[TVP] Szkoła z TVP/Wesoła Nauka (2020)

Archiwalne programy Telewizji Polskiej.
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 64
x 311
Kontakt:

[TVP] Szkoła z TVP/Wesoła Nauka

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek »

Nie wierzę. Niech mi ktoś mi powie, że to jakaś parodia, że ktoś podmienił dźwięk. Czy oni czytają te wszystkie wypowiedzi z jakiegoś ekranu? :D

Tak jak zlikwiduje się wszystkie programy dziecięce - jakby nadal nadawano audycje typu 5-10-15, Ziarno czy Domowe Przedszkole to mieliby obytych z kamerą nauczycieli i dzieci. Nie trzeba byłoby zwracać się do nie wiadomo kogo przed TV, tylko byłaby dyskusja w obie strony.

Najbardziej mnie to wkurza w przypadku audycji z dwoma nauczycielami. Czy nikt z pań/reżyserki nigdy nie widział starej Sondy, która polegała na tym, że dwóch prowadzących prowadziło ze sobą dyskusję i stąd widz dowiadywał się nowych rzeczy?

Najgorsze, że TVP dostała 2 miliardy złotych, a nie stać ich na sztab ludzi przygotowujących materiały od strony technicznej i merytorycznej. Osób, którzy to obejrzeli, sprawdziły błędy, a następnie je wycieli. Obecne programy wyglądają tak jakby ktoś je nagrywał na żywca, byle było.

EDIT:

Właśnie sprawdziłem - Ziarno jeszcze leci... czemu więc dostajemy taki klops, zamiast profesjonalistów?
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Manieq
VIP Expert
x 255
x 900

Post autor: Manieq »

Ja mam wrażenie, że ten projekt powstaje tylko dlatego, żeby MEN mogło powiedzieć coś w stylu, że "docieramy wszystkimi kanałami do uczniów, którzy chętnie korzystają z zaoferowanych materiałów". Ok, może chcieli dobrze, ale wykonanie to jest jedna wielka rozpacz. Poza tym - to, że koronawirus grozi Europie było wiadomo gdzieś od połowy stycznia-początku lutego. Był więc czas, żeby przygotować kompleksowo wszelkie zaplecze na wypadek potrzeby zdalnego nauczania. A jak jest teraz? Próbne matury to kopia tego co już było kiedyś, a lekcje w TVP bardziej nadają się do beki, aniżeli do nauki (oczywiście nie generalizuję, bo sam trafiłem na jedną z lekcji poprowadzonych całkiem przyzwoicie na tle reszty).
POZDRAWIAM | MANIEQ
Awatar użytkownika
Ama18
VIP Expert
x 109
x 148
Kontakt:

Post autor: Ama18 »

Przede wszystkim oszczędźmy te nauczycielki z TVP. Nie każdy nadaje się do prowadzenia programu w telewizji, nie każdy musi to robić. W tych wpadkach widzę głównie kupę stresu. Zresztą po kiego grzyba te nibylekcje w TV?

Inna sprawa, że ławka rezerwowych z pewnością zbyt długa nie była ;) No ale jak najpierw się szczuło na nauczycieli, to nic dziwnego, że tym lepszym nawet przez myśl nie przejdzie pójście do TVP.
Alek1224
Activist
x 22
x 82

Post autor: Alek1224 »

Kuriozalne oświadczenie TVP w sprawie krytyki nauczycieli. https://centruminformacji.tvp.pl/473730 ... olskiej-sa
Awatar użytkownika
Dominik
VIP Expert
x 34
x 184

Post autor: Dominik »

Kuriozalne to raz, ale do tego grafomańskie. Kto to pisał? Kurski po dwóch piwach? Czy to może primaaprilisowy żart. :D
Awatar użytkownika
Pzet
Obserwator
x 50

Post autor: Pzet »

Sprawdzałem jak ten program wygląda na TVP VOD i co się okazało? Z lekcji o bocianach fragment, w którym "Pani Psorka" myli średnicę gniazda z jego obwodem został wycięty. Z kolei materiał o liczbach parzystych nie jest dostępny w ogóle. Niestety lekcja potęgowania jest dalej dostępna bez żadnej zmiany.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3214
x 1423

Post autor: Trzeciak »

Co do "Wesołej Nauki" - od najbliższego poniedziałku część "Wielkie Dzieła Małych Rąk" będzie emitowany o 7:05, a główna część z Robertem El Gendy w studio "PNŚ" - o 11:40.
Pozdrawiam, Trzeciak
bustram
Activist
x 83
x 1523

Post autor: bustram »

Jakby pod te materiały podłożyć podkład dźwiękowy a paniom nauczycielkom postawić piwko na rozluźnienie to... byłoby nawet znośnie :)
Awatar użytkownika
Tomek
VIP Mod
x 64
x 311
Kontakt:

Post autor: Tomek »

Alek1224 pisze: 02 kwie 2020, 19:26 Kuriozalne oświadczenie TVP w sprawie krytyki nauczycieli. https://centruminformacji.tvp.pl/473730 ... olskiej-sa
Po prostu skupili się tylko na części prawdy - hejtach wobec nauczycieli, omijając fakt, że mają sami duży udział w przyczynach.

Na dobrą sprawę belfrowie nawet nie musieliby być w studiu. Wszystko można było rozwiązać, przynajmniej w starszych klasach, za pomocą grafiki - plansz, zmieniających się na nich danych i zaznaczaniu poruszanego obecnie zagadnienia. Nie od dzisiaj na lekcjach wykorzystuje się przecież prezentacje.

Nauczyciele tylko byliby lektorami, bądź nawet pisali tylko scenariusz, a sprawę przekazywania zajęliby się ludzie obyci w telewizją - np. skoro emisja ma miejsce na TVP Sport, a anime "Kapitan Tsubasa" nadawane na nim może czytać komentator Maciej Jabłoński...

Przykładem może być pierwsza, losowa lekcja angielskiego - znaleziona przeze mnie na youtube w 3(!) sekundy...
Zero odwracania uwagi od informacji i przyjemna muzyczka w tle. Wszystko, co mówi lektor jednocześnie napisane, więc łatwiejsze do chłonięcia przez umysł. Niech ktoś mi mówi, że nie można było czegoś takiego zrobić np. z matematyką w kilka dni, dysponując pieniędzmi TVP. Prosty montaż audio pozwalający szybko wycinać błędy i nagrywać na nowo.

Niestety podobno cała sytuacja wyglądała tak, że nauczycielka miała być w sumie jednoosobową firmą produkcyjną odpowiedzialną za cały format.
https://mamadu.pl/146407,kulisy-realiza ... ano-250-zl
Czy portal Lisa wszystko zmyśla ("anonimowa nauczycielka" :lol:)? Nie wiem. Za to patrząc na wynik końcowy mam nieodparte wrażenie, że to wszystko prawda.
HENSHIN!
Awatar użytkownika
Pzet
Obserwator
x 50

Post autor: Pzet »

Już nawet jakby wygrzebali z archiwum jakieś stare programy z Telewizji Edukacyjnej, to byłby z tego większy pożytek i praktycznie zerowy koszt.
Awatar użytkownika
mateusz_71
VIP Expert
x 201
x 90
Kontakt:

Post autor: mateusz_71 »

Od dzisiaj w lewym dolnym rogu wyświetlana jest informacja z numerem klasy i nazwą lekcji.
vlcsnap-00001.png
Natomiast w TVP HD i TVP Kultura nie są emitowane lekcje dla klas licealnych. Programy są nadawane zgodnie ze starą ramówką.
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
x 18
x 191
Kontakt:

Post autor: Poland »

Z tego co czytałem to podobno te lekcje mają dopiero być ale od godziny 17:00. Dzisiaj jest mniej lekcji na TVP3 ale zamiast dać pasmo ośrodkom to puszczane są jakieś randomowe programy.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
mateusz_71
VIP Expert
x 201
x 90
Kontakt:

Post autor: mateusz_71 »

Na wszystkich portalach, w komunikacie prasowym Telewizji Polskiej, w wejściu spikerskim Agaty Konarskiej pojawiała się informacja o lekcjach od godziny 9:00. Dodam, że komunikat Centrum Informacji TVP został z rana skasowany.
bustram
Activist
x 83
x 1523

Post autor: bustram »

Lekcja relaksu wraz z przykładem :)

Jordi
VIP Expert
x 1827
x 1819

Post autor: Jordi »

Na YT wrzucono dłuższe wypociny tej pani od kalamburów...

Już pomijając co ona tam wyrabia, to jak ona z takim głosem i takim gadaniem jak do 3-latków gada 4-5h dziennie, to szkoda mi tych dzieci... Ja ledwo niecały kwadrans wytrzymałem :o

TVP tylko chwila cierpliwości starczyła do usuwania filmików na YT. Bo zaraz jak usuwają, to pojawiają się z powrotem wrzucone po kilka razy ;D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Programy TVP”