[TVP2] Na dobre i na złe

Rozmowy o polskich serialach telewizyjnych.
przemek94
Obserwator
x 8
x 44

[TVP2] Na dobre i na złe

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: przemek94 »

To musiało mi umknąć pamiętałem że Ola gdzieś wyjechała ale nie byłem pewny Przemka.
Awatar użytkownika
pulkownik
VIP Expert
x 824
x 2307

[TVP2] Na dobre i na złe

Post autor: pulkownik »

W ostatnich trzech latach odeszła masa aktorów kojarzonych z serialem i lubianych przez widzów m.in. Daukszewicz, Dąbrowska, Rogacewicz, Karczmarczyk, Bukowski, Opania, Sokołowska, Turczeniewicz, Klynstrowie w zwieszeniu, do tego nagle urwane wątki Pikuły, Czerwińskiej, Kamińskiej itd. Teraz poza odejściem Consalidy zakończony zostanie wątek jej podopiecznego Jędrka. Żmudą i Polą Gonciarz, mimo że piękne i urocze, serialu się niestety nie zbuduje.

PS. Tretter na szczęście jest, pojawi się w środę. :P
przemek94
Obserwator
x 8
x 44

[TVP2] Na dobre i na złe

Post autor: przemek94 »

Nagle też zniknęła salowa Wera, przyjaciółka Barta szkoda bo liczyłem że ich wątek będzie ciągnięty.
spaq
Użytkownik
x 1

[TVP2] Na dobre i na złe

Post autor: spaq »

Szkoda, że Dąbrowska zdecydowała się odejść, bo coraz bardziej uszczupla się grono tamtej ekipy. W pierwszym odcinku po wakacjach w czołówce pojawił się Latoszek, którego usunęli z niej na początku tamtego sezonu. Liczyłem, że może wróci, ale to jednak błąd, bo w dalszych odcinkach już go tam nie ma. Pomimo, że w ostatnich latach wątek Latoszków opierał się na tym, że się rozstawali, wracali do siebie itd., w sumie od początku ich wątek tak wyglądał. Najpierw nie dawał im spokoju Bartosz - były narzeczonego Leny, później perypetie i romanse z profesorem Edwardsem, Adą, Agatą, Staszkiem. Ale jednak zawsze było fajnie jak pojawiali się w tych kilku odcinkach na sezon. Było wtedy czuć po części klimat tamtej ekipy. Podobnie z profesorem Zybertem czy panią Marią, którzy pojawiali się sporadycznie i nie mieli stałych wątków, ale miło było ich zobaczyć wśród nowych twarzy. Urywanie i niewyjaśnianie wątków, o którym wspominali przedmówcy to chyba jedna z cech charakterystycznych tego serialu. Podobnie z powrotem Julki Burskiej, zastanawiałem się czy może chociaż gościnnie uda się zobaczyć jeszcze raz duet Foremniak-Żmijewski w serialu, ale mam wrażenie, że teraz to już sama Julka, oprócz nazwiska nie ma nic wspólnego z Burskimi. Nikogo z rodziny Burskich nie było na jej ślubie w finałowym odcinku tamtego sezonu i nawet nie wspominają już, że coś łączy ją z tą rodziną. Wątek Konicy i powrót Marty też wniósł pewną nutę tamtych lat, ale teraz wątek Rafała znowu skupia się wyłącznie na pracy w szpitalu. Przydałby się powrót kogoś sprzed lat np. Moniki czy młodego Burskiego.
KubaBing
Obserwator
x 27
x 15

[TVP2] Na dobre i na złe

Post autor: KubaBing »

Emilia Komarnicka-Klynstra powróciła dzisiaj na plan
Damianou18
Activist
x 252
x 47

[TVP2] Na dobre i na złe

Post autor: Damianou18 »

Podobno pierwszy odcinek z Komarnicką po powrocie będzie 11 grudnia, jak podaję Super Express.

https://superseriale.se.pl/na-dobre-i-n ... -VkTQ.html
spaq
Użytkownik
x 1

[TVP2] Na dobre i na złe

Post autor: spaq »

W środę wyemitowano ostatni odcinek z udziałem Kasi Dąbrowskiej. Na Facebooku dodano post z jedną z jej pierwszych scen w serialu oraz relację z pożegnania serialowej Wiki przez ekipę.
Mooniaa
Obserwator
x 6
x 13

[TVP2] Na dobre i na złe

Post autor: Mooniaa »

Obsada powoli się kruszy ale dalej stawiają na kolejnych młodych aktorów. Niestety ale jakoś mnie nowi aktorzy jakoś nie przekonują...
Awatar użytkownika
pulkownik
VIP Expert
x 824
x 2307

[TVP2] Na dobre i na złe

Post autor: pulkownik »

Nowa lekarka, Kazia, a raczej aktorka Zuza Lit to fajna, nowa energia i odświeżenie, pytanie czy na dłuższą metę to wypali.
Mooniaa
Obserwator
x 6
x 13

[TVP2] Na dobre i na złe

Post autor: Mooniaa »

Te zmiany obsadowe są co kilka sezonów, a jedna Zuza nie pomoże. 🙃 Ale zobaczymy co dalej.
Awatar użytkownika
[email protected]
VIP Expert
x 146
x 296
Kontakt:

[TVP2] Na dobre i na złe

Post autor: [email protected] »

Obejrzałem wczoraj po dłuższej przerwie i muszę przyznać, że całkiem fajni ci nowi stażyści. Za Dąbrowską płakał nie będę, bo od dłuższego czasu jej postać strasznie nużyła, a od czasu śmierci Krajewskiego była już tylko równia pochyła. Teraz właśnie w Kazi widzę tę dawną, waleczną Wiktorię:)

Jest to chyba jedyny polski serial, któremu nie zaszkodziła niemal całkowita wymiana obsady. Nie do pomyślenia w innych produkcjach, a tutaj ta sztuka jednak się udała i to kilkukrotnie:) Seria na tych zmianach nie traci, a wręcz zyskuje nowy oddech. Produkcji cały czas udaje się sprawić, że nie są to tylko i wyłącznie popłuczyny po dawnym "Na dobre i na złe".
DaMiAn1998
VIP Expert
x 156
x 77

[TVP2] Na dobre i na złe

Post autor: DaMiAn1998 »

Jak to nie zaszkodziła? Co roku są bardzo duże odpływy widowni. W tym sezonie też się nie zanosi na wzrosty.
Awatar użytkownika
[email protected]
VIP Expert
x 146
x 296
Kontakt:

[TVP2] Na dobre i na złe

Post autor: [email protected] »

Jednak spadki były jeszcze z Dąbrowską, co mnie nie dziwi. Jej wątek, jak i sama postać był już naprawdę nużące.

Moim zdaniem serial więcej stracił na odejściu Baar, niż nawet kultowych państwa Burskich. Po odejściu Kamilli zaczęła się równia pochyła, no może z krótkim momentem udziału Julii Kamińskiej czy Ani Karczmarczyk. Schejbal, która miała zastąpić w sercach widzów postać Hany, była wielkim nieporozumieniem i nie żałuję, że zniknęła równie szybko, jak się pojawiła.
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert
x 436
x 1050

[TVP2] Na dobre i na złe

Post autor: Medyk24 »

Ciekawe jak szybko scenarzyści zapomną o nowych postaciach. :P Choć po odcinku z zeszłego tygodnia mam wrażenie, że Kazia została przedstawiona jako następczyni Consalidy. Nie miałbym nic przeciwko bo Lit jest niezłą aktorką i postać też zapowiada się całkiem dobrze.
POZDRAWIAM, Medyk24
mati90
Obserwator
x 17

[TVP2] Na dobre i na złe

Post autor: mati90 »

Która to już będzie nowa obsada tego serialu? 4?
Jedynie Dr. Tretter jako tako się czyma no i póki co Falkowicz no i też Konica.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Seriale polskie”