2x2

Dyskusje na temat kanałów telewizyjnych działających aktualnie na polskim rynku.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 77
x 399
Kontakt:

2x2

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Ja pomału zastanawiam się, czy rzeczywiście emitują / będą emitować te wszystkie kreskówki. Powód jest jeden: dotychczas wspomnieli jasno tylko dwie kreskówki: Służąca Przewodnicząca i K-on. Reszta serii (Amagi Brilliant Park i te ostatnie) są zapowiadana w stylu domysłów, a nie oficjalnie. Jakoś do tej pory jasno nie powiedzieli, że będą nadawać Amagi Brilliant Park, tylko dali spot reklamowy na facebooku, który po godzinę/kilku usunęli.

A wszystko dotychczas dzieje się w ramach jednej mało znanej kablówce. Skoro w sprawę jest zamieszany Anime Eden, dystrybutor anime, to może nie jest całkowite cyganienie, ale mam uczucie, jakby mieli dopiero kupować te kreskówki - czyli gdy dopiero pojawią się w jambox ;)
HENSHIN!
adi90a
Użytkownik
x 2

2x2

Post autor: adi90a »

Póki co nie było żadnej informacji o premierze filmu K-on!, więc nawet on nie jest pewny. Spot Amagi pojawił się na youtube (nie wiem czy na fb to wrzucili), ale przygotowany był raczej na kanał. Ich zapowiedzi rozumiem jako pozyskanie licencji, i nie widzę w tym cyganienia. Wątpię natomiast żeby już teraz zlecali przygotowanie dubbingu (prędzej samo tłumaczenie), skoro ciągle nie wiadomo kiedy i gdzie się pojawią.

Anime Eden prowadzone jest chyba przez 2 osoby (był z nimi wywiad w radiu internetowym). Licencje na Sailor Moon pozyskane były jeszcze na Romwer (tak informacja wisiała na stronie, bodaj producenta/dystrybutora Sailorek). I choć AE na facebooku pisze w sposób sugerujący współpracę z 2x2 TV, to osobiście wydaje mi się, że odpowiedzialne są za to te same osoby. Nawet głos w zapowiedziach skojarzył mi się od razu z głosem gostka z wywiadu radiowego.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 77
x 399
Kontakt:

2x2

Informacje prasowe prasowymi, ale chyba wiadomo od początku, że Romwer, Anime Eden i 2x2 to ci sami ludzie :)

No i właśnie ta mała wielkość firmy kłóci mi się z ambicjami. Anime Eden potrafiło wydać dotychczas cztery filmy przez dwa lata, a wyskakuje stacja, która dostaje licencje na 3-5 seriali. Tak bez wspomnienia o wydaniu DVD czy Blu-ray. Łączenie licencji? No nie za bardzo - mogą to być co prawda animacje studia Kyoto Animation, ale w każde z nich są zaangażowani inny producenci.

Oczywiście mogę się mylić i ta ich kablówka ma aż tylu klientów, aby pociągnąć tak złożony biznes. Między innymi dlatego chce ten stream, aby przekonać się na własne oczy ;)
HENSHIN!
adi90a
Użytkownik
x 2

2x2

Mnie martwią trochę ich ambicje. Niby nikt nie mówił, że ten zapowiadany teraz tytuł to kolejne anime ale najprawdopodobniej tak właśnie jest. Tymczasem przy obecnym zasięgu powinni w pierwszej kolejności postarać się o tani gotowy produkt jak TOP Kids i inne kanały dziecięce. Czymś ramówkę trzeba zapchać i od czegoś zacząć. Tymczasem brak zapowiedzi takich oklepanych już tytułów, które wydają się niezbędne z biznesowego punktu widzenia. Początkowe ich wypowiedzi wskazywały na trzeźwą ocenę możliwości wzrostu na anime i nie stawianie wszystkiego na tą jedną kartę. Także oby nie ugięli się za bardzo pod presją facebookowych oczekiwań (póki co ;)).

O streamie mogliby coś napisać, bo to będzie prawdopodobnie i tak jedyny sposób dla mnie na ten kanał. Teoretycznie mój dostawca internetu oferuje akurat jambox ale nie widzi mi się płacenie za setkę kanałów których i tak nie będę oglądał.
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
x 38
x 354
Kontakt:

2x2

Post autor: AtoMan »

Tylko skad wezmiesz "tani, gotowy produkt"? Tu nie ma w czym przebierać, poza tymi nowszymi sezonami Pokemonów, Bakuganami i tym podobnymi z ostatnich paru lat ;)
dość
adi90a
Użytkownik
x 2

2x2

Chodziło mi o produkcje inne niż anime. Cała Hanna Barbera czy tytuły pokroju Łebskiego Harrego, które przewędrowały już po wszystkich stacjach ale są tanie i łatwo dostępne. Dla jakiegoś pokolenia dzieci to będzie zawsze nowość ;) Nie można oczekiwać, że 2x2 TV naprawi teraz wszystkie błędy poprzedników i będzie emitować jedynie premierowe/zapomniane tytuły z 2 ścieżkami do wyboru. Znaczy można ale ja bym wolał żeby najpierw mieli czas rozwinąć zasięg.

Ciekawi mnie czemu tak rzadko ktoś sięga po niektóre zdubbingowane pozycje jak np. Dragon Ball Z (Fuzja, Atak Smoka). Takich tytułów dałoby się z pewnością wymienić całkiem sporo. Nie miał bym pretensji do 2x2 TV o emitowanie tych okaleczonych przez innych wersji Digimonów czy Naruto. Kwestia żeby urozmaicić ramówkę i nie zbankrutować zlecając opracowania wszystkiego samemu.
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
x 38
x 354
Kontakt:

2x2

Post autor: AtoMan »

No dobra, ale niszę takich wałkowanych gotowców zapełniono już dawno. Jak nadawcy mają się przekonać do wzięcia do siebie stacji nadającej to samo, co inni? Już teraz "znawcy" mówią o "przesycie rynku", więc nie można do końca polegać tylko na tym.

Gotowy dub do kinówek DBZ byłoby ciężko wyciągnąć, bo na dobrą sprawę nie wiadomo kto go trzyma i kto ma prawa - pośrednicy się zmieniali, zleceniodawcy znikali. Eurocom najprawdopodobniej nie ma kopii swoich opracowań (zmieniali siedzibę jakiś czas temu), więc ani Digimony ani Naruto w grę nie wchodzą. Inne, jak MegaMan NT Warrior, Król Szamanów czy Shin-Chan też przechodziły z rąk do rąk i dostanie się do praw do konkretnej wersji może być trudne. Nawet klasyczne serie Pokemonów mają nieźle nagmatwane po stronie licencjodawców i z pewnego źródła wiem, że oficjalnymi kanałami nasz dubbing jest nie do zdobycia. Nikt o pewnych sprawach nie myślał, nie dbał, i teraz to wychodzi ze zdwojoną siłą.
dość
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 77
x 399
Kontakt:

2x2

Ja chciałbym przypomnieć, że 2x2 ma być kanałem młodzieżowym, nie kreskówkowym. I swoją niszę, którą chcą zapełnić kanał już przedstawili: nie licząc anime, programy o grach oraz teledyski japońskie i koreańskie. Jakoś średnio mi do tego pasuje Hanna Barbera.

Tak w kwestii anime Amagi Brilliant Park - wie ktoś może, czy emisja w japońskiej telewizji różniła się od tego, co było udostępniane na streamie i Blu-rayu? Mówiąc krótko, czy egzystuje wersja "z parą wodną", bo przypomniała mi się taka jedna jednosekundowa scena i chcę rozważyć tytuł pod względem emisji za dnia ;)
Amagi Brilliant Park.jpg
Może ocenzurują to jakoś sami.
HENSHIN!
adi90a
Użytkownik
x 2

2x2

Najlepiej jakby puścili o późniejszej porze bez ingerencji ;)
Kanał jest skierowany do starszych dzieci i młodzieży. Wiele produkcji Hanny Barbery tak samo dobrze oglądało mi się przez cały etap dorastania, choć były i takie które od zawsze drażniły (szczególnie próby kontynuowania czy odgrzewania klasycznych postaci). Oczywiście nie chciałbym żeby te produkcje zdominowały ramówkę ale mogłyby posłużyć za wypełniacz (obecne teraz 5-6 krótkich serii raczej na długo ramówki nie wypełni). Wszechświat Blastera też nie wygląda na produkcje młodzieżową, a znalazł się w ramówce.

Zaginione dubbingi/licencje smucą. Szczególnie, gdy dotyczy to akurat jednych z lepszych jakie powstały. W takiej rzeczywistości możliwe, że taniej będzie jednak stawiać na nowości.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 77
x 399
Kontakt:

2x2

No wiem, że kreskówki Hanna Barbery są przystępne nawet dla dzisiejszej młodej widowni. Mimo wszystko nijak mają się do kanału poświęconemu grom czy współczesnym anime, jednym słowem nowoczesności, a nie nostalgii. Powinni skupić się na japońskich i koreańskich teledyskach, robiąc okienka dla innych programów (gry, anime). W Polsce istnieje masa stacji muzycznych i o dziwo wszystkie nie chcą jakoś splajtować. Tak więc muzyka azjatycka zapewni stacji jakoś stagnacje finansową oraz co ważniejsze świeżość względem konkurencji.

Nie trzeba korzystać z lichej jakości nagranych ripów starych seriali ściągniętych z chomikuj. Jak to robią podobno niektóre stacje :lol:
adi90a pisze:Najlepiej jakby puścili o późniejszej porze bez ingerencji ;)
Ja tam po prostu martwię się o zdrowie psychiczne niektórych osób z Torunia ;)
Obrazek

Chciałbym zobaczyć emisję w polskiej TV (moim zdaniem dennego, ale co ja tam wiem) anime Toaru Majutsu no Index. Rzymski kościół katolicki jest tam przedstawiany w taki sposób, że sam poczułem się, jakby seria obraziła moje uczucia religijne ;)
HENSHIN!
adi90a
Użytkownik
x 2

2x2

Na fb zapowiedziano nowe odcinki Służącej przewodniczącej od 1 listopada. Może od początku chodziło tylko o nowe odcinki? :) Ciekaw jestem ile ich emitowali w październiku i czy teraz pójdzie już całość serii. Niezły sposób na ograniczenie kosztów.
Awatar użytkownika
kacper130700
Poster
x 5

2x2

Post autor: kacper130700 »

Kolejna podpowiedź (już trzecia) co będzie na tym kanale: https://m.facebook.com/telewizja2x2/pho ... 03/?type=3
adi90a
Użytkownik
x 2

2x2

Dorzucę openingi typowanych w komentarzach tej podpowiedzi tytułów:
Uchuu Patrol Luluco
Anstasu Kyoushitsu
Na moje oko ten pierwszy mocno pasuje do zapowiedzi "kosmiczna faza" ;) No i ma tylko 13x9min.

Anime Eden zaktualizowało dziś swoją stronę. Znalazła się tam też zakładka z anime emitowanym na 2x2.
Służąca przewodnicząca została podzielona na dwie serie:
1 – odcinki 01-13: od 1 września 2016;
2 – odcinki 14-26: od 1 listopada 2016.
Przy K-On! oraz 5 centymetrów na sekundę jest napisane z kolei "W emisji od jesieni 2016 roku". Wydanie blu-ray 5 centymetrów na sekundę prawdopodobnie będzie gotowe do końca listopada (wg jednego z komentarzy), dlatego można się wtedy spodziewać także premiery na 2x2 TV. Oby ogarnęli do tego czasu ten stream.
Awatar użytkownika
atomówka96
Junior
x 111
x 23

2x2

Post autor: atomówka96 »

Stream to jeden problem, a co dopiero to o ich stronie internetowej która jest "w przygotowaniu" od dwóch miesięcy. Nie wiem dlaczego oni tak wolno pracują nad tą stroną. A z operatorami to coś im nie wyszło jeśli chodzi o umowę.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 77
x 399
Kontakt:

2x2

Czy ja wiem. Z tego co piszą na facebooku to podobno finalizują umowy na dniach. Generalnie jestem w stanie uwierzyć, że dołączanie do kablówek nie jest tak prostą sprawą, zwłaszcza gdy nie dysponujesz też dużym zespołem, który musi się zajmować jeszcze dwoma innymi biznesami. Podejrzewam, że uzgadnianie warunków i podpisywanie umów nie odbywa się emailowo, tylko trzeba jeździć do Warszawy/innych regionów Polski ;)

A strona... w sumie na tą chwilę potrzebna jedynie odbiorcom jednej kablówki... zawsze można postawić w 15 minut na wordpressie ;)

Z dwóch zgadywanych serii wolałbym Assassination Classroom, bo nie jest legalnie dostępna na terenie Polski. Z kolei Uchuu Patrol Luluco znajduje się w ofercie Crunchyroll z angielskimi napisami.
http://www.crunchyroll.com/space-patrol-luluco
HENSHIN!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe stacje telewizyjne w Polsce”