[TVN/Player] Chyłka

Rozmowy o polskich serialach telewizyjnych.
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
x 47
x 144

[TVN/Player] Chyłka - Zaginięcie

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: matik »

26 grudnia premiera 3 odcinków - dwa bezpłatnie, które już dziś obejrzałem na pokazie prasowym oraz trzeci już w wersji płatnej i co tydzień premiera kolejnego odcinka. Serial w TVN w wiosennej ramówce.
http://tvnfakty.pl/przedpremierowy-poka ... zaginiecie
Awatar użytkownika
ali_cia
Junior
x 88
x 112

Post autor: ali_cia »

Zadowolony z poziomu? Możesz coś więcej napisać?
Skoro 7 odcinków, to pewnie pojawi się naprzemiennie z "Szóstką" w paśmie mini-serii.
Cieszę się, że to materiał na dużą antenę, a nie tylko zamknięty projekt dla Playera.
#PiekłoKobiet
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
x 47
x 144

Na wstępie zaznaczę, że nie czytałem powieści Mroza i spodziewałem się, że serial będzie dużo cięższy w odbiorze jak "Pułapka" czy "Pod powierzchnią", jest z kolei serialem kierowanym do młodszej widowni, ogląda się dość dobrze, chociaż niektórym pewnie nie spodobają się wplecione wstawki humorystyczne (żeby nie pisać, że komediowe).
Jordi
VIP Expert
x 1971
x 1896

Post autor: Jordi »

Co ciekawe producentem z strony TVN jest Dorota Chamczyk, a ekipa produkująca to znane dotychczas tylko z Polsatu Aktiv Media (m. in. To nie koniec świata).

To pewno Szóstka ruszy w lutym, a w kwietniu po niej Chyłka. Podejrzewam nowe pasmo miniserii w niedziele :)
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
x 83
x 2341

Post autor: wiatriwoda »

Zwiastun serialu:

Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
x 47
x 144

Zwiastun wyszedł dość słabo w porównaniu z tym co widziałem.
Jordi
VIP Expert
x 1971
x 1896

Pierwszy ep ŚWIETNY po prostu :D

Cielecka jest fantastyczna, Pławiak jako "asystent pierdoła" też daje radę. Zresztą obsada pomijając państwa Stramowskich (Warnke jest średnio przekonująca, Stramowski rola jak jego prawie wszystkie inne) bardzo dobrze dobrana i daje radę. Widać też, że Palkowski sprawuje pieczę nad wszystkim.

To może być hit i oby kolejne epy utrzymały ten bardzo dobry, wysoki poziom scenariusza i postaci :)
Awatar użytkownika
Final98
VIP Expert
x 125
x 678

Post autor: Final98 »

A ja się nie zgadzam niestety. Pierwszy ep leciał na łeb na szyję, aż nie byłem w stanie się wczuć, a w Chyłkę zwyczajnie nie wierzę. Następne dwa odcinki już lepiej, ale nadal jestem nieco rozczarowany.
Jordi
VIP Expert
x 1971
x 1896

Dla mnie najsłabszy był drugi odcinek głównie przez scenariusz. To małżeństwo jest od czapy, a do tego jeszcze Warnke jest naprawdę cienka... Na szczęście
[ Spoiler ]
.

Mnie się bardzo podoba połączenie kryminału z humorem bohaterki. Za to w 3 epie już więcej akcji i też to dobrze poprowadzono :) No i mnie bardzo pasowało, że szybko wskoczyli do akcji w 1 epie bez obszernego przedstawiania postaci.

Ja jestem póki co naprawdę zadowolony i cieszę się, że dano coś zimą, gdy zwykle jest totalna posucha w Polsce.

Za te 3 epy takie 4+ (1ep 5+, 2ep słaba trója, 3ep 4+).
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
x 57
x 203

Post autor: Kamilo »

Produkcja wygląda przyzwoicie po 1. odcinku, choć rola Cieleckiej mało wiarygodna. Ten slang i ten rodzaj osobowości kompletnie do niej nie pasują.
kubatv10
Obserwator
x 8
x 9

Post autor: kubatv10 »

Po dwóch odcinkach mogę powiedzieć, że jest naprawdę dobrze! Pomimo, że przeczytałem wszystkie książki z serii o Chyłce, to wielu zastrzeżeń nie mam, niektóre sceny wypadają lekko nienaturalnie, ale nie wymagam od tej produkcji zbyt wiele. Akcja brnie zdecydowanie szybciej niż w powieści, co jest dużym plusem.
Co do gry aktorskiej, nie kupuję jak na razie małżeństwa Szlezyngierów, na całe szczęście będą oni tylko w tym sezonie. Cielecka dobrze oddaje charakter Chyłki, podobnie jak Pławiak z Zordonem.
Jest nieźle!
Awatar użytkownika
Tradycja
Junior
x 30
x 31

Post autor: Tradycja »

Obejrzalam poki co 2 odcinki i jestem milo zaskoczona. Troche plenerow i tematyka tracila mi "Pulapka" i "Pod powiechrzchnia" ale na te chwile serial wydaje sie zdecydowanie lepszy .
Poczatkowo Cielecka nie pasowala mi do roli, ale juz po pierwszym odcinku nie mialam zastrzezen, szczegolnie ze jej rola jest taka lekko pod prad.
Czekam na wiecej .Bedzie 7 odcinkow ?
Jordi
VIP Expert
x 1971
x 1896

Do tego w bardzo przeważającej większości pozytywne recenzje pierwszych odcinków.

Najgorzej (choć nie źle) póki co ocenia telemagazyn, ale i tak dał 6/10. Naekranie pisze, że poprawiono sporo byków z Pułapki (choć nie ustrzeżono się nieścisłości), także fani prozy Mroza są zadowoleni :)

Wiemy też, dlaczego zdecydowano się rozpocząć od ekranizacji 2 tomu. Ponieważ 1 i 3 są z sobą mocno związane, a 2 nie. W przypadku kontynuacji kolejny sezon ma się skupić właśnie na 1 i 3 tomie :)

Co do liczby epów. Będzie 7.
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
x 744
x 888

Post autor: N-O-R-O-N »

Ponad 580 tysięcy wyświetleń pierwszych dwóch odcinków w ciągu pierwszych sześciu dni od premiery 26.12. Nawet niezły wynik.

Źródło: biuro prasowe TVN i Discovery PL
#TVPZaMurem :P ----> #TępaPropaganda

#R8G :)
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
x 744
x 888

Post autor: N-O-R-O-N »

TVN rozpocznie emisję w sobotę, 21 lutego o 20:00. Powtórki w poniedziałki o 22:30 po "Odwróconych". Wow, mocne pasmo serialowe w poniedziałkowe wieczory :)
#TVPZaMurem :P ----> #TępaPropaganda

#R8G :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Seriale polskie”