[POLSAT] Miodowe lata

Rozmowy o polskich serialach telewizyjnych.
morus1000
Junior
x 33

[POLSAT] Miodowe lata

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: morus1000 »

Miodowe Lata: Pieśń strudzonego renifera. Polsat: Wigilia: 8:00 :)
majeranko
Użytkownik

[POLSAT] Miodowe lata

Post autor: majeranko »

jak dla mnie jest to najlepszy serial komediowy w Polsce, jak sie oglada po latach to widać jakie to jest zrobione po taniości, bardziej to wyglada jak teatr nie serial jednak ma to swoj niepowtarzalny klimat ;)
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
x 36
x 344
Kontakt:

[POLSAT] Miodowe lata

Post autor: AtoMan »

Bo to było kręcone w teatrze, przy udziale publiczności :P
dość
piotrekzgr
Junior

[POLSAT] Miodowe lata

Post autor: piotrekzgr »

A ja mam tak dziwnie - jako dzieciak uwielbiałem, teraz mnie to w ogóle nie śmieszy,a 3/4 tekstów to żenada.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3208
x 1422

[POLSAT] Miodowe lata

Post autor: Trzeciak »

majeranko pisze:jak dla mnie jest to najlepszy serial komediowy w Polsce, jak sie oglada po latach to widać jakie to jest zrobione po taniości, bardziej to wyglada jak teatr nie serial jednak ma to swoj niepowtarzalny klimat ;)
Trudno się dziwić, bowiem taka jest specyfika takiego gatunku jakim jest sitcom.
Pozdrawiam, Trzeciak
bos-iek
Użytkownik

[POLSAT] Miodowe lata

Post autor: bos-iek »

Awatar użytkownika
Ama18
VIP Expert
x 109
x 147
Kontakt:

[POLSAT] Miodowe lata

Post autor: Ama18 »

Przenosimy się w czasie do 2002 roku...
Koniec Miodowych lat

Koniec popularnego serialu Polsatu

Kręcone właśnie odcinki popularnego sitcomu "Miodowe lata" są ostatnimi.
- Niedługo definitywnie skończę pracę w tym serialu - powiedział Dziennikowi Zachodniemu, Artur Barciś.
- Pozostało do nakręcenia jakieś 15 odcinków. Nie chcemy już tego robić. Zarówno my, aktorzy, jak i scenarzyści uważamy, że nie jesteśmy w stanie nic więcej wycisnąć z tego pomysłu tak, żeby się nie powtarzać. Nie chcemy, żeby serial stracił oglądalność, bo ludzie nie mogą już na nas patrzeć. Nie możemy być Karolem Krawczykiem i Tadziem Norkiem do końca życia. Aktor umiera, kiedy pozostaje jedną postacią w świadomości widza i przestaje być wiarygodny w innych rolach. Zrobię wszystko, żeby nie wziąć podobnej roli.
Nie oznacza to jednak, że Barciś żałuje, że podjął się tej pracy.
- Uważam, że to piękny okres w moim życiu i nie mam się czego wstydzić - dodał. - Nie ma siły, przechodzę do historii. Ten serial będzie wielokrotnie powtarzany, bo ludzie go bardzo lubią, czego dowody dają mi nakażdym kroku. Chcemy go jednak mądrze skończyć. Planujemy, że ostatni specjalny odcinek pokazany będzie na żywo, wprost z teatru, co jest bardzo ryzykowne, ale też podniecające.
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/ko ... dowych-lat
Zgodnie z artykułem - miało powstać maksymalnie 115 odcinków. W rzeczywistości wyciśnięto jeszcze jedną serię, co podbija liczbę do 131. Artur Barciś potwierdza to, co kiedyś pisałem w wątku o Świecie według Kiepskich - role Ferdka czy Norka bardzo mocno wrosły a aktorów grających je.

Inna sprawa, że sam Barciś parę lat później stał się Czerepachem ;)

Ostatnie serie posiadały zauważalnie więcej autopromocji polsatowskich produkcji (Idola czy Kuby Wojewódzkiego) no i były nieco "okastrowane" z absurdalnego humoru pierwszych odcinków. To nie "Całkiem nowe lata miodowe" były gwoździem do trumny produkcji, a wcześniejsze nachalne wydłużanie historii w ostatnich seriach "Miodowych lat"? Nie jest to takie nieprawdopodobne stwierdzenie.
Awatar użytkownika
pulkownik
VIP Expert
x 950
x 2727

[POLSAT] Miodowe lata

Post autor: pulkownik »

Zmęczenie materiału to jedno, ale obsadzenie Katarzyny Żak w roli Aliny też było jednym z gwoździ do trumny, Żak totalnie nie odnalazła się w postaci, momentami była głupsza od Danki :D Alina Żakowej była pozbawiona zdrowego rozsądku i ironii.
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert
x 487
x 1220

[POLSAT] Miodowe lata

Post autor: Medyk24 »

Co innego gdyby Żakowa od początku wcieliła się w rolę Aliny, ale niestety w zupełności nie udźwignęła warsztatu Pilaszewskiej, a im bardziej próbowała się upodobnić tym stawała się coraz mniej śmieszna. Ale tak to już jest, że nie każdy aktor potrafi w praktyce zagrać wszystko, za to złe odczucia skutecznie potrafi rekompensować rolą Solejukowej w "Ranczu".
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod
x 139
x 284

[POLSAT] Miodowe lata

Post autor: Direct »

Intrygujący pomysł mieli z finałowym odcinkiem na żywo, nie słyszałem o nim. Jak wiemy, nic z tego nie wyszło, ale pomysł myślę, że był jak najbardziej do zrobienia.

Co do słów Barcisia o "umieraniu aktora" - cóż, aktor może i "umiera", ale zyskuje telewizyjną nieśmiertelność. Coś, co jest marzeniem wielu. Przy czym rola Norka chyba nie jest tą, z którą aktor chce być utożsamiany do końca życia. Co innego być zaliczanym do ścisłej czołówki telewizyjnych detektywów wszech czasów (patrz: Peter Falk i Columbo), a co innego zostać na zawsze Norkiem z przygłupawego sitcomu. Poza tym zaszufladkowanie zamyka wiele drzwi, za którymi leżą pieniądze, a żyć trzeba. W naszych warunkach rola życia nie równa się ustawieniu na całe życie. Na szczęście Barcisiowi udało się stworzyć jeszcze lepszą kreację, czyli Czerepacha w "Ranczu". Nie przeszkadza w tym fakt, że tu również partneruje mu Cezary Żak.

W temacie nowej Aliny - sitcom to wyłącznie postacie charakterystyczne, a przy takich trudno o dobre zastępstwo, o jakiekolwiek zastępstwo. Choćby nie wiem kto wszedł wówczas na miejsce Agnieszki Pilaszewskiej, nie skopiowałby jej sposobu gry. Katarzyna Żak niestety próbowała wyraźnie naśladować i wyszło, jak wyszło - słabiutko. Przez to miałem wrażenie, że słabo gra w ogóle. Tymczasem w "Ranczu" pokazała, że nie miałem racji :).
Pozdrawiam, Direct
johnny22222
Użytkownik

[POLSAT] Miodowe lata

Post autor: johnny22222 »

Moim zdaniem Lucyna Malec powinna wówczas zastąpić Pilaszewską skoro musiała odejść. Oglądając Bulionerów i Miodowe lata to cały czas dostrzegałem podobieństwa Pilaszewskiej i Malec i wrażenie jakby grała ta sama osoba.
Awatar użytkownika
SzymonNP
VIP Expert
x 556
x 102
Kontakt:

[POLSAT] Miodowe lata

Post autor: SzymonNP »

Lucyna Malec z resztą grała w jednym z odcinków ML (dokładniej w odcinku "Randez-vous w ciemno) i dobrze wypadła ;)
Obrazek
Najnowszy wpis - wejdź
27/01/10-18/07/18 Szytr Wielki | Od 18/07/18 SzymonNP
Pozdrawiam, Szymon.
morus1000
Junior
x 33

[POLSAT] Miodowe lata

Ciekawa sytuacja, ten sam odcinek 5 minut po sobie. Polsat 2 skończył przed 18 emitować odcinek " TV or not TV" to TV6(Szóstka) zaczęła po 18.
morus1000
Junior
x 33

[POLSAT] Miodowe lata

morus1000 pisze:Ciekawa sytuacja, ten sam odcinek 5 minut po sobie. Polsat 2 skończył przed 18 emitować odcinek " TV or not TV" to TV6(Szóstka) zaczęła po 18.
Znowu ta sama sytuacja. Tylko z odcinkiem "Remont". Na Polsacie 2 o 17:00, a o 19:00 na TV6.
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
x 81
x 2217

[POLSAT] Miodowe lata

Post autor: wiatriwoda »

Duża niespodzianka , a wręcz bomba jeśli się potwierdzi , jak pisze SE serial wraca po latach na antenę Polsatu -serial ma opowiadać dalej o Krawczykach i Norkach , ale i ich dojrzewających dzieciach.

Producenci zastanawiają się nad serialem ewentualnie filmem , chcą wykorzystać wolne terminy aktorów po zakończeniu Rancza , emisja miała by miejsce za rok.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Seriale polskie”