavl6 pisze:Swoją drogą fajnie, że o Rydzyku robi się jazdy z jego Audi A6 za 169 tysięcy, a z Owsiaka robi istnego św.Franciszka."
Rydzyk to osoba duchowna i nie powinien rozbijać się Maybachem, a wiadome jest, że takiej marki samochód jest na jego nazwisko. Jako osoba duchowna nie powinien posiadać swojego majątku, a jednak takowy ma. Czemu więc Rydzyka nie rozliczysz? Owsiak jest osobą publiczną, ale z racji swojego zawodu stać go na samochód za taką sumę. Mógłby jeździć czymkolwiek i nikomu nic do tego, bo to wyłącznie jego prywatna sprawa. Kupił za to, co zarobił - a może też zażądasz od niego rozliczenia PIT, żeby wykazał, że faktycznie zarobił na swój wóz?
Ja piszę o Audi A6, a ty o jakimś Maybachu. Poczytaj sobie "Gazetę Wyborczą", zamiast bzdury pisać: http://wyborcza.pl/56,75478,14554485,To ... yk___.html :D. Poza tym to, czy dana osoba duchowna może posiadać majątek, to już sprawa kościelna - albo danego zakonu, albo biskupa i to oni powinni daną osobę rozliczać.
Dz pisze:Właśnie dlatego, że WOŚP to biznes nie przepadam za tą ideą. Nie widzę jednak powodu, bym miał kłamać na temat czegoś, czego nie cierpię.
Dokładnie. Już lepiej wspierać np. Fundację Anny Dymnej, czy Caritas.
0 x
Awatar użytkownika
Maciek23
VIP Expert
x 1

Telewizja Republika (HD)

Post autor: Maciek23 » 04 sty 2014, 13:15

A może po prostu każdy niech wspiera co chce, a nie że cos "juz lepiej" a coś "gorzej wspierać". Twoje pieniądze, Twoja sprawa ;)
0 x
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe stacje telewizyjne w Polsce”