[TVN/POLSAT] Wyprawa Robinson (2004) / Wyspa Przetrwania (2017)

Programy telewizyjne, które nie są już emitowane.
Awatar użytkownika
pulkownik
VIP Expert
x 636
x 1933

[POLSAT] Wyspa przetrwania

Post autor: pulkownik » 09 wrz 2017, 0:25

Drugi raz Polsat sięga po kultowy format znany z TVN. I jeśli pierwsze podejście wyszło... akceptowalnie, tak Wyspa została skopana po całości. Zaserwowano niesmaczny mariaż Warsaw Shore, Pamiętników z wakacji i Hells Kitchen w scenerii rodem z Fiji. Uczestnicy nie dają się zapamiętać, montaż i oprawa są rodem z niskobudżetowych paradoku a prowadzący raz zachowuje się jak prezenterka Mango, raz jak boss z Warsaw Shore, raz jak tania podróbka Woźniak-Starak, Urbańskiego i Rusin razem wziętych. Nie klei się nic. Totalna porażka.
0 x
"Zagadka. Co to za system, w którym bliskie władzy media atakują wściekle partię opozycyjną za bycie w opozycji?"
Adduśka
Użytkownik

Post autor: Adduśka » 09 wrz 2017, 1:11

Mi się coś wydaje, że to nie ostatni raz, kiedy zobaczymy Fitelle. ^-^

Jak na razie średnio oceniam premierę. Nie była to totalna klapa, a Damian nawet mi się podoba jako prowadzący, bo docinał Grzegorzowi cały czas.

I skończcie z tym Polsat wziął to z TVN'u czy tamta stacja wzięła z tamtego. Wszędzie tak się dzieje nie tylko w Polsce. :rolleyes:
Rusin jako dobra prowadząca? Szulim-Woźniak-Starak jako dobra prowadząca? Pierwsza ma wywalone na uczestników,a druga wzięła posadę tylko dla kasy. Hmm. :)
0 x
Awatar użytkownika
Ice
VIP Expert
x 8

Post autor: Ice » 09 wrz 2017, 1:24

pulkownik pisze:TVN 13 lat temu pokazał dużo lepszy produkt, niż Polsat z JV w 2017 roku. To dużo mówi - i o producencie i o obu stacjach. Nie da się tego oglądać.

BOŻE, ten product placement :lol:
Zgadzam się w 100 procentach. Jak dla mnie Polsat jest skreślony. Tknął formatu którego nie powinien. Swojskie, przaśne, żałosne...
0 x
West
Użytkownik
x 6
x 17

Post autor: West » 09 wrz 2017, 1:30

Obejrzałem wszystkie edycje amerykańskiego "Survivor", australijskiego oraz nowozelandzkiego. Nie wiem czy wiecie, ale pierwsze odcinki zwykle takie są. Pierwsza rada niemal zawsze jest przewidywalna, a blindsidy i sianie chaosu zaczyna się dopiero potem. Po zwiastunach widać, że będą zdrady, uczestnicy będą mówić, że nie opłaca się być uczciwym, będą dramy... Tylko że na to potrzeba czasu. Pierwszy odcinek był taki zapoznawczy i bardzo skupili się na aspekcie przetrwania, ale zapewne z czasem dostaniemy więcej strategii. Mamy w cascie też kilka zapalonych fanów programu (już po samym tekście ze zwiastunu "Oni rzucają twoje imię" jest oczywiste, że tylko fan by tak powiedział). Wiedzą na czym polega gra, więc nie musicie się o to martwić. No a najbardziej dziwi mnie to wasze zachwalanie Wyprawy Robinson. Dla mnie tamta seria była okropna. Już pomijając to, że uczestnicy już na początku quitnęli, był ogromny mess i żałosne teksty oraz akcje. Widać nawet po samych konfach ze zwiastunu ("Bycie uczciwym się nie opłaca", "ZDRADZIŁEŚ NAS!", "W tej grze chodzi o to, żeby oszukać przeciwnika"), że w przeciwieństwie do tych z Wyprawy Robinson, ci z Wyspy Przetrwania przynajmniej wiedzą na czym polega gra. No a pierwszy odcinek... Jak to pierwszy odcinek. Trochę nudno było na początku, a rozkręciło się przed radą jak w końcu trochę było tego knucia (głównie ze strony Ani i Ewy, no ale chociaż coś). Odcinek był przewidywalny, ale tak najczęściej bywa na pierwszych radach. Nie rozumiem tej ogromnej krytyki. Nie było tragicznie tak jak piszecie, a z czasem się rozkręci jak to zawsze bywa. No i wyzwania też były całkiem spoko, przynajmniej nie było ciągle piłeczek jak ostatnio zawsze w nowych sezonach US. No ale jakbym ja oczekiwał nie wiadomo czego po pierwszym odcinku to też bym się rozczarował. :D

A te porównania do "Pamiętników z wakacji" to chyba jakiś żart... Czy wy wiecie w ogóle co to jest paradokument?
0 x
Awatar użytkownika
pulkownik
VIP Expert
x 636
x 1933

Post autor: pulkownik » 09 wrz 2017, 1:32

Adduśka pisze: I skończcie z tym Polsat wziął to z TVN'u czy tamta stacja wzięła z tamtego. Wszędzie tak się dzieje nie tylko w Polsce. :rolleyes:
Rusin jako dobra prowadząca? Szulim-Woźniak-Starak jako dobra prowadząca? Pierwsza ma wywalone na uczestników,a druga wzięła posadę tylko dla kasy. Hmm. :)
Ale taka prawda że Polsat połasił się na format dawniej pokazywany w TVN. Swoją drogą nie mówię że Rusin czy Szulim - Badziak - Woźniak - Starak to idealne prowadzące, ale że pan z Wyspy się ewidentnie nimi inspirował. No i Hubertem :)
0 x
"Zagadka. Co to za system, w którym bliskie władzy media atakują wściekle partię opozycyjną za bycie w opozycji?"
Adduśka
Użytkownik

Post autor: Adduśka » 09 wrz 2017, 1:35

pulkownik pisze:
Adduśka pisze: I skończcie z tym Polsat wziął to z TVN'u czy tamta stacja wzięła z tamtego. Wszędzie tak się dzieje nie tylko w Polsce. :rolleyes:
Ale taka prawda że Polsat połasił się na format dawniej pokazywany w TVN. Swoją drogą nie mówię że Rusin czy Szulim - Badziak - Woźniak - Starak to idealne prowadzące, ale że pan z Wyspy się ewidentnie nimi inspirował. No i Hubertem :)
Ja bym się raczej nie inspirowała Rusin, ani drugą. Racja, że przy niektórych momentach Damian mógłby się przymknąć, ale Ci którzy oglądali Survivor: NZ - wiedzą co to jest fatalny prowadzący i Damianowi daleko do tej osoby.

Najgorsze co może być to tzw "casuals" na facebooku. Co do cholery wygląd Ewy ma do programu? Po co ją obrażać? Jaki jest tego cel?
0 x
Awatar użytkownika
Reality
VIP Expert
x 25
x 50

Post autor: Reality » 09 wrz 2017, 2:58

Faktycznie wygląda to jak "Pamiętniki z Wakacji 2.0" :D
0 x
krejzolekk
Obserwator
x 1
x 2

Post autor: krejzolekk » 09 wrz 2017, 3:55

Jestem świeżo po obejrzeniu całej Wyprawy Robinson, pierwszy raz od czasów powtórek na TVN7, czyli z 11-12 lat temu. Poza kwestiami technicznymi, gdzie wiadomo, że postęp robi swoje (ujęcia z drona, zdjęcia, obraz HD), nie widzę absolutnie nic, co mogłoby górować nad edycją sprzed 13 lat. Ok, może zadania były nie najgorsze, rada wyspy (plemienia) również. Podczas oglądania czołówki WR, przechodziły mi ciarki po plecach. Soundtracki z dawnego Agenta i Robinsona mógłbym słuchać godzinami. Tutaj pod tym względem jest totalna klapa, zero emocji. Nie wiem, czy ktoś zauważył, ale gdy Michałowski zapytał grupę, czy zostają na wyspie czy przenoszą się na nową, pojawiła się muzyka, którą mogliśmy usłyszeć podczas rady wyspy z 2004 r. No właśnie - Michałowski. Wiązałem z nim duże nadzieje, ale niestety, chyba minął się z powołaniem. Jeżeli miało wyjść zabawnie, to można było zabrać na wyspę Borka i Hajto - zdecydowanie lepiej skomentowaliby konkurencje. Hubert Urbański świetnie spisał się w roli prowadzącego, bez zbędnego pajacowania. Szkoda, że Michałowski nie przyjął przez cały program takiej formy jak na radzie wyspy. Jako lektor, również sobie nie radzi. Gdzie mu do Radosława Popłonikowskiego... Reklamy telefonu, setki jak z Pamiętników z wakacji, fatalny montaż - dramat. Nie ma nawet co porównywać do nowego Agenta, gdzie pod tym względem też jest przecież wiele do zarzucenia.
Morgan94 pisze:Co do węża - pamiętam, że w 2004 roku była spora dyskusja w Polsce na temat tego, że uczestnicy zjedli węża :D
Poszło wtedy zawiadomienie do prokuratury. Dzisiaj nawet o tym czytałem, ale nie zdążyłem sprawdzić, jak cała sprawa się zakończyła.

Ale żeby nie było o samych minusach. Szacunek za szybkie wrzucenie odcinka na Iplę. ;)
0 x
Awatar użytkownika
Jakob
VIP Expert
x 1
x 16

Post autor: Jakob » 09 wrz 2017, 5:56

Jordi pisze:Teraz dobitnie widać, jak casting był cienko i byle jak przeprowadzony. Praktycznie wszyscy porządnie wysportowani i do tego ładni - tak nie powinno być.
Praktycznie od początku, gdy podano listę uczestników, na forum trwała dyskusja właśnie o brak różnorodności ludzi w programie. Wszyscy ładni i wysportowani, brak przeciętnych, zwykłych obywateli.
0 x
Lex
x 232

Post autor: Lex » 09 wrz 2017, 9:36

Nie umiem jeszcze dokładnie określić tego programu. Wiadomo pierwszy odcinek, to prezentacja uczestników. 2 godziny to zdecydowanie za długo. Program powinien trwać maksymalnie 1,5 godziny wraz z reklamami.
Jest to zlepek wszystkich reality show, ale cóż poradzić taki trend na zachodzie, to dlaczego Polska ma być gorsza?! Były emocje związane z rywalizacjami, ale nie aż tak by coś mnie wbiło w fotel.
Jakob pisze:Praktycznie od początku, gdy podano listę uczestników, na forum trwała dyskusja właśnie o brak różnorodności ludzi w programie. Wszyscy ładni i wysportowani, brak przeciętnych, zwykłych obywateli.
A wyobrażasz sobie na takiej wyspie faceta, który spędził 20 lat przed telewizorem z piwnym brzuchem? Ludzie co zaczęli aktywnie uprawiać sport dbają też o wygląd zewnętrzny: włosy, uzębienie, twarz itp. Zarabiamy coraz więcej, więc też inwestujemy w siebie.
0 x
Awatar użytkownika
CaptainMorgan
VIP Expert
x 11
x 116

Post autor: CaptainMorgan » 09 wrz 2017, 9:54

Wydaje mi się, że Ewa, która odpadła jeszcze wróci do programu - na początku odcinka były fragmenty z nią, których jeszcze nie pokazano. W zwiastunie 2 odcinka była pokazana jakaś kontuzja, więc jest to możliwe.
0 x
Eduardo
Obserwator
x 25
x 158

Post autor: Eduardo » 09 wrz 2017, 10:27

Tez mi się wydaje że Ewa jeszcze wróci. Choć nie lubię powrotów uczestników, to w tym przypadku wcale bym się nie obraził. Blondyna pokazała że ma charakter i mogłaby jeszcze coś ciekawego pokazać. Widać że też strategicznie potrafi myśleć.
0 x
Awatar użytkownika
TapMadlFan
Obserwator

Post autor: TapMadlFan » 09 wrz 2017, 11:02

Sądząc po ilości komentarzy po odcinku oglądalność powinna być spora :P Może 3 mln przekroczą :>
0 x
Awatar użytkownika
Rektor
VIP Expert
x 88
x 336

Post autor: Rektor » 09 wrz 2017, 11:13

Ja raczej obstawiam, że 2,5mln, nie więcej. Część osób na pewno się zniechęciła. Tego programu nie da się nawet dla "beki" oglądać.
0 x
Awatar użytkownika
Kryterium0
VIP Expert
x 7
x 85

Post autor: Kryterium0 » 09 wrz 2017, 11:57

West pisze:Obejrzałem wszystkie edycje amerykańskiego "Survivor", australijskiego oraz nowozelandzkiego. (...)Nie rozumiem tej ogromnej krytyki. Nie było tragicznie tak jak piszecie, a z czasem się rozkręci jak to zawsze bywa.
Naprawdę nie rozumiesz krytyki, zwłaszcza po obejrzeniu tylu edycji zagranicznych? No cóż...
A co do rozkręcenia - w tak dynamicznych czasach, gdzie jest tyle konkurencyjnych stacji, pierwszy odcinek musi zachwycić, by widz załapał bakcyla i oglądał. Liczenie na to, że się rozkręci to płonne nadzieje i wielu widzów nie ma na to zwyczajnie ochoty. "a może będzie lepiej..." - nie te czasy.
West pisze:A te porównania do "Pamiętników z wakacji" to chyba jakiś żart... Czy wy wiecie w ogóle co to jest paradokument?
Niestety wiemy czym jest paradokument, bo Polsat serwuje to w niezdrowej ilości każdego dnia. I widać podobieństwa w realizacji, zwłaszcza tej zrobionej przez Polaków w obozach.

Konkurencje i rada są zrobione lepiej (bo za to odpowiedzialna była ekipa międzynarodowa...), ale konkurencja są pociachane, no i ten nieznośny komentarz Michałowskiego... Swoją drogą, chyba jako pierwszy tu napisałem, że mnie irytuje przy którymś tam zwiastunie, że się podnieca jak nastolatek. A tu jest jeszcze gorzej.

A Twoja krytyka "Wyprawy Robinson" - TVN od początku informował, że to polska wersja "Expedition Robinson", ze wszelkimi schematami. tutaj Polsat rozpalił nadzieję widzów na polski "Survivor", by miesiąc temu oznajmić, że to jednak nie "Survivor" a "Koh Lanta", czyli tak na dobrą sprawę nadal model "Expedition Robinson", tylko nieporadnie aspirujący do amerykańskiego ideału.

Fala krytyki pokazuje, że ludzie tego nie kupili, zbyt przaśne, za mało klimatyczne, że to nie to.
0 x
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum programów”