[TV Puls] Dom Wróżek: ponad zmysłami (2015)

Programy telewizyjne, które nie są już emitowane.
Awatar użytkownika
Jordi
VIP Expert
Posty: 16073
Rejestracja: 13 sty 2013, 19:03
x 3524
x 2826

[TV Puls] Dom Wróżek: ponad zmysłami (2015)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jordi »

No po 3 to spadnie. Ludzie pewno z ciekawości zerknęli, bo Halinka Kiepska była, ale szczerze to był ewidentnie najnudniejszy odcinek jak do tej pory. Niby jej wróżyli, ale to wszystko takie jednostajne i nudne. Zabawa w "Zgadnij kim jesteś" jeszcze słabsza... Jury gada od rzeczy i daje punkty za "ciepło i dobry charakter", a nie za umiejętności - to samo uczestnicy... Chyba poprzestanę już na oglądaniu tego "szoł", bo ten wczorajszy ep naprawdę mnie wynudził...

Dla ścisłości w punktacji (która nadal nie została wyjaśniona po co w ogóle jest XD ) prowadzi zielarka Iza z 8 punktami. Drugi jest Kosma z 5. Jeden z wróżków ma zero XD
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49672
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

[TV Puls] Dom Wróżek: ponad zmysłami (2015)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Johnny pisze:Wyniki oglądalności fatalne
http://[link zakazany]/artykul/ty ... -w-tv-puls
Kompletnie mnie to nie dziwi, bo zainwestowali w typ programu na który nie ma zapotrzebowania. Z takim reality-show spóźnili się 2-3 lata, gdy był szał na ezoterykę. Stąd m. in. niedawno Kosmica zwinęła swoją działalność w Polsce, upadł też Rodin TV (choć ten drugi prezentował też wybitnie niski poziom), to i szału w oglądalności nie można było się spodziewać.

Ale żeby było tylko to - program jak na największego producenta telewizyjnego w Polsce - realizowany bardzo słabo. Szczególnie montaż, dość dziwne ujęcia kamer, wejścia belek rodem z "KcH?" pięć lat temu, błędy w oświetleniu (niekiedy pół twarzy nie widać) czy scenografia, którą każdy w domu może sobie zmontować - ledwie dwa stoliki oraz kilka drogich foteli. Rozumiem, że sporo pieniędzy produkcja nie chciała inwestować nadmiernie w scenografię, ale bez przesady - realizować program bodajże w najnowocześniejszym studio w Polsce i nie wykorzystać ani grama jego możliwości?

Efekt - wszystkie trzy nowe pozycje TV Pulsu prawdopodobnie okażą się klapami. Szkoda tylko sitcomu z udziałem Pazury, ale jeszcze bardziej przykre jest to, że porażki pozostałych dwóch pozycji programowych były tak łatwe do przewidzenia. Dąbski jeśli chce, by TV Puls weszła do telewizyjnej ekstraklasy - musi zrozumieć, że nie awansuje się do niej, jeśli się nie jest mistrzem w pierwszej lidze.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Dominik
VIP Expert
Posty: 3032
Rejestracja: 25 sie 2010, 13:03
x 73
x 724

[TV Puls] Dom Wróżek: ponad zmysłami (2015)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dominik »

Cóż, ja w przypadku wszystkich trzech programów przewidywałem porażkę i niestety nie byłem w błędzie. Choć twierdziłem, że program o wróżkach ma największy potencjał. Nie został on jednak wykorzystany, widać oszczędności budżetowe i bylejakość, a promocji programu na dużą skalę właściwie w ogóle nie było. Oglądalność gorsza nawet niż 'Bankomatu' dwa lata temu, a tego bym się, szczerze mówiąc, nie spodziewał. Nie sądziłem, że program może notować wyniki niższe niż 200 tys. Dylemat jest teraz taki, że program zaniża wyniki, a nie ma za bardzo gdzie go przełożyć do ramówki. Ciekawe, co z tym faktem zrobią.

Szkoda, że wszystkie produkcje okazały się klapami, ale niestety mnie to nie dziwi. Jak już wyżej wspomniałem, oszczędności budżetowe, a do tego niedopasowanie się do widowni i powielanie schematów, zamiast wprowadzania czegoś nowego, sprawiły, że niestety Puls tej wiosny stracił zapewne niemałe pieniądze. Obawiam się, że przez to jesienią nie zobaczymy już takiej ilości polskich produkcji i znów rozwój stacji zostanie zahamowany. A szkoda.

@Trzeciak - najnowocześniejsze studio w Polsce ma (a raczej miała) Alvernia ;)
piotrekzgr
Junior
Posty: 1265
Rejestracja: 08 paź 2013, 21:07
x 1

[TV Puls] Dom Wróżek: ponad zmysłami (2015)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piotrekzgr »

A ja mówiłem - lepsze kultowe propozycje niż byle jakie produkcje własne. Tak chcieli co niektórzy polskie produkcje i proszę - macie co chcieliście ;) Program beznadziejny, Twój Puls to samo, jedynie Przypadki Cezarego P. mi się spodobały, ale niestety oglądalność kiepska, do tego zabawa ze zmienianiem godzin emisji.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Expert
Posty: 9316
Rejestracja: 10 maja 2009, 18:09
Lokalizacja: Śląsk
x 154
x 425

[TV Puls] Dom Wróżek: ponad zmysłami (2015)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Direct »

Na dobry program własny trzeba mieć pomysł, tymczasem w Pulsie nie ma kto wymyślać. Najpierw prezes Dąbski mówi w wywiadzie, że nie będzie robić tego, co inni, tylko później i taniej, a dokładnie to robi tworząc spóźniony o cztery godziny morning-show nagrywany dwa tygodnie przed emisją czy program o wróżkach dobre trzy lata po boomie na ezoterykę. Trzeba mieć osobę, która wyczuje nadchodzące trendy, wyszuka interesujące formaty, a Puls ma dobrego biznesmena, ale specjalistów od telewizji to chyba wcale.
2009-2021
Awatar użytkownika
Jordi
VIP Expert
Posty: 16073
Rejestracja: 13 sty 2013, 19:03
x 3524
x 2826

[TV Puls] Dom Wróżek: ponad zmysłami (2015)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jordi »

Ja już w marcu pisałem. Żeby zaatakować BIG4 (TVP1 i 2, Polsat, TVN) trzeba mieć świeże, ciekawe programy z dobrym budżetem i wykonaniem. Niestety tu Dąbski popełnił błąd sądząc, że najtańszym kosztem coś wskóra... Nie tędy droga. Już kij z nietrafionymi formatami. Oszczędność zabiła wiosnę w Pulsie. Brak emisji 2 sezonu Arrow - kompletnie niezrozumiała po sukcesie 1 serii (mam dziwne podejrzenie, że dystrybutor dużo więcej zażądał i Dąbski poskąpił po prostu). O wiele słabsza oferta filmowa, cienkie programy własne, coraz więcej powtórek (Pingwiny wałkowane już bodaj 6 raz niektóre odcinki) i zmiana ramówki co 2 tygodnie średnio... Mówił o 6%, tymczasem w ostatnim tygodniu oba Pulsy miały ledwo 4,5% Jesienią już przekraczał 5% czasami, a tu spadek i to dość wyraźny...

Dom Wróżek wygląda biedniej nawet niż Warsaw Shore na MTV, a to już jest policzek... Bohaterowie słabi i bez większej ikry jak dla mnie, zamysł rodem z początku XXI wieku, czyli dobre 15 lat wstecz. Pazura ani zły, ani dobry, Do poziomu 13 Posterunku to mega daleko... Twój Puls boli kiczowatością i przestarzałością (studio gorsze niż Kawy i Herbaty z lat 90) mimo całkiem dobrego pomysłu z zapełnieniem czasu w południe...

Oby ta nieudana wiosna nie oznaczała dłuższego kryzysu,,,
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49672
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

[TV Puls] Dom Wróżek: ponad zmysłami (2015)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Kryzysu się nie spodziewał, ale fakt, że wiosna oddaliła nieco perspektywę telewizyjnej ekstraklasy dla TV Puls.
Dominik pisze:@Trzeciak - najnowocześniejsze studio w Polsce ma (a raczej miała) Alvernia ;)
ATM Studio w Warszawie otworzono jesienią 2011 roku - czyli najpóźniej, że wszystkich tego typu obiektów. Przypomnę, że właśnie tu - od etapu "Bitwa" w pierwszej edycji - produkowany jest "The Voice of Poland".
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
Posty: 13182
Rejestracja: 31 paź 2014, 16:55
x 2256
x 2446

[TV Puls] Dom Wróżek: ponad zmysłami (2015)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: N-O-R-O-N »

Przed TV Puls jeszcze długa droga do "wielkiej czwórki". A takim programem, jak ten o wróżkach - to na pewno nie zyskają mnie jako widza...
9 lat na forum,
Pozdrawiam, N-O-R-O-N :)

"Autor materiału nie stwierdził, że przedstawia prawdziwe wydarzenie" - Dziennik Telewizyjny.
''The stuff that dreams are made of.''
Awatar użytkownika
Dominik
VIP Expert
Posty: 3032
Rejestracja: 25 sie 2010, 13:03
x 73
x 724

[TV Puls] Dom Wróżek: ponad zmysłami (2015)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Dominik »

Cóż, jak powiedział @Direct - Dąbski to dobry biznesmen, ale w przypadku programmingu nie ma umiejętności Edwarda czy Niny.
A jak sam pan prezes kiedyś powiedział - np. na targi w Cannes jeździ osobiście, żeby było taniej. I jak tu liczyć, że sam jeden wyhaczy jakieś ciekawe formaty, skoro nie ma do tego nosa? :P
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49672
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

[TV Puls] Dom Wróżek: ponad zmysłami (2015)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Co do targów i posiadania "czuja" - trafiłeś w sedno. "Mali Giganci" są chyba tutaj doskonałym przykładem jak można trafić w zarówno trendy i to nie tylko w Polsce, jak i w zapotrzebowanie w widzów. :)
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Rektor
VIP Expert
Posty: 6106
Rejestracja: 04 lut 2014, 23:02
x 515
x 1581

[TV Puls] Dom Wróżek: ponad zmysłami (2015)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rektor »

N-O-R-O-N pisze:Przed TV Puls jeszcze długa droga do "wielkiej czwórki". A takim programem, jak ten o wróżkach - to na pewno nie zyskają mnie jako widza...
Nie znam wyników oglądalności, ale zaryzykowałbym stwierdzenie, że TTV brakuje niewiele by dołączyć do czwórki.
A tak w ogóle muszę poszukać w internecie tego formatu, bo aż mnie ciekawi jaką amatorką to wali.
Johnny
Obserwator
Posty: 408
Rejestracja: 05 lut 2010, 22:36

[TV Puls] Dom Wróżek: ponad zmysłami (2015)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Johnny »

Rektor pisze:Nie znam wyników oglądalności, ale zaryzykowałbym stwierdzenie, że TTV brakuje niewiele by dołączyć do czwórki.
Bardzo wiele im brakuje. Są dużo za Polsatem 2, Pulsem 2 i mają nie wiele więcej od tworzonego o wiele tańszym kosztem TV 6
Jak długi byłby nos TVNu gdyby TVN był pinokiem?
cfcpoland
Poster
Posty: 1528
Rejestracja: 11 maja 2014, 15:09
x 2

[TV Puls] Dom Wróżek: ponad zmysłami (2015)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cfcpoland »

Rzeczywiście, wiosenne nowości Pulsu nie powalają na kolana, żadna z nich nie sprostała moim oczekiwaniom, szczególnie "Twój Puls". Wróżki też nie są za ciekawe, do tego są dziwne zasady tego programu i jury 'z czapy'. Kanałom do wielkiej czwórki mu sporo brakuje, głównie do Polsatu i TVN. Choć Polsat ma tą według mnie porażkę - "Celebrity Splash". TTV pewnie przegonił już Puls w oglądalności.

Chociaż w innym kanale wielkiej 4 - TVP1 również brakuje świeżości, oprócz "Świat się kręci" i "Sensacji XX wieku" ciężko znaleźć tam ciekawsze propozycje, szczególnie rano gdzie jest dużo telezakupów.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
Posty: 49672
Rejestracja: 23 kwie 2008, 19:38
x 5349
x 3240

[TV Puls] Dom Wróżek: ponad zmysłami (2015)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Trzeciak »

Nie zapominajmy, że TVP1 ma także "Rolnika...", który jest obecnie najchętniej oglądanym w Polsce programem rozrywkowym i wiele wskazuje, że jesienią nic się w tej kwestii nie zmieni. A sądząc po tym, jak format rozrabia w Niemczech, czy Holandii - nie zdziwię się, jeśli program przekroczy magiczną od 5 lat granicę 5 milionów.

A to, że "CS" jest porażką Polsatu to się zgodzę. Bo żeby ot tak w jednym tygodniu stracić 800 tys. widzów i pogłębić stratę do "Gigantów" - to się nie dziwię, bo widowisko słabe. Gdyby chociaż program realizowany był w części, jak chociażby w bardzo dobrej drugiej edycji holenderskiej, to może program z "MG" by nie wygrał, ale raczej nie przegrywał tak znacząco. Format mógł odnieść spory sukces dwa lata temu - w czasach kryzysu, a tak TVN znacznie lepiej wyczuł i zjawiska na rynku, i gusta widzów, niż Polsat.
Johnny pisze:
Rektor pisze:Nie znam wyników oglądalności, ale zaryzykowałbym stwierdzenie, że TTV brakuje niewiele by dołączyć do czwórki.
Bardzo wiele im brakuje. Są dużo za Polsatem 2, Pulsem 2 i mają nie wiele więcej od tworzonego o wiele tańszym kosztem TV 6
Tutaj @Johny ma rację: http://media2.pl/badania/121249-Tydzien ... op-20.html
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
PPM
VIP Expert
Posty: 1903
Rejestracja: 22 sie 2006, 18:05
Lokalizacja: Kraków
x 68
x 98

[TV Puls] Dom Wróżek: ponad zmysłami (2015)

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PPM »

Zmiana w emisji. Kolejny odcinek wróżek już dziś o 22:50.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum programów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości