2x2

Dyskusje na temat kanałów telewizyjnych działających aktualnie na polskim rynku.
Awatar użytkownika
atomówka96
VIP Expert
Posty: 1595
Rejestracja: 02 maja 2016, 9:45
x 473
x 114

2x2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: atomówka96 »

Tymczasem wracając w wstecz do 2016 roku, rosyjski kanał 2x2 powiedział miłe słowa o naszym odpowiedniku, fragment reklamy w 13:27:
Jakby ktoś nie kumał o co chodzi w języku rosyjskim:

Świetny pomysł, Polsko! Dajemy Wam pomysły na nowe seriale:

"Simpsowcy"
"Robo-sznycel"
"Polski tata"
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

2x2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

Co tam słychać w 2x2? Zajrzałem do ramówki, a tam pozycje, o których już czytałem lata temu. Powtórki? Prócz tego "Królik Bugs i przyjaciele", "Superman"... 🙂

Facebook stacji już nawet nie zipie 😛
Kunkore
Użytkownik
Posty: 37
Rejestracja: 11 kwie 2018, 10:51
x 2

2x2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kunkore »

W czerwcu premierę ma anime pod tytułem "Statek Kosmiczny Orguss"
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

2x2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Where are you going to? When are coming home?

Wiadomo kiedy ta premiera Orgussa? Patrzę co jakiś czas na czerwcową ramówkę 2x2 i nadal nie widzę tej pozycji w programie :D
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

2x2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

No wreszcie - Super Dimension Century Orguss od 11 września w 2x2.



Domyślam, że godzina późna z powodu nieczęstej, ale jednak golizny, która nawet raz ma... bardzo ważne znaczenie dla fabuły :D

Swoją drogą, czy 2x2 nie mógłby po prostu emitować swojego programu live przez youtube? Oczywiście z blokadą regionalną i funkcją live streamu "dla wspierających".

Znam taki kanał o nazwie "Ani-One Asia", który jest prowadzony przez hongkońskiego dystrybutora anime na część południowych krajów azjatyckich.
https://www.youtube.com/c/AniOneAsia/featured

Z perspektywy polskiego IP nie ma tam nic ciekawego, ale przekręcając swoją lokalizację na HK, Singapur, Indie można tak odnaleźć wiele odcinków różnych serii.

Te bardziej klasyczne są dostępne za darmo. Na przykład ostatnio obejrzałem u nich przez VPN-a wszystkie seriale niedostępnego nigdzie indziej legalnie "na Zachodzie", fenomenalnego Future GPX Cyber ​​Formula z lat 90 (taka zaleta bycia byłą kolonią brytyjską, że połowa ludności HK mówi w dwóch, trzech językach - są więc napisy w języku angielskim :D).

Są też tam odcinki najnowszych serii (mniej więcej 1/3 biblioteki Crunchyrolla na sezon). Te nowe produkcje są dostępne dla płacących - zamiennikiem subskrypcji jest funkcja dotacji z youtube - użytkownik płaci 20 dolarów hongkońskich (ok. 10 złotych) na miesiąc i dostaje dostęp do zablokowanych filmików.

Czym różni się taki Gonet od yt? Linearna telewizja to linearna telewizja, a środek transmisji może być różny. Wolałbym zapłacić te 10 złotych za jeden kanał niż 30 złotych za jakieś 40 stacji, na które i tak nie zerknę. Moja kasa przy okazji poszła do kogoś, kto może mi w przyszłości zapewnić rozrywkę na jakiej mi zależy.

Jako ciekawostkę wspomnę, że jesienią Super Dimension Century Orguss pojawi się też na jednym ze streamingów w USA - HIDIVE:
https://www.animenewsnetwork.com/news/2 ... re/.188140

Rok temu Amerykanie doczekali się też wydania BD od Discoteka:
Orguss Discotek.jpg
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

2x2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Domyślam się, że przy okazji Super Dimension Century Orguss zrezygnowali nie tylko z dubbingu, ale nawet z lektora? :)
Super Dimension Century Orguss 2x2.jpg
Trochę za to szkoda, że nie zaopatrzyli w wersje zremasterowaną.

Jeśli chodzi o tą stację to postaram się jeszcze spróbować Amagi Brilliant Park - serii, którą jako czytelnik light novel miło wspominam (anime opiera się na 3-4 tomach, przy czym pierwszy to główna oś fabularna przez cały sezon, a pozostałe służą za wydarzenia ze środka). Drugi sezon pewnie nigdy nie powstanie, bo twórca robi wszystko, aby serii nie pisać. W tym roku minęła 6. rocznica od wydania ostatniego opublikowanego 8 tomu (w posłowiu książki chwalił się tym, jak to ostatnio skończył Wiedźmina III :lol:). Japoński George Martin się znalazł...

Za to na pewno zignoruje "Love, Chunibyo & Other Delusions" - pomijając już fakt, że nie jestem fanem tego anime to jeszcze boli mnie ten dwu-głosowy lektor ;)
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

2x2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Anime "Lady Oscar: Róża Wersalu" wkrótce na 2x2


Wielki szacunek za to, że walczą :) Jeśli chodzi o serię to w Polsce wydano tylko trzy odcinki na VHS w latach 90 (całą mangę za to wydało J.P.Fantastica). Ja sam jednak kojarzę ją bardziej z dawnego, niemieckiego RTL2, więc można powiedzieć, że mam nijakie pojęcie o niej ;) Jestem zadowolony ^^

No i wygląda, że ty razem pokusili się o porządną pod względem jakości wersję.
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Soy tu fan
Obserwator
Posty: 656
Rejestracja: 19 cze 2019, 4:39
x 137
x 86
Kontakt:

2x2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Soy tu fan »

U jakich operatorów dostępny jest ten kanał?
http://lastelenovelas.fora.pl - forum dyskusyjne o telenowelach latynoskich i nie tylko 8)
Awatar użytkownika
atomówka96
VIP Expert
Posty: 1595
Rejestracja: 02 maja 2016, 9:45
x 473
x 114

2x2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: atomówka96 »

@Soy tu fan Raczej u mało znanych operatorów, Inea, JamBox, Asta-Net, Romwer i Metro TV.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

2x2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Jest też dostępny przez internet w CDA TV, Gonet i TelewizjaOnline - w tym ostatnim w pakiecie "Optymalnym" za 9,99 złotych w przypadku wyboru miesięcznego odnawiania (podejrzewam, że po miesiącu cena pakietu zwiększa - jeśli nie, to będę wdzięczny za info):
https://www.telewizjaonline.pl/
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Soy tu fan
Obserwator
Posty: 656
Rejestracja: 19 cze 2019, 4:39
x 137
x 86
Kontakt:

2x2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Soy tu fan »

Dzięki za pomoc ;)
http://lastelenovelas.fora.pl - forum dyskusyjne o telenowelach latynoskich i nie tylko 8)
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

2x2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Staram się ;)

W sumie ciekawi mnie ta TelewizjaOnline i ich 9,99 złotych - z jednej strony cena wydaje się adekwatna do prezentowanych kanałów, z drugiej - widzę tu jakąś podpuchę, gdy podczas rezerwacji taka niska cena wymaga wybrania odnowienia - w sensie chodzi o zwykły zabieg psychiczny (klient zapomni/będzie leniwy i sobie zostawi) czy jednak wzrost ceny? ;)

Jeszcze nie wspomniałem, że Lady Oscar prawdopodobnie miałaby premierę już 25 lat temu w Polsce, gdyby nie brak naziemnej koncesji dla Polonii 1, bądź "Prywatnej Telewizji Polskiej" ;D

Seria była popularna we Włoszech, a tamtejszy opening do tej serii robiło znane nam z anime P1 (Yattaman, W Królestwie kalendarza, Gigi La Trottola, Tygrysia Maska, Fantastyczny Świat Paula, Bejsbolista, Czarodziejskie Zwierciadełko) - I Cavalieri del Re :D
---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Expert
Posty: 8054
Rejestracja: 24 maja 2006, 22:01
x 137
x 940
Kontakt:

2x2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

"Lady Oscar: Róża Wersalu" w telewizji 2x2 od 6 maja, godz. 19.00:


---
Peggyov movrovbivuubavuv vuv!
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
Posty: 21728
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:29
x 857
x 7133

2x2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol »

A ja dalej nie wiem, kto finansuje kanał, który co do zasady od x lat nie może się przebić do mainstreamu kablowego :)
leszczak
Obserwator
Posty: 441
Rejestracja: 17 mar 2010, 15:33
x 57
x 292

2x2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: leszczak »

Może ktoś ma kasę, takie życzenie i dokłada do interesu. Kto bogatemu zabroni? 🤔😁
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe stacje telewizyjne w Polsce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości