[TV4] Drogówka (2000-2008)

Programy telewizyjne, które nie są już emitowane.
bustram
Activist

[TV4] Drogówka (2000-2008)

Post autor: bustram » 23 paź 2019, 21:34

Program ukazujący codzienną pracę policjantów z wydziału drogowego.

Zakładam temat, gdyż jest to program bliski mojemu sercu - w dzieciństwie namiętnie go oglądałem i niejednokrotnie urzekał mnie swoją prostotą. Obecna "STOP Drogówka" nawet się nie umywa do klimatu starej dobrej "Drogówki". Wszystkie ujęcia kręcone z ręki przez jednego operatora i każdy odcinek z innego miasta - w dodatku mogliśmy podziwiać różnorakie wehikuły: polonezy, passaty, transportery - czego tam nie było ! Nie sposób także pominąć świetnie dobranych i klimatycznych podkładów muzycznych. Nadmienię iż lektorem programu był Dariusz Kowalski (serialowy Janusz Tracz z "Plebanii") :)

Program był wielokrotnie powtarzany na antenach TV4 oraz Polsatu 2 (głównie nowsze odcinki) aczkolwiek w ostatniej dekadzie chyba zaprzestano tej praktyki i program całkiem odszedł w zapomnienie - nawet na Ipli go nie ma.

Ostatnio jednak na YouTube pojawiają się stare urywki i fragmenty pierwszych odcinków programu - dziś znalazłem takie unikaty:

Końcówka odcinka z sierpnia 2001

Początek 1 odcinka z czerwca 2000 z piękną oprawą TV4 - prawdziwa perełka ! (od 3:34)
PS. nie wiedziałem, że pierwsze odcinki numerowali - późniejsza czołówka już nie miała numeracji, choć chyba do końca emisji pozostała ta sama.

Dłuższy fragment odcinka z 2004 (na YouTube są jeszcze urywki z lat 2003 oraz 2007) ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum programów”