[Polsat] Trędowata

Rozmowy o polskich serialach telewizyjnych.
Awatar użytkownika
Mocny FULL
Activist
Posty: 2631
Rejestracja: 27 lip 2010, 19:19
Lokalizacja: Essen [Deutschland]
x 10

[Polsat] Trędowata

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mocny FULL »

To serial obycz., prod. Polsat, 1999-2000

Obsada:

Beata Tyszkiewicz
Aldona Orman
Wojciech Dzieduszyński
Ewa Dałkowska
Piotr Bieluch
Tomasz Mandes
Anita Sokołowska
Violetta Kołakowska
Iga Mayr
Marcin Grzymowicz

Moja własna ocena: 6/10

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Srały muchy, będzie wiosna. Będzie trawka lepiej rosła - wł.

INNA
Awatar użytkownika
Poland
Legendary
Posty: 16164
Rejestracja: 24 maja 2006, 18:59
Lokalizacja: Trzciana k. Bochni
x 33
x 325
Kontakt:

[Polsat] Trędowata

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Poland »

Dla uzupełnienia dodam że to polski serial telewizyjny zrealizowany na podstawie powieści Heleny Mniszkówny pod tym samym tytułem. W porównaniu do literackiego pierwowzoru twórcy serialu zmienili zakończenie.
Główne rolę grali Anita Sokołowska (nie wiem nawet czy to był jej debiut) i Tomasz Mandes.
Piosenka z serialu to utwór "W ramionach twych" Beaty Rybotyckiej: https://www.youtube.com/watch?v=qlEcZ3zcUeg
Serial produkcji Gabi sp. z.o.o słoneczny nadawca pokazał w Sylwestra 1999/2000 o 20:35 w formie pilota a na stałe w niedziele o 17:15 od 5 marca 2000 roku. Serial liczył 15 epizodów.
Poland - Aktywnie najlepszy!
Awatar użytkownika
Jordi
VIP Expert
Posty: 16073
Rejestracja: 13 sty 2013, 19:03
x 3524
x 2826

[Polsat] Trędowata

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Jordi »

Zakończenie było inne, bo pierwotnie to miała być... telenowela na grubo ponad 100 odcinków.

Zamysł był taki, że po "oryginale" historia miała się przenieść do naszych czasów i być dostosowana do nich. Niestety serial był klapą, a krytycy po premierze nie zostawili suchej nitki na produkcji zarzucając jej zbytnie rozwleczenie i zero chemii między głównymi bohaterami.

Sokołowska po paru latach dostała drugą szansę i ją wykorzystała. Mandes niestety nie za bardzo.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Seriale polskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości