[TVP2] Prokurator

Rozmowy o polskich serialach telewizyjnych.
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert
x 2
x 3

[TVP2] Prokurator

Post autor: Dijon » 08 lis 2015, 18:49

Prokurator to polski odpowiednik amerykańskich seriali proceduralnych. Poszczególne sprawy z każdego odcinka nie były może nazbyt skomplikowane, zdarzały się gorsze i lepsze śledztwa, ale był też jeden wątek główny, przewijający się przez cały sezon: szantażowanie prokuratora Procha przez tajemniczą kobietę. Agnieszka Wagner jako jako zmysłowy głos w telefonie moim zdaniem idealnie pasowała do tej roli, co musiała robić praktycznie przez cały pierwszy sezon. Pokazanie jej na sam koniec finałowego odcinka pierwszego sezonu dało twórcom bardzo dobry pretekst do tego, aby mogło dojść do realnej konfrontacji pomiędzy nią a prokuratorem Prochem w ewentualnym drugim sezonie. To jeszcze lepiej mogłoby uwidocznić w serialu popularny w tego typu produkcjach wątek głównego przeciwnika, którego musi złapać główny bohater. Może powodem pewnej przeciętności tego wątku było to, że akcje podejmowane przez tajemniczą kobietę nie były aż tak spektakularne. Z drugiej strony prokurator Proch nie był kimś, kto intensywnie poszukiwał tej osoby, a w drugim sezonie mogłoby się to zmienić.

Cielecka grała postać drugoplanową i rzeczywiście za bardzo promowano ją jako znaczącą postać w całym serialu, ale pomimo tego nawet w kilku tych scenach pokazała, że jest świetną aktorką. Zresztą, główną obsadę oceniałem już wcześniej i zdania nie zmieniam. Śledztwo z ostatniego odcinka rzeczywiście było trochę zbyt proste, ale Gabriela Muskała w roli szefowej oddziału banku znowu pokazała, że jest dobrą aktorką. W kilku odcinkach widzieliśmy ciekawe występy gościnne, niekiedy właśnie Ci aktorzy mogli pokazać się z trochę innej strony. Chwała też za przywrócenie na ekran telewizyjny Cezarego Kosińskiego w roli technika policyjnego.

Pomimo, że Prokurator jako serial miał swoje wady, ja osobiście bardzo chętnie obejrzałbym drugi sezon tej produkcji, bo jest to jedyna tego typu produkcja na polskim rynku telewizyjnym. Nie obrażę się, gdy ktoś jeszcze pożyczy sobie ode mnie mój avatar :P
0 x
mati
Obserwator

[TVP2] Prokurator

Post autor: mati » 09 lis 2015, 2:03

Poniżej przedstawione są informacje o wynikach serialu oraz czy powstanie druga seria serialu

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/pr ... je-serialu
0 x
Awatar użytkownika
Nina
VIP Expert
x 51
x 153

[TVP2] Prokurator

Post autor: Nina » 09 lis 2015, 17:58

Dla mnie mogliby kontynuować, chociażby dla głównego bohatera :)
0 x
Drugi raz nie zrobisz pierwszego wrażenia.
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
x 45
x 1307

Re: [TVP2] Prokurator

Post autor: wiatriwoda » 21 lis 2015, 13:19

W radio Tok FM prezes ATM Grupy pytany o przyszłość serialu , powiedział , że trwają rozmowy z Dwójką , więc nadzieja jest.

Dodatkowo prowadzący wyraził swoją negatywną opinię o serialu, szczególnie na temat połączenie wątku głównego z wątkami poszczególnych odcinków.
0 x
Awatar użytkownika
N-O-R-O-N
User of the Year 2014!
x 252
x 368

Re: [TVP2] Prokurator

Post autor: N-O-R-O-N » 21 lis 2015, 13:24

Myślę, że zasługuje ta produkcja na drugi sezon. Wyniki nie były super, bo 1,05 mln po 10 odcinkach, ale mam taką nadzieję, że mimo wszystko będą kontynuować. Oby.
0 x
#TVPZaMurem :twisted:
Awatar użytkownika
Dominik
VIP Expert
x 18
x 75

[TVP2] Prokurator

Post autor: Dominik » 04 lut 2016, 20:02

Serial został nominowany do tegorocznych Orłów. Biorąc pod uwagę, że konkuruje z "Dziewczynami ze Lwowa" i "Służbami specjalnymi" zwycięstwo ma prawie pewne.
0 x
Lex
x 64

[TVP2] Prokurator

Post autor: Lex » 06 lut 2016, 11:24

Oj "Służby Specjalne" mogą być konkurencją. Oba seriale są genialne. Mimo wszystko, mam nadzieję, że się doczekamy drugiego sezonu "Prokuratora".
0 x
Awatar użytkownika
CaptainMorgan
VIP Expert
x 7
x 75

[TVP2] Prokurator

Post autor: CaptainMorgan » 07 mar 2016, 22:05

Prokurator z nagrodą za najlepszym filmowy serial fabularny na Gali Orły 2016 :)
0 x
Awatar użytkownika
Dominik
VIP Expert
x 18
x 75

[TVP2] Prokurator

Post autor: Dominik » 07 mar 2016, 22:47

Jak powiedziałem, przy takiej konkurencji trudno było wybrać inaczej. Na szczęście za rok już bardziej będzie w czym wybierać. Co nie zmienia faktu, że to nagroda w pełni zasłużona.
0 x
Alek1224
Activist
x 5
x 45

[TVP2] Prokurator

Post autor: Alek1224 » 09 mar 2016, 19:05

Ten Orzeł dla Prokuratora to kolejny cios dla Chmiela. Tak jak Telekamera dla Paranienormalni Tonight.
0 x
Awatar użytkownika
ali_cia
Obserwator
x 20
x 56

[TVP2] Prokurator

Post autor: ali_cia » 09 mar 2016, 19:47

Alek1224 pisze:Ten Orzeł dla Prokuratora to kolejny cios dla Chmiela. Tak jak Telekamera dla Paranienormalni Tonight.
Nie zauważyłam, żeby Chmiel negatywnie wypowiadał się o tym serialu. Mógłbyś przytoczyć co powiedział lub kiedy padły takie słowa?

Jeżeli to prawda to jestem zniesmaczona. Po takiej nagrodzie 2 sezon powinien być formalnością.
0 x
Awatar użytkownika
piciu
VIP Expert
x 2
x 11

[TVP2] Prokurator

Post autor: piciu » 09 mar 2016, 20:34

A ja dowiedziałem się na Twitterze (Wojciech Krzyżaniak), że podobno drugi sezon ma rzeczywiście powstać, ale aż trudno mi w to uwierzyć. Byłoby jednak super, gdyby to się okazało prawdą.
0 x
Obrazek
Awatar użytkownika
TiM
VIP Expert
x 10

[TVP2] Prokurator

Post autor: TiM » 09 mar 2016, 21:13

Alek1224 pisze:Ten Orzeł dla Prokuratora to kolejny cios dla Chmiela. Tak jak Telekamera dla Paranienormalni Tonight.
Nie przypominam sobie krytyki tego serialu ze strony Pana Chmiela czy jakichkolwiek deklaracji o wycofaniu się. Jeżeli rzeczywiście współpracował przy produkcji 1 sezonu, to są spore szanse (tym bardziej, że serial został niedawno doceniony) na kontynuację. Warto dać temu serialowi drugą szansę ;)
0 x
Awatar użytkownika
Dijon
VIP Expert
x 2
x 3

[TVP2] Prokurator

Post autor: Dijon » 10 mar 2016, 1:27

Bardzo dobrze, że serial został doceniony na gali Orłów. Drugi sezon Prokuratora - ja jestem za! Tylko kiedy? Bo w jesiennej ramówce mają się pojawić "Artyści" i "Komisja morderstw" - trochę mało miejsca na kolejny serial...
0 x
Awatar użytkownika
Łotr1SW_TVN
Poster
x 6
x 2
Kontakt:

[TVP2] Prokurator

Post autor: Łotr1SW_TVN » 01 maja 2016, 8:25

Serial faktycznie dobry, ale wzorowanie się trochę na Kryminalnych. Tylko że tutaj głównym bohaterem jest prokurator. Soundtrack dobry ale tylko czołówka bo reszta to z nuty skopiowany klimatyczny soundtrack z Kryminalnych. Temat Adama >>>>>>> Temat Procha

Śledztwo >>>>>> Zagadka

Mimo wszystko jednak obsada dobra, klimat spoko. Trochę wtórny bo też rozwiązuje zagadkę swojej rodziny, w Kryminalnych Zawada badał swoją 4-5 sezon. Serial 7/10 mam nadzieję że będzie 2 sezon.

porównywać serialu ze Strażakami nie ma sensu.

Ważniejsze nagrody to Telekamery. Podobnie jak z oscarami, inne są poboczne.
0 x
[ Spoiler ]
"I AM Groot"
( I’m one with the Force. The Force is with me.) – Chirrut Îmwe
ODPOWIEDZ

Wróć do „Seriale polskie”