[TVN] Pułapka

Rozmowy o polskich serialach telewizyjnych.
Awatar użytkownika
Captain_M
VIP Expert
Posty: 3924
Rejestracja: 17 lis 2013, 10:51
x 27
x 317

[TVN] Pułapka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Captain_M »

Dla mnie finał bez szału, 6 odcinek był lepszy. Chyba wszystko wskazuje na to, że żegnamy się z serialem - wyniki nie są wybitne, ale kto wie.
Adix2004
Poster
Posty: 2317
Rejestracja: 01 cze 2018, 12:12
x 81
x 72

[TVN] Pułapka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adix2004 »

CaptainMorgan pisze: 09 paź 2019, 19:54 Dla mnie finał bez szału, 6 odcinek był lepszy. Chyba wszystko wskazuje na to, że żegnamy się z serialem - wyniki nie są wybitne, ale kto wie.
Przynajmniej zamknęli finał czy zostawili furtkę na kolejny sezon?

Drugi sezon słabszy ale nie było tak źle. Co do kolejnego sezonu to wyniki słabe, więc raczej 3. sezonu nie zrobią... Z drugiej strony może będą 'udawać' zadowolonych z wyników oglądalności, zrobią 3. sezon i umieszczą w innym paśmie?
Awatar użytkownika
kamil2505
VIP Expert
Posty: 5290
Rejestracja: 25 lip 2008, 17:09
x 103
x 1037

[TVN] Pułapka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamil2505 »

Patrząc na to jakie udziały w rynku zbiera "39 i pół tygodnia" myślę, że w niedziele o 22:30 "Pułapka" też mogłaby solidne udziały w komercyjnej zdobyć. Zmiana pasma na wtorek ewidentnie serialowi nie pomogła.
2008-2023
Nola
Użytkownik
Posty: 80
Rejestracja: 07 mar 2017, 22:56
x 10

[TVN] Pułapka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Nola »

N-O-R-O-N pisze: 09 paź 2019, 0:56 Tak, to był naprawdę dobry odcinek, muszę tutaj wyróźnić scenę retrospekcyjną w esencji lat 70-tych ze świetną muzyką. To mnie zaskoczyło. Dzięki niej w końcu wiemy o co chodzi z tyłówką serialu. No i finał z zapowiedzi, jak i opisu najwyraźniej wszystko zawiązuje.

Świetne byla ta retrospekcja, naprawdę jedna z najlepszych scen w serialu i w ogóle sam zamysł - ta końcówka faktycznie zastanawiała/przyciągała/zaciekawiala/nie można jej było zignorować.Może przesadzam, ale dla mnie podwyższyła ona wartość serialu - z drugiej strony przecież to nawiązanie tłumaczy historię.Świetny motyw z ta dziewczyna i akwarium.

I podobnie jak Pułkownik - 3 ostatnie odcinki też zmienily moje postrzeganie o tym sezonie.
6 odcinek moze i faktycznie dobry, ale ostatni jednak najlepszy, rozjasnil moje wątpliwości.

Co do tego ostatniego właśnie...Czekałam do samego końca, byłam prawie ze pewna, ze to w ostatnich minutach dowiemy się prawdy, ze to jest za łatwy koniec.Chociaż na tym etapie może nie było to już takie trudne 😊 Ale szczerze to jestem ciekawa ile z Was zakladalo takiego oprawce/mordercę - bo ja już od pierwszego odcinka zastanawiałam się czy ta postać jest zła, czy dobra i nie dowierzalam, ze dobra - cały czas mi coś w niej nie pasowalo i proszę. Chyba szybko można było się polapac, ze Rakowiec to też pionek (nie był aż tak bystry, sorry), a tu człowiek z, wpływami, o pozycji zawodowej, dającej mu 200 - procentowa swobode i mozliwosc planowania/kontrolowania wszystkiego "z góry",nawet z bujanego fotela...Wątpliwości miałam kiedy rozmawiał z Rakowcem przy jego domu (wyglądało jakby się dobrze znali), do tego można było odczuć ze chora matka być może ma jeszcze jakaś tajemnice do przekazania.Oczywiście w ostatnim odcinku jest to od jakiegoś momentu chyba dość jasne kto jest tym oprawca, ale ja tej postaci nie dowierzalam praktycznie przez cały czas.Jeszcze ten niby spokojny, piękny dom, schowany w lesie...Oczywiście może nie była to jakaś szczególnie zawiła zagadka - no chyba nie, ale ja i tak jestem ciekawa, kiedy inni użytkownicy wzięli pod lupę te postać, kiedy zaczeliscie ja brać pod uwagę jako zabojce - tytułowa bestię 😊.

Oglądam teraz powtórnie odcinki 4-7, łapię przeoczone smaczki.


Teraz rozumiem te koszmary senne Olgi...
Kati33
Junior
Posty: 1137
Rejestracja: 23 mar 2019, 10:32
x 557
x 533

[TVN] Pułapka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kati33 »

Dla mnie druga seria serialu byla o wiele lepsza od pierwszej . Napiszcie kto sie okazal bestia ;)
adik1148
Użytkownik
Posty: 105
Rejestracja: 16 lut 2017, 9:56
x 50

[TVN] Pułapka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: adik1148 »

Też uważam, że 2 sezon Pułapki był lepszy, niż pierwszy. Ten sam case co w Pod Powierzchnią.
Kati33
Junior
Posty: 1137
Rejestracja: 23 mar 2019, 10:32
x 557
x 533

[TVN] Pułapka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kati33 »

Niestety nie obejrzalam jeszcze drugiej czesci Pod powierzchnia . To jesli bylby ktos mily i napisal szczegoly bede wdzieczna ;) ;)
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
Posty: 3746
Rejestracja: 06 maja 2007, 21:39
x 88
x 578

[TVN] Pułapka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AtoMan »

Nie sądze, żeby to było takie łatwe - też w pewnym momencie podejrzewałem, że
[ Spoiler ]
ale takiego twistu się nie spodziewałem. Że jakiś - to jasne, bo przed połową odcinka rozwiązaliby intrygę? :P
[ Spoiler ]
Adix2004 pisze: 09 paź 2019, 22:14Przynajmniej zamknęli finał czy zostawili furtkę na kolejny sezon?
Praktycznie wszystkie wątki zamknęli, poza
[ Spoiler ]
Serial kończy się... no, kończy się, nie ma typowego haczyka na kolejny sezon.
dość
Nola
Użytkownik
Posty: 80
Rejestracja: 07 mar 2017, 22:56
x 10

[TVN] Pułapka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Nola »

AtoMan pisze: 10 paź 2019, 14:17 Nie sądze, żeby to było takie łatwe - też w pewnym momencie podejrzewałem, że
[ Spoiler ]
ale takiego twistu się nie spodziewałem. Że jakiś - to jasne, bo przed połową odcinka rozwiązaliby intrygę? :P
Ja już w pierwszym odcinku myślałam, ze cholera...Kim on jest i to jest niby dobra postac, a na taką nie wygląda.Nie, on nie jest pozytywna postacią..

W ogóle to przypomina mi to niestety także pierwszy odcinek "Chylki" - krecony przeciez przez Palkowskiego - w którym postać grana przez Kubę Gierszala miała proces sądowy, i potem jego postac pojawia się na końcu serialu i poznajemy jej znaczenie.Być może podświadomie zapamietalam ten motyw, bo scena była podobna - i tu i tam akcja zaczyna się przed gmachem sądu, bohaterów poznajemy kiedy wychodzą z auta (Gierszal, Radziwilowicz), i potem kamera zatrzymuje się na nich na dłużej na końcu.

Wg mnie w ostatnim odcinku Warskiemu już naprawdę trudno było udawać - wyraz jego twarzy podczas wizyty w szpitalu, jego rozmowa z Olga, która cieszy się,ze poznała prawdę i zabicie Rakowca,który chciał "wszystko wyjasnic".Taki prawy obronca...Obronca samego siebie.

Przyznam, ze ta scena kiedy w jego domu oglądają z Olga stare zdjęcia (5 albo 6 odcinek) mogła dac do myślenia, chociaż wtedy u mnie nie pojawiły się żadne podejrzenia.

Ostatnie 5 minut - ten urokliwy dom w zaciszu, Warski w fotelu,tam od początku czuć bylo jakaś tajemnicę, ale dopiero praca kamery na samym końcu dodała temu jakiegoś zlowieszczego wymiaru.I potem słuchało się już tylko Warskiego.No a Radziwilowicz jest oczywiście zaj...Wolę go w "dobrych" rolach, ale niezależnie od tego jakiej roli by nie dostał i tak byłaby plusem dla serialu.

I ta piwnica - jakie to było "creepy", jak z prawdziwego dreszczowca typu "Milczenie owiec".Jedna z ulubionych scen.I wyraz twarzy Kuleszy - jaka ona jest dobra w tego typu rolach, kocham jej twarz.

Cieszę się z tego serialu, drugi sezon podobał mi się nawet bardziej niż pierwszy.Ja po prostu uwielbiam styl filmowy Palkowskiego - nawet jeśli mógłby być lepszy, to i tak...Lubię te scenariusze, postaci, kolory, lokalizacje i pracę kamery.Po prostu dobrze się to wszystko ogląda.Nie dziwi mnie, ze to obecnie jeden z najbardziej rozchwytywanych polskich reżyserów.

No i liczę jeszcze na jakaś powtórkę z Palkowskim, Lichota i Kulesza.Niekoniecznie akurat w tej produkcji, chociaż nie mam nic przeciwko.


No i szkoda Kamila - czułam, ze zginie, ale wiadomo nadzieja umiera ostatnia.Zoski też mi było szkoda, ale niestety - wlazla do paszczy lwa.
Awatar użytkownika
Captain_M
VIP Expert
Posty: 3924
Rejestracja: 17 lis 2013, 10:51
x 27
x 317

[TVN] Pułapka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Captain_M »

@Nola Ale wiesz, że 2 sezonu nie robił Palkowski? :)
Nola
Użytkownik
Posty: 80
Rejestracja: 07 mar 2017, 22:56
x 10

[TVN] Pułapka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Nola »

CaptainMorgan pisze: 10 paź 2019, 21:46 @Nola Ale wiesz, że 2 sezonu nie robił Palkowski? :)

OMG, co za wtopa ! ;D 8) :evil: Ale chyba tym bardziej szacunek się należy, że się tak posłużę językiem ulicy.
Wiem, że ten serial, a jeśli nie serial jako całość, ale na pewno ten sezon zebrał trochę krytyki, a mnie i tak to nie obchodzi - uważam, że jest całkiem niezły, a przede wszystkim DOBRZE się to ogląda. Nie wstydziłabym się pokazywać tę produkcję zagranicą.
Awatar użytkownika
atomówka96
VIP Expert
Posty: 1601
Rejestracja: 02 maja 2016, 9:45
x 474
x 114

[TVN] Pułapka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: atomówka96 »

Drugi sezon jest nawet lepszy od pierwszego - mogę to oficjalnie stwierdzić. :)

Sam ostatni odcinek był zaskakujący aż do samego końca. Sama bym się nie domyśliła, że ojciec Olgi był tym prawdziwym mordercą a Rakowiec był jego pomocnikiem przy morderstwie pierwszej ofiary. Scenariuszowo zaskakują.

Czarny odzyskał syna co też mnie cieszy, a Ewa, biedna Ewa. Prawie cały odcinek zapłakana i w depresji po śmierci Kamila i Zosi (choć w sumie wątek "trójkąta miłosnego" na szczęście był krótkotrwały). Ale wciąż ma Olgę, także nie jest już taka osamotniona. ;)

Wszystkie wątki poza wątkiem ucieczki Komana są zamknięte, więc jakby co ten sezon kończy się słodko-gorzkim happy endem. Czy będzie trzeci sezon? Nie sądzę, ale TVN potrafi nie raz zaskoczyć swoimi decyzjami.
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
Posty: 13187
Rejestracja: 31 paź 2014, 16:55
x 2257
x 2448

[TVN] Pułapka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: N-O-R-O-N »

Wątek ucieczki Komana na koniec jest w zasadzie nieistotny. Co do ostatniego odcinka, to jedna śmierć zaskoczyła, a rozwiązanie z Bestią bardzo sprawnie wykonane. Solidne katharsis na koniec - mam nadzieję - serialu. ;) Naprawdę dobry był ten drugi sezon.
9 lat na forum,
Pozdrawiam, N-O-R-O-N :)

"Autor materiału nie stwierdził, że przedstawia prawdziwe wydarzenie" - Dziennik Telewizyjny.
''The stuff that dreams are made of.''
Awatar użytkownika
kamol
VIP Expert
Posty: 2028
Rejestracja: 26 gru 2015, 17:25
x 417
x 579

[TVN] Pułapka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamol »

Śmieszne nawiązanie w trakcie dzisiejszego odcinka do poprzedniego domu Olgi i "Big Brothera".
Alek1224
Thinker
Posty: 5531
Rejestracja: 03 lut 2016, 11:01
x 82
x 518

[TVN] Pułapka

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Alek1224 »

Jakie bo nie wyłapałem?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Seriale polskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Lupus28 i 11 gości