Kronika Kozienicka

Dyskusje na temat kanałów telewizyjnych działających aktualnie na polskim rynku.
bustram
VIP Expert
Posty: 931
Rejestracja: 17 kwie 2008, 20:04

Kronika Kozienicka

Post autor: bustram » 07 wrz 2016, 14:38

"Kronika Kozienicka to lokalna telewizja działająca od 1994 roku, w strukturach Kozienickiego Domu Kultury (KZD). Program za pośrednictwem sieci kablowej dociera do mieszkańców Kozienic, Świerży Górnych i Janikowa.

Stałe punkty programu: aktualności - serwis informacyjny, sport, blok ogłoszeniowo informacyjny KK Info.

Prezentowane są także reportaże oraz relacje z imprez kulturalnych i sportowych. Od 2005 roku oferta wzbogacona została o transmisje na żywo z obrad sesji Rady Miejskiej oraz innych imprez o charakterze społecznym, kulturalnym i sportowym m.in.: Grand Prix Polski w Pływaniu, finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP). Program Kroniki Kozienickiej emitowany jest codziennie o 8:00, 11:00, 15:00, 18:00, 21:30. Od poniedziałku do piątku o 18:00 przekazywane są najnowsze wydarzenia z terenu miasta i gminy Kozienice. W weekendy zespół Kroniki Kozienickiej zaprasza na przegląd wydarzeń tygodnia.

Kronika Kozienicka dostępna jest w Multimedialnej Sieci Kablowej Promontel. Program można również oglądać w Internecie."
(źródło : satkurier.pl)

Zakładam temat o tej TV, gdyż uważam, że jest to perła w koronie wśród lokalnych kanałów telewizyjnych. Od wielu lat przygotowuje materiały z życia Kozienic i najbliższej okolicy, dodatkowo cyklicznie organizuje transmisje na żywo z domu kultury, czy choćby finałów WOŚP (najczęściej jednak na żywo idą sesje rady miejskiej). Od niedawna telewizja działa w poszerzonym składzie (w wyniku rozwiązania innego kozienickiego kanału lokalnego "TV Nasz Powiat" jego pracownicy zasilili grono Kroniki), w dodatku siedzibę stacji przeniesiono z ciasnego Domu Kultury do przestronnego i nowoczesnego Centrum Kulturalno-Artystycznego, w którym przygotowano specjalnie dla Kroniki nowe studio telewizyjne. Tutaj są zdjęcia :

https://www.dkkozienice.pl/?id=2071

Jak widać dali greenboxa, by odwzorować komputerowo studio "Aktualności" oraz "Sportu", w kącie jest miejsce na "Rozmowy" a za szybą jest reżyserka - wygląda to wszystko naprawdę pięknie, jednak moim zdaniem te komputerowe studio to troszkę przerost formy nad treścią. Niestety mnie osobiście razi też dykcja niektórych prezenterów, których materiały troszkę trącą wrocławską "71News", no ale ogólnie jak na mały kanał lokalny nie jest tragicznie. A oto najnowsze wydanie "Aktualności" :

https://www.youtube.com/watch?v=uWVgIgk0xUc

Ogólnie wszystkie materiały Kroniki Kozienickiej dostępne są na kanale YouTube (KDKimBK) :

https://www.youtube.com/channel/UCCty_Y ... oaXyIvo1vQ
0 x
bustram
VIP Expert
Posty: 931
Rejestracja: 17 kwie 2008, 20:04

Kronika Kozienicka

Post autor: bustram » 19 paź 2018, 16:42

Już dziś o 18.30 będzie debata przedwyborcza kandydatów na burmistrza miasta Kozienice. Będzie to pierwsza debata telewizyjna na żywo w historii Kroniki i zarazem pierwsza w internecie na kanale YouTube. Jeśli chcecie to zerknijcie, bo transmisja kanału już trwa tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=cCKxHi4NPZc

Sam jestem ciekaw czy nie padnie coś w stylu "ja pier**le nie wiem" tak jak kiedyś w innym mieście :)
0 x
Frontowiec
VIP Expert
Posty: 3937
Rejestracja: 18 sty 2017, 13:24
Lokalizacja: Szczecin / Kamień Pomorski
Kontakt:

Kronika Kozienicka

Post autor: Frontowiec » 19 paź 2018, 17:36

Ta wpadka była w nieistniejącej już lokalnej telewizji CTV Jaworzno.
0 x
#StopNienawiści (nawet tutaj!)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe stacje telewizyjne w Polsce”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Manieq i 13 gości