Błędy w artykułach Media2.pl

Pytania odnośnie funkcjonowania portalu Media2.pl
ARTUR B.

Postautor: ARTUR B. » 08 maja 2011, 19:27

Przepraszam bardzo, ale pora poruszyć ten temat.
Łukasz Szewczyk jest redaktorem, który najwięcej pisze na Media2.pl, ale też jest osobą, która popełnia najwięcej błędów w nich. Czy to przekręca nazwiska, imiona albo podaje nie sprawdzone do końca informacje. Kiedyś nawet powoływał się na serwisy plotkarskie. Nie będę szperał teraz w archiwach, ale kto uważnie śledzi serwis wie co mam na myśli. Czy tej osobie naprawdę nikt nie może zwrócić uwagi? Każdy człowiek popełnia błędy, ale u niego to nie są pojedyncze wpadki. W artykule o MBTM pomylił nazwiska nawet dwóch osób.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

Postautor: Karol » 10 maja 2011, 12:28

Nie jestem zwolennikiem tego typu wątków na forum, bo jest on skierowany przeciwko konkretnej osobie. Łukasz jeśli będzie chciał, to wypowie się w tym wątku na ten temat, jeśli nie to uszanujmy to. A zwrócić uwagę na błędy może przecież każdy i na różne sposoby - od komentarzy pod wybranym artykułem, po drogę telefoniczną lub mailową. Wszystko jest w dziale "Kontakt" portalu M2.

Generalnie sprawa błędów była poruszana tu niejednokrotnie, dlatego proszę, aby nie powielać postu mojego przedmówcy, w którym wszystko co potrzeba, zostało zawarte.
janusz080
Obserwator

Postautor: janusz080 » 13 maja 2011, 19:28

Komentarze są cenzurowane. Każde zwrócenie uwagi na błąd w newsie skutkuje usunięciem komentarza.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod

Postautor: Direct » 13 maja 2011, 19:59

I żeby jeszcze wraz z komentarzem znikał ten błąd, no to OK, trochę to nieeleganckie, ale OK.
Jednak nie - na media2.pl często znika komentarz wytykający błąd, a błąd jak był, tak jest. To jest najgorsze. Tak się nie robi.
Awatar użytkownika
szewol
Media2.pl
Kontaktowanie:

Postautor: szewol » 12 lip 2011, 20:18

Szanowni użytkownicy forum, czytelnicy Media2.pl!

Po pierwsze chciałbym się przywitać i powrócić na łono forum media2.pl.
Długo mnie nie tutaj nie było. Z tego co widzę, ostatni mój post na forum odnotowano we wrześniu 2007 roku. Niestety dokucza mi brak czasu. Obiecuję jednak - w miarę możliwości - zaglądać tutaj częściej, szczególnie do działu "Działanie serwisu media2.pl".

ARTUR B. pisze:Łukasz Szewczyk jest redaktorem, który najwięcej pisze na Media2.pl, ale też jest osobą, która popełnia najwięcej błędów w nich..

Arturze obecnie jestem jedynym redaktorem portalu, dlatego wszystkie postu są wrzucane przeze mnie. Niestety zdarzają się literówki oraz niezamierzone błędy. Walczę z nimi jak lew, ale przy charakterystyce pracy "na żywym organizmie" - szybkość, presja czasu itd. - niestety się pojawiają. Są nieuniknione, a autokorekta oraz powtórne czytanie "przepuszczają" pewne lapsusy. Będę walczył dalej i mam nadzieję, że potknięć będzie jak najmniej, a najlepiej wcale.

Karol pisze:A zwrócić uwagę na błędy może przecież każdy i na różne sposoby - od komentarzy pod wybranym artykułem, po drogę telefoniczną lub mailową.

janusz080 pisze:Komentarze są cenzurowane. Każde zwrócenie uwagi na błąd w newsie skutkuje usunięciem komentarza.

Komentarze pod tekstem są dla mnie cennym źródłem informacji. Jednak nie mam możliwości ich śledzenia na bieżąco. Czytając swój tekst wielokrotnie zdarza się, że nie "widzi się" ewidentnego błędu/literówki, który z łatwością jest dostrzeżony przez inną parę oczu. Niestety jest to częsty przypadek przy obróbce dużej ilości tekstu każdego dnia. Także autokorekta nie zawsze daje radę ;)

Dlatego dziękuję Wam za każde, szczególnie kulturalne, zwrócenie uwagi, że coś jest "nie halo" w tekście. Januszu, komentarze nie są cenzurowane. Po prostu po uśnięciu błędu wskazanego przez czytelnika staram się usuwać komentarz. Bez sensu, by komentarz wisiał, gdy błąd został naprawiony.

direct39 pisze:Media2.pl często znika komentarz wytykający błąd, a błąd jak był, tak jest. To jest najgorsze.

Po usunięciu komentarza zawsze błąd jest poprawiany. Dziękuję za informację, bo być może skutkiem stanu rzeczy o którym piszesz mogą być jakieś przyczyny techniczne, Być może system "nie łapie" wszystkich poprawek. Jest to dla mnie sprawa do zbadania i obserwacji. Więc dzięki za "cynk".
:afro:
Awatar użytkownika
szewol
Media2.pl
Kontaktowanie:

Postautor: szewol » 12 lip 2011, 20:25

PS.
Jak pewnie zauważyliście w ostatnim czasie przeprowadziliśmy kilka wywiadów. Ostatnio m.in. z prezesem 4Fun Media.
Czy macie jakieś propozycje z kim i o czym moglibyśmy przeprowadzić wywiad (ludzie mediów, telekomunikacji, internetu)?
Celebrytów zostawiamy na razie w spokoju... :)
:afro:
Awatar użytkownika
Mocny FULL
Activist

Postautor: Mocny FULL » 13 lip 2011, 10:11

@szewol
Cieszymy się, że powróciłeś po niespełna czterech latach do wypowiadania się na forum.
Dziękujemy za wszelkiego rodzaju newsy i wywiady, które dla nas przeprowadzacie, przez to, że piszesz bądź piszecie wiele ciekawych news'ów, portal media2 dla mnie jest pierwszorzędny, oby tak dalej ;)
Srały muchy, będzie wiosna. Będzie trawka lepiej rosła - wł.

INNA
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod

Postautor: matik » 13 cze 2012, 20:55

http://media2.pl/media/93071-Dluzsze-weekendowe-poranki-w-TVN24.html?utm_source=forummedia2pl&utm_campaign=widget&utm_medium=link
Nie dość, że news już przeterminowany, to z błędami. Weekendowe poranki od 6 są już od 2 czerwca.
Awatar użytkownika
telefan
Obserwator

Postautor: telefan » 28 sie 2012, 20:37

Czy ja przeoczyłem jakieś ważne wydarzenie?

W kolejnych odcinkach programu autorzy zajmą się (...) niewyjaśnioną do dziś śmiercią Michaiła Gorbaczowa.

http://media2.pl/media/95417-Zbrodnie,-ktore-wstrzasnely-Polska-od-wrzesnia-w-TV4.html
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod

Postautor: matik » 28 sie 2012, 20:54

Przygotowali się na zaś :P
ARTUR B.

Postautor: ARTUR B. » 29 sie 2012, 8:24

Rozumiem, że coraz częściej się kopiuje materiały prasowe, ale autorzy by mogli je przeczytać i poprawić.
Awatar użytkownika
SzymonNP
VIP Expert
Kontaktowanie:

Postautor: SzymonNP » 29 lip 2013, 12:05

Szewczyk przebił dziś samego siebie. Pisząc artykuł o przedłużeniu koncesji TVN, TV4 i TV6 pomylił się w każdej z 3 dat przedłużenia o 10 lat. Popełniać, to popełnia on błędy zawsze, ale żeby tak nagminnie w jednym artykule to sorry :D.
Obrazek
Najnowszy wpis - wejdź
27/01/10-18/07/18 Szytr Wielki | Od 18/07/18 SzymonNP
Pozdrawiam, Szymon.
Zbychu51
Activist

Postautor: Zbychu51 » 29 sty 2014, 11:52

"Soczi 201 w RMF FM: Specjalne Fakty Olimpijskie i relacje na rmf24.pl" Chodziło chyba "Soczi 2014 w RMF FM...
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
Kontaktowanie:

Postautor: Poland » 05 wrz 2015, 10:23

Od 24.05.2006 do 27.08.2014 jako kisiel205 / Od 27.08.2014 jako Poland
Aktywnie najlepszy na forum już od 12 lat! Na moim koncie już ponad 10,000 postów!

Wróć do „Działanie serwisu Media2.pl”