[TVP1] Klan

Rozmowy o polskich serialach telewizyjnych.
michal
VIP Expert
x 6
x 18

[TVP1] Klan

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michal »

Tym "pewnym mężczyzną" jest Józek, który jest spokrewniony z Grażynką. Był on związany z serialową matką Maćka, która zmarła z powodu ciężkiej choroby.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod
x 141
x 292

[TVP1] Klan

Post autor: Direct »

Ponadto owy Józek odkupił od Rysia fioletowego Trabanta, którego Rysio był właścicielem w początkowych odcinkach "Klanu" :).
Pozdrawiam, Direct
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert
x 567
x 1353

[TVP1] Klan

Post autor: Medyk24 »

Wiem, że wikipedii nie należy wierzyć, ale nie wiem skąd się tam pojawiła taka informacja, jakoby ten sezon miałby być ostatnim. Jest tam napisane bowiem coś takiego: "Klan został przedłużony o kolejną, ostatnią 15. serię, w sezonie 2011/2012." http://pl.wikipedia.org/wiki/Klan_(serial_telewizyjny)
POZDRAWIAM, Medyk24
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3587
x 1604

[TVP1] Klan

Post autor: Trzeciak »

Wydaje się jasne, że 15. sezon nie będzie ostatnim. Produkcja ma całkiem dobrą stałą widownię - i nic nie wskazuje, by miała zostać zakończona po czerwcu 2012 roku.
Pozdrawiam, Trzeciak
>>MEDIA BEZ WYBORU<<
Awatar użytkownika
jack
Junior

[TVP1] Klan

Post autor: jack »

A ja czuję, że ''Klan'' powoli ma się ku końcowi. Jestem przygotowany, że w każdej chwili mogą ogłosić tą sensacyjną i niespodziewaną wiadomość.
Nienawidzę TVP 1. I ogólnie całego TVP.
Awatar użytkownika
matik
VIP Mod
x 52
x 184

[TVP1] Klan

Post autor: matik »

Jak TVP zobaczy, jak im wyniki spadną bo likwidacji Plebani, to Klan będą przytrzymywać przy życiu
Awatar użytkownika
piciu
VIP Expert
x 2
x 15

[TVP1] Klan

Post autor: piciu »

W sumie to dziwna sytuacja z tą "Plebanią". Ostatnio serial naprawdę się podciągnął (jeżeli chodzi o fabułę), a widownia może i trochę spadała, ale serial nadal ma swoich fanów.
PS: "Klan" na 99% nie zniknie po tym sezonie. Bądź co bądź to jeden z większych serialowych hitów TVP1.
Obrazek
sziraczek17
Junior
x 2
Kontakt:

[TVP1] Klan

Post autor: sziraczek17 »

Też się dziwię, że znika "Plebania". Sam uważam, że to jeden z bardziej misyjnych seriali TVP, który nie dość, że porusza ważne problemy społeczne, to nie jest w stosunku do innych tak komercyjny. Wątpię w to, aby zrezygnowali z Klanu. Wtedy Jedynka zostałaby całkiem bez "seriali codziennych". Jedynym serialem, którego nie żałuje, to "Złotopolscy". Formuła zdecydowanie się wypaliła, najlepsi aktorzy wymarli, więc ciągnięcie jego dalej byłoby głupie.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3587
x 1604

[TVP1] Klan

medyk1234 pisze:Z nieoficjalnych źródeł wynika, iż zgon Ryszarda Lubicza ma nastąpić w Środę Popielcową 22 lutego 2012 - więcej informacji tutaj: http://superseriale.se.pl/seriale/rysie ... 19723.html
Pewne źródło tą informację potwierdza - nawet jest już pisany scenariusz odcinka na ten dzień.
Pozdrawiam, Trzeciak
>>MEDIA BEZ WYBORU<<
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3587
x 1604

[TVP1] Klan

Właśnie patrzę na nową prezentację z Biura Reklamy i Handlu TVP SA - i właśnie się dowiedziałem, że po tym sezonie - w czerwcu - "Klan" zakończy swoją emisję na antenie TVP1 po 15 latach. W jej miejsce ma wejść nowa telenowela - wyłoniona w konkursie TVP, który obecnie trwa.
Pozdrawiam, Trzeciak
>>MEDIA BEZ WYBORU<<
Awatar użytkownika
jack
Junior

[TVP1] Klan

Post autor: jack »

I pisałem, że jestem przygotowany na najgorsze. I w ten sposób w TVP nie będzie już żadnego programu, który będę oglądał. Oby to była plotka. Domyślałem się po tym skoro na nowy serial formuła wybierania taka sama jak Klanu i na dodatego oprócz Galerii. Już wówczas wiedziałem, że to koniec Klanu się zbliża. Ewidentnie wyczułem, że się święci, że szukają czegoś zamiast Klanu. :( :( :( :( :(
Nienawidzę TVP 1. I ogólnie całego TVP.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3587
x 1604

[TVP1] Klan

jack pisze:Oby to była plotka.
Muszę cię zmartwić. Informacje te widnieją na stronie Biura Reklamy TVP. Na dodatek za miesiąc zakończy się konkurs na nowy serial, który ma zastąpić "Klan". Choć robienie takich rewolucji programowych i usunięcie tego serialu, którego ani widownia, ani formuła się jeszcze nie wypaliła jest dla mnie za przeproszeniem... kretyństwem.
Pozdrawiam, Trzeciak
>>MEDIA BEZ WYBORU<<
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod
x 141
x 292

[TVP1] Klan

Post autor: Direct »

Wybitnie zła decyzja TVP. Poziom "Klanu" może nie jest najwyższy, może temat trochę się wyczerpuje, ale widownia jest bardzo zadowalająca, bodajże Jedynka jest liderem pasma. Po co więc zmieniać coś, co dobrze działa?

Nie wydaje mi się, żeby nowa opera mydlana, która zajmie miejsce "Klanu", zrobiła jakąś furorę. Rezygnację z tego gatunku mogę zrozumieć, ale zastępowanie jednej i to bardzo popularnej produkcji, drugą, to głupota.

Zaraz ktoś napiszę, że "Klan" jest na antenie od 15 lat i czas go zdjąć. Może to nie będzie najtrafniejsze porównanie, ale w USA opery mydlane lecą po 30, 40, a nawet 50 i więcej lat. Emitowana jeszcze do niedawna w telewizji CBS "Guiding Light" ruszyła 30 czerwca 1952, a zakończył się 18 września 2009 (57 sezonów, prawie 16 000 odcinków).
Pozdrawiam, Direct
Awatar użytkownika
waldus_5
Junior
x 1
x 25

[TVP1] Klan

Post autor: waldus_5 »

Nie szkoda mi klanu, bo od bardzo bardzo dawna nie oglądam, ale nowego serialu też oglądać nie będę, szczerze gdybym miał wpływ na ramówkę TVP1 nie zamykałbym ani Klanu ani Plebani, zrzuciłbym oba seriale (tak jak to było kiedyś), na jedną porę misji, parę lat temu było bodajże tak, że Klan leciał od pon-śro, Plebania cz-pt., a nowy serial ustawiłbym w dotychczasowym jednego z seriali paśmie.

@direct39
Wiem, że USA lecą seriale po kilkanaście lat, niestety z tych seriali widziałem tylko Mode na Sukces i muszę powiedzieć, w tym serialu, przełączając nie zastanawiasz się kto gdzie pracuje, co ma na obiad, ale kto z kim się żeni, rozwodzi i takie tam, a wszystko nie w przeciętnym domku, bloku a w rezydencjach, poza tym w takim serialu jest tępo, akcja, a nie kamera na statywie, szynie, itd.

No i Polskę porównywać do USA? Tam robią serial o doktorze chamie (wprawdzie ostatni sezon), o seryjnym mordercy (i wcale nie leci po 23.), o lesbijkach, o gejach, jest kanał na którym lecą non stop seriale s-f, własnej produkcji. A my co mamy: Klan, Plebanie, Na Wspólnej, M jak Miłość, Pierwszą Miłość, W11, sędzie Wesołowską, Detektywów, Julie, a teraz jest full wypas, bo Polsat produkuje Pamiętniki z wakacji, Dlaczego ja? i prawdziwy HIT Trudne Sprawy.

Nie ma żadnego serialu akcji, sensacji, kryminalnego (w USA są CSI, NCIS, Dexter, Monk,....), no nic pustynia- Ojca Mateusza na rowerze sobie mogę pooglądać.

Z Polskich seriali oglądam tylko Czas Honoru (właściwie oglądałem- skończyłem po 1. sezonie)
▲waldus_5
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 3587
x 1604

[TVP1] Klan

direct39 pisze:Wybitnie zła decyzja TVP. Poziom "Klanu" może nie jest najwyższy, może temat trochę się wyczerpuje, ale widownia jest bardzo zadowalająca, bodajże Jedynka jest liderem pasma. Po co więc zmieniać coś, co dobrze działa?

Nie wydaje mi się, żeby nowa opera mydlana, która zajmie miejsce "Klanu", zrobiła jakąś furorę. Rezygnację z tego gatunku mogę zrozumieć, ale zastępowanie jednej i to bardzo popularnej produkcji, drugą, to głupota.

Zaraz ktoś napiszę, że "Klan" jest na antenie od 15 lat i czas go zdjąć. Może to nie będzie najtrafniejsze porównanie, ale w USA opery mydlane lecą po 30, 40, a nawet 50 i więcej lat. Emitowana jeszcze do niedawna w telewizji CBS "Guiding Light" ruszyła 30 czerwca 1952, a zakończył się 18 września 2009 (57 sezonów, prawie 16 000 odcinków).
To ja jeszcze dodam, że w Niemczech tzw. "telenowele" emitowane są na RTL i ARD odpowiednio prawie i ponad 20 lat - i tam nikomu z producentów nie mieści się w głowie, aby dobrze emitowany od lat serial usuwać z anteny.

Oczywiście podzielam zdanie @direct39 w tej sprawie. Ja jeszcze przytoczę cytaty, które kilka lat temu wypowiedziały znane nam dobrze dwie osoby -
Dobrego zaprzęgu się nie zmienia
- to zdanie Roberta Janowskiego i
Program emituje się na antenie tak długo, jak widzowie chcą go oglądać. Koniec, kropka.
- to powiedziała Nina Terentiew.

Tak jakoś się złożyło, że dziś mija rok od wyemitowania 2000. odcinka "Klanu" i wprowadzenia nowej czołówki serialu.
Pozdrawiam, Trzeciak
>>MEDIA BEZ WYBORU<<
ODPOWIEDZ

Wróć do „Seriale polskie”