Telewizja WP (HD)

Dyskusje na temat kanałów telewizyjnych działających aktualnie na polskim rynku.
Awatar użytkownika
Pawel
Activist

Telewizja WP (HD)

Postautor: Pawel » 09 wrz 2017, 8:29

A mi tam Orłosia nie szkoda. Wiedział na co się pisze, za darmo też tam nie pracuje.
[PODPIS USUNIĘTY PRZEZ WOLNE MEDIA WEDŁUG MEDIA2]
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod

Telewizja WP (HD)

Postautor: Direct » 09 wrz 2017, 8:45

Ćwierć budżetu stacji poszło na gwiazdorski kontrakt Orłosia i już na dotrwanie do rentowności nie stykło ;).

A tak na poważnie, to Grupa Wirtualna Polska mogłaby z dotychczasową ramówką jeszcze kilkanaście miesięcy na rentowność Telewizji WP poczekać, bo środków internetowemu gigantowi na pewno nie brakuje, ale Wirtualna Polska to spółka akcyjna. Akcjonariusze z pewnością nie są zadowoleni z perspektywy dokładania do, jak pokazał ostatni niespełna rok, niepewnego projektu. Kolejny raz widzimy, że NTC to nie jest takie eldorado jak wielu niedoszłym nadawcom się wydaje.
Lex

Telewizja WP (HD)

Postautor: Lex » 09 wrz 2017, 9:38

Nie zdziwię się jeśli ta stacja w ciągu 2 lat zakończy nadawanie. To byłoby pierwsze zamknięcie w przypadku Naziemnej Telewizji Cyfrowej.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Telewizja WP (HD)

Postautor: Trzeciak » 09 wrz 2017, 12:16

wiatriwoda pisze:Spada z anteny też „#dzieńdobryWP”,

Do ramówki stacji trafią za to cykle „Moja strona. Bitwa Redaktorów” z Jackiem Żakowskim i Pawłem Lisickim, „Kto nami rządzi” Łukasza Mężyka oraz „Odrobina więcej Polski” Witolda Odrobiny.

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/te ... programami

Wirtualne Media zaktualizowały już tą informacje. Te nowe programy trafią - ale tylko do emisji w internecie.

A więc mamy prawdziwą degradację Telewizji WP, dokładnie tak, jak 8 lat temu TV Puls.
Pozdrawiam, Trzeciak
Lex

Telewizja WP (HD)

Postautor: Lex » 09 wrz 2017, 12:26

4 nowe kanały o tematyce ogólnej w NTC to zdecydowanie za dużo. Widać, że monopol dalej pozostaje w rękach Polsatu, TVN-u i TVP.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Telewizja WP (HD)

Postautor: Trzeciak » 09 wrz 2017, 12:30

I - co pokazuje przykład rynków zagranicznych - chyba tak już zostanie. Jeśli ktoś coś jeszcze ugra, to raczej będzie to m. in. Nowa TV, ale pierwsza liga telewizyjna dla tego kanału to bardzo odległa, by nie powiedzieć zbyt odległa perspektywa.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
Kontaktowanie:

Telewizja WP (HD)

Postautor: Poland » 09 wrz 2017, 12:54

Czy ja wiem? W tym momencie dzięki pozycjom własnym Nowa TV wydaje się bardzo atrakcyjnym kanałem - jedyne co im przeszkadza to tylko zasięg który mógłby być lepszy.
Od 24.05.2006 do 27.08.2014 jako kisiel205 / Od 27.08.2014 jako Poland
Aktywnie najlepszy na forum już od 12 lat! Na moim koncie już ponad 10,000 postów!
Conan
VIP Expert

Telewizja WP (HD)

Postautor: Conan » 09 wrz 2017, 13:58

Nie oszukujmy się - Nowa TV też nic nie ugra. To tylko kwestia czasu, kiedy ZPR zdecyduje się na cięcia. Żaden poważny nadawca w obecnej sytuacji na rynku (a już zwłaszcza na tym multipleksie) nie będzie się bawił w programy informacyjne.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

Telewizja WP (HD)

Postautor: Karol » 10 wrz 2017, 1:17

Nowa TV dalej może czekać na sprzyjające podejście KRRiT i spróbować wymienić koncesję z Fokus TV lub Eska TV - to wcale nie jest takie nierealne. Wszystko zależy od tego, jak długo Rada będzie upierać się przy utrzymaniu obecnej formuły kanałów z MUX1.

Nowa TV to w tej chwili najdroższy kanał że wszystkich należących do ZPR, więc trzeba będzie mu zapewnić jak najszerszy zasięg.
Lex

Telewizja WP (HD)

Postautor: Lex » 10 wrz 2017, 8:30

Szansa na zwiększenie zasięgu była po wyłączeniu 8TV. Na to miejsce mogła wejść Nowa TV, a Eska TV trafić do MUX-8
Frontowiec
VIP Expert
Kontaktowanie:

Telewizja WP (HD)

Postautor: Frontowiec » 10 wrz 2017, 11:04

Szansa była, ale ZPR jej nie wykorzystał np. że Nowa TV trafi na MUX-1, a Fokus TV na MUX-8. Eski TV i Polo TV już nie ruszą, bo to są bardzo popularne stacje muzyczne w DVB-T, które przynoszą zyski ZPR-owi.
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
Kontaktowanie:

Telewizja WP (HD)

Postautor: SNOL » 10 wrz 2017, 14:28

Wszystko jasne! Zwijają się z polskiego rynku, by wejść na... amerykański! ;)
Załączniki
IMG_5624.JPG
WPTV w CNN
tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad dziesięciu lat.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

Telewizja WP (HD)

Postautor: Karol » 12 wrz 2017, 8:31

http://m.wirtualnemedia.pl/m/artykul/br ... ami-opinie

Jak widać, rozmówcy portalu mają zbliżone opinie do naszych. Okazuje się, że zwyczajnie nie ma sensu inwestować w kosztowne treści informacyjne, utrzymywać dziesiątki osób w redakcji czy ekipę techniczną, skoro porównywalne udziały w rynku (lub nawet większe) gwarantują tanie programy kabaretowe czy filmy fabularne.

Swoją drogą, każdy ze startujących nadawców prognozuje sobie (choć nie wiem na jakiej podstawie) bardzo optymistyczne udziały w rynku oraz wyniki finansowe po x czasu nadawania programu. Chyba rzadko kiedy udaje się osiągnąć założone plany.
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert

Telewizja WP (HD)

Postautor: AtoMan » 12 wrz 2017, 10:35

Zawsze można, jak Puls 2 swego czasu, w pierwszym tygodniu nadawania codziennie informować o rekordzie oglądalności :P

WP niestety kojarzę tylko z Orłosia i kabaretów, a to chyba nie jest coś, z czego stacja może być dumna - bo bez Orłosia ktoś przełączy na Nową i nie zobaczy różnicy. Brakuje tam jakichś silniejszych pozycji.
Dopóki nie podłączyli mi neostrady nie wiedziałem, że ktokolwiek popiera PiS - Józef Piłsudski na swoim blogu
morus1000
Junior

Telewizja WP (HD)

Postautor: morus1000 » 22 wrz 2017, 16:45

Skoro wycofują program informacyjny to ciekawe jak będą spełniać to co mają w koncesji. Bo nie jako WP i NOWA.TV mają wpisane w koncesje programy informacyjne.

Wróć do „Pozostałe stacje telewizyjne w Polsce”