[POLSAT/Ipla] Świat według Kiepskich

Rozmowy o polskich serialach telewizyjnych.
Awatar użytkownika
Tradycja
Junior
x 30
x 20

[POLSAT] Świat według Kiepskich

• zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tradycja »

Ja pamietam ze kiedys to ogladalam i szczerze sie smialam, hmm moze z wiekiem, czasem czlowiek zmiania tez poczucie humoru czy co?
Teraz skaczac po kanalach nie jestem w stanie dac nawet szanse, zobaczyc 5 min.
Awatar użytkownika
wiatriwoda
VIP Expert
x 74
x 2106

Post autor: wiatriwoda »

W styczniu rozpoczynają się zdjęcia do nowego sezonu, serial w przyszłym roku będzie obchodził swoje 20-lecie. Nie zdziwię się jak jednak jubileusz był powodem kontynuacji i będzie to ostatni sezon.

https://www.polsat.pl/news/2018-11-27/s ... -polsacie/
Patryk M

Post autor: Patryk M »

Oby. Lubię ten serial, ale nie w takiej postaci jak obecnie. Odcinki sprzed 2008 roku w większości mogę oglądać cały czas i mi się nie znudzą. Te z lat 2008-2012 już niekoniecznie tak przyciągają do siebie po dłuższym czasie jak te wcześniejsze, ale wśród nich jeszcze jest sporo takich, z których można było się pośmiać. Natomiast od 2013 roku wzwyż "ŚwK" zaczęło robić się już takim serialem, do którego nawet najwięksi fani tracili cierpliwość. W takiej postaci jak teraz ten sitcom będzie, tylko i wyłącznie, bezczeszczony tracił widownię. Jeżeli ma on zejść z anteny choć z odrobiną klasy, to powinno się to stać w przyszłym roku, jak już stuknie mu 20 lat. Strata dla Polsatu i tak niewielka, bo przecież będzie sobie mógł wałkować powtórki przez kolejne, długie lata. Na głównej antenie o 19:30 radziły sobie one zazwyczaj sporo lepiej od premier. A że odcinków w sumie będzie trochę naklepanych (ponad 550), to będzie co powtarzać i widowni się to tak szybko nie przeje.
bustram
Activist
x 83
x 1494

Post autor: bustram »

Serial musi się skończyć, bo chociażby Ryszard Kotys ma już 86 lat i wiecznie grać nie będzie. Oczywiście można sobie wyobrazić, że na jego mieszkanie wprowadza się jakiś nowobogacki Janusz, który będzie na nowo drażnił Ferdka, ale przy tej inwencji twórczej scenarzystów raczej bym się tego nie spodziewał...
bustram
Activist
x 83
x 1494

wiatriwoda pisze:W styczniu rozpoczynają się zdjęcia do nowego sezonu, serial w przyszłym roku będzie obchodził swoje 20-lecie. Nie zdziwię się jak jednak jubileusz był powodem kontynuacji i będzie to ostatni sezon.

W jednym z filmików na YouTube pojawiły się wypowiedzi Andrzeja Grabowskiego odnośnie serialu:
https://youtu.be/B2jmhyHdjL8?t=399
https://youtu.be/B2jmhyHdjL8?t=1448
Awatar użytkownika
Michał56
Junior
x 264
x 48

Post autor: Michał56 »

bustram pisze:Serial musi się skończyć, bo chociażby Ryszard Kotys ma już 86 lat i wiecznie grać nie będzie.
W sumie tak, ale przypominam, że udało im się zrobić już jeden sezon bez Kotysa, chyba wiosna 2017r.
wiatriwoda pisze:W styczniu rozpoczynają się zdjęcia do nowego sezonu, serial w przyszłym roku będzie obchodził swoje 20-lecie. Nie zdziwię się jak jednak jubileusz był powodem kontynuacji i będzie to ostatni sezon.

Nie dorabiajmy niepotrzebnej ideologii.
Prawdopodobnie będą go jeszcze długo kręcić, dopóki będą zyski. A te są.
Jak nie z premier, to z powtórek . :)
^-^
Awatar użytkownika
kolos
Obserwator
x 1
x 4

Post autor: kolos »

bustram pisze:Serial musi się skończyć, bo chociażby Ryszard Kotys ma już 86 lat i wiecznie grać nie będzie. Oczywiście można sobie wyobrazić, że na jego mieszkanie wprowadza się jakiś nowobogacki Janusz, który będzie na nowo drażnił Ferdka, ale przy tej inwencji twórczej scenarzystów raczej bym się tego nie spodziewał...
Akurat "inwencji" scenarzystom nie brakuje, w koncu wymyslili i ciagna cały czas beznadziejną postać Jolasi. Obawiam się że jak będzie trzeba to zrobią "Kiepskich" i bez Paździocha i nawet bez Ferdka Kiepskiego. A co im szkodzi...

Ostatecznie zawsze moga zrobić spin off w postaci "Świat według kiepskich - nowe pokolenie" z Mariolką, Waldusiem i ich współmażonkami a bez reszty czyli Halinki,Ferdka czy Paździochów, czy tam mocno goscinnie z nimi. Obawiam że i coś takiego by się sprzedało i zarobilo na siebie...
Nie oglądam kłamliwego i stronniczego TVN-u.
Awatar użytkownika
Trzeciak
VIP Mod
x 2968
x 1273

Post autor: Trzeciak »

A ja wątpię, skoro nawet obecna wersja serialu się nie sprzedaje. Akurat "Kiepscy" dobrze pokazują realia Polski końcówki lat 90. i pierwszej dekady XXI wieku. Teraz to niektóre wątk są naciągane i to na siłę.
Pozdrawiam, Trzeciak
bustram
Activist
x 83
x 1494

@kolos nie taką inwencję miałem na myśli :) Jolasia męczy swoją postacią, ale przynajmniej jest na czym oko zawiesić - chciałbym ją zobaczyć w nieco innym gatunku filmowym ;D a tak w ogóle nie wiem czy ktoś wspominał, ale Yoka odszedł z serialu - obecny sezon reżyseruje już Adek Drabiński - 70-letni reżyser, znany z takich produkcji jak chociażby "Mamuśki". Fani liczyli na powiew świeżości, ale chyba nic już nie dało się zrobić...
Awatar użytkownika
kacper3100
Thinker
x 188
x 223
Kontakt:

Post autor: kacper3100 »

Niech nie liczą na świeżość, jeśli nie zmienią scenarzystów. Odcinki, do których scenariusz napisał tylko Yoka, były dobre. Wszystko psują Sobiszewscy.
Awatar użytkownika
Kamilo
VIP Expert
x 36
x 148

Post autor: Kamilo »

Sitcom i tak na przestrzeni lat bardzo ewoluuje, np. Halinka z Ferdkiem w ostatnim czasie stali się bardzo zgodnym, całkiem przykładnym małżeństwem. :)
Pawel

Post autor: Pawel »

bustram pisze:@kolos nie taką inwencję miałem na myśli :) Jolasia męczy swoją postacią, ale przynajmniej jest na czym oko zawiesić - chciałbym ją zobaczyć w nieco innym gatunku filmowym ;D a tak w ogóle nie wiem czy ktoś wspominał, ale Yoka odszedł z serialu - obecny sezon reżyseruje już Adek Drabiński - 70-letni reżyser, znany z takich produkcji jak chociażby "Mamuśki". Fani liczyli na powiew świeżości, ale chyba nic już nie dało się zrobić...
Reżyser nie odpowiada za scenariusz a to głównie tutaj kuleje ten serial ostatnimi czasy. Nie wiem czy jest tam ktoś na wzór showrunnera ale to taka osoba powinna polecieć jako pierwsza.
bustram
Activist
x 83
x 1494

Jak myślę "Kiepscy" to w głowie mam odcinki z zakresu 1-244, czyli okres 1999-2006. Naprawdę żaden odcinek po 244 nie przyciągnął mnie - owszem, niektóre z nich dalej oglądałem ale to było jak spożywanie aromatycznego obiadu oczami - niby pachnie, niby mam apetyt na humor, ale go nie otrzymuję. I tak jest z obecnymi odcinkami - zasiadam z nadzieją na humor i potem z każdą minutą moje rozczarowanie i irytacja rośnie aż po prostu wyłączam, bo nie mogę na to patrzeć. I dziwię się naprawdę, że w ogóle te nieco ponad 1 mln widzów jeszcze to ogląda - jak dla mnie realna liczba widowni musi być sporo niższa - na pewno początek odcinka jest oglądany a potem wszyscy przełączają i pod koniec jest już ok. 100 tys widzów... Bo nie sądzę, aby było aż 1 mln masochistów w tym kraju.
Ostatnio zmieniony 30 lis 2018, 17:49 przez bustram, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kacper3100
Thinker
x 188
x 223
Kontakt:

Post autor: kacper3100 »

Są osoby, które oglądają to z sentymentu, np. ja. Raz zdarzy się jakiś dobry odcinek, raz gorszy, jednak lepiej mi się ogląda powtórki odcinków z lat 1999-2010.
bustram
Activist
x 83
x 1494

Ja też oglądam z sentymentu ale ten prawdziwy "Świat według Kiepskich" - stare odcinki są jak wino, im starsze tym lepsze. W ogóle to ja z zaskoczeniem odkryłem, że nigdy nie widziałem starego odc. "Jeleń Ferdynand" i niedawno sobie go obejrzałem z prawdziwą przyjemnością jako premierę :) Jak bym dobrze przeszukał to może jeszcze bym jakiś znalazł, którego nie widziałem albo słabo pamiętam. Dla mnie odc 1-244 oraz 245< są dwoma zupełnie różnymi serialami, jak mam ochotę na sentymentalne oglądanie to odpalam prawdziwy oryginalny "Świat..." a nie jakieś yokowskie popłuczyny. Wiem, że Patrick Yoka był prawie od początku jednym z autorów scenariuszy, ale realizowane były one przez Okiła - prawdziwego geniusza. Gdyby serial od początku trafił w ręce Patricka to byśmy na antenie ujrzeli tylko 3 odcinki pilotowe, jestem o tym przekonany.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Seriale polskie”