[TVN] Usta Usta

Rozmowy o polskich serialach telewizyjnych.
Awatar użytkownika
kamol
VIP Expert
Posty: 2021
Rejestracja: 26 gru 2015, 17:25
x 417
x 573

[TVN] Usta Usta

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamol »

@wiatriwoda Coś w tym jest. Ostatni odcinek już przewijałem, bo trochę nudnawo się zrobiło. :p
Awatar użytkownika
mateusz_71
VIP Expert
Posty: 3434
Rejestracja: 08 cze 2013, 9:46
Lokalizacja: Wrocław
x 368
x 245
Kontakt:

[TVN] Usta Usta

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mateusz_71 »

Dzisiaj po "Pogodzie" wyemitowano chyba błędny zwiastun - zapowiedź ostatniego odcinka. ;)
vlcsnap-00058.png
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
Posty: 13153
Rejestracja: 31 paź 2014, 16:55
x 2248
x 2434

[TVN] Usta Usta

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: N-O-R-O-N »

Serial dalej utrzymuje pewien poziom, ale mam takie odczucie, że oglądam ciekawsze sceny na przemian z takimi nudniejszymi i mało konkretnymi. W czwartym odcinku najlepsze było chyba śniadanie niespodzianka :P A w poprzednim m.in.: szał Wilczaka odstraszający natręta, czy przyduszanie starego Tadeusza.
9 lat na forum,
Pozdrawiam, N-O-R-O-N :)

"Autor materiału nie stwierdził, że przedstawia prawdziwe wydarzenie" - Dziennik Telewizyjny.
''The stuff that dreams are made of.''
Awatar użytkownika
kamol
VIP Expert
Posty: 2021
Rejestracja: 26 gru 2015, 17:25
x 417
x 573

[TVN] Usta Usta

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamol »

Dzisiejszy odcinek zdecydowanie lepszy niż poprzedni, dużo się działo i emocjonalnie było, ale też były sceny, w których wiało nudą. Na plus dużo postaci, lekki humor, natomiast jedyny mankament tej serii, to przerośnięte dzieciaki i mi jakoś bardzo rzuca się to w oczy. Dorosły facet spokojnie po dwudziestce, a w serialu ledwo 15-latek, podobnie dziewczyny, córki Izy są w wieku 14/15 lat, a wyglądają na ok. 21/22. Syn Izy i Piotrka to już w ogóle na 25 wygląda, a w serialu ma około 17. :P

Generalnie jeśli chodzi o serial, to sam w sobie jest okej.
Awatar użytkownika
kamil2505
VIP Expert
Posty: 5290
Rejestracja: 25 lip 2008, 17:09
x 103
x 1037

[TVN] Usta Usta

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamil2505 »

Czytałem chociażby opinie na filmweb i tam ten nowy sezon ma raczej złe. Szczególnie, gdy padają wypowiedzi fanów trzech pierwszych sezonów.

A czy tylko mnie bawią te plakaty porozwieszane po przystankach miejskich z promocją serialu "Przyjaźń bez upiększeń", a bohaterowie serialu tacy "wyretuszowani"? :lol:
2008-2023
Mooniaa
Poster
Posty: 1937
Rejestracja: 27 paź 2019, 22:19
x 460
x 326

[TVN] Usta Usta

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mooniaa »

@kamol z tym wiekiem to prawda, irytujące jest, że zamiast wziąć typowo nastolatków to serialu, skoro tyle mają mieć lat, biorą aktorów ze szkoły filmowej w trakcie studiów, lub nawet po, więc mają 21-25 lat...
A też co rzuciło mi się w oczy, to Wiktoria Filus, która ledwo rok temu grała 17-latkę w serialu W głębi lasu, a tu poważną 28-latkę.
Więc z jednej strony odmładzają, a z drugiej, dziewczynę, która jest rówieśniczką tych aktorów grających nastolatki postarzają. 😅
Awatar użytkownika
Captain_M
VIP Expert
Posty: 3918
Rejestracja: 17 lis 2013, 10:51
x 27
x 317

[TVN] Usta Usta

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Captain_M »

[ Spoiler ]
W 6. odcinku do obsady dołączył też Mateusz Damięcki oraz Elżbieta Jarosik (tutaj raczej tylko epizod bez szansa na kontynuacje).
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
Posty: 38068
Rejestracja: 05 gru 2013, 9:46
x 88
x 3628

[TVN] Usta Usta

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wiatriwoda »

Wymęczyłem serial. Gdyby miał więcej odcinków, to już bym wcześniej odpuścił. Kilka scen komediowych to za mało. Zaskoczył mnie bardzo słaby odcinek finałowy.
Awatar użytkownika
kamol
VIP Expert
Posty: 2021
Rejestracja: 26 gru 2015, 17:25
x 417
x 573

[TVN] Usta Usta

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamol »

No i koniec sezonu, nie było tak źle, tempo było całkiem dobre, chociaż przyznam, że czasami zdarzało się mi się mniej uważne oglądanie scen, a nawet przewijanie. Typowa obyczajówka, dużo się działo, ale momentów komediowych było tyle, co kot napłakał. Na pewno na plus pokazanie siły przyjaźni, że przyjaciel jest z tobą na dobre i na złe, a także przyjaźni damsko-męskiej bez podtekstów i tematów tabu, a to akurat w polskich serialach jest rzadkie.

Nie oglądałem sezonów 1-3, dlatego oglądałem bez porównywania i wspominania, ale mimo wszystko łatwo było mi się wdrożyć. Na pewno nie jest to żaden kultowy serial, po prostu ot, sympatyczna obyczajówka.

Podobał mi się częsty zabieg w montażu - urywanie scen w kulminacyjnym momencie i potem pokazywanie ich zakończenia w rozmowach z innymi bohaterami.

Liczę, że piąty sezon będzie lepszy. Może zerknę. ;)
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
Posty: 13153
Rejestracja: 31 paź 2014, 16:55
x 2248
x 2434

[TVN] Usta Usta

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: N-O-R-O-N »

Piąty odcinek był najsłabszy poza końcówką chyba, finał nieco lepszy (Sulej w więzieniu się pojawił obok Perchucia), poza tym fajna scena z Mecwaldowskim w aucie i potem gdy wyobraził swoje samobójstwo. Wątek z Popławską i tym niemieckim gostkiem bardzo mdły i płaski. Wilczak gdzieś w tle w odcinku finałowym szczerze mówiąc. Momentami więcej obyczajówki niż komedii, więc wydaje mi się, że nie ma dobrego równoważenia tego wszystkiego. Poza tym było nudniej tak po prostu bliżej końca. Cóż, nic tylko czekać na ,,Królestwo kobiet" ;)

Pomimo kilku niezłych scen, nie zachęca mnie to do dalszego oglądania, tak więc raczej podziękuję, albo włączę od wielkiego dzwonu :P
9 lat na forum,
Pozdrawiam, N-O-R-O-N :)

"Autor materiału nie stwierdził, że przedstawia prawdziwe wydarzenie" - Dziennik Telewizyjny.
''The stuff that dreams are made of.''
Awatar użytkownika
deadline
Poster
Posty: 2380
Rejestracja: 24 cze 2020, 14:00
Lokalizacja: TARDIS
x 1553
x 404
Kontakt:

[TVN] Usta Usta

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: deadline »

Cały 4 sezon miał 766 tyś średniej. Wiadomo, spektakularne wyniki to nie są
https://[link zakazany]/artykul/u ... abe-wyniki
Katarzyna bachory Madki ojciec Afrodyta Stocznia Gdańska Poznań depresja Raków Tatyry Krakowski spleet Wagner Radio tenis Wisła saxofon Londyn Nirvana 1989 mózg państwa
Awatar użytkownika
Captain_M
VIP Expert
Posty: 3918
Rejestracja: 17 lis 2013, 10:51
x 27
x 317

[TVN] Usta Usta

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Captain_M »

W nowych odcinkach pojawi się Katarzyna Pakosińska, jak wynika z IG Ani Czartoryskiej.
Awatar użytkownika
kamil2505
VIP Expert
Posty: 5290
Rejestracja: 25 lip 2008, 17:09
x 103
x 1037

[TVN] Usta Usta

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kamil2505 »

Dziwi mnie w sumie kontynuacja. Myślałem, że serial powtorzy los "Aż po sufit" i pomimo mowy o kolejnym sezonie - ten zostanie anulowany.
Wyniki przecież były kiepskie.
2008-2023
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
Posty: 38068
Rejestracja: 05 gru 2013, 9:46
x 88
x 3628

[TVN] Usta Usta

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wiatriwoda »

Z góry zostały zamówione dwa sezony.
dumar
Obserwator
Posty: 256
Rejestracja: 05 sty 2019, 14:24
x 7
x 49

[TVN] Usta Usta

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dumar »

Zdjęcia do kolejnego sezonu, a raczej przygotowania do nich, rozpoczęły się przed emisją tego. Dlatego było już za późno na wycofanie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Seriale polskie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: mati90 i 10 gości