[Nowa TV] 24 godziny online.pl (2016-2018)

Programy telewizyjne, które nie są już emitowane.
Awatar użytkownika
pulkownik
VIP Expert

[Nowa TV] 24 godziny online.pl

Post autor: pulkownik » 09 lis 2016, 18:57

Oczekiwania miałem ogromne i jestem rozczarowany. Program nie ma flow, materiały - jakby każdy z innej parafii - mam wrażenie że Sygut puścił dziennikarzy samopas. Wiadomo, że wszystko i wszyscy muszą się dotrzeć i należy dać im czas, ale po tylu doświadczonych dziennikarz spodziewałem się więcej.

Od strony wizualnej program prezentuje się naprawdę dobrze, pomysłowy forszpan, świetny motyw muzyczny. Kuleją belki, irytujące jest też to, że w ciągu 10 minut widzieliśmy 6? różnych kadrów na prezenterów. Kula z logo po każdym materiale zbyteczna i przywodzi na myśl karnowską "Panoramę" z 2008 roku.

Obronił się materiał Firleja, reszta - cóż, " (Super) Express Reporterów". Kadry, muzyka, niektóre teksty w tle - żywcem z programów interwencyjnych, czekałem tylko aż wyskoczy Olszański i panie przy telefonie ;) Tadla z mapkami przekomiczna - to powinien być element na koniec, a nie jako drugi news! Rany boskie, ludzie! Śnieg w listopadzie! :D

Ciekawy jestem, jak wypadną materiały dziennikarzy z ZPR-u, mieliśmy dziś chyba tylko jeden, pani dwojga nazwisk, nie widziałem wielkiej różnicy pomiędzy jej pracą a pracą dziennikarzy z TVP i to trochę daje do myślenia.

Feder... Nie będę nic mówił. Nic się nie zmienił. Nic.

Nazwiska Karpińskiej, Piotrowskiego czy Gwóźdź dawały pół godziny temu nadzieję na dobry serwis, teraz dają nadzieję, że będzie lepiej, oby. Jeśli miałbym ocenić ten program w skali od 1 do 10, to daję słabą czwórczynę - ocenę podnosi oprawa programu. Pełno fajerwerków ale treści jakby mniej. Dużo mniej.
Ostatnio zmieniony 09 lis 2016, 19:26 przez pulkownik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Poland
VIP Expert
Kontakt:

Post autor: Poland » 09 lis 2016, 19:08

Mi się ten serwis bardzo podoba - mam nadzieje że z czasem poszerzą się do długości serwisów w konkurencyjnych stacjach.
Mam nadzieje że Nowa TV wymusi na Polsacie i TVN'ie emisje swoich po serwisowych programów publicystycznych.
Ostatnio zmieniony 09 lis 2016, 19:18 przez Poland, łącznie zmieniany 1 raz.
Od 24.05.2006 do 27.08.2014 jako kisiel205 / Od 27.08.2014 jako Poland
Aktywnie najlepszy na forum już od 12 lat! Na moim koncie już ponad 10,000 postów!
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

Post autor: Karol » 09 lis 2016, 19:09

Nie przesadzaj. Programy publicystyczne po to są emitowane na antenach informacyjnych, żeby ściągać tam widownię. Korzystają Ci nadawcy, którzy mają takie kanały w portfolio.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Post autor: Trzeciak » 09 lis 2016, 19:10

Poland pisze:Mi się ten serwis bardzo podoba - mam nadzieje że z czasem poszerzą się do długości serwisów w konkurencyjnych stacjach.
Mam nadzieje że Nowa TV wymusi na Polsacie i TVN'ie emisje swoich po serwisowych programów publicystycznych na otwartej antenie.
Przecież TV Spektrum (ZPR Media) nie ma jeszcze swojego kanału informacyjnego. Nie licz na to - nic takiego się nie stanie, bo te stacje za dużo mają do zaoferowania w rozrywce telewizyjnej.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

Post autor: Karol » 09 lis 2016, 19:16

Najbardziej w świecie brakowało mi HD. Takie przyzwyczajenie przy konkurencyjnych serwisach.
Parowka09
VIP Expert

Post autor: Parowka09 » 09 lis 2016, 19:25

Będzie gdzieś program w internecie?
Awatar użytkownika
Jacek_TVPinfo
Obserwator

Post autor: Jacek_TVPinfo » 09 lis 2016, 19:30

Na chłodno- wszystko ładnie, fajnie, ale merytorycznie aż takiego szału nie ma.
Kulczycki, Tadla- wielki come back i oczywiście udany. Co do tego nie ma wątpliwości- oczywista oczywistość warsztatowa, osobowościowa itp. Pytania pojawią się przed programem prowadzonym przez Dunikowską w parze. Mam nadzieję, że pójdzie jej dobrze :)
Kamery 4K? No ale po co, skoro nawet nie ma nadawania w HD. W tym aspekcie kompletna klęska- brak wykorzystywania możliwości techniczno-nadawczych (być może MUX 8 ma jakieś obostrzenia w tej materii? Nie ma wolnych slotów na nadawanie w HD?).
"Interwencyjny ślad" wdał się w program- może troszkę za długo, zbyt dramatycznie? Oceni się to potem, analizując powtórkę, lecz wyraźnie w reklamach programu była mowa o dotykaniu spraw przeciętnego Kowalskiego, więc może i tak ma po prostu być?
Graficznie-(innowacyjnie i estetycznie) bardzo na plus. Oszczędne belki, schematem i kanciastością nawiązują stylistyką do przewodniej czcionki w logo programu. Niestety czołówka programu, to nie aż takie duże wow! Dzieje się mało na ekranie, nie ma tej charakterystycznej dynamiki i "pompy", tak jak przy czołówkach popularnych programów informacyjnych, które się tym wyróżniają. Schematy 'a la' "Tomasz Lis na żywo" są jak najbardziej OK, lecz niech one pokażą swoją klasę w animacji z prawdziwego zdarzenia, a nie, że sobie stoją, dreptają i w sumie nie do końca wiadomo w jakim celu występują w czołówce- nie są wyraźnym odnośnikiem.
Przerywnik w postaci przewijającej się kuli ziemskiej z logiem programu- na plus. Daje to efekt głębi animacji; ładnie wygląda.
Muzycznie- jakoś to tak w ucho nie wpada idealnie, powodując "gęsią skórkę". Muzyka z czołówek zarówno "24 godzin" jak i "Tu i teraz" jest praktycznie taka sama. Pasuje do przerywnika programu, wstawki, czy "bez komentarza", ale nie do flagowego programu stacji. Jest po prostu zbyt spokojna, niedynamiczna. Nieoddająca "powagi dynamicznej" programu.
Czcionka- w "24 godzinach" jest OK ale w "Tu i teraz" wygląda koszmarnie. Litera "i" wygląda jak... przecinek... To trzeba dopracować, o ile będzie na to chęć, bo zapotrzebowanie na tą zmianę jest. Po prostu rzuca się to w oczy i wygląda lekko śmiesznie.Realizacyjnie- bardzo ładnie wyglądają kadry, loty, itp. Kompozycja kadru jest na ogromny plus. Mimo, że dzieli mnie kilka kilometrów od anteny nadającej MUX 8, to niestety, sygnał jest tak kiepskiej jakości (a raczej praktycznie go nie ma), że musiałem raczyć się transmisją w playerze na stronie Nova.tv, który też bez szału- "pikseloza" ogromna.
"Heady" materiałów pojawiające się obok Kulczyckiego- dobry efekt, lecz zbyt szybko znikają z kadru. Pojawiają się losowo, znikają szybko, i tyle. Do poprawki. Może ich zwiększenie i lekkie uporządkowanie polepszy efekt.
Na duży plus brak utartych w innych programach ozdobników przy twarzach prowadzących. Czysty "pure" kadr z animacją przewodnią za plecami przy głównym stole oraz z obrazkiem dotyczącym tematu. Może to troszkę odciągać od sylwetki prowadzącego, lecz oko się przyzwyczai. Wędrówki po studiu bardzo mi się podobają, różnorodność kadrów jest kwestią tylko i wyłącznie przyzwyczajenia.
Napisy końcowe na lekko rozmazanym tle- ogromny plus. Podobny efekt, jak niegdyś w "Silesia Informacje" TVS-u. Swoją drogą, następują kroki reaktywacji "SI", zobaczymy co z tego będzie, ale to nie o tym tutaj.
Po dzisiejszym, pierwszym wydaniu, zapewne długie godziny dyskusji, analiz "minuta po minucie", zarówno oceniając merytorykę, realizację, kompozycję, (no i te drobne potknięcia Jarka Kulczyckiego, co jest oznaką tylko i wyłącznie emocji i zapewne lekkiego stresu, a nie braku warsztatowego-to oczywista oczywistość) przeprowadzone przez cały zespół "24 godzin". Potencjał jest ogromny, a kwestią przemawiającą za sukcesem będzie naprawienie wszystkich uchybień, niedociągnięć, bolączek "wieku dziecięcego".
Jestem ogólnie na "TAK", ale do poprawki jest kilka kwestii. Mam nadzieję, że ten wątek śledzą "odpowiednie" osoby, tak jak to jest w przypadku tematu TVP INFO, i wszystko zostanie szybko naprawione.
EDIT: Ocena3+/5 z tendencją wzrostową, głównie ze względu na innowacje graficzne.
Oby nie został zawód, bo wtedy już żadnej nadziei nie będzie i cały czar "nowego programu informacyjnego innego niż wszystkie inne" pryśnie.
Ostatnio zmieniony 09 lis 2016, 19:43 przez Jacek_TVPinfo, łącznie zmieniany 3 razy.
Pepek94
Obserwator
Kontakt:

Post autor: Pepek94 » 09 lis 2016, 19:32

@Karol, pozwalam zacytować z ustawy o radiofonii i telewizji:
Art. 18. (...)
5b. Nadawcy są zobowiązani do oznaczania audycji i innych przekazów, innych niż te, o których mowa w ust. 5, z wyłączeniem serwisów informacyjnych, reklam, telesprzedaży, transmisji sportowych i przekazów tekstowych, odpowiednim symbolem graficznym przez cały czas ich emisji telewizyjnej, uwzględniając stopień szkodliwości danej audycji lub przekazu dla małoletnich w poszczególnych kategoriach wiekowych.
(...)
Zatem będą skargi do KRRiT.
Wielki fan mediów publicznych, zwłaszcza TVP i PR.
DVB-T: Święty Krzyż (MUX 1/2/3)
Nie dla logotypów ekranowych w czasie bloków reklamowych.
#StopZawyżaniu
Anglojęzyczny blog o cyfrowej radiofonii (i nie tylko): https://eudigitradio.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

Post autor: Karol » 09 lis 2016, 19:35

Ale tu mowa o zobowiązaniu do oznaczania konkretnych audycji, w programach informacyjnych nie ma ani nakazu ani zakazu :) Pewnie playout nie miał możliwości emisji logo bez oznaczenia. Ten sam problem miała TV Puls - przeoczenie techników emisji.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Post autor: Trzeciak » 09 lis 2016, 19:42

Swoją drogą brak sportu nawet w ramach programu informacyjnego to też nieporozumienie.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
pulkownik
VIP Expert

Post autor: pulkownik » 09 lis 2016, 19:44

Czy ja wiem? Co prawda utarło się, że musi być serwis sportowy, ale myślę że to dobrze, że ZPR zrywa z tym "zwyczajem", bo o ile serwisy w Polsacie i TVP są porządnie zrobione, tak ten TVN-owski to tylko zapychacz.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

Post autor: Karol » 09 lis 2016, 19:45

@Trzeciak, a co powiesz na brak polityków? Przecież to aż chore :)
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

Post autor: Trzeciak » 09 lis 2016, 19:46

Nie mam nic przeciwko, o ile nie będzie to zapełniane materiałami rodem z programów interwencyjnych.
pulkownik pisze:Czy ja wiem? Co prawda utarło się, że musi być serwis sportowy, ale myślę że to dobrze, że ZPR zrywa z tym "zwyczajem", bo o ile serwisy w Polsacie i TVP są porządnie zrobione, tak ten TVN-owski to tylko zapychacz.
Ale tak się utarło nie tylko w Polsce, ale w większości na całym świecie.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Karol
Administrator

Post autor: Karol » 09 lis 2016, 19:47

Być może włączą sport w skład newsów.
Awatar użytkownika
Jaccob
Obserwator

Post autor: Jaccob » 09 lis 2016, 20:15

Dodam jeszcze że z tym samym problemem (oznaczenie wiekowe podczas serwisu) ruszyła jeszcze TVP Regionalna - przez pierwsze wydania Dziennika regionów było oznaczenie dla wszystkich ;)
Oglądam: TVP3, TVN, Cartoon Network, Nickelodeon
Słucham: PR1, Radio Zet, RMF, TOK FM, RDC, VOX FM
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum programów”