2x2

Dyskusje na temat kanałów telewizyjnych działających aktualnie na polskim rynku.
Tradycjonalista
Thinker

2x2

Post autor: Tradycjonalista » 03 wrz 2016, 13:10

Firma chce wprowadzić stację również do nc+, Cyfrowego Polsatu i Orange. Tylko jedna lokalna Telewizja Kablowa jak na razie? Słabo by nie powiedzieć klapa.
http://satkurier.pl/news/151199/kanal-2 ... wanie.html
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontakt:

2x2

Post autor: Tomek » 03 wrz 2016, 13:47

Przynajmniej mamy do czynienia z najlepszą osiedlową telewizją w Polsce ;)

Klapa będzie, jeśli stacja nie przetrwa tego okresu. Czego się spodziewałeś? Że kablówki od tak włączą kanał jakiegoś niszowego nadawcy, o którym nigdy nic nie słyszeli? :D

Poza tym po co dajesz link do tej śmiesznej stronki jak nie ma tam żadnej nowej informacji? :rolleyes:
HENSHIN!
adi90a
Użytkownik

2x2

Post autor: adi90a » 03 wrz 2016, 19:12

Małe info z ich fb, o jakości nadawania.
1920x1080 czyli Full HD, a bitrate to około 17Mbps CBR :)
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

2x2

Post autor: Karol » 03 wrz 2016, 20:33

To jest jakosc wyjściowa z ich emisji czy bitrate tej osiedlowej kablówki? :-)
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontakt:

2x2

Post autor: Tomek » 04 wrz 2016, 16:30

Podobno stacja wczoraj wyemitowała "Głosy z odległej gwiazdy" (Hoshi no Koe). Film anime z czasów początków twórczości Makoto Shinkai-a, dzisiaj uznanego reżysera - jego najnowsza produkcja, "Kimi no Na wa" ostatnio zarobiła ponad 12 milionów dolarów w trzy dni od momentu wejścia do kin.

Historia z ciekawym konceptem, moim zdaniem niewystarczająco dobrze wykorzystanym (jak np. w Gunbusterze, który pod ten element teorii względności Einsteina stworzył całą nierealną fizykę świata :lol:). Produkcję można było obejrzeć swego czasu legalnie za pośrednictwem Crunchyroll, gdy jeszcze organizowali corocznie tzw. dni Makoto Shinkai-a (promowali amerykańskie wydanie 5 centymetrów na sekundę, które ostatnio w Polsce wypuściło właśnie Anime Eden).

Obrazek

Świetna reklama. Wypromujemy film w telewizji, nikt nie obejrzy, ale przynajmniej więcej osób będzie wiedzieć o wydaniu za pośrednictwem facebooka ;)

Mimo wszystko fajnie zobaczyć japoński model dystrybucji, gdzie tzw. nocne anime są nadawane w telewizji tylko po to, aby wypromować wydania Blu-ray (oraz przede wszystkim komiksy czy gadżeciarski merchandising związany z seriami).
HENSHIN!
Pawel

2x2

Post autor: Pawel » 05 wrz 2016, 11:40

adi90a pisze:Małe info z ich fb, o jakości nadawania.
1920x1080 czyli Full HD, a bitrate to około 17Mbps CBR :)
Full HD to 1080p, końcowo u widza pewnie leci 1080i czyli nie Full HD bo z przeplotem.
Awatar użytkownika
kacper130700
Poster

2x2

Post autor: kacper130700 » 27 wrz 2016, 16:55

Awatar użytkownika
atomówka96
Junior

2x2

Post autor: atomówka96 » 27 wrz 2016, 21:34

Film jest "prywatny" czyli zablokowany. :(

Jaka zapowiedź ja się pytam?
Awatar użytkownika
kacper130700
Poster

2x2

Post autor: kacper130700 » 27 wrz 2016, 21:54

Był przez jakiś czas publiczny. To była zapowiedź jakiegoś anime. Nie pamiętam już nazwy.

Film jest prywatny od kiedy puścili tego posta:
https://m.facebook.com/telewizja2x2/pho ... 44/?type=3
adi90a
Użytkownik

2x2

Post autor: adi90a » 28 wrz 2016, 14:24

Zapowiadane anime to 13 odc seria Cudowny Park Amagi.
Link nie mój ale dobrymi rzeczami trzeba się dzielić ;)
http://www66.zippyshare.com/v/UAhUcVZw/file.html

Teraz poprzez FB i maila próbują policzyć ile osób jest skłonnych zapłacić za stream 20zł.
Pawel

2x2

Post autor: Pawel » 28 wrz 2016, 15:00

adi90a pisze: Teraz poprzez FB i maila próbują policzyć ile osób jest skłonnych zapłacić za stream 20zł.
Serio chcą krzyknąć za strem więcej niż za paczkę Eleven? Życzę powodzenia :lol: .
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontakt:

2x2

Post autor: Tomek » 28 wrz 2016, 18:59

adi90a pisze:Zapowiadane anime to 13 odc seria Cudowny Park Amagi.
No to należą się oklaski dla tej stacji jak w openingu ;). Jedyna animacja studia Kyoto Animation (KyoAni) od 2009, jaką polubiłem. Taka ciekawostka - autorem książkowego pierwowzoru jest Shouji Gatou, który jest też twórcą Full Metal Panic i Full Metal Panic Fumoffu. Wersja animowana pierwszej z nich leciała na Hyperze, a drugiej na AXN Scifi :)

A co takiego złego zrobiło Kyoto Animation w 2009 roku? Serial K-on, właśnie obecnie emitowany na antenie 2x2 :rolleyes: Może nazwa studia to jakaś wskazówka co do wyboru kolejnych seriali...
Pawel pisze:Serio chcą krzyknąć za strem więcej niż za paczkę Eleven? Życzę powodzenia :lol: .
W sumie to nie są jakieś wielkie pieniądze dla fanów mangi i anime w Polsce. To cena jednego tomu japońskiego komiksu na naszym rynku, a wychodzi ich w sumie 300 rocznie, więc popyt jest. Inna sprawa, że polscy fani w przypadku anime nigdy nie nauczyli się kupować płyt DVD z animacją. Jedynie kioskowa seria filmów/seriali od IDG (Ghost in The Shell, Akira, Perfect Blue, Millenium Actress...) za 20 złotych numer sprzedawała początkowo rewelacyjnie, aby ostatecznie upaść, gdy zaczęli wydawać mniej popularne tytuły (czy w chamski sposób wydawać koreańskie animacje pod pojęciem anime :D). A co tu mówić o streamingu...

Ja tam nie mam problemów, aby zapłacić 20 złotych za stację pod warunkiem, że co miesiąc będą dawać jakiś serial typu Amagi Brilliant Park, który zresztą nigdy nie był dostępny na Crunchyroll w naszym kraju. Bycie frajerem mam we krwi - gdy, w 2010 roku zacząłem kupować subskrypcję na CR (ówcześnie ok. 23 złote) to udostępniali trzy seriale na sezon na Polskę ^^
HENSHIN!
adi90a
Użytkownik

2x2

Post autor: adi90a » 29 wrz 2016, 12:20

Tomek pisze:Taka ciekawostka - autorem książkowego pierwowzoru jest Shouji Gatou, który jest też twórcą Full Metal Panic i Full Metal Panic Fumoffu.
Zastanawiałem się skąd tego pluszaka w kapeluszu kojarzę, dopiero teraz mi uzmysłowiłeś, że to nie przypadek ;) Nawet niedawno pomyślałem o FMP jako potencjalnym tytule dla 2x2 (taka seria dla młodszego i starszego widza; no i mechy).
Co się zaś tyczy serialu K-ON, to przecieki na fb wskazywały, że jest brany pod uwagę ale licencje mają tylko na film. Nie jestem też pewien czy miał już swoją premierę.

20 zł to cena dosyć wysoka za pojedynczy kanał, ale i tak zdecydowanie mniejsza niż było w przeszłości (Hyper, AXN itp) bo nie trzeba płacić za setkę dodatkowych kanałów w pakiecie. Wypada mi tylko mieć nadzieję, że dobrze zainwestują tą kasę w ramówkę ;) Odbiorcy kablówek i satelitów muszą się z kolei uzbroić w cierpliwość jeśli nie chcą dopłacać do tego co mają. Na pewnym forum którego chyba tutaj lepiej nie wymieniać 2x2 napisał, że dogadali się już z kilkoma kablówkami ale mają problemy techniczne z łączem.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
Kontakt:

2x2

Post autor: Tomek » 29 wrz 2016, 12:41

Tak przejrzałem sobie internet pod względem wyników tej stacji i nieźle ubawiłem się, patrząc na poziom polskiego cebulactwa prezentowanego na ich kanale facebookowym :rolleyes:

Najbardziej rozśmieszył mnie taki jeden komentarz z porównaniem 2x2 do HBO, bo tego drugiego "można dostać za niewiele więcej". Chyba napisany przez kogoś z naszego forum :P Tak zastanawiam się: po co osobie, która chce oglądać legalnie anime, japońską i koreańską muzykę, programy o grach, potrzebny kanał z amerykańskimi filmami i serialami? :lol:

Czy tak trudno zrozumieć, że nie dla każdego świat kręci się wokół telewizji? Nie każdy ma podpisaną dwuletnią umowę z kablówką/platformą cyfrową, aby nie stać było go na konkretny kanał za 20 złotych :P Dla niedzielnych widzów, którzy mają po 150 kanałów nadal pozostaje kwestia dystrybucji kablowej. Ten typ widza ogląda większość swoich kanałów nie dłużej niż 5 minut na miesiąc, co czasem nawet nie jest warte tych "kilku-kilkanastu eurocentów" za ich gniazdko. Rzeczą subiektywną jest, kto jest bardziej wyłudzany. Zależy od tego, jaki gust ma dana osoba. Zresztą wyobrażacie, jakie byłoby to demotywujące dla kablówek, gdyby streaming 2x2 kosztował 2-5 złotych?

Korzystając z chwili wolnego czasu, daję kolejną ciekawostka dotycząca związku Amagi Brilliant Park z anime emitowanymi/wydanymi kiedyś w Polsce. Tym razem od strony muzycznej ^^

Opening tej serii jest śpiewany przez niejaki zespół AKINO from bless4 (który jest rodzeństwem, Japończykami urodzonymi w USA, ale to tak na marginesie)

Tak się składa, że niejaka Akino śpiewała 10 lat temu opening pewnej kreskówki z Jetixu w trzech językach - Oban Star-Racers ^^ U nas bodajże po japońsku

Można ją też usłyszeć w openingu wydanym u nas przez Anime Gate - Sousei no Aquarion (nie polecam tego wydania ze względu na fatalną jakość obrazu i dźwięku, zwłaszcza, że nie była to nawet wersja 16:9). Zresztą utwór jest także obecny podczas każdej z bitew - to parodia/hołd dla mecha anime z gatunku super robot lat 70.
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

2x2

Post autor: Karol » 29 wrz 2016, 17:13

Tomek pisze:Najbardziej rozśmieszył mnie taki jeden komentarz z porównaniem 2x2 do HBO, bo tego drugiego "można dostać za niewiele więcej".
Tomuś, taka prawda. Nie chodziło o porównanie kontentu, lecz klasy kanału. Wybacz, ale kanału z anime nie uważam za żadne premium, tym bardziej, że na zachodzie taki Mangas czy Animax nie były oferowane za takie pieniądze. Poza tym czy kablówkom także oferują sygnał za dwie dychy od gniazdka? W takim razie życzę powodzenia. To kanał wart 50 eurocentów (chociaż myślę, że i tak przesadziłem), a nie za 5 euro.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe stacje telewizyjne w Polsce”