[TVP2] Pytanie na śniadanie

Dział poświęcony pozostałym programom telewizyjnym, talk-show, itp.
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
x 35
x 97

Post autor: matik » 15 kwie 2011, 17:28

piotrekmessi pisze:A według mnie to TVP trochę bardziej jednak kopiuje NIEKTÓRE rzeczy od TVN. Sorry, ale nie znoszę tej kobiety. Jest jakaś taka... dziwna. Zgadzam się z Directem39 nie miała ona wszędzie racji, a według mnie to ONA przesadziła w niektórych sprawach za bardzo.
Dobrze powiedziane, zresztą jak mam wolne to czasem sobie porównuje DDTVN i PnŚ i często trafiałem że w PnŚ były poruszane materiały te, które dzień lub dwa dni wcześniej były w DDTVN. Czasem warto dla takich "kwiatków" oglądać 2 programy jednego dnia
0 x
Awatar użytkownika
piciu
VIP Expert
x 2
x 14

Post autor: piciu » 15 kwie 2011, 22:36

Też to zauważyłem. Jednego dnia w DD TVN, a drugiego PnŚ.

[Nie cytujemy postu, który znajduje się nad naszą odpowiedzią - Ice.]
0 x
Obrazek
ARTUR B.
x 232

Post autor: ARTUR B. » 16 kwie 2011, 10:48

Programy typu morning show zawsze będą się wzajemnie "kopiować" i to się nie zmieni. Ich formuła jest ograniczona ze względu na budżet.
0 x
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2736
x 1162

Post autor: Trzeciak » 07 cze 2011, 13:03

Jak można wyczytać z ramówki TVP2 od 13 czerwca (wraz z wejściem letniej ramówki TVP) oprócz wakacyjnych wydań "Pytania na śniadanie" będzie emitowany 10-minutowy magazyn "Pytanie na lato", który będzie uzupełnieniem porannych wydań "Pytania na śniadanie". Program będzie emitowany od poniedziałku do piątku o 15:50 (przed "Panoramą").
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2736
x 1162

Post autor: Trzeciak » 21 cze 2011, 22:27

Od lipca w "Pytaniu na śniadanie" czekają zmiany. Oto jak o nich opowiada Michał Olszański, który prowadzi program od początku jego istnienia (od 2 września 2002 roku)
dziennik.pl pisze:– Od lipca będzie w "Pytaniu na śniadanie" kilka zmian. Po pierwsze będzie trochę roszad wśród par prowadzących, po drugie każdy z duetów będzie prowadził program przez kolejnych pięć dni w tygodniu – mówi nam Michał Olszański. I dodaje: – Mam nadzieję, że moja partnerka pozostanie ta sama. Świetnie się dogaduję z Anną Popek i nie wyobrażam sobie, żebym miał prowadzić program z kimś innym. Z tego co wiem, to nasza para jest bardzo dobrze odbierana przez widzów – podsumowuje.

Więcej: http://kultura.dziennik.pl/telewizja-i- ... kacje.html
Warto także dodać, że od dziś "PnŚ" jest prowadzone z pleneru. Stół, wraz z podestem został przeniesiony z głównego studia nowego budynku "B" do ogrodu TVP SA.
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2736
x 1162

Post autor: Trzeciak » 23 sie 2011, 13:57

Od 5 września "Pytanie na śniadanie" czeka rewolucja. Więcej poniżej:
Biuro Reklamy i Handlu TVP SA pisze:Autorzy prowadzący: Kamil Dąbrowa, Jacek Żakowski, Kazimiera Szczuka, Krzysztof Materna, Kinga Dunin, Wojciech Mann etc. (nie każdy będzie chciał się podjąć prowadzenia co tydzień) wspomagani przez wybranych przez nich prezenterów TVP 2 np. Agnieszka Szulim, autor dobiera sobie współprowadzącego.
Pasmo autorskich programów podejmujących tematykę społeczno – kulturalną, najważniejsze wydarzenia i problemy społeczne, które zdaniem prowadzących należy pogłębić i przedstawić widzom. Gospodarze decydują które tematy podejmują z podstawowych dziedzin życia, nie kierują się kolorową prasą, ale szukają tematów w prasie codziennej (GW, Rzeczpospolita, portale internetowe, etc.) i tygodników opinii i magazynów (Bluszcz, Newsweek, Polityka, Wprost, Tylko Rock, Jazz Forum, Przekrój, Zwierciadło, Krytyka Polityczna etc.) Jedynym ograniczeniem tematycznym są plotki z życia gwiazd, prowadzący wybierają tematy do rozmów z zaproszonymi gośćmi z wielu dziedzin: biznes, sport, rozrywka, motoryzacja, styl życia, nowinki technologiczne, zdrowie, kultura etc oczywiście ilustrowane felietonami. Ogólnie rzecz biorąc to co było w „Pytaniu na śniadanie”, ale w autorskim wydaniu i bez plotek (bitej śmietanki towarzyskiej).
Oznacza to także, że z programem żegnają się Roman Czejarek, Maciej Kurzajewski i Anna Popek (z tą ostatnią trwają rozmowy na temat dalszej współpracy z TVP). Oczywiście spadają takie pasma jak m. in. "Bita śmietanka towarzyska", czy "Rozmowa z Marią". Piątkowe wydania mają być w całości poświęcone kulturze.

Nie wydaje mi się to dobry pomysł. Zmieniana jest koncepcja programu, jaka istnieje od samego początku istnienia magazynu (typowo-poradnikowa), czyli od 2002 roku. Boje się także, że w niekiedy będzie do czynienia z "gadającymi głowami".
Pozbycie się Anny Popek - która cieszy się dobrymi badaniami wizerunkowymi - nie wiem, czy w tym przypadku jest to nawet samobójstwo.
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Ice
VIP Expert
x 8

Post autor: Ice » 23 sie 2011, 14:04

Ooo, widzę, że zapowiada się dość dennie. No cóż, takie pomysły to nie na taki program moim zdaniem.
Zakończenie współpracy z Romanem Czejarkiem to totalna porażka, debilizm i kretynizm. Radził sobie świetnie w roli prowadzącego. Nawet czasem wkurzający Kurzajewski nadawał się do ''Pytania...''. Cóż za genialne posunięcia.
0 x
Awatar użytkownika
Ama18
VIP Expert
x 46
x 87
Kontakt:

Post autor: Ama18 » 23 sie 2011, 14:17

Uuu, kaszana. Mieliśmy już "Poranek TVP Info" prowadzony przez publicystów i wyszła katastrofa. Tutaj... Dąbrowa - obojętny, Żakowski - brrrr, jak on może taki program prowadzić... Szczuka - obojętna, ale nie pasuje, Materna - nie pasuje, Mann niech zostanie w radiowej Trójce - nie potrafi prowadzić audycji na luzie. Jeszcze gorsza mieszanka, niż w "A normalnie o tej porze", no ale może się to wszystko zgra. Czejarka mi nie szkoda, zbrzydł mi tak, jak Kurzajewski. Ale byli popularni i w miarę dobrze odbierani przez widzów. W przeciwieństwie do chociażby Żakowskiego i wiecznie "rozrywkowego" Manna.

Jakim prawem taki magazyn jak "Bluszcz" ma się znaleźć w "Pytaniu..."? Musi być bardzo "dobrym" tytułem. Albo znajomy wydawca jest kolegą Kapuścińskiego. Aż dziwne, że Resich - Modlińska jako szefowa pozwoliła na takie ustępstwa. W końcu to ona chciała tak bardzo konkurować z "Dzień dobry TVN", że obniżyła poziom "Pytania..." do poziomu bruku na ulicy i rozmowach o tworzeniu domowego filmu erotycznego. Teraz (a właściwie od września) będzie niżej, niż pod ściekiem. Wolałem zdecydowanie pierwszą formułę tego programu śniadaniowego, z lużnymi rozmowami prezenterów, jednym tematem na odcinek i lepszym kontaktem z widzami.
0 x
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
x 35
x 97

Post autor: matik » 23 sie 2011, 14:32

Czyli mam rozumieć że w gronie prowadzących nadal będzie Olimpia Ajakayie?
Teraz to tylko porą będą konkurować z DDTVN, bo tematyką na pewno nie. Widzi mi się spory spadek oglądalności.
0 x
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod
x 113
x 241

Post autor: Direct » 23 sie 2011, 15:21

PNŚ powinno pożegnać lepiej Marzenę Rogalską, a nie świetnego w roli prowadzącego Romana Czejarka.
Wojciech Mann potrafi prowadzić program na luzie, ale nie widzę go w takiej tematyce, jaką będzie mieć PNŚ. A z Żakowskim to już całkiem pojechali, tragedia jakaś. Kto tych "nowych" prowadzących wybierał...
0 x
Pozdrawiam, Direct
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert
x 11

Post autor: TiM » 23 sie 2011, 15:47

Strasznie dziwny ten ruch z prowadzącymi, ale lekka zmiana formuły Pnś na bardziej kulturalną i bez plotek z show biznesu mi się podoba. Z ocenami poczekam do września ;)
0 x
Awatar użytkownika
Ice
VIP Expert
x 8

Post autor: Ice » 23 sie 2011, 16:21

direct39 pisze:Kto tych "nowych" prowadzących wybierał...
Cóż... nowy, super dyrektor.
0 x
domi
Junior
x 10
x 55

Post autor: domi » 23 sie 2011, 16:39

No to od września PNŚ już na pewno nie wygra z DDTVN.
0 x
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2736
x 1162

Post autor: Trzeciak » 23 sie 2011, 21:06

Ama18 pisze:Uuu, kaszana. Mieliśmy już "Poranek TVP Info" prowadzony przez publicystów i wyszła katastrofa.
Całe szczęście, że osoby odpowiedzialne za zmiany w "Poranku Info" szybko poleciały i już nie są związani z TVP Info.
Jakim prawem taki magazyn jak "Bluszcz" ma się znaleźć w "Pytaniu..."? Musi być bardzo "dobrym" tytułem. Albo znajomy wydawca jest kolegą Kapuścińskiego. Aż dziwne, że Resich - Modlińska jako szefowa pozwoliła na takie ustępstwa.
Dokładnie. Jeżeli "misja" ma polegać na kolesiostwie i gadających głowach, to taki sposób wypełniania misji jest do d**y. Nie można wypełnianiem misji rezygnować z profesjonalizmu - szczególnie w zarządzaniu - ba, profesjonalizm jest ważną częścią misji publicznej, tymbardziej w dzisiejszych czasach.

Do programu "Poziom 2.0" nie można sie przyczepić na razie - bo to zupełnie nowy projekt i nie wiadomo jak to będzie wyglądało w praktyce (z resztą nie zanosi się na razie na "gadające głowy"). W przypadku "PnŚ", który ma stałą widownię i jasno określoną tematykę od samego początku takie zmiany to nawet nie strzał w kolano, a w głowę. I takie zmiany wprowadza tylko osoby nie znające dzisiejszego rynku telewizyjnego. Nie mówię, żeby nie wprowadzać zmian do programu - bo tego dzisiejszy widz oczekuje, ale za przeproszeniem wkurza się, gdy zmiany są tak diametralne.

Co Resich-Modlińskiej - czuję, że niedługo pożegna się ze stanowiskiem szefowej "PnŚ" bo na pewno na tak odważne zmiany by się nie zdecydowała. Już raz przez "nachalność" superdyrektórów w TVP Schymalla omal nie pożegnała się ze stanowiskiem dyrektora TVP1.
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2736
x 1162

Post autor: Trzeciak » 30 sie 2011, 12:25

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/gr ... -sniadanie - jednak rewolucji nie będzie. Jak wynika z tego artykułu zmiany te dotyczyć będą tylko wydań piątkowych, które bardziej będą poświęcone kulturze ale nie tylko. Szefową nadal pozostanie Alicja Resich-Modlińska, a Anna Popek i Agnieszka Szulim-Badziak nadal będą prowadzić poranny program "Dwójki".
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe programy”