[TVN/POLSAT] Wyprawa Robinson (2004) / Wyspa Przetrwania (2017)

Programy telewizyjne, które nie są już emitowane.
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
x 74
x 2106

[POLSAT] Wyspa przetrwania

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wiatriwoda »

Trzeciak pisze:
wiatriwoda pisze:Zawsze powtarzałem, lepiej 1 dobry program niż 3 słabe, ale polska publika jest taka sobie, to znaczy często nie docenia tego co dobre i kosztowne, czasem ma racje, bo często jest to przepłacone, ale nie zawsze i tu obawa jest.
Nie można mówić tego, że to polska widownia jest taka, że odrzuca całkiem sensowne projekty, bo to samo można powiedzieć o Amerykanach, Brytyjczykach, Holendrach, Niemcach, czy nawet Francuzach. Nigdzie - nawet jak projekt jest wydanych kilka miliardów dolarów, a pomysł i realizacja są (z pozoru) niesamowicie zachwycające - i tak nie ma gwarancji, że program się przyjmie. To wypadkowa nie tylko jakości samego programu, ale także tego, czy produkcja trafi w gusta i w zapotrzebowania widzów.
Można mówić co się uważa i co się chce. Na razie przynajmniej.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2968
x 1274

Post autor: Trzeciak »

Miałem powiedzieć, że chodzi o tylko polską publikę. Oczywiście, że nikt nie zabrania, ale naprawdę nie twórzmy tutaj jakiś dziwnych kompleksów tylko dlatego, że program, który nam się bardzo spodobał nie doceniła polska widownia, bo miała inne zdanie.
Pozdrawiam, Trzeciak
Cursty
Użytkownik
x 1
Kontakt:

Post autor: Cursty »

Trzeciak ma rację. Nie zawsze wydane pieniądze oznaczają sukces programu. Chociażby w USA spore pieniądze zainwestowano w "Utopię" albo "The Glass House". Oba programy spadły z anteny po jednym sezonie, notując bardzo słabe wyniki.

Wracając do "Survivor". Do formatu po 10 latach wróciła Australia. Nowa wersja programu odniosła sukces. Sama gra toczyła się przez 55 dni, a wzięło w niej udział 24 śmiałków. Powstało 26 odcinków, które emitowane były 3 razy w tygodniu. Niektóre miały po 50 minut, inne po 70. Wydawać by się mogło, że program będzie nużący, a według mnie to była jedna z najlepszych edycji jakie widziałem.
Do formatu ostatnio powrócono także w Czechach. Tam program emitowany jest jako "Robinsonuv Ostrov".
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
x 74
x 2106

Trzeciak pisze:Miałem powiedzieć, że chodzi o tylko polską publikę. Oczywiście, że nikt nie zabrania, ale naprawdę nie twórzmy tutaj jakiś dziwnych kompleksów tylko dlatego, że program, który nam się bardzo spodobał nie doceniła polska widownia, bo miała inne zdanie.
Ale czy ja napisałem, że to dotyczy tylko Polski? Trzeciak, jak zawsze się czepiasz .
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert
x 423
x 1024

Post autor: Medyk24 »

krejzolekk pisze:Survivor trwa około 40 dni, więc 2 tygodnie krócej niż Wyprawa Robinson. Ciekawe, czy Polsat postawi na 2 odcinki w tygodniu jak TVN.
Przy niepewnej pierwszej edycji taka zagrywka jest bardzo ryzykowna, na coś podobnego można się pokusić przy kolejnej serii gdy program odniesie sukces, a znając Polsat i koszty takiej produkcji to odcinków raczej będzie maksymalnie 10.
"W czasach powszechnego fałszu mówienie prawdy jest aktem rewolucyjnym"

POZDRAWIAM, Medyk24
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2968
x 1274

Post autor: Trzeciak »

A co za tym idzie - przy takim rozpasaniu ramówkowym i trybie JV należy się spodziewać emisji jednego odcinka tygodniowo.
wiatriwoda pisze:Ale czy ja napisałem, że to dotyczy tylko Polski? Trzeciak, jak zawsze się czepiasz .
Z twojego postu tak może tak wynikać. Zresztą chyba niepotrzebnie robisz burzę w szklance wody, szczególnie, że nie użyłem żadnego argumentu ad personam, a tylko przedstawiam jak to wygląda za granicą.
Cursty pisze:Trzeciak ma rację. Nie zawsze wydane pieniądze oznaczają sukces programu. Chociażby w USA spore pieniądze zainwestowano w "Utopię" albo "The Glass House". Oba programy spadły z anteny po jednym sezonie, notując bardzo słabe wyniki.
"Utopia" bardzo szybko wyleciała w FOX-ie, bo już po dwóch miesiącach. Co więcej - "Utopia" w Niemczech mimo dobrego startu - także poleciała z ramówki po 5 miesiącach, i pomyśleć, że w Holandii jest emitowana nieprzerwanie już od ponad 3 lat.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
kacper3100
Thinker
x 188
x 223
Kontakt:

Post autor: kacper3100 »

Przed chwilą poleciała zapowiedź programu z fragmentami zagranicznej wersji.
Parowka09
VIP Expert
x 449
x 38

Post autor: Parowka09 »

Zwiastun o zgłoszeniu leciał już wczoraj wieczorem.
Awatar użytkownika
kacper3100
Thinker
x 188
x 223
Kontakt:

Post autor: kacper3100 »

Nie wiedziałem, bo nie oglądam Polsatu cały dzień.
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
x 503
x 668

Post autor: N-O-R-O-N »

To może być bardzo dobry program. Plus na starcie za to, że będzie to ze zwykłymi uczestnikami, nie tak jak w tym bardzo wątpliwym i nieudanym programie "Agent - gwiazdy", gdzie oczywiście obecność gwiazdeczek jest ważniejsza od zwykłych ludzi... na szczęście w Polsacie będzie inaczej. To może być hit... i może jest to zastępstwo na jeden z wyczerpanych programów - TTBZ / TzG? No to się wkrótce wszystko okaże. :)
#TVPZaMurem ;)

2020.
Awatar użytkownika
Rektor
VIP Expert
x 97
x 367

Post autor: Rektor »

Ja obstawiam, że to wjedzie na... środę zamiast Idola :D
vissi

Post autor: vissi »

To by mogło być całkiem ciekawe-AE i WP o jednym czasie (choć można obstawiać ze WP byłaby o 20),ale jakby w jednym dniu, w jednym czasie-ciekawe co by ludzie wybrali? Celebrytów-czy jednak zwykłych uczestników???
Alek1224
Activist
x 17
x 60

Post autor: Alek1224 »

Ja bym któryś z show wysłał na przerwę.
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
x 74
x 2106

Re: [POLSAT] Wyspa przetrwania

Ja bym TzG i TTBZ zostawił do końca, teraz przerwa juz nie ma wielkiego sensu. Wyspa w środy, fajnie jak by kończyła się przed AE :) Kto wie czy Polsat nie pójdzie po bandzie i zaserwuje dwa krótsze odcinki, niż jeden dwugodzinny. Środa i sobota może, kto wie :)
Awatar użytkownika
Rektor
VIP Expert
x 97
x 367

Post autor: Rektor »

Ja uważam, że 2 odcinki tygodniowo to za dużo na taki program. Musieliby dać naprawdę sporo materiału do montażu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum programów”