[TVP1] Galeria

Rozmowy o polskich serialach telewizyjnych.
michal
VIP Expert

[TVP1] Galeria

Post autor: michal » 01 gru 2011, 13:25

To nowy serial obyczajowy, który ma zadebiutować na antenie pod koniec stycznia 2012 r.
W serialu mają zagrać m.in. Julia Pietrucha, Tomasz Dedek, Magdalena Turczniewicz, Bartosz Porczyk, Marek Kalita, Joanna Orleańska i Andrzej Deskur.
Więcej tutaj: http://www.wirtualnemedia.pl/index.php? ... w-styczniu
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
Kontakt:

[TVP1] Galeria

Post autor: SNOL » 09 gru 2011, 0:27

Zdjęcia do serialu kręcone są we Wrocławiu. Kilka dni temu jedną ze scen filmowali na moim wydziale. Najbardziej zdziwiła mnie wtedy obecność niebieskiego busa nafaszerowanego elektryką z napisem TVP, bo byłem przekonany, że kręcą "Pierwszą miłość". W końcu dotychczas ATM we Wrocławiu zajmował się tylko produkcjami Polsatu - "Pierwszą..." i "Falą zbrodni". O tym, że "Galeria" będzie powstawała w moim mieście i to tuż obok miejsca, gdzie mieszkam, dowiedziałem się przed chwilą z artykułu "Gazety Wrocławskiej": http://www.gazetawroclawska.pl/stronagl ... ,id,t.html . Zapewne będą piękne widoczki.
tylko prywatne opinie. Tutaj od ponad dziesięciu lat.
Awatar użytkownika
Medyk24
VIP Expert

[TVP1] Galeria

Post autor: Medyk24 » 24 sty 2012, 22:03

Tymczasem na vod.tvp można zobaczyć już 1. odcinek nowego serialu (za darmo), którego premiera w najbliższy poniedziałek 30 stycznia o godzinie 17:30 - http://www.tvp.pl/vod/seriale/obyczajow ... c1/6159897

Jeśli chodzi o czołówkę to trochę te zdjęcia wyglądają sztucznie w tle tej galerii, ale to już kwestia upodobania i gustu.
POZDRAWIAM, Medyk24
Awatar użytkownika
dlukasz
Użytkownik

[TVP1] Galeria

Post autor: dlukasz » 25 sty 2012, 17:28

Obejrzałem pierwszy odcinek i myślę że ciekawy serial. Bardzo ładne zdjęcia przedstawiające przepiękny Wrocław w 1 odcinku lotnicze zdjęcia rynku i piękne ujęcie Ostrowa Tumskiego. W serialowej galerii swój sklep ma rzeczywista siec sklepów obuwniczych. Jedyne do czego się "przyczepie" to to że logo serialowej galerii kiepsko zasłania logo prawdziwej wrocławskiej galerii, w niektórych momentach widać logo prawdziwe, na flagach wokół galerii tez widać rzeczywiste logo. A co ciekawe wrocławski terminal lotniczy "gra" jeden z interesujących biurowców nieopodal galerii.
Awatar użytkownika
waldus_5
Junior
Kontakt:

[TVP1] Galeria

Post autor: waldus_5 » 25 sty 2012, 19:18

Ja również obejrzałem z ciekawości, zachęcam jak ktoś lubi seriale obyczajowe, bo ten jest dość udany. Czuć nowoczesność, jest dużo ciekawych lotów kamerowych, dużo scen plenerowych, często w tle leci jakaś fajna piosenka. Na plus zasługuje też nieoklepanie aktorów, poza kilkoma "starymi wyjadaczami" występują całkowicie nowe twarze, lub bohaterowie epizodyczni innych seriali. Na minus zapiszę czołówkę, pomysł dobry, ale piosenka beznadziejna, podobnie pomysł pojawiania się napisu Galeria, napisy na koniec fajnie się pojawiają na tle ruchomych schodów, niestety muzyka psuje miły efekt.

Co do fabuły, to przynajmniej w pierwszym odcinku było przewidywanie, co nie znaczy, że nudno, bohaterowie są jaskrawi, wyraźni, może trochę karykaturalni, ale na pewno nie nijacy. W powietrzu czuć ducha tvn-u (stylistycznie atmosfera dobrej stacji komercyjnej) i ducha Polsatu (pierwszej miłości- to samo miasto, ten sam producent).
Wybieranie spośród Faktów tylko tych Wiadomości, które składają się na wyimaginowaną spójną Panoramę Wydarzeń jest zwykłym tchórzostwem informacyjnym i formą ucieczki od rzeczywistości.
Awatar użytkownika
piciu
VIP Expert

[TVP1] Galeria

Post autor: piciu » 25 sty 2012, 19:22

Naprawdę ciekawy serial. Myślę, że dobrze się rozwinie. Ale "Plebania" też ma coś w sobie :).
Obrazek
Awatar użytkownika
waldus_5
Junior
Kontakt:

[TVP1] Galeria

Post autor: waldus_5 » 25 sty 2012, 19:40

piotrekmessi pisze:Naprawdę ciekawy serial. Myślę, że dobrze się rozwinie. Ale "Plebania" też ma coś w sobie :).
O tak szkoda Plebani, ale TVP zabiła serial zmianami pór emisji, a producenci zmianami bohaterów i zmianą miejscowości. Natomiast, Plebania sprzed 3-4 lat, a Galeria, nie ma porównania. W Plebani była taka prawdziwość, nie wiem jak to nazwać, czasem obejrzałem odcinek, i nie odczuwałem, że to serial, do tego zawsze, urzekał mnie zamysł producentów, za oknem zima- w Plebani zima, święta- święta, Nowy Rok- Nowy Rok, Wybory samorządowe- Wybory samorządowe, coś pięknego czego nie ma w żadnym innym serialu. Np. w M jak Miłość, chyba niedługo będą wakacje letnie, co gorsza nikt nie widzi w tym nic nieodpowiedniego i dobija to wszystko jeszcze przeżywaniem Bożego Narodzenia wiosną. Inne seriale chyba nie przywiązują w ogóle uwagi do świąt itd. po prostu jest fabuła (Klan chyba jeszcze trzyma jednolitość czasu.)
Wybieranie spośród Faktów tylko tych Wiadomości, które składają się na wyimaginowaną spójną Panoramę Wydarzeń jest zwykłym tchórzostwem informacyjnym i formą ucieczki od rzeczywistości.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod

[TVP1] Galeria

Post autor: Trzeciak » 25 sty 2012, 19:42

W "M jak Miłość" już powoli się kończą wakacje letnie :D.
Pozdrawiam, Trzeciak
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
Kontakt:

[TVP1] Galeria

Post autor: SNOL » 25 sty 2012, 21:21

W serialu rzeczywista Magnolia Park gra Steel Oak House. Zgadzam się z dlukasz, że słabo wychodzi im zasłanianie oryginalnej nazwy. Mogli chociaż w logo serialowego centrum wcisnąć różowy kolor, wtedy nie raziłyby tak prawdziwe barwy Magnolii. Co ciekawe, w czołówce w tle widać rzeczoną Magnolię. Nie wiem kiedy nagrywali te ujęcia (pewnie poza godzinami otwarcia), ale nigdy nie widziałem tam takich pustek. Jest to największe centrum handlowe na Dolnym Śląsku i jedno z tłumniej odwiedzanych.
dlukasz pisze:A co ciekawe wrocławski terminal lotniczy "gra" jeden z interesujących biurowców nieopodal galerii.
Zamieściłem tę ciekawostkę na fejsie, ale nie zdążyłem tutaj. Cieszę się, że śledzisz www.fb.com/FaktyTVPWroclaw , keep on! :)

Śmiesznie ogląda się doskonale znane mi tereny w serialu. Najśmieszniejsze jest to, jak widzę, że bohaterowie ewidentnie łamią przepisy ruchu drogowego albo chodzą bez ładu i składu. Niby idąc zwyczajnie, pojawiają się ni stąd, ni zowąd w zupełnie innej części miasta! :D Scena przed szkołą, kiedy dzieci wybiegają z Grażyną Wolszczak (bodajże 2. odcinek), kręcona była w niedzielę - widziałem z okna pokoju. :cool: W ogóle szkoła ta jest bardzo lubiana przez ATM, występowała kilka razy i w "Pierwszej miłości", i "Fali zbrodni". Jakieś 2 tygodnie temu znowu coś tu kręcili (2. sezon "Galerii"?!). Niedługo będzie jeszcze na pewno scena w pięknej czarnej limuzynie, filmowana na parkingu Magnolii.

Sceny we wnętrzu galerii nagrywają w Bielanach Wrocławskich w ogromnym studiu ATM-u, w którym mieściły się pomieszczenia szkoły tańca w "Tancerzach" TVP2. Jeżeli ktoś oglądał, to zauważy ewidentne podobieństwo. Biuro szefa (Wojdatta) mieści się w prawdziwych biurach ATM-u, również w ogromnym kompleksie w Bielanach. Zresztą grały one m.in. w "Licencji na wychowanie" TVP2.

Skupiłem się na sprawach technicznych. Co do poruszonych wątków - nie powalają. Z pewnością będę oglądał, ale raczej przede wszystkim dla Wrocławia. Po obejrzeniu 3 odcinków nie czuję się zachęcony, ale może akcja się rozkręci. Na razie "Galeria" sprawia wrażenie serialu na jeden sezon, ale nie życzę mu tego.
Awatar użytkownika
Direct
VIP Mod

[TVP1] Galeria

Post autor: Direct » 26 sty 2012, 9:06

Co prawda nie oglądałem jeszcze "Galerii", ale widzę, że wielu osobom podobają się loty kamerowe i zdjęcia w tym serialu. Nie chcę krakać, ale zapewne domyślacie się, że z czasem, gdy twórcy popadną w rutynę, to wszystko może stopniowo zanikać ;).
Pozdrawiam, Direct
rex456
Użytkownik

[TVP1] Galeria

Post autor: rex456 » 27 sty 2012, 18:03

Nie ma Plebanii, bojkotuję Galerię, wolę włączyć 1 z 10, ciekawy jestem kto będzie ten serial oglądał i kiedy spadnie z anteny
Awatar użytkownika
PPM
VIP Expert

[TVP1] Galeria

Post autor: PPM » 27 sty 2012, 21:05

W stacjach radiowych pojawiły się spoty reklamujące Galerię.
Awatar użytkownika
jekyll
Junior

[TVP1] Galeria

Post autor: jekyll » 27 sty 2012, 23:55

Nie wiem czy już ktoś pisał, ale w dzisiejszym zwiastunie Galerii, że niby jako zewnętrzną część galerii, pokazano galerię Magnolia Park we Wrocławiu.
Awatar użytkownika
SNOL
VIP Expert
Kontakt:

[TVP1] Galeria

Post autor: SNOL » 27 sty 2012, 23:59

Człowieku weź czasem przeczytaj kilka postów wstecz, zanim coś napiszesz...
Awatar użytkownika
jekyll
Junior

[TVP1] Galeria

Post autor: jekyll » 28 sty 2012, 0:06

Przeczytałem, zwracam honor, aczkolwiek następnym razem nie unoś się aż tak.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Seriale polskie”