[Player] Skazana

Rozmowy o polskich serialach telewizyjnych.
Awatar użytkownika
kamol
VIP Expert
Posty: 2027
Rejestracja: 26 gru 2015, 17:25
x 417
x 578

[Player] Skazana

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamol »

Coś w tym jest, najbardziej zawodzi mnie główny wątek, a raczej tak łopatologiczne
[ Spoiler ]
Ale dla Malikowskiej, Adamskiej i innych więźniarek oglądać warto.
bucik11
Legendary
Posty: 10532
Rejestracja: 17 cze 2018, 21:15
x 510
x 1249

[Player] Skazana

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bucik11 »

Ja właśnie obejrzałem finałowy odcinek, który muszę powiedzieć najbardziej trzymał w napięciu ze wszystkich pozostałych.
[ Spoiler ]

Mnie bardziej wciągnęła chyba ta historyczna część, bo więcej się działo :)

Wiem, że raczej nowy sezon nie powstanie, bo wszystko się już wyjaśniło, ale serial naprawdę był fajny :)
Ostatnio zmieniony 17 paź 2021, 22:48 przez bucik11, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mi8sp1590Priv
Obserwator
Posty: 451
Rejestracja: 16 sie 2015, 23:18
Lokalizacja: Warszawa
x 60
x 83

[Player] Skazana

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mi8sp1590Priv »

Przypominam, że istnieje możliwość ukrycia tekstu pod spoiler, bo trochę psujesz frajdę z oglądania innym :)
Michał
bucik11
Legendary
Posty: 10532
Rejestracja: 17 cze 2018, 21:15
x 510
x 1249

[Player] Skazana

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bucik11 »

@mi8sp1590Priv przepraszam za mój błąd, bo napisałem o serialu "Receptura", a nie o "Skazanej". A jak dobrze wiemy ten pierwszy serial już się skończył tydzień temu ;)
Awatar użytkownika
pulkownik
User of the Year 2021!
Posty: 19307
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:39
x 2216
x 13420

[Player] Skazana

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulkownik »

Drugi sezon w przyszłym roku, trwają prace nad scenariuszem, serial ma być "hitem wszech czasów Playera" - https://[link zakazany]/artykul/s ... ada-opinie
Awatar użytkownika
Jordi
VIP Expert
Posty: 16073
Rejestracja: 13 sty 2013, 19:03
x 3524
x 2826

[Player] Skazana

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jordi »

No jest. Przebił Chyłkę i zrzucił Szadź z 2 na 3.


Ja już po finale. Serial warto obejrzeć dla wątku więzienia, bo główny to jest TAK PRZEWIDYWALNY, że matko... Dawno tak nie miałem, że po góra 10-15 minutach pierwszego epa praktycznie w 90% znałem przebieg głównego wątku od początku do końca
[ Spoiler ]

Koniec wyraźnie sugeruje kontynuację z obecnymi bohaterami, zresztą walnęli napis o kontynuacji :P Szkoda zmarnowania potencjału Adamskiej. Chyba, że to celowe i poznamy ją bardziej i jej przeszłość w 2 sezonie... Poza tym dobrze wyprodukowane, zagrane, wyreżyserowane, no ALE ten główny wątek no BOLI momentami. I za to w skali szkolnej zamiast 4+ daję 4 z dwoma minusami...
adijos98d
Activist
Posty: 2517
Rejestracja: 04 kwie 2016, 15:28
x 539
x 170

[Player] Skazana

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: adijos98d »

No i po co 2 sezon ? Po co ciągnąć i psuć serial ? Serial powinien mieć zakończona historię w ostatnim odcinku.
Awatar użytkownika
Kiler
Obserwator
Posty: 588
Rejestracja: 09 sty 2019, 7:54
Lokalizacja: Dobrzewino
x 35
x 137

[Player] Skazana

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kiler »

@adijos98d : Choroba obecnych czasów. Rzadko kiedy trafią się serial z zamkniętym wątkiem w 1 sezonie. Zawsze sobie furtkę zostawiają na kolejny sezon.
Canal+: Nowy Comfort+ Canal+ Filmbox HBO
Polsat Box: M Sport

PlayNowTV: Pakiet Extra III goNET.tv III APV III Netflix III Viaplay III Rostelecom III Disney+ III SkyShowtimeIII HBO Max
bucik11
Legendary
Posty: 10532
Rejestracja: 17 cze 2018, 21:15
x 510
x 1249

[Player] Skazana

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bucik11 »

Ja się ogromnie cieszę, że powstanie drugi sezon choć jestem dopiero po sześciu odcinkach i jeszcze przede mną dwa odcinki, ale już mogę powiedzieć, że serial jest o wiele lepszy niż Szadź ;) Więc z niecierpliwością czekam na drugim sezon i niebawem biorę się za dwa ostatnie odcinki "Skazanej" i za "Pajęczynę" :)
kubix2020
Użytkownik
Posty: 114
Rejestracja: 09 sie 2021, 9:47
x 24
x 12

[Player] Skazana

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kubix2020 »

No to po finale trzeba troszkę pooceniać.
Zacznę od tego co najlepsze czyli : muzyka i gra aktorska. Co do muzyki nie ma żadnych wątpliwości. Świetnie wypada. Co do gry aktorskiej także nie mam większych zarzutów. Należy tutaj podkreślić Aleksandrę Adamską za rolę Pati. Jest to rola życia, ale oby aktorka nie została zaszufladkowana bo zdecydowanie ma jeszcze dużo do pokazania. Niestety także jakby się najlepiej grało nie da się dobrze pokazać źle napisanej postaci. Sędzia Mazur jest taka jaka chce być w danym momencie. Pod sytuacje zmienia swój charakter. Owszem jest to postać dynamiczna, ale chodzi mi tu o coś innego. Fabuła niestety jest całkowicie przewidywalna i niszczy cały serial za co ogromny minus. Mam nadzieję, że drugi sezon będzie lepszy. Na ten moment serial ma mocne 5.
Awatar użytkownika
pulkownik
User of the Year 2021!
Posty: 19307
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:39
x 2216
x 13420

[Player] Skazana

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulkownik »

Średnio rozgarnięte dziecko by wymyśliło lepszą intrygę. Kolejny zmarnowany potencjał serialowy.
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
Posty: 38170
Rejestracja: 05 gru 2013, 9:46
x 88
x 3642

[Player] Skazana

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wiatriwoda »

Duże rozczarowanie, spodziewałem się serialu, który dzieje się w więzieniu, tak to promowano, a było tego mało, a z każdym kolejnym odcinkiem, co raz mniej. Na domiar złego ostatni odcinek to pełny absurd pod każdym względem. Mógł być superhit na miarę Polski, nie wyszło.
Awatar użytkownika
pulkownik
User of the Year 2021!
Posty: 19307
Rejestracja: 06 mar 2008, 20:39
x 2216
x 13420

[Player] Skazana

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pulkownik »

Jeszcze słowo o obsadzie - wszyscy się jarają Adamską, furorę na tiktoku robią jej wypowiedzi jako Pati a mnie ta Pati... irytowała. Stało się to czego się obawiałem - że Ola przeszarżuje. I mam wrażenie że ekipa też to widziała, bo udział Pati w fabule z każdym odcinkiem malał. Świetna za to, wyjątkowo autentyczna Malikowska jako Kosa. Z męskich ról najlepiej wypadł imo Sebastian Łach (Cedro).
Awatar użytkownika
kamol
VIP Expert
Posty: 2027
Rejestracja: 26 gru 2015, 17:25
x 417
x 578

[Player] Skazana

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamol »

Oj, miałem nieco większe oczekiwania i do historii i do akcji. Było troszkę zbyt przewidywalnie, szczególnie pod sam koniec.

Najlepsza z więźniarek Kosa - fenomenalna rola Malikowskiej, Adamska jako Pati zaraz za nią na podium. Gonschorek w roli strażniczki też mnie kupiła. Kulesza, jak zawsze świetna. 🙂 Szkoda, że więźniarki robiły praktycznie za tło, (szczególnie, że w książce te historie były bardzo interesujące - zabójczyni nauczycielka wczesnoszkolna, matka Madzi z Sosnowca, siostra Bernadetta, Solniczka, Patrycja F.), ale też samo życie więzienne było dużo szerzej przedstawione.

Wątek doktor Basi i Penisa - tragedia, rodem z telenoweli, po co to było? W ogóle uważam, że w tym więzieniu było za duże nagromadzenie patologii, wszystko skondensowali do jednego zakładu karnego. I to jest największa wada - że Alicja była cały czas w jednym miejscu, nie przemieszczała się między zakładami karnymi, a szkoda, bo w różnych miejscach mogła poznawać różne elementy swojej historii. Jako sędzia mogła być świetnym spoiwem do przekroju historii różnych kobiet, więźniarek. Niby coś było, ale tylko delikatnie muśnięte, dla mnie to było dużym rozczarowaniem. Sama Pati w książce była dużo ciekawiej pokazana, jej charakter, problemy natury psychicznej w związku z popełnioną przez nią zbrodnią.

Podsumowując - ziściły się moje obawy, za mało więzienia i więźniarek, a za dużo Czerneckiego, życia na wolności i skupienie się wyłącznie na rozwiązaniu sprawy Alicji.

Na sam koniec. W "reportażu" o więźniarkach była jakaś wyrwana scena w celi z blond Kuleszą (w serialu takiego koloru włosów nie miała) i Adamską, która ją dopingowała, że "da radę". Później Alicja szła korytarzem, a więźniarki coś krzyczały zza krat. Finalnie, scena nie pojawiła się w żadnym z tych ośmiu odcinków. Scena z drugiego sezonu, czy zmiana historii w trakcie?
Ostatnio zmieniony 19 paź 2021, 22:16 przez kamol, łącznie zmieniany 1 raz.
dumar
Obserwator
Posty: 258
Rejestracja: 05 sty 2019, 14:24
x 7
x 49

[Player] Skazana

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dumar »

Ta scena to był wstęp do reportażu stanowiący przejście między serialem a reportażem. Podobnie zrobili w przypadku podobnego materiału promującego "Szadź 2".
ODPOWIEDZ

Wróć do „Seriale polskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości