[TV PULS] Bankomat - Wyścig z czasem (2013)

Programy telewizyjne, które nie są już emitowane.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod

Post autor: Direct » 26 wrz 2013, 7:02

Moim zdaniem to jest w całości wyreżyserowane. Nie podoba mi się.
Pozdrawiam, Direct
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod

Post autor: matik » 26 wrz 2013, 9:39

Uważam podobnie jak @Direct. Nie podoba mi się i nie będę tego oglądać. Za dużo było dziwnych zbiegów okoliczności jak na jeden odcinek przez co mam wrażenie, że tu jest wszystko ustawione, wyreżyserowane. Sam pomysł na taki teleturniej jest dobry, ale konwencja reality-show moim zdaniem to psuje. I jeszcze wypowiedzi pomocników po skończonym zadaniu wyglądają bardzo sztucznie - można było to bardziej spontanicznie wykonać.
Wypowiem się jeszcze co do oprawy muzycznej - rozumiem, że ona pewnie pochodzi z jakichś bibliotek muzycznych, ale można było wziąć inny motyw, niż używany od kilku lat przez inną stację w Polsce przy różnych okazjach, bo przez to tak trochę dziwnie to wygląda.
Jordi
VIP Expert

Post autor: Jordi » 26 wrz 2013, 12:20

Ja napiszę tak - Puls to jednak mniejsza stacja póki co od BIG4 jeśli można tak powiedzieć, i na podstawie tego ten 1 odcinek mogę uznać za całkiem udany :)

Format jest ciekawy i na pewno wart dalszego rozwoju. Prowadzący nawet dał radę, choć wyważenie trudności zadań troszkę nawaliło. Pierwsza miała ewidentnie najłatwiej, druga dzięki pomocy chłopaka też szybko się uporała, ale 3 zadanie było ewidentnie najtrudniejsze - na dodatek trafiło na kobitę, której chyba średnio się chciało cokolwiek robić... no i na koniec Dworzec Centralny i te pająki fuj :P Ale chyba tak ma być, że raz zadanie jest łatwiejsze, a raz trudniejsze. Ogólnie jakby się 3 spięła i 1 nie traciła czasu na krążenie w kółko i przeszukiwanie samochodu, to spokojnie te 35-40 tysiaków mógł wyrwać...

Graficznie program wygląda dobrze, a co do ogólnej produkcji to jest też przyzwoicie, aczkolwiek przyznam, że podczas oglądania specjalnie się nie emocjonowałem - dopiero gdy kłopoty 3 miała i ten 4 jak gnał przez centrum, żeby tamten cokolwiek ugrał :)

Fajny format, nieźle zrobiony - dopiero 1 odcinek za nami, ale już jest całkiem dobrze :)

PS. Co do kubka z Kasą Stefczyka - w Top Chef FAIRY pokazywali przez 30 sekund jak "kazano umyć stanowiska" - to dopiero jest bezczelne lokowanie produktu... Akurat Puls pokazał raz-dwa i już :)
pavl6
Junior

Post autor: pavl6 » 26 wrz 2013, 13:39

Mi tam ten kubek z Kasą STEFCZYKA nie przeszkadzał ;).
Awatar użytkownika
rifi
Użytkownik

Post autor: rifi » 26 wrz 2013, 13:47

Ten facet chytry jak cholera. Za takie poświęcenie co pomocnicy wykonali to on powinien sobie zostawić 350zł. Od razu widać - POLSKA chytry naród i PULS to promuje i chwała mu za to.
Awatar użytkownika
Kacper
Obserwator
Kontakt:

Post autor: Kacper » 26 wrz 2013, 16:43

Ktoś wklei nagranie programu?
Polsat | Puls | Echo24 | TVRegionalna.pl | RMF | ZPR | zwolennik reaktywacji sieci Odra
RIP Google+ | Szukasz alternatywy dla G+? To zapraszam.
mediaf
Obserwator
Kontakt:

Post autor: mediaf » 26 wrz 2013, 17:34

Cofam poprzedni wpis, bo rzeczywiście, odcinek jest już na YouTubie i na stronie programu.
Awatar użytkownika
glyzewski
Obserwator

Post autor: glyzewski » 26 wrz 2013, 18:05

@Kacper Pierwszy odcinek jest dostępny na oficjalnej stronie: http://bankomat.tvpuls.pl/wideo
Awatar użytkownika
Dominik
VIP Expert

Post autor: Dominik » 26 wrz 2013, 18:07

Jak dla mnie program jest całkiem niezły. Czy reżyserowany? Pewnie w dużym stopniu tak, ale obecnie praktycznie każdy program w tv jest w mniejszym lub większym stopniu reżyserowany. A 'Bankomat' jak na TV Puls to nawet fajny program i przede wszystkim inny niż to, co serwuje nam większość nadawców.

Ciekaw tylko jestem jak wyniki pierwszego odcinka. Mam nadzieję, że program nie zostanie przeniesiony na jakąś kosmiczną godzinę z powodu małej widowni jak to było np. w przypadku 'Starych drani'.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod

Post autor: Direct » 26 wrz 2013, 18:21

matik pisze:I jeszcze wypowiedzi pomocników po skończonym zadaniu wyglądają bardzo sztucznie - można było to bardziej spontanicznie wykonać.
Nie wiem, czy zauważyliście, że końcowa wypowiedź uczestnika brzmiała "przyjechałem po 50 tysięcy", podczas gdy na początku programu wyjaśniono, że uczestnikiem jest przypadkowo wybrana osoba. Takie sprzeczności winny chyba zostać wychwycone podczas montażu (ta wypowiedź nie powinna znaleźć się w programie). Wiem, że gro widzów takich detali nie zauważa, ale jak widać są tacy, co zauważają.
Pozdrawiam, Direct
Rudolf50
Użytkownik

Post autor: Rudolf50 » 26 wrz 2013, 19:23

Ja także od razu to zauważyłem, skąd on wiedział że będzie grał ?
No i za bardzo emocjonująco to nie jest. Jakieś bieganie po ulicach i zadanie jakieś trudne nie są, iść do radia i wygłosić pogodę ? Czasem jest to nagroda a tutaj to zadanie.
Jedyną emocjonującą rzeczą było to ile kasy da i ile ja bym dał. Oni byli tylko pomocnikami więc powinni się cieszyć że w ogóle coś dostali.
Ale taki problem niesie ze sobą niebezpieczeństwo kłótni rodzinnych czy niebezpieczeństwo życia gdy ludzie przebiegają pomiędzy samochodami i na czerwonym świetle.
1 odcinek pewnie będzie miał dobrą oglądalność tylko ciekawe co dalej.
Awatar użytkownika
mateusz_71
VIP Expert
Kontakt:

Post autor: mateusz_71 » 26 wrz 2013, 20:00

Direct pisze:Nie wiem, czy zauważyliście, że końcowa wypowiedź uczestnika brzmiała "przyjechałem po 50 tysięcy", podczas gdy na początku programu wyjaśniono, że uczestnikiem jest przypadkowo wybrana osoba. Takie sprzeczności winny chyba zostać wychwycone podczas montażu (ta wypowiedź nie powinna znaleźć się w programie). Wiem, że gro widzów takich detali nie zauważa, ale jak widać są tacy, co zauważają.
Na końcu jest odpowiedź. Ludzie przesyłają zgłoszenia do programu. Zapewne dostają zaproszenia (znają miejsce, gdzie stoi "bankomat") i z tych osób, które przyjdą losują jednego uczestnika.

Ogólnie program ciekawy, trzyma w napięciu. Jednak wydaje mi się lekko wyreżyserowane. Nie znam dokładnie Warszawy, ale przez przypadek droga do Radia Zet prowadzi koło wielkiej reklamy "Kas Stefczyka" albo tekst typu:
To musi być coś oczywiste. Może będzie liczba jakaś albo jakaś luneta
Oczywiście, była luneta.
Awatar użytkownika
SzymonNP
VIP Expert
Kontakt:

Post autor: SzymonNP » 26 wrz 2013, 20:23

Program świetny, na pewno będę go dalej oglądał. Jest to po części ustawione, ale jednak dreszczyk emocji jest. Ponadto zadania również ciekawe.
Obrazek
Najnowszy wpis - wejdź
27/01/10-18/07/18 Szytr Wielki | Od 18/07/18 SzymonNP
Pozdrawiam, Szymon.
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod

Post autor: matik » 26 wrz 2013, 20:42

mateusz_71 pisze:[Nie znam dokładnie Warszawy, ale przez przypadek droga do Radia Zet prowadzi koło wielkiej reklamy "Kas Stefczyka"
Ja to się w ogóle dziwię, że taką trasą pobiegli do Radia Zet. Dłuższa niby nie jest od tego co ja bym wybrał, ale proście było iść Marszałkowską i od razu skręcić w Żurawią zamiast tak jak oni Marszałkowską, Al. Jerozolimskimi, Kruczą i dopiero Żurawią, więc kto wie, może to przez tą reklamę ;)
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod

Post autor: Direct » 26 wrz 2013, 20:46

mateusz_71 pisze:
Direct pisze:Nie wiem, czy zauważyliście, że końcowa wypowiedź uczestnika brzmiała "przyjechałem po 50 tysięcy", podczas gdy na początku programu wyjaśniono, że uczestnikiem jest przypadkowo wybrana osoba. Takie sprzeczności winny chyba zostać wychwycone podczas montażu (ta wypowiedź nie powinna znaleźć się w programie). Wiem, że gro widzów takich detali nie zauważa, ale jak widać są tacy, co zauważają.
Na końcu jest odpowiedź. Ludzie przesyłają zgłoszenia do programu. Zapewne dostają zaproszenia (znają miejsce, gdzie stoi "bankomat") i z tych osób, które przyjdą losują jednego uczestnika.
Sądzę, że wygląda to prościej - ludzie zgłaszają się na casting, a szopka z przypadkową osobą to tylko część scenariusza.

Co do tej prognozy czytanej w Radiu ZET - słyszał to ktoś w radiu? Czy może to był taki fake na potrzeby programu?
Pozdrawiam, Direct
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum programów”