[Nowa TV] 24 godziny online.pl (2016-2018)

Programy telewizyjne, które nie są już emitowane.
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
x 80
x 2155

[Nowa TV] 24 godziny online.pl

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wiatriwoda »

Kret już na planie - kto wie czy się nie wkręci tam ;)
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 568
x 2775

Post autor: Karol »

Wydania mają być dostępne w sieci, więc trzeba filować na ich stronie internetowej - lub obejrzeć nocną powtórkę :)
Awatar użytkownika
pulkownik
VIP Expert
x 896
x 2459

Post autor: pulkownik »

O, przypomniała mi się jeszcze jedna kwestia - fatalne oświetlenie Kulczyckiego - raz w okularach odbijało mu się białe oświetlenie podłogi, z kolei w bliższych kadrach nie było widać oczu prezentera (cień oprawek okularów).
Awatar użytkownika
janekpogwad
Tech Administrator
x 84
x 213
Kontakt:

Post autor: janekpogwad »

Ja ocenię tylko fragmentarycznie po obejrzeniu skrótu Lorda na YouTubie. Oprawa graficzna całkiem ładna, ale muzyka beznadziejna, bez pomysłu, ten sam motyw powtórzony kilka raz. Jak na stację, która ma "w swojej rodzinie" również stacje muzyczne, to dla mnie to jest nieporozumienie.

A kiedyś może się pokwapię, obejrzę w wybrany dzień całe wydanie i zrecenzuję szerzej. ;)
bartex9
Użytkownik

Post autor: bartex9 »

Jest gdzieś dostępne online całe wydanie?
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
x 44
x 174

Post autor: Kamilo »

Nie chciałbym jakoś specjalnie po nich jechać na początku, bo fajnie, że wśród programów newsowych pojawiło się coś świeżego, stworzonego od podstaw, ale to co zobaczyłem niestety nie zaspokoiło moich oczekiwań. Ba, było nawet gorzej niż się spodziewałem, bo za wyjątkiem pustych sloganów nie widać i nie czuć żadnego oryginalnego pomysłu na odróżnienie się od konkurencji.

Przede wszystkim jest to kolejny malkontencki program newsowy, albo bardziej newsowo-społeczny i to z naciskiem na to drugie. Co z tego, że nazwa "24 godziny", skoro połowa tematów byłaby aktualna tak tydzień temu, jak i za miesiąc?

Studio dobrze zaprojektowane i całkiem przyzwoicie prezentujące się, ale niespecjalnie czuć dynamikę. Oprawa graficzna (kolorystyka, ścięcia pod ukosem) wzorowana ewidentnie na dawnych "Wiadomościach".

Załoga może i dobrze dobrana, ale - nie licząc Czyża, a nawet wszystkich prowadzących - nie są to dla mnie jakieś wybitne osobowości dziennikarskie. Miażdżąca większość z nich byłaby już skazana na niebyt, gdyby nie ten kanał. Jako wisienka na torcie oczywiście nieszczęsny Feder.

Reasumując, u mnie nie tyle słaba czwórka, co trzy z dużym plusem na zachętę. W skali do 10 oczywiście.
Ostatnio zmieniony 09 lis 2016, 21:19 przez Kamilo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 568
x 2775

Cóż, zobaczymy co będzie dalej. Dzisiaj to bardziej przypominało wydanie zerowe niż normalne, dużo autopromocji - od spotu po prezentację dziennikarzy przy prognozie pogody :)
Awatar użytkownika
Dominik
VIP Expert
x 34
x 179

Post autor: Dominik »

Przyznam, że start "Puls Raportu" wypadł znacznie lepiej, a też nie był idealny. Ale dajmy im parę miesięcy żeby się rozkręcili i wypracowali formułę.
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
x 44
x 174

Podobnie pomyślałem z "Puls Raportem". :) Tam czuć było jakąś świeżość i przeświadczenie, że chcą iść trochę pod prąd, że wierzą w to co robią, chcą się rozwijać itd. Tu mam obawy, czy czas będzie w stanie pomóc, bo wszyscy wydają się strasznie zmanierowani. Najbardziej Tadla, która na prawo i lewo powtarza tylko swoje ociekające lukrem przesłanie, że to znowu my, ależ się stęskniliśmy i w domyśle - jacy jesteśmy zaj*biści i wiecie dobrze czego się spodziewać, w końcu jesteśmy marką samą w sobie.
Mam nadzieję, że pierwsze wyniki wyleją im na głowę kubeł zimnej wody. Przyda się.
Ostatnio zmieniony 09 lis 2016, 21:55 przez Kamilo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3102
x 1370

Post autor: Trzeciak »

Chyba nie myślisz, że szefowie Nowej TV mają z góry wygórowane oczekiwania dotyczące oglądalności - szczególnie po komplikacjach dla widzów z DVB-T, gdzie dla wielu z nich wiąże się to z dokupieniem bądź wymianą anteny.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
x 44
x 174

Nie piję tu do założeń kierownictwa, bo takowych na początek nie znam, tylko mam wrażenie, że niektórzy muszą dopiero zrozumieć, że z milionów przeszli na tysiące (nie setki tysięcy, nawet nie dziesiątki, tylko tysiące), że oglądalność nie jest rzeczą daną im na zawsze, tylko trzeba na to ciężko zapracować.
Awatar użytkownika
Manieq
VIP Expert
x 239
x 862

Post autor: Manieq »

Co do Beaty Tadli - to warte odnotowania - już po raz drugi debiutuje dzień po wyborach prezydenckich w USA - pierwszy raz w "Wiadomościach" 6 listopada 2012 r., w dniu wyboru na drugą kadencję Baracka Obamy, a drugi raz - dzisiaj w "24 godzinach", dzień po wyborze Donalda Trumpa ;)
Ostatnio zmieniony 09 lis 2016, 22:33 przez Manieq, łącznie zmieniany 1 raz.
POZDRAWIAM | MANIEQ
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 568
x 2775

@Kamilo. Raczej są podpięci już do telemetrów, więc z pewnością zdają sobie z tego sprawę. Tworzenie dziennika to metoda prób i błędów, tym bardziej jeśli rusza się z nową koncepcją - to samo przeżywały "Wiadomości" w latach 90-tych, potem "Informacje" czy też "Fakty". "24 godziny" skoro mają się wyróżniać, muszą testować widownię i zapoznawać się z opiniami (o które zresztą proszą na fb) - wszystko jest kwestią warsztatu i poprawek. Najbardziej miarodajną ocenę będziemy mogli im wystawić za miesiąc...

Poza tym - trzeba ruszać z pompą, z maksimum energii, a nie startować ze studiem w piwnicy przy jednej żarówce i po jednej dykcie składać sobie scenografię... Wierz mi, że większość widzów bardziej cieszy się z kolejnego kanału TV czy programu newsowego, niż z jego treści czy poziomu wykonania, bo telewizję postrzegają jedynie jako rozrywkę, nie rozkminiają jak my nad szczegółami. Więc poczucie, że oglądają znane osoby lepiej niech przyćmi myśli, że to dopiero raczkująca jeszcze telewizja.

To samo było w "Puls Raporcie" - przywitał ich Krzysztof Ziemiec i Kasia Trzaskalska (ex znane twarze TVP i TVN, oboje zresztą), choć faktycznie o 19:30 programu prawie "nikt" nie oglądał.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3102
x 1370

Post autor: Trzeciak »

manieq01 pisze:Co do Beaty Tadli - to warte odnotowania - już po raz drugi debiutuje dzień po wyborach prezydenckich w USA - pierwszy raz w "Wiadomościach" 6 listopada 2012 r., dzień po wyborze na drugą kadencję Baracka Obamy, a drugi raz - dzisiaj w "24 godzinach", dzień po wyborze Donalda Trumpa ;)
Akurat 6.11.2012 był wtorkiem, a więc dniem wyborów prezydenckich w USA. :)
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Manieq
VIP Expert
x 239
x 862

Post autor: Manieq »

Rzeczywiście, już poprawiam. Niemniej Tadli znowu trafił się fart rozpoczęcia prowadzenia serwisu informacyjnego w okolicach daty wyborów w USA ;)
POZDRAWIAM | MANIEQ
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum programów”