[TVP1] Plebania

Rozmowy o polskich serialach telewizyjnych.
bustram
Activist
x 84
x 1532

[TVP1] Plebania

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bustram »

Maciej Wilewski, aktor, bez etatu (czyli serialowy Osa, ochroniarz Tracza)

"Gram głównie w Teatrze Fabryka Marzeń i jeżdżę po Polsce ze swoim autorskim stand upem. Kiedy odwołano nam wszystkie spektakle, to popadłem w znieruchomienie. Przez miesiąc nie wierzyłem w to, co się dzieje. Wpatrywałem się w sufit.

Dlatego zacząłem szukać innej pracy. Mimo że jestem absolwentem pedagogiki Uniwersytetu Łódzkiego i szkoły aktorskiej, okazało się, że nie mogę nic znaleźć, bo wszędzie wymagane jest doświadczenie. Szukałem pracy wśród dostarczycieli paczek, ale w momencie, kiedy szkoły są zamknięte, musiałbym zostawić 11-letniego syna samego w domu na cały dzień, bo praca była od 8 do 18. W końcu udało mi się znaleźć pracę w ochronie. Jestem wdzięczny Agencji Pogoń, która mnie zatrudniła, że wyciągnęła do mnie pomocną dłoń. Nie wstydzę się, że poszedłem do innej pracy, żeby mieć, za co żyć.

Jeszcze niedawno myślałem, że wrócimy ze spektaklami w czerwcu, ale teraz straciłem już nadzieję. Nikt nie myśli o takich ludziach, jak my. Jako grupa aktorów bez etatów z dnia na dzień zostaliśmy bez środków do życia. Najgorsze jest to, że nikt nie wie, ile to jeszcze potrwa. Każdy kolejny miesiąc bez możliwości grania na scenie generuje u mnie długi.

Oczekuję jasnego komunikatu ze strony rządu, kiedy nasza grupa będzie mogła wrócić do pracy. Stanowisko w tej kwestii powinni zająć już dawno. Prawda jest jednak taka, że o nas kompletnie nikt nie myśli. Czuję się zbędny.

Jak wygląda sytuacja polskich firm po dwóch miesiącach pandemii?

Koleżanka aktorka chciała się ostatnio zatrudnić jako kasjerka. Jak powiedziała, kim jest z zawodu, to pracy nie dostała. Teraz jak będzie szła na rozmowę o pracę, będzie ukrywać, że jest aktorką. To jest jakiś absurd. Człowiek całe życie marzy, by zostać aktorem i teraz ma się tego wstydzić?".

Rzadki przypadek przeniknięcia się świata serialowego z rzeczywistym...
Awatar użytkownika
AtoMan
VIP Expert
x 36
x 344
Kontakt:

[TVP1] Plebania

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AtoMan »

Jak to się ma do jego roli w serialu Znaki?

Rozumiem, że udział w projekcie "Ulica zagranica" nie pomógł xD
dość
ODPOWIEDZ

Wróć do „Seriale polskie”