[TVP1] Londyńczycy

Rozmowy o polskich serialach telewizyjnych.
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 269
x 1349

[TVP1] Londyńczycy

Post autor: Karol » 25 lis 2008, 23:09

W sumie wyemitowano już 5 odcinków świetnego - jak dla mnie - serialu TVP "Londyńczycy" a jeszcze nikt nie założył o nim wątku . Moim zdaniem jest to najlepsza współczesna produkcja fabularna telewizji publicznej. W bardzo ciekawy i realistyczny sposób opisuje się życie Polaków w Londynie. Mam nadzieję, że wiosną zobaczymy drugą serię tego serialu.

Natomiast ciekawostka co do niego jest taka, że odcinki "do przodu" dostępne w iTVP i tak opatrzone są logiem TVP1. Przez chwilę oglądając szósty odcinek, który ma pojawić się pojutrze w telewizji, miałem wrażenie, ze oglądam nagranie, właśnie przez to logo Jedynki.
0 x
Czaja
Obserwator

Londyńczycy

Post autor: Czaja » 26 lis 2008, 13:40

Lubię oglądać "Londyńczyków". Naprawdę spoko serial.
0 x
Awatar użytkownika
majkel
Użytkownik

Londyńczycy

Post autor: majkel » 26 lis 2008, 14:12

przyłączam się do wypowiedzi Karola - bardzo dobry serial, nie podoba mi się jedynie wątek z mafią rosyjską...

co do tego loga to mnie to zdziwiło, gdyż inne produkcje nie mają loga stacji na itvp
0 x
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 269
x 1349

Londyńczycy

Post autor: Karol » 14 gru 2008, 17:09

Cieszy mnie, że powstanie druga seria "Londyńczyków", bo produkcja bardzo dobrze dalej się zapowiada. Chociaż informacja o planowanym przedłużeniu produkcji wcale nie jest nowa, bo pojawiła się teraz w portalach branżowych, a o tym słyszałem jeszcze przed emisją pierwszej serii.

Ale fakt jest jeden. Tego serialu nie da się oglądać od 3. czy 4. odcinka. Trzeba oglądać od samego początku.
0 x
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2054
x 825

Londyńczycy

Post autor: Trzeciak » 09 lip 2009, 6:59

dziennik.pl pisze:Brytyjczycy zamknęli filmowców za burdę
Pijana ekipa z "Londyńczyków" za kratami

Wpadli w jakiś pijacki amok. Trzeba było wezwać policję, by ich uciszyła - tak świadkowie relacjonują burdę wywołaną przez członków ekipy serialu "Londyńczycy". Troje twórców produkcji TVP, w tym reżyser, podczas pracy w Wielkiej Brytanii urządziło sobie ostrą imprezę. Dla wszystkich skończyła się ona w areszcie.

Do celi trafili reżyser Maciej Migas, jego asystent Krzysztof Łukasiewicz oraz trzecia osoba, której nazwiska nie podano - poinformowały brytyjskie media.

Cała trójka spędziła noc w areszcie i została dziś zwolniona po otrzymaniu upomnienia.

Policja zdecydowała, że nie postawi im formalnych zarzutów, ale upomnienie oznacza, że zapis incydentu pozostał w policyjnych aktach.

Polacy przebywali w lokalu "The Hydro" w Eastbourne, niedaleko hotelu, w którym się zatrzymali. Zostali kilkakrotnie upomniani przez personel, by zachowywali się ciszej, a gdy prośby te nie poskutkowały, wezwano policję.
Cóż, ale przynajmniej mają już pomysł na scenariusz kolejnych odcinków serialu "Londyńczycy". A tak poważnie osoby odpowiedzialne za produkcję tego hitu powinny się zachowywyać właśnie jak najbardziej odpowiedzialnie. Dobrze, że cały incydent zakończył się tylko upomnieniem ze strony brytyjskiej policji.

EDIT z 11.35 : sprostowanie TVP na oficjalnej stronie serialu - http://www.tvp.pl/seriale/obyczajowe/lo ... j-brytanii - jak się okazało to był wynik zbyt głośnych rozmów na temat nakręconych zdjęć.
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2054
x 825

Londyńczycy

Post autor: Trzeciak » 15 lip 2009, 22:50

wirtualnemedia.pl pisze:'Londyńczycy' nagrodzeni w Rzymie

Serial "Londyńczycy" zdobył Nagrodę dla Najlepszego Serialu TV na zakończonym w niedzielę Międzynarodowym Festiwalu Produkcji TV w Rzymie - Roma Fiction Fest. Produkcja Jedynki wygrała m.in. z takimi serialami jak "Wyspa Harpera" czy brytyjska wersja "Law & Order".

Nagrodzona została również grająca w "Londyńczykach" Natalia Rybicka. Otrzymała ona nagrodę za Najlepszą Drugoplanową Rolę Żeńską.
Cóż, ten serial święci triumfy zarówno jesli chodzi o oglądalność, jak i prestiżowe nagrody i popularność. Widać, że to jest jedno z największych i z najbardziej udanych przedwsięzięć TVP. Coś mi się wydaje, że zimą wcale się nie skończy na drugiej serii.
0 x
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
Karol
Administrator
x 269
x 1349

Londyńczycy

Post autor: Karol » 23 sie 2009, 0:13

Dwa nowe spoty promocyjne, które emitowane są w TVP1:
http://www.youtube.com/watch?v=3kR73eNtugA - dłuższy
http://www.youtube.com/watch?v=Oa9xW_n02hs - krótszy

Przyznam, że już ze zniecierpliwieniem czekam na II serią serialu. W spotach widać małą zmianę w obsadzie aktorskiej. Nie pojawili się m.in. Przemysław Sadowski, Roma Gąsiorowska i Robert Więckiewicz. Pojawia się natomiast Aleksandra Konieczna.
0 x
Awatar użytkownika
Maciek23
VIP Expert
x 1

Londyńczycy

Post autor: Maciek23 » 23 sie 2009, 0:28

W II serii będzie mi brakowało głównie Roberta Więckiewicza (z osób które wymienił Karol). Mam nadzieję, że II seria będzie jeszcze lepsza od poprzedniej, bo to na prawdę dobra propozycja TVP :)
0 x
Awatar użytkownika
deborah83
Użytkownik

Londyńczycy

Post autor: deborah83 » 14 paź 2009, 21:07

Zaczęłam oglądać "Londyńczyków" w wakacje, jak leciały powtórki. Druga seria też bardzo mi się podoba. Uważam, że to nie tylko najlepsza propozycja serialowa telewizji publicznej, ale bije nawet na głowę produkcje TVN-u (choćby "39 i pół" czy "Teraz albo nigdy").
0 x
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod
x 83
x 198

Londyńczycy

Post autor: Direct » 15 paź 2009, 10:26

Ten serial jest nudny, jak nie wiem, co. Ale jeśli komuś się podoba...
0 x
Pozdrawiam, Direct
domi
Junior
x 7
x 48

Londyńczycy

Post autor: domi » 15 paź 2009, 18:25

Mi Londyńczycy bardzo się podobają. Co czwartek wieczorem włączam TVP 1 i oglądam ten serial, bo jest bardzo ciekawy.
0 x
michal
VIP Expert
x 5
x 12

Londyńczycy

Post autor: michal » 22 paź 2009, 21:21

Ja bardzo lubię "Londyńczyków". Jest to bardzo ciekawy serial który ukazuje losy Polaków żyjących na wyspach i z chęcią włączam na każdy odcinek. Zresztą nie wiem jak wy, ale ja uważam że jest to jeden z nielicznych naprawde dobrych seriali jakie serwuje nam TVP. Zresztą osobiście uważam że to jeden z najlepszych współczesnych polskich seriali. Szkoda że TVP więcej tak dobrych seriali nie produkuję tylko skazuje nas na marne produkcje typu "Siostry".
0 x
Tereska555
Użytkownik

Londyńczycy

Post autor: Tereska555 » 21 lis 2009, 18:10

serial " Londyńczycy" rewelacyjny ,muzyka wspaniała .Jeden z nielicznych naprawdę dobrych seriali emitowanych przez TVP
0 x
Awatar użytkownika
zuber147
Użytkownik
Kontakt:

Londyńczycy

Post autor: zuber147 » 03 gru 2009, 17:55

Gdyby z "Londyńczyków" wyciąć sceny łóżkowe i te kiedy aktorzy rozmawiają przez telefon to materiału filmowego wystarczyłoby najwyżej na dwa odcinki.Tak zwana nowa seria to chaotyczny zbiór scenek, które tylko dzięki talentowi montażystów udało się połączyć w miarę sensowną całość Wszystko sprawia wrażenie jakby wymknęło się Panu Reżyserowi spod kontroli i chciałby to jak najszybciej zakończyć - tylko jeszcze nie ma pomysłu jak to "bezaferowo" zrobić.
0 x
Awatar użytkownika
CamilloIpla
Użytkownik

Londyńczycy

Post autor: CamilloIpla » 25 lut 2010, 19:47

Ja bardzo lubię oglądać Londyńczyków, gdyż pokazują w 90% to samo co dzieje się z Polakami za granicą. Nie tylko w Londynie, ale również w innych krajach Europejskich.
0 x
ODPOWIEDZ

Wróć do „Seriale polskie”