[HBO Polska] Wataha

Rozmowy o polskich serialach telewizyjnych.
breaking
Użytkownik

[HBO Polska] Wataha

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: breaking »

Wataha to serial który w mojej ocenie nie ma sobie równych w klasie polskich produkcji.Doskonała fabuła,zdjęcia,muzyka,klimat, wciągająca akcja. To serial na miarę premium jakim jest HBO.Dobrze , że w tym samym czasie konkurencja tej stacji pokazuje Belfra, bo dokładnie widać różnicę. Wataha zmiażdżyła Belfra.
Pawel

[HBO Polska] Wataha

Post autor: Pawel »

Dokładnie. Wataha to polska produkcja na światowym poziomie. Po 4 odcinkach 2 sezonu mogę stwierdzić że ten sezon jest ja narazie rewelacyjny. Oby nie zepsuli zakończenia, narazie wszystkie wątki świetnie są poprowadzone.
krejzolekk
Obserwator
x 1
x 2

[HBO Polska] Wataha

Post autor: krejzolekk »

Finałowy odcinek wgniata w fotel. Cieszę się, że wyciągnęli wnioski z poprzedniej części i stworzyli bardzo dobry sezon. Czekam na 3. część i kolejne seriale HBO i C+, bo te w przeciwieństwie do produkcji z ogólnodostępnych stacji rzadko zawodzą. Na ten moment zdecydowanie serial jesieni. Zobaczymy jak odpowie "Belfer". Poprzeczka wysoko zawieszona.
Jordi
VIP Expert
x 1949
x 1891

[HBO Polska] Wataha

Post autor: Jordi »

krejzolekk pisze:Finałowy odcinek wgniata w fotel. Cieszę się, że wyciągnęli wnioski z poprzedniej części i stworzyli bardzo dobry sezon. Czekam na 3. Na ten moment zdecydowanie serial jesieni. Zobaczymy jak odpowie "Belfer". Poprzeczka wysoko zawieszona.
Ten 6 odcinek to jedyny, który... naprawdę uważam za bardzo dobry. Co do serialu jesieni to polemizowałbym mocno, ale o tym dalej...
Pawel pisze:Dokładnie. Wataha to polska produkcja na światowym poziomie. Po 4 odcinkach 2 sezonu mogę stwierdzić że ten sezon jest ja narazie rewelacyjny. Oby nie zepsuli zakończenia, narazie wszystkie wątki świetnie są poprowadzone.
Gruba przesada z światowym poziomem. Scenariusz owszem ma sens i jest dobrze napisany, ale... starcza go na maks 3 odcinki 45-minutowe. Niestety dostaliśmy 6 blisko godzinnych przez co odcinki 1, 3, 4 (prócz końcówek) i połowa 5 są nudne i ślimaczą się jak flaki z olejem i nie tylko tak naprawdę. Wątki boczne strasznie nudne i tak naprawdę totalnie niepotrzebne... Dopiero 6 odcinek był taki, jakiego oczekiwałem - pełen akcji i emocji, a nie zbędnej gadaniny bez polotu.

2 sezon nie przemówił do mnie jak 1. Niezły serial, którego bolączką jest totalny brak pomysłów na ciekawe wątki poboczne. Mieliśmy naprawdę dobry wątek główny i słabiznę w pozostałych... Największy plus to prześliczne ukazanie "surowości" zimowych Bieszczad - cudnie to momentami wyglądało :)
Pawel

[HBO Polska] Wataha

Każdy odcinek Watahy to świetne widowisko. 6 odcinków to ani dużo ani mało. Czuje się po tym niedosyt, ale rozciągniecie na więcej odcinków mogłoby popsuć efekt. Każdy odcinek od początku do końca toczy się w swoim tempie, niby spokojnie, a jednak cały czas odkrywane są przed nami nowe tematy. Tak właśnie robi się obecnie seriale premium na najwyższym poziomie. Nie oglądałem jeszcze finału więc na jego temat napiszę osobny post.
Jordi
VIP Expert
x 1949
x 1891

[HBO Polska] Wataha

Watahę 2 oglądało 208 tysięcy widzów. Serial stracił 127 tysięcy widzów.

Najpopularniejszy 1, odkodowany ep. Finał miał 149 tysięcy.

Co ciekawe dyrektor HBO... nie obchodzą wyniki emisji TV, tylko "skumulowane wyniki TV i z HBO GO tylko pierwszego odcinka" :o

http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/20 ... ladajacych
krejzolekk
Obserwator
x 1
x 2

[HBO Polska] Wataha

Jordi - które wątki boczne uważasz za niepotrzebne?
Pawel

[HBO Polska] Wataha

Jordi pisze: Co ciekawe dyrektor HBO... nie obchodzą wyniki emisji TV, tylko "skumulowane wyniki TV i z HBO GO tylko pierwszego odcinka" :o
I słusznie, bo w stacjach premium od dawna nie liczy się oglądalność premiery. Tym bardziej jeszcze w sytuacji gdzie odcinek można zobaczyć już wcześniej w ofercie VOD.
Najważniejsze jest ilu widzów obejrzało dany odcinek w ciągu tygodnia od jego premierowej emisji zarówno w tv jak i w serwisach VOD.
Jordi
VIP Expert
x 1949
x 1891

[HBO Polska] Wataha

krejzolekk pisze:Jordi - które wątki boczne uważasz za niepotrzebne?
Główny to Ukrainki z tym dzieciakiem. Przez 5 epów totalny zapychacz po 5-10 minut odcinka, żeby w 6 w końcu zaskoczyć... Daliby ją w 4-5 na chwilę i w 6 wyjaśnienie i okej. A tak zajęła z dobre 45 minut serialu...

Kolejna Popławska - postać w tym sezonie prawie że zbędna. W ogóle cała ta prokuratura to o kant tyłka. Była, bo musiała być - nic specjalnie nie wniosła. I też dopiero w 6 odcinku jej wątek nabiera sensu, a 1-5 smęciła się bez powodu i coś niby tam robiła, ale tak naprawdę niewiele.

Wątek z tymi faszystami też momentami ocierał się o totalną niedorzeczność...

Tak jak pisałem. Wątek główny jest naprawdę dobry, ale te "wypełniacze" i ich szybkie wyjaśnianie w 6 epie to tak nie za bardzo wyszło, bo mieliśmy przez to 4,5 epa momentami naprawdę sporej nudy i 1,5 epa bardzo dobrej akcji. W mojej ocenie Wataha ma takie conajwyżej słabe 4 na szynach i to w 80% właśnie za główny wątek, reszta to bardzo dobre zdjęcia i muzyka.

Na pewno lepsze to niż 1 sezon, choć nadal do takiego 1 sezonu Belfra to się moim zdaniem nie umywa. Niemniej rzadko się zdarza, żeby kontynuacja była lepsza :) (a taki Belfer w 2 sezonie notuje wyraźny skok w dół - miejscami nawet w przepaść).

PS. Nie mówię już o tym, że znowu narobili masę pytań i znowu czekać kilka lat na 6 odcinków? Nie jestem fanem robienia seriali sezon w sezon, ale znowu czekać 3 czy 4 lata na kontynuację to przesada.
Pawel

[HBO Polska] Wataha

Obejrzałem w końcu finałowy odcinek. Nie zawiódł. Chociaż oczekiwałem jakiegoś twista i cliffhangera na sam koniec, ale może dobre takie zakończenie jak jest. Przynajmniej może to służyć jako zakończenie całej historii jakby jednak nie zdecydowali się kręcić kolejnego sezonu.

Jak pisałem wcześniej, serial na światowym poziomie. Świetnie prowadzone wątki przez cały sezon, ani przez moment nie nudziłem się.

Z jednej strony szkoda że tylko 6 odcinków z drugiej lepiej że człowiek został z niedosytem niż z przesytem.
Awatar użytkownika
CaptainMorgan
VIP Expert
x 20
x 198

[HBO Polska] Wataha

Post autor: CaptainMorgan »

2 sezon "Watahy" z Orłem wygrał z "Diagnozą" i 2 sezonem "Belfra".
krejzolekk
Obserwator
x 1
x 2

[HBO Polska] Wataha

Brawo. Zasłużyli.
Pawel

[HBO Polska] Wataha

Konkurencja żadna więc wiadomo że Wataha zasłużenie wygrała.
Awatar użytkownika
Giovanni
Obserwator
x 51
x 42

[HBO Polska] Wataha

Post autor: Giovanni »

A kiedy jakaś otwarta TV to pokaże a nie bananowa ??
Uwielbiam alternatywną historię ,jestem kibicem Legii i najchętniej cofnąłbym czas ;D
Pawel

[HBO Polska] Wataha

Pewnie nigdy. Nie po to HBO ma swój serwis VOD żeby dzielić się swoim serialem z inną stacją. Exclusive kontent i tyle. Tak samo seriale Netflixa nie są nigdzie indziej pokazywane.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Seriale polskie”